Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

telerina

telerina

Warszawa

Napisz wiadomość do Projektodawcy

42 PLN z 7000 PLN

3 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.06.2015.

Chłopiec, który spalił tęczę

O projekcie

Nazywam się Ewelina i jestem autorką książki Chłopiec, który spalił tęczę. Jest to pierwsza w Polsce książka, która porusza temat istnienia i spalenia warszwskiej Tęczy. Pomysł na książkę, powstał w 2012 roku, kiedy miało miejsce pierwsze spalenie kolorowej instalacji. Tęcza na placu Zbawiciela została zbudowana trzy lata temu, w tamtym roku obchodziła swoje siódme urodziny... 

Za pośrednictwem portalu polakpotrafi.pl chciałabym zebrać środki na wydanie swojej pierwszej powieści. Jako debiutant  muszę ponieść część kosztów wydawniczych. Jest to suma 7 tysięcy złotych.To prawie tyle samo co 540 paczek papierosów, 350 butelek taniego wina czy miesięczne wynagrodzenie poselskie.  

 

Dotychczas moje krótkie formy literackie były nagradzane i publikowane. Odnosiłam już sukcesy, które były emitowane w telewizji oraz publikowane na łamach gazet Cogito i Gazeta Wyborcza Radom. Dzięki temu doświadczeniu, chciałabym promować swój projekt. Po wstępnych rozmowach, bardzo ucieszyło mnie wsparcie i fakt, że będzie to możliwe. 

 

    

 

Opowiadanie Jak zawładnąć światem w weekend? powstało w 2007 roku, zostało  nagrodzonego podczas konkursu Doliny Kreatywnej czego szuka młoda sztuka na kanale TVP i TVP Kultura m.in przez takich pisarzy  jak Andrzej Bart, Sławomir Shuty, Piotr Macierzyński czy Katarzyna Zdanowicz -Cyganiak. Fragmenty opowiadania przeczytała Magdalena Popławska. Nagranie pochodzi z programu emitowanego na kanale TVP i TVP Kultura w ramach konkursu. 

Książka opowiada o chłopcu, który spalił tęczę. Siłą tego opowiadania jest język. Może dlatego, że zapytana kiedyś dlaczego piszę odpowiedziałam, że w inny sposób nie mogłabym stosować przemocy. Ale jeśli miałabym do siebie kogoś zrazić zrobiłabym to pacyfizmem. I taka jest ta książka ma uderzać nas rzeczywistość, która po spaleniu tęczy jest po prostu bardziej szara. 

Bohaterem powieści jest Jan. Chłopiec, który całe życie stara się być dzieckiem, nie mając świadomości, że to zachowanie doprowadzi go do nieszczęścia              i wielkiej tragedii. 

 

 

Chciałabym pokazać pierwszy fragment Chłopca, który spalił tęczę, do państwa oceny. Książka powinna obronić się sama. Tak jak powinna sama na siebie zarobić, dlatego mając zgodę wydawcy i w zgodzie z samą sobą, poniżej publikuję fragmenty.

Sytuacje w książce nie są prawdziwe. Tak jak nie prawdą jest chęć, obrażania uczuć religijnych, nie religijnych i braku uczuć.

*Dany fragment można pobrać klikając, prawy przyciskiem myszy na obrazek, klikając opcję "Zapisz grafikę jako"

 

Żyjemy w czasach, gdzie wartości i autorytety, albo są niszczone, albo umierają. Wydaje nam się, że postepowość świata, jego niezliczone możliwości, wynagrodzą nam tę szkodę. Bardzo łatwo jest zaatakować słabyszych albo niszczyć jedynie symbole, jeśli nic i absolutnie nikt, za nimi nie stoi. Tęcza, która powstała na Placu Zbawiciela, to miejsce wręcz nacechowane nimi. Od kiedy zawarliśmy z nią przymierze, zagęszczona atmosfera, powstaje za każdym razem, kiedy Polska świętuje swoją niepodległość. Przez to, nie chcemy stać się ulegli na tolerancję i na inną orientację. Inną niż nasza. Dlatego też większość Polaków, która nie chodzi do kościoła, jednocześnie pilnuje, by wokół nie powstało coś, co dalej nie pozwoliłoby im do tego kościoła chodzić.

Moja książka nie musi nic zmienić, mam nadzieję, że pozwoli zrozumieć,               życie w kraju absurdów, w kraju, gdzie palono za sobą mosty, ludzi i ostatecznie spalono tęczę. 

Co daje autorowi wydanie książki własnym sumptem, w moim przypadku - waszym sumptem. Napewno wolność i swobodę, ale co najważniejsze niezależność oraz komfort. Książka, która może powstać, z waszą pomocą, będzie od początku do końca wydana po mojej myśli. Wszelkich zmian formalnych dokonam tylko ja poza korektą i kosmetyką książki. 

Otrzymane pieniądzę przeznaczę w 100% na wydanie powieści, a otrzymany nakład autorski będzie stanowił część gratifikacji, za wsparcie projektu.

W przypadku większego zainteresowania książką, powyżej 100%, otrzymam możliwość wydania książki, w większym nakładzie, z własną szatą graficzną oraz zapłacę podatki... - prowizję dla portalu polakpotrafi.pl oraz transferuj.pl

Dodatkowo zebrany fundusz, przeznaczę na promocję książki, spotkania autorskie oraz na wydanie edycji limitowanej. 

 

 

 

 

Pomysł, na promowanie książki, wiąże się z pomysłem na nagrody za wspieranie projektu. Chciałabym, żeby nawet najmniejsze wpłaty były nagrodzone publikacją w formie podziękowań. Przygotowałam dla was rzeczy, które mam nadzieję,           że będą dla was przydatne i  okażą się potrzebne. 

Poza nieukrywaną wdzięcznością, podzielę się vlepkami, własnego projektu.

Kubki magiczne, reagują na ciepło, po zalaniu gorącą wodą gaszą pragnienie oraz tęczę. 

 

Torby z tkaniny ekologicznej z symbolami tęczy, w wersji dla palących i nie palących... 

Torby z tkaniny ekologicznej z cytatami, z książki oraz ze słowami zmarłego ostatnio dziennikarza muzycznego, Roberta Leszczyńskiego. Dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych.

 

Bawełniane koszulki z cytatami, z książki oraz ze słowami zmarłego ostatnio dziennikarza muzycznego, Roberta Leszczyńskiego. Dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych. Koszulki dostępne w każdym rozmiarze. 

Bawełnane koszulki z symbolami tęczy, w wersji dla palących i nie palących. Koszulko dostępne w każdym rozmiarze.       

 

Projektor tęczy spełniający funkcję lampki nocnej, w specjalnym opakowaniu       z Chłopca, który spalił tęczę.

 

 

Zestaw z limitowaną serią produktów, spotkania autorskie, opowiadanie - Jak zawładnąć światem w weekend? w formacie pdf oraz książkę - Chłopiec, który spalił tęczę.

email: ewelina.kom@outlook.com

facebook:

 

Wszystkie nagrody i podziękowania zostaną opublikowane i wysłane w ciagu 14 dni od udanego zakończenia projektu. Data ta nie dotyczy książki, której proces wydawniczy przewidziany jest do wakacji.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.06.2015 12:12