Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Karol Wojsław

Karol Wojsław

Poznań

Jestem 16-letni fanatykiem kosmosu, fizyki i elektroniki. Mieszkam pod Poznaniem w Swarzędzu. Gram często na perkusji, czasem na gitarze. Mam mały zespół, ale bez regularnych prób. Lubię chodzić po górach, ale nie odmówię sobie też jazdy na rowerze. Prowadzę bloga, współpracuje z kilkoma firmami, zająłem II miejsce na Festiwalu robotyki Cyberbot.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6167 PLN z 5000 PLN

51 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

123%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.07.2016.

Space in 180° | Amatorska sonda badawcza

RSS

Nagrody i podziękowania na filmie Dodano 02.12.2016, godz. 19:24

Tym razem nie przybywam z informacjami, a z przeprosinami kierowanymi do wspierających na polakpotrafi. Chciałbym przeprosić za dwie rzeczy - po pierwsze, za to, że zapomniałem o umieszczeniu tekstów na końcu filmu podsumowującego niektórych wspierających, natomiast druga kwestia to opóźnienie w wysyłce nagród. Jeśli chodzi o film, to jest mi bardzo głupio, że tak końcowo to wyszło. W całym chaosie zakończenia projektu zupełnie zapomniałem o tym, że dla części wspierających jedną z nagród było umieszczenie tekstu na filmie podsumowujacym. :/ Wiem, że teraz już za późno, ale mimo wszystko umieszczę jeszcze wszystkie osoby w osobnym poście na facebooku (http://facebook.com/spacein180) z podziękowaniami. Jeśli natomiast chodzi o nagrody, to sprawa jest już blisko zakończenia - zostaną one bowiem wysłane w poniedziałek, lub wtorek. Wiem, że to i tak miesiąc od projektu, ale ze względu na ilość pracy związaną z podsumowywaniem i w jakimś pewnie tez stopniu moje lenistwo, dopiero teraz zostały one przygotowane. Domyślam się, że niektóre osoby mogą być nieco zdegustowane zaistniałą sytuacją, więc tym bardziej chciałbym szczerze wszystkich przeprosić i zagwarantować, że będzie to dla mnie nauczka, aby w przyszłości nie odkładać takich spraw na ostatnią chwilę. Liczę na Państwa wyrozumiałość i jeszcze raz przepraszam.
Dodano: 05.12.2016, 12:09
  PolcPiotr
PolcPiotr
Kawał dobrej roboty!
Takie niedociągnięcia to szczegóły w porównaniu z wszystkim co mogło nawalić :-)
A cywilizacja jest o kolejny mały kroczek bliżej gwiazd - bezcenne!
Dodano: 05.12.2016, 1:53
  Agnieszka Komorowska
Agnieszka Komorowska
Karol, zrealizowałeś z powodzeniem świetny projekt i pewnie wszyscy Wspierający mają satysfakcję z tego, że się zaangażowali i że Ci się udało.
Jesteś bardzo młodym człowiekiem i wiele możesz się jeszcze nauczyć, a jak na Twój wiek - projekt został zrealizowany bardzo profesjonalnie. Każdy ze Wspierających, którego nazwisko miało się pojawić na filmie i tak ma/miał możliwość otrzymania innej nagrody, o satysfakcji nie wspominając. A ryzyko pomyłek jest wpisane w działanie. Jak wiemy - tylko ci, którzy nic nie robią ich nie popełniają. Życzę Ci, by było ich w Twoim życiu jak najmniej.
Dodano: 03.12.2016, 7:03
  hybridlizard
hybridlizard
Pewne niedociągnięcia się zdarzają, nawet najlepszym. Trochę różnych projektów wsparłem by mieć porównanie odnośnie zanagażowania wykonawcy i tego jak poważnie traktuje wspierających. To, że bez owijania w bawełnę sam poruszyłeś temat świadczy o tym, że Ci zależy na "wyprostowaniu" sytuacji. Powodzenia Karol, w tej kwestii i ogólnie.

Zakończenie i podsumowanie projektu (+ nagrody) Dodano 19.11.2016, godz. 14:48

Ahoj! To już ostatnia aktualność w tym projekcie. Z jednej strony cieszę się, że wszystko się udało, z drugiej strony szkoda, że to już koniec. Podrzucam kilka linków do najważniejszych materiałów na temat Space in 180:

Podsumowanie projektu wraz z wynikami i danymi: http://goo.gl/2TUsZ2
Film podsumowujący: http://youtube.com/watch?v=O0mCrgVsvYQ
Film z nagraniem z lotu: http://youtube.com/watch?v=OFLy8tsoBWw

Przedsięwzięcie zaliczam do tych w pełni udanych (nie licząc problemu z działaniem czujnikiem ozonu, ale to również jakiś wynik). :) Udało się prawidłowo przygotować cały lot, nagrać filmy (w tym jeden w 180*), zbadać wydajność ogniwa fotowoltaicznego, przetestować układy i systemy użyte w sondzie, zebrać i opracować dane na temat lotu, a na końcu przygotować pełne podsumowanie oraz film, które to mogą pomóc innym osobom zainteresowanym wypuszczaniem balonów stratosferycznych. Dodatkowo jeśli chodzi o kwestię medialną, to o przedsięwzięciu mowa była w wielu stacjach telewizyjnych, radiowych, prasie oraz na portalach internetowych ...i nie chodzi tu nawet o rozgłos, co o ułatwienie w przyszłych projektach. ;)

W sprawie nagród: postaram się przygotować i rozesłać je do końca listopada, również do osób, które nie otrzymały ich w czasie pierwszej wysyłki. Dodatkowo również na facebooku postaram się opublikować post, w którym wymienię wszystkich wspierających. http://facebook.com/spacein180 . To już ostatnie zadanie czekające na mnie w tym przedsięwzięciu. Chciałbym jeszcze raz bardzo gorąco wszystkim podziękować za wsparcie i niesamowitą wspólną roczną przygodę. :D
Dodano: 19.11.2016, 18:12
  hybridlizard
hybridlizard
Super Karol! Działaj dalej, na pewno przed Tobą jeszcze niejeden ciekawy projekt. Pozdrawiam.

Udało się!! Sonda powróciła ze stratosfery! [Zdjęcie] Dodano 23.10.2016, godz. 22:01

Jak zapewne część z Was wie 22 (czyli wczoraj) wypuściłem w ramach projektu sondę do stratosfery - należy zaznaczyć, że to właśnie dzięki Wam było to możliwe! Misja przebiegła w 100% prawidłowo (może był jeden niepewny moment, kiedy na jakiś czas straciliśmy kontakt radiowy z sondą, aczkolwiek potem szybko go odzyskaliśmy). Badania zostały wykonane, a filmy nagrane. Oficjalne podsumowanie projektu, podziękowania i opublikowanie filmu z sondy prawdopodobnie nastąpi w ciągu tygodnia, może dwóch. Na razie chciałem tylko poinformować, że sonda poleciała, wróciła i zadziałała oraz BARDZO PODZIĘKOWAĆ wszystkim wspierającym, bo to właśnie dzięki Wam się udało! :D

Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć jak wyglądał start, to mogę zaproponować np. ten reportaż: https://goo.gl/NHm4h2 :)

...zdjęcie wykonane z sondy na około 30km: https://goo.gl/81Tyvm
Dodano: 24.10.2016, 22:28
  hybridlizard
hybridlizard
Co tu dużo pisać, zdjęcia robią robotę. Wiem, że dopiero się rozkręcasz więc powodzenia na przyszłość Karol!
Dodano: 24.10.2016, 16:45
  Jager Investment
Jager Investment
Gratuluję udanego lotu i życzę powodzenia w kolejnych projektach.

PS. Tylko czekać jak Elon Musk wyśle Ci zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną do SpaceX ;)

Wypuszczenie balonu już za 16 dni! Dodano 06.10.2016, godz. 19:27

Zgodnie z planem mamy październik więc zapowiadam zakończenie projektu - wypuszczenie balonu. :) Odbędzie się to dnia 22.10 o godzinie 11:00 na Stadionie Miejskim w Murowanej Goślinie. Event rozpocznie się o godzinie 8:30 i potrwa do 12:00.

✔ W czasie wydarzenia będzie można zobaczyć jak wygląda elektronika zbierająca dane z czujników, w jaki sposób wypuszcza się balon meteorologiczny, czy jak odbierane są dane z sondy z wykorzystaniem systemów radiowych. :)

✔ Najłatwiejszym sposobem dojazdu jest oczywiście dojazd samochodem (przed stadionem znajduje się bezpłatny parking). Istnieje również możliwość dostania się na miejsce autobusem (341, 342, 348) lub pociągiem (stacja Murowana Goślina - 15 minut pieszo od stadionu).

✔ Więcej informacji można znaleźć na:
--> strona internetowa: http://www.spacein180.pl
--> miejsce wypuszczenia balonu: http://goo.gl/uUDxBE

>> Wydarzenie na facebooku: http://web.facebook.com/events/1804961796382578/

Zakończenie kampanii! 🎉 Dodano 11.07.2016, godz. 19:23

Kampania zakończona! 🎉 Pozytywnie i to ze sporą nadwyżką!

Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w projekt, wspierającym!, Dawidowi Ośródce za wsparcie, Panu Andrzejowi Urbańskiemu i wielu, wielu osobom, które pomogły w promocji kampanii, chociażby poprzez udostępnianie postów na facebooku. :) Jak wszyscy widzimy, przyniosło to spore efekty, za co jestem niezmiernie wdzięczny. Wszystkie pieniądze zostaną zagospodarowane zgodnie z tym, co napisałem w projekcie, dodatkowo z racji większej liczby wspierających nagrody pochłoną o wiele więcej, niż zakładałem, ale zebrałem również więcej środków niż zakładałem, tak więc wszystko się zgadza. :) Postaram się również (mimo, iż nie udało się osiągnąć kolejnego progu, chociaż niewiele brakowało), aby na pokładzie znalazły się 2 kamerki, a nie tylko jedna.

W najbliższych dniach na pewno będę pisał do wszystkich wspierających z pytaniami odnośnie do nagród, tak więc proszę sprawdzać pocztę. ;)

Jeszcze raz bardzo gorąco dziękuję!
Pozdrawiam, Karol
Dodano: 12.07.2016, 9:48
  Konto usunięte
Konto usunięte
Gratulacje i trzymam kciuki za powodzenie projektu! :-)

...107% Dodano 23.06.2016, godz. 19:23

Jeszcze 4 godziny temu pisałem o 87%, a teraz na "liczniku" 107%! 🎉 🎉 :D Tak, udało się!! :) A do tego 18 dni przed końcem i to z lekką nadwyżką. Bardzo, bardzo, bardzo dziękuję wszystkim osobom, które jakkolwiek zaangażowały się w projekt, czy to finansowo, czy poświęcając swój czas.

Teraz "pałeczkę przejmuję ja" i do września postaram się przygotować wszystko, tak abyśmy za 3 miesiące mogli zobaczyć efekty pracy. :) Mam nadzieję, że nie będzie żadnych opóźnień, w końcu przede mną 2 miesiące wolnego. Na pewno będę informował o postępach na http://www.fb.com/spacein180 , tak więc zainteresowanych zapraszam właśnie tam.
Jeszcze raz bardzo gorąco dziękuję!
Pozdrawiam, Karol

Kolejny artykuł na temat projektu Dodano 23.06.2016, godz. 15:09

Witajcie! Dzięki Wam znowu udało się wybić projekt na stronę główną polakpotrafi.pl. Mamy już 87%!! :) 🎉 Dziękuję. Przy okazji przekazuję link do kolejnego artykułu na temat Space in 180°:
✅ http://swarzedznews.pl/swarzedzka-sonda-kosmiczna-smialy-pomysl-16-latka/ ✅ :)

Pozdrawiam i dziękuję,
Karol
Dodano: 24.06.2016, 21:31
Karol Wojsław
Karol Wojsław
Bardzo dziękuję Panie Andrzeju, bo to między innymi właśnie dzięki Pana pomocy udało się osiągnąć 100%! :)
Dodano: 23.06.2016, 17:42
  Andrzej Przemysław Urbański
Andrzej Przemysław Urbański
To już na szczęście nieaktualne :) GRATULUJĘ sukcesu pomysłodawcy!!! ... i cierpliwie czekam na zaproszenie na start balonu.

Trochę newsów i podziękowanie Dodano 21.06.2016, godz. 16:58

Witajcie! :)
Na wstępie chciałbym gorąco podziękować wspierającym oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się w projekt. Zebraliśmy już prawie 50% kwoty niezbędnej do realizacji przedsięwzięcia! Jeśli chodzi o newsy, to umieszczam poniżej kilka linków do materiałów związanych z projektem:
Wywiad w Poranku WTK: http://goo.gl/Esjgaz
Wywiad dla serwisu Popularna Nauka: http://popnauka.pl/kosmiczny-projekt-gimnazjalisty
Artykuł na blogu: http://popnauka.pl/kosmiczne-dzieciaki

Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję i pozdrawiam!
Karol Wojsław, Space in 180°

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.07.2016 12:12