Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Szymon Gryś

Szymon Gryś

Wrocław

Jestem członkiem grupy Space is More, która ma zaszczyt pomagać podczas realizacji projektu M.A.R.S, którego celem jest konstrukcja analogowej bazy kosmicznej oraz przeprowadzenia w niej misji kosmicznej

Napisz wiadomość do Projektodawcy

91812 PLN z 4000 PLN

1007 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

2295%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.04.2014.

Space is More

O projekcie

 MANUS

Rozpoczęliśmy współpracę z fundacją studencką działającą na PWr, Manus. Będzie się ona zajmować obsługą finansową naszego wyjazdu dzięki temu wszyscy mogą być pewni przejrzystego rozdysponowania zebranych dzięki Wam środków! Zebrana kwota pozwoli nam na kupno biletów lotniczych dla całej drużyny oraz zapewni możliwość wynajęcia noclegu w Kalifornii. Dodatkowo pokryjemy z niej koszty naszego transportu z lotniska do hotelu oraz do NASA ARC. Będziemy mieli również możliwość produkcji oraz dystrybucji nagrod , które wam obiecaliśmy. Zajmiemy się tym po powrocie czyli w drugiej połowie czerwca.

Jesteśmy grupą Wrocławskich studentów, którzy wzięli udział w międzynarodowym konkursie Inspiration Mars polegającym na zaprojektowaniu załogowej misji przelatującej dookoła Marsa i z powrotem na Ziemię. W konkursie wystartowało 38 drużyn z 15 krajów, z czego 3 z Polski. Jako jedyni dostaliśmy się do finału konkursu, który odbędzie się NASA Ames Research Centre. Nasz projekt oprócz znakomitych podstaw technologicznych wyróżnia się podejściem do tematu podróży międzyplanetarnych. 

Ciężko oszacować koszty całego wyjazdu. Potrzebujemy na ostatnią chwilę wynająć nocleg oraz zorganizować transport z San Francisco do San Jose dla wszystkich członków grupy. Może to pochłonąć kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dodatkowo łączny koszt przelotu całej naszej drużyny do NASA Arc wynosi minimum 30 000 zł . 4000 zł pozwoli na wysłanie do Stanów jednego członka grupy. Zaprezentuje on nasz projekt przed komisją NASA, Mars Society, Inspiration Mars. Z uwagi na poziom trudności tego zadania przedstawianie pracy całego zespołu w pojedynkę jest prawie niewykonalne. Opracowaliśmy zagadnienie pod względem zarówno technicznym jak i życia załogi na pokładzie. 

Bez pomocy internautów nie uda nam się zebrać potrzebnej kwoty, tym samym stracimy szansę reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej i wygrania konkursu.

Obsługę medialną oraz nagrody zapewnia Fundacja Wspierania Polskiej Astronautyki "Pociąg do Gwiazd", planetPR oraz serwis kosmicznapolska.pl DZIĘKUJEMY!

zapraszamy na nasza stronę oraz fanpage na facebooku:

www.spaceismore.com 

https://www.facebook.com/spaceismore


Infografika

Media o Twoim projekcie:

Krakowscy maturzyści z kosmiczną wizją

www.dziennikpolski24.pl | 2014-05-02

O tym się mówi. Zespół młodych konstruktorów z Krakowa trafił do finału konkursu organizowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną. Niebawem ich sonda zostanie wystrzelona.

Polak potrafi zaprojektować misję na Marsa!

www.crazynauka.pl | 2014-04-23

Możemy mówić o podwójnym sukcesie: nie dość że mamy w Polsce superzdolnych studentów, którzy weszli do finału kosmiczngo konkursu, to jeszcze sprawdziliśmy się jako internetowa społeczność!

POLAK POTRAFI W TELEWIZJI. EFEKT NA ZAWOŁANIE!

antyweb.pl | 2014-04-14

Liczyli chociaż na cztery tysiące złotych, dostali przeszło 72, a licznik bić będzie jeszcze przez dziesięć dni! Studenci Politechniki Wrocławskiej, którzy poprosili o wsparcie ich osobistego udziału w finale prestiżowego amerykańskiego konkursu, przekonali się właśnie, że w sieci działają nie tylko hejterzy. Pomogła też telewizja.

Doceniła ich NASA, ale w Polsce mają problem. Na wyjazd do USA brakuje im pieniędzy

www.tvn24.pl | 2014-04-14

Studenci z Wrocławia zaplanowali misję wokół Marsa i dostali się do finału konkursu organizowanego m.in. przez NASA. Zostali zaproszeni do Stanów Zjednoczonych, tylko nie mają za co polecieć, a czasu jest mało. Zaczęli więc zbierać pieniądze w internecie.

Finaliści konkursu NASA z PWr polecą do USA? Internauci wpłacili kosmiczne pieniądze (FILM)

www.gazetawroclawska.pl | 2014-04-14

- To jakiś kosmos - tak musieli pomyśleć studenci z Wrocławia, którzy dostali się do finału prestiżowego konkursu „Inspiration Mars”. Jednak, żeby dotrzeć do NASA Ames Research Centre w Mountain View w Kalifornii, musieli pokonać kosmiczną – nomen omen – barierę finansową. Ich marzenie było przyziemne - zebrać 4 tys. zł, aby wysłać jednego członka grupy na prezentację projektu przed komisją NASA. Dzięki nieziemskiej hojności internautów udało się zebrać o wiele więcej - na internetowym koncie studentów jest już ponad 81 700 zł.

Sukces polskich studentów może okazać się klapą. Przez brak pieniędzy na wyjazd do USA

fakty.tvn24.pl | 2014-04-13

Studenci z Wrocławia zaplanowali misję wokół Marsa i dostali się do finału konkursu organizowanego m.in. przez NASA. Zostali zaproszeni do Stanów Zjednoczonych. Tylko nie mają za co polecieć, a czasu jest mało. Zaczęli zbierać pieniądze w internecie.

Polacy w finale konkursu NASA. Nie mają pieniędzy na lot do USA...

www.wprost.pl | 2014-04-11

8 studentów Politechniki Wrocławskiej zaprojektowało kompletną załogową misję przelotu wokół Marsa i powrotu dla dwóch osób. Była to praca konkursowa wystawiona w szranki z drużynami z całego świata, które zorganizowało NASA. Młodzi naukowcy dostali się do finału i zostali zaproszeni do siedziby agencji kosmicznej, tyle tylko, że... nie mają pieniędzy na lot do USA.

Polscy studenci w finale konkursu NASA... i brak pieniędzy na wyjazd.

wiadomosci.gazeta.pl | 2014-04-11

Projekt dwuosobowej misji na Marsa stworzony przez studentów z Politechniki Wrocławskiej znalazł się w finałowej dziesiątce międzynarodowego konkursu Inspiration Mars Student Design Contest. Ostatni etap odbędzie się w kwietniu w USA, ale studenci nie mają pieniędzy na wyjazd. - Bez pomocy internautów nie uda nam się zebrać potrzebnej kwoty - piszą na stronie i proszą o wsparcie. Sprawą po naszym tekście zainteresowało się ministerstwo.

Finał konkursu Inspiration Mars z udziałem Polaków

www.naukawpolsce.pap.pl | 2014-04-11

Studenci Politechniki Wrocławskiej znaleźli się w finałowej dziesiątce konkursu Inspiration Mars. Drużyna Space is More może reprezentować Polskę Polski w prestiżowym konkursie, w którym drużyny mają za zadanie zaprojektować misję, podczas której dwuosobowa załoga statku kosmicznego dokona oblotu Marsa.

Wielki sukces Polaków. Pomóż im zrealizować marzenia!

www.rmf24.pl | 2014-04-10

Jako jedna z 10 drużyn na świecie drużyna Space is More z Wrocławia dostała się do finału prestiżowego konkursu organizowanego m.in. przez NASA - podaje serwis "Kosmiczna Polska". Studenci potrzebują jednak wsparcia, żeby pojechać do USA.

Polacy dostali się do finału konkursu NASA, ale nie mają pieniędzy na wyjazd do USA. "Mamy szanse wygrać"

natemat.pl | 2014-04-10

Ośmiu studentów z Politechniki Wrocławskiej osiągnęło gigantyczny sukces naukowy: dostali się do finału prestiżowego konkursu NASA. Zaprojektowali załogową misję przelotu obok Marsa i powrotu na Ziemię dla dwóch astronautów. - Pracowaliśmy nad tym bardzo ciężko od listopada 2013 – mówi nam Szymon Gryś, jeden z członków zespołu. Teraz jednak Space is More, bo tak nazywa się drużyna Polaków, ma nowy problem: skąd wziąć pieniądze na wyjazd do USA. Pomożecie?

Pomóż drużynie Space is More dostać się na finał konkursu Inspiration Mars"

www.kosmicznapolska.pl | 2014-04-10

Jako jedna z 10 drużyn na świecie drużyna Space is More z Wrocławia dostała się do finału prestiżowego konkursu organizowanego m.in. przez NASA. Mają szansę wygrać niestety nie mają za co pojechać do USA. Bez pomocy internautów stracą szansę na reprezentowanie naszego kraju.

STUDENCI Z WROCŁAWIA ZAPROJEKTOWALI MISJĘ NA MARSA

www.focus.pl | 2014-03-31

Grupa studentów z Politechniki Wrocławskiej znalazła się w finałowej dziesiątce międzynarodowego konkursu Inspiration Mars Student Design Contest organizowanego przez The Mars Society oraz pierwszego kosmicznego turystę, miliardera Dennisa Tito.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.04.2014 18:06