Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

speedcuber

speedcuber

Gniezno

Młodzi speedcuberzy zaangażowani w film pełnometrażowy
www.facebook.com/speedcuberfilm

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

bandoszdawid

bandoszdawid


5500 PLN z 4500 PLN

53 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

122%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 22.10.2019.

Speedcuber - amatorski film pełnometrażowy

O projekcie

 

Speedcuber - amatorski film pełnometrażowy

 

Tworzymy coś dla fanów filmu i speedcubingu jednocześnie!

 

Zbieramy na ukończenie filmu pełometrażowego, czyli m. in. dokończenie kluczowych fabularnie zdjęć, potrzebny do tego sprzęt i opłaty dojazdowe.

 

Kim jesteśmy?

Cześć, jesteśmy grupą młodzieży (w większości tegorocznych maturzystów), którzy już od ponad 5 lat wspólnie starają się rozwijać swoje zainteresowania związane z filmem i kostką Rubika.

 

Filmem „zaraziliśmy się” już w gimnazjum tworząc mniejsze i większe projekty (w tym np. „Historia dzieci gnieźnieńskich), które publikowaliśmy pod nazwą „Spawacz Pictures”. Poza tym, część z nas należy do Klubu Kostki Rubika w Gnieźnie, który zakładaliśmy mając po 13 lat, a udało nam się już zorganizować oficjalne ogólnopolskie zawody. 

  

Przyszedł dla nas najwyższy czas, żeby połączyć nasze pasje i stworzyć film pełnometrażowy w tematyce speedcubingu (czyli układania kostki Rubika na czas) właśnie.

Jednak od tamtego czasu wszyscy przebyliśmy długą drogę. Z czasem stało się dla nas możliwym stworzyć pierwszy prawdziwie dojrzały obraz. Podnieśliśmy sobie poprzeczkę naprawdę wysoko, mimo to nie poddaliśmy się. Największą motywacją była dla nas wykreowana historia, na której podstawie (przez ponad 2 lata) powstawał pisany przez dwójkę głównych twórców scenariusz. W miarę upływu czasu projekt stawał się coraz bardziej profesjonlny i jednocześnie coraz więcej osób dołączało do naszego zespołu.  

Nasz film to nie dokument z poradnikiem jak układać, tylko pełnometrażowa, fabularna historia chłopaka w naszym wieku – Wojtka Górskiego, w którego życiu dzieje się na tyle dużo, że wszystko musi jakoś „poukładać” (niczym kostkę).  Z pomocą swojego mentora, emeryta prowadzącego zajęcia teatralne, Cezarego Zamojskiego, odkrywa swoje kolejne cele w życiu. 

Na co zbieramy?

Film ten nagrywamy już od ponad roku, a chociaż pełna fabuła okazała się być czasochłonna, kiedy na naszych barkach jeszcze nauka w liceum, to nie zwalniamy tempa.  Po prawie 12 miesiącach nagrań, ciężkiej pracy w wakacje i kilku zarwanych nocach mamy na chwilę obecną ukończone około 80% filmu jeśli chodzi o nagrania. Żeby ukończyć ten ostatni fragment na długiej prostej potrzebna jest nam Wasza pomoc. 

 

Nasz projekt zaczęliśmy z zerowym budżetem. Od samego początku chcieliśmy angażować osoby zainteresowane wynagrodzeniem w postaci udziału w produkcji filmu pełnometrażowego (gdzie głównym czynnikiem decydującym o ich przystąpieniu był scenariusz mający ponad 100 stron), a nie opłata za ich pomoc. W ten sposób zaangażowaliśmy osoby doświadczone, dysponujące potrzebnym do stworzenia filmu sprzętem oraz udało nam się zyskać wsparcie Fundacji Tornister - Młode Media.

Niestety pewne fragmenty fabuły wymagają użycia takich kamer oraz oświetlenia, którymi nie dysponujemy w tej bardzo dużej ekipie. Naszą decyzją zrealizowaliśmy najpierw taką część filmu, której stworzenie umożliwiało nam dostępne zaplecze sprzętowe. Teraz, na koniec, zostały nam do zrealizowania te części filmu, do których niezbędne jest wypożyczenie odpowiednich narzędzi, zapewnienie dogodnych warunków pracy na planie dla zawodowej już kadry aktorskiej oraz pokrycie kosztów transportu w określone miejsca rozgrywania się akcji filmu. Żeby móc dokończyć film, będziemy musieli również pokryć koszty kupna koniecznego do powstawania filmu sprzętu, w tym między innymi mikrofonów umożliwiających nagranie dźwięku synchronicznego.

Planowane ukończenie filmu w pierwszej połowie 2020 roku. Nagrody zostaną wręcznone na miesiąc przed oficjalną premierą filmu.

 

Kilka słów od reżysera...

Wiele poświęciliśmy w naszym życiu, żeby stworzyć „Speedcubera”.
Chociażby Jakub Krzymiński, grający pierwszoplanową rolę, przeszedł znaczącą metamorfozę na potrzebę odtworzenia filmowego Wojtka Górskiego. Kuba przez niecałe 4 miesiące nosił dłuższy zarost, a następnie schudł, aby móc lepiej pokazać przemianę głównego bohatera.

Poza tym ja sam przez rok mieszkałem w bałaganie, ponieważ pokój głównego bohatera był moimi czterema ścianami. Każdy z nas poświęcił wiele podczas tych trwających 12 miesięcy zdjęć, co nie jest łatwe, szczególnie w naszym wieku. 

Nasze zaangażowanie było możliwe dzięki temu, że wszyscy wierzymy, że stworzona przez nas historia nastolatka, opowiedziana głosem młodych twórców, będzie traktować o poświęceniach w życiu dorastającego człowieka w choć odrobinę inny sposób niż dotychczas. Ten "cel" motywuje nas do dalszej walki o ukończenie projektu, w które nikt nie wierzył oprócz nas samych. 

 

Cel który obraliśmy wciąż motywuje nas do tworzenia obrazu dużo lepszego niż ten, który stworzylibyśmy w pierwszym dniu naszej współpracy. Jest to nauka, która pozwala nam, 18-latkom, wierzyć w przyszłość wypełnioną tworzeniem wartościowej kultury.

Zapraszamy na stronę na Facebooku:   https://www.facebook.com/speedcuberfilm
W razie pytań prosimy o kontakt: bandoszdawid@wp.pl lub marcelsobecki@wp.pl 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 22.10.2019 22:10