Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Karol Wojsław

Karol Wojsław

Poznań

Jestem 16-letni fanatykiem kosmosu, fizyki i elektroniki. Mieszkam pod Poznaniem w Swarzędzu. Gram często na perkusji, czasem na gitarze. Mam mały zespół, ale bez regularnych prób. Lubię chodzić po górach, ale nie odmówię sobie też jazdy na rowerze. Prowadzę bloga, współpracuje z kilkoma firmami, zająłem II miejsce na Festiwalu robotyki Cyberbot.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6167 PLN z 5000 PLN

51 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

123%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.07.2016.

Space in 180° | Amatorska sonda badawcza

O projekcie

Elektronikę dostarcza Patron wydarzenia Wspiera mnie

...

 Patron medialny:  Partner wydarzenia:

...

Cześć! :) Jestem Karol, mam 16 lat i chciałbym przedstawić Ci projekt, nad którym aktualnie pracuję, a mianowicie Space in 180°. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest wysłanie do stratosfery (za pomocą balonu meteorologicznego, na wysokość 20-35 km) sondy badawczej. Na jej pokładzie znajdą się specjalne urządzenia pomiarowe (po części autorskie), urządzenia potrzebne do prawidłowego przeprowadzenia misji oraz kamera. Nagra ona panoramiczny film wysokiej jakości z Near Space  (= potoczna nazwa stratosfery). W czasie lotu zostaną także wykonane badania: stężenie ozonu (pozwoli kontrolować problem dziury ozonowej), zmiany czystości powietrza w zależności od wysokości, wydajność ogniw fotowoltaicznych w stratosferze, temperatura i ciśnienie powietrza oraz temperatura urządzeń elektronicznych. Po zakończeniu misji wyniki pomiarów oraz film zostaną udostępnione w internecie.

 

Strona internetowa | Fanpage na Facebooku

 

Planowo lot może trwać w granicach 2 godzin, jednak ze względu na prędkość wiatru i wiele innych zmiennych czynników trudno podać dokładną wartość. Balon ma osiągnąć wysokość 30’000 m, a następnie eksplodować. Ładunek zacznie spadać na spadochronie, wysyłając dane o swojej pozycji, aż do całkowitego opadnięcia. Po zakończeniu misji sonda zostanie odszukana, a zebrane dane pobrane na komputer, gdzie zostaną przeanalizowane i opublikowane.

 

Zakończenie projektu planowane jest na przełom wrzesień/październik, jednak możliwe są drobne opóźnienia....

Przedstawiłem już mój projekt teraz czas na przedstawienie samego siebe. :) Nazywam się Karol Wojsław, mam 16 lat, mieszkam pod Poznaniem w Swarzędzu i uczęszczam do 3 klasy gimnazjum.  Interesuję się fizyką, matematyką, elektroniką i astronomią. Prowadzę serwis dla amatorów elektroniki oraz robotyki (www.mechatrobot.pl), którego co miesiąc odwiedza kilka tysięcy osób. Aktywnie współpracuję z jednym z większych sklepów sprzedających podzespoły elektroniczne w Polsce - Kamami, a także Chińską firmą EasyEDA. Wspiera mnie również Dawid Ośródka z firmy Hybrid Lizard. Poza tym gram na perkusji i gitarze, uwielbiam podróżować (najlepiej na rowerze :D ) oraz chodzić po górach.

Zorganizowałem udaną kampanię croudfundingową, dzięki której udało mi się doprowadzić do końca mój pierwszy projekt związany z robotyką - robota Orion 250, który wygrał II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Robotyki Cyberbot. Pełen profil wraz z rekomendacjami, dla uwiarygodnienia: LinkedIn

...

Część elementów udało mi się już zakupić/wykonać, jednak nadal brakuje mi najdroższych urządzeń, dodatkowo sama organizacja całego przedsięwzięcia będzie wymagała pewnych środków. Jeżeli uda mi się uzbierać ustaloną kwotę zakupię: 

- balon meteorologiczny od firmy Kaymont (1200g, dla ładunków od 1.2 do 2.2 kg) ~ 500 zł

- hel do balonu - 4 m3 (około 3,2 m3 jest potrzebne do napełnienia balonu) ~ 500 zł

- kamera Go Pro Hero 4 Silver + dodatkowy akumulator w wodoodpornej obudowie (BacPac) + karta pamięci ~ 1800 zł

- elementy konstrukcyjne, tj. styropian/styrodur, czujnik stężenia ozonu oraz pyłu, pakiety zasilające Li-pol 3S + odpowiednia ładowarka ~ 700 zł

- kwestie organizacyjne (np. paliwo do samochodu, którym będzie poszukiwany ładunek, prowizja dla serwisu polakpotrafi). ~ 800 zł

- nagrody oraz koszty ich dostarczenia ~ 400 zł

Reszta pieniędzy, to niewielka nadwyżka, którą musze mieć na wypadek, gdyby koszty jakkolwiek wzrosły, tak abym mógł spokojnie dokończyć przedsięwzięcie. W razie potrzeby mogę udostępnić więcej informacji o tym, na co dokładnie zostaną przeznaczone pieniądze. :) ...

Co, jeśli zbiorę więcej...?

5 000 zł - główny cel. Po osiągnięciu tego progu zrealizuję projekt zgodnie ze wszystkimi planami;

6 500 zł - zakupię kolejną kamerę, która zostanie skierowana w stronę Ziemi i wykona zdjęcia wysokiej jakości;

Jedno jest pewne: żadne pieniądze się nie zmarnują. Jeżeli znacząco przekroczę zakładaną kwotę, to udoskonalę mój warsztat oraz przeznaczę część pieniędzy na przyszłe projekty związane z badaniem stratosfery/kosmosu, a w głowie siedzi mi już wiele pomysłów. :) ...

W zamian za Twoje wsparcie oferuję Ci ciekawe nagrody związane z projektem. Możesz między innymi wysłać dowolny tekst do stratosfery (np. swoje imię), umieścić swój własny ładunek w sondzie, czy też umieścić swoją reklamę na bocznej ścianie sondy. Jednak to nie wszystko - ważne są również przedmioty, które będą przypominały Ci o Space in 180°Poniżej możesz zobaczyć ich wizualizacje:

 Przypinka z logo projektu  Kubek z logo projektu

Nagrody zostaną wysłane do miesiąca po zakończeniu kampanii (wyjątkiem są nagrody, do których realizacji potrzebne będą materiały z samego lotu, np. "pocztówka ze zdjęciem Ziemi")

...

Po więcej informacji zapraszam na stronę internetową www.spacein180.pl oraz fanpage facebook.com/spacein180. Jeżeli jesteś zainteresowany kontaktem napisz w wiadomości na polakpotrafi lub na kontakt@spacein180.pl. Dodatkowo

CIekaumieszczam poniżej infografikę dotyczącą Space in 180°.

W ramach ciekawostki umieszczam również mapkę z zaznaczonym obaszarem, który planowo uda się sfilmować/sfotografować ze stratosfery:

---- Podziękowania ----

Projekt jeszcze na dobre się nie zaczął, a ja już dziękuję? Tak, nad przedsięwzięciem pracuję już od kilku miesięcy, ale to właśnie dzięki wymienionym poniżej osobom mogłem przyspieszyć prace i skupić się na sednie sprawy.

Dziękuję Adamowi Kita za pomoc w ogarnięciu wielu aspektów związanych z projektem i cenne podpowiedzi, a także Kacprowi Skubiszakowi za nagranie filmu promocyjnego. 

No i przedewszystkim bardzo gorąco dziękuję oczywiście firmie Kamami oraz Dawidowi Ośródce z firmy Hybrid Lizard, który wspiera mnie już od dłuższego czasu i to właśnie dzięki niemu projekt jest już na tym etapie. Dziękuję Dawidzie! :D

Dodatkowo chciałbym również podziekować moim znajomym i przyjaciołom, którzy bardzo mnie wspierają, tj.: Mikołaj Kraszewski (również za wsparcie merytoryczne) Szymon Mikołajczak, Mikołaj Piechowiak, Adrian Juszczak, Szymon Nowakowski, Kuba Zenker, Krzysiu Bielak, Kuba Bednarski, Adam Jachowicz, Maciek Dymarczyk,  Mateusz Dukat, Aitor Gamarra (thanks Aitor). :)

...

 Wspiera mnie również:

...

Bardzo serdecznie proszę Was o wsparcie.

Jeżeli nie chcecie pomagać mi finansowo, to równie mocno ucieszę się, jeżeli na przykład udostępnicie informacje o mojej zbiórce. :)

Jestem pewien, że RAZEM NAM SIĘ UDA!

Media o Twoim projekcie:

Kosmiczny projekt gimnazjalisty

popnauka.pl | 2016-06-22

Andrzej P.Urbański: Rozmawiam w swoim gabinecie na Politechnice Poznańskiej z gimnazjalistą Karolem Wojsławem, który na platformie Polak Potrafi zbiera środki na wyniesienie do stratosfery balonu z kamerami i urządzeniami pomiarowymi. Dodam, że byłem pierwszym, który wsparł ten projekt wykupując zaproszenie na start tego balonu.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.07.2016 12:12