Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Maciej Kochajewski

Maciej Kochajewski

Wrocław

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2788 PLN z 2500 PLN

35 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

111%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.06.2014.

Spokojnie, To Tylko Ja

O projekcie

Jesteśmy grupą studentów Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i jak widać zbieramy pieniądze ;) Zbieramy je dlatego, że projekt nad którym pracujemy, przez forme jaką mu nadalismy wymaga dużo większego nakładu pracy i pieniędzy, niż Wydział był nam w stanie dać. Myślę, że po obejrzeniu krótkiej zajawki jaką zamieściliśmy, każdy zauważy, że “Spokojnie, to tylko ja” to dosyć niestandartowy projekt dokuemntalny.

 

MISJA

Dlaczego w dzisiejszych czasach nadal nie potrafimy się przebić przez mur stereotypów? Nie pozwalamy sobie jak i innym na żadne odstępstwa. Wytykamy rzeczy, które nie pasują do schematu, najczęściej nie próbując ich nawet zrozumieć. Na szczęście zawsze znajdzie się człowiek, który idzie pod prąd. Ma pasję i zainteresowania, które dla otoczenia są zupełnie niezrozumiałe. I bez względu na opinie dąży do wyznaczonego celu.

BOHATERKA

Ela Piontek. Szczupła, niewysoka blond dwudziestolatka.

Tancerka towarzyska

 

i… strzelec 1 plutonu JS 3053 Nysa.

 

Od lat mocno związana z ZHP, teraz pasja ta przerodziła się w działania na rzecz Rzeczypospolitej. Jest jedną z dwóch kobiet w swoim plutonie. Odkąd pamięta, musiała walczyć ze stereotypowym podejściem ludzi do rzeczy, które wykonuje. Są  to bowiem dwie skrajności, które w połączeniu z jej aparycją tworzą mieszankę wybuchową.

 

NASZ CEL

Chcemy, aby na przykładzie historii Eli powstała uniwersalna opowieść dokumentalna o tym, że tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń. Każdy z nas może robić to co chce, bez względu na to jak bardzo w oczach innych to do nas „nie pasuje”. Niech to będzie mały krok w stronę walki z bezwzględnymi stereotypami, przez pokazanie ile radości daje spełnianie siebie. Bez przejmowania się tym, co pomyślą lub powiedzą ludzie.

 

TWÓRCY

Reżyseria

Sylwia Rosak

Urodzona w 1992 roku w Blachowni, woj. śląskie. Studentka I roku Reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Absolwentka kierunku Realizacja Form Filmowych oraz Organizacja Reklamy we Wrocławiu. Mieszkanka Kędzierzyna-Koźla. Reżyser i scenarzysta etiud m.in. “Te dwa słowa”,
“Głębiej”, “Najważniejsza rzecz”, trailer spektaklu “Śmierć” dla PWST Wrocław. Portfolio http://sylwiarosak.tumblr.com/

Najważniejsza rzecz / The most important thing from sylwia rosak on Vimeo.

Autor zdjęć

Maciej Kochajewski

Mieszkaniec Wrocławia. Urodzony w 1987 roku w Słupsku. Aktualnie student Realizacji Obrazu Filmowego i Telewizyjnego na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończył Szkołę Filmową MASTERSHOT we Wrocławiu. Młody, zdolny adept sztuki filmowej. Doświadczenie zdobył na wielu planach filmów dokumentalnych, fabularnych oraz teledysków.

Showreel 2012 - Maciej Kochajewski - DP from Maciej Kochajewski on Vimeo.

 

PREZENTY*

                          PLAKAT                                        TORBA I KUBEK

 

* Wygląd grafiki na gadżetach może ulec minimalnej zmianie

 

OPIEKA ARTYSTYCZNA

Maciej Pieprzyca

Uznany reżyser filmowy i telewizyjny. Absolwent wydziału dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Studium Scenariuszowego w Szkole Filmowej w Łodzi oraz reżyserii Filmowej i Telewizyjnej na WRiTV w Katowicach. Twórca m.in. zrealizowanych dla TVP filmów dokumentalnych: "Zostanie legenda", "Jestem mordercą". Twórca filmów kinowych: „Drzazgi” z 2008 oraz głośnego „Chce się żyć” z 2013 roku. Laureat Złotego Lwa za debiut reżyserski „Drzazgi” oraz Srebrnego Lwa za najlepszy film – „Chce się żyć”.DLACZEGO ZBIÓRKA?

“Spokojnie, to tylko ja” jest dla nas projektem wyjątkowym ze względu na niekwestionowane walory, a także skalę przedsięwzięcia. Niestety, jako studenci dysponujący bardzo ograniczonym budżetem, nie jesteśmy w stanie własnym sumptem całkowicie sfinalizować produkcji. Chcemy aby nasza produkcja była finansowo niezależna i współtworzona przez Was. Sponsorem i głównym producentem filmu będą widzowie, czyli Wy. Chcemy być odpowiedzialni tylko i wyłącznie przed ludźmi którzy nam zaufali.

Uzyskane środki przeznaczymy na:

wypożyczenie sprzętu zdjęciowego ok. 800 zł

budowę scenografii ok. 400 zł

transport ok. 600 zł

catering ok. 200 zł

postprodukcję ok. 500 zł

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc w realizacji filmu tak, aby projekt, w który wierzymy, stał się rzeczywistością.

 

 

 

 MÓWIĄ O NAS

 RADIO PARK Film z Kędzierzyna-Koźla. Potrzebują wsparcia.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.06.2014 18:06