Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

nieustanne.wedrowanie

nieustanne.wedrowanie

Wrocław, Polska

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5621 PLN z 5000 PLN

110 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

112%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.10.2015.

SOK Z MARZEŃ - Wyprawa na Kubę

O projekcie

    „Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne”. – powiedział William Shakespeare. A my chcemy sprawdzić, czy tak jest w istocie. Chcemy objechać świat w poszukiwaniu marzeń i pasji ludzi na całym świecie. Chcemy też zapytać o to czy wierzą w to, że ich marzenia się spełnią. Innymi słowy pragniemy dowiedzieć się czy w dzisiejszym świecie ludzie sięgają po swoje marzenia i czy są one głównym budulcem ich życia. Swoją podróż po świecie z tym pytaniem planujemy – wedle naszych marzeń – zacząć od Meksyku.

 

 

Jesteśmy parą. Parą w sensie ogólnie rozumianym - ale nie tylko. Jesteśmy również parą przyjaciół i parą podróżników. Więc nie tylko patrzymy sobie w oczy, ale również patrzymy w tę samą stronę. Łączy nas bardzo wiele. Wspólna pasja podróżowania i poznawania świata nie pozwala nam usiedzieć długo w jednym miejscu. A że, nie jesteśmy zbyt zamożni wybieramy sposoby na podróże niskobudżetowe. Naszym największym marzeniem jest objechać cały świat i postawić nogę na każdym kontynencie na Ziemi.

Prowadzimy bloga na: www.nieustanne-wedrowanie.pl oraz konta na Facebook'u i Twitterze.

 

 

Wynika to z chęci poznania. Nie tylko miejsc, w których się znajdujemy. Nie chodzi jedynie o zwiedzanie i poznawanie zwyczajów panujących w innych krajach. To zrobili już inni, więksi od nas. My pragniemy dotrzeć do ludzkich serc i dowiedzieć się na czym polegają różnice i podobieństwa ludzi, którzy mieszkają w dużych odległościach od siebie. Chcemy zapytać biednych i bogatych, kobiet i mężczyzn, dzieci i starców o to o czym marzą bądź marzyli. O ich pasje i realizację wszystkiego tego co kochają robić.

          Jesteśmy tego ciekawi ponieważ sami podporządkowaliśmy nasze życie własnym marzeniom i pasji. Realizujemy się bez względu na przeciwności losu. Daje nam to wiele radości i satysfakcji. Poczucia, że nie marnujemy swojego czasu. Stawiamy sobie cele i traktujemy je bardzo poważnie. Świat jest ogromny. Każdy człowiek to wielka indywidualność. Zdobywanie więc wiedzy na temat marzeń i pasji stało się dla nas niezwykle interesującym tematem na film. To ma być najdłuższa lista marzeń na świecie w wersji filmowej. Chcemy więc nagrywać i fotografować naszych rozmówców. A zaczynamy od Meksyku.

 

Nie jesteśmy dobrze zarabiającymi ludźmi. Nasze zarobki to najniższa krajowa. Odkładamy na tę podróż odmawiając sobie wszystkiego, co nie jest z nią związane. Odłożyliśmy środki, które pozwoliły nam zakupić bilety lotnicze do Meksyku. Zakupiliśmy również kamerę i rozbudowaliśmy nieco sprzęt do fotografowania. To co zostało z naszych oszczędności to niewielka suma, która być może nie pozwoli nam umrzeć z głodu za oceanem, ale z całą pewnością mocno nas ograniczy.

Tak się złożyło, że będziemy lądować w Cancun, a to już tylko kawałek do magicznej Kuby. Bez Waszego wsparcia będziemy musieli z niej zrezygnować. Zrezygnować z zapytania Kubańczyków o ich marzenia. Nie chcemy dopuścić do takiej sytuacji i ośmielamy się prosić Was o wsparcie finansowe. Wierzymy, że kiedy człowiek bardzo mocno myśli o swoich marzeniach, nie pozostaje w tym samotny…

 

Nasze wyprawa to przede wszystkich wejście w inną kulturę i zupełnie inny świat, którego nie znamy. Nasze dotychczasowe podróże obejmowały Europę i kawałek Afryki, gdzie widoczne jest przenikanie się wszystkich tych kultur. Łatwo jest się odnaleźć tak blisko domu. Meksyk i Kuba, którą również mamy w planach, o ile otrzymamy Wasze wsparcie – bo od tego tak wiele zależy – to dla nas ogromne wyzwanie. Szczególnie z takim projektem, gdzie mowa będzie o pasjach i marzeniach. Zastanawiamy się nad tym jakie marzenia na przykład mają ludzie, którzy żyją na wyspie i nie mogą jej opuścić. Ta wyspa i jej historia rozpaliła w nas nadzieję na jej odwiedzenie. A nadzieja – jak powiedział ktoś mądry – nie jest już marzeniem, ale sposobem zamieniania marzeń w rzeczywistość.

Tak więc w listopadzie tego roku lecimy do Meksyku aby zapytać ludzi z tego kraju o ich marzenia, a jeżeli wesprzecie nasz plan potrzebnymi środkami – polecimy dalej – na Kubę.

 

Wiele zależy od Waszej hojności. Liczymy na nią i dlatego właśnie przygotowywaliśmy się do naszej prośby szykując nagrody dla wspierających nasz projekt. Wiele upominków jest darem od naszych rodzin i przyjaciół i stanowi – wedle naszego projektu - owoce ich pasji. Mamy dla Ciebie ręcznie wykonane proporczyki, breloczki, kolorowe kapcie i kolczyki z włóczki, zakładki do książki i widokówki naszego projektu oraz przekazaną na rzecz projektu płytę audio z twórczością muzyczną naszego przyjaciela. 

Oprócz tego przygotujemy tapety na pulpit i telefon ze zdjęć wykonanych na Kubie, wymienimy wspierających w napisach końcowych powstałego filmu i/lub na jego okładce, prześlemy pozdrowienia w formie zdjęć lub filmu z Kuby, wyślemy zaprojektowaną przez nas e-kartkę na maila, udostępnimy materiały filmowe, które nie zostaną użyte w gotowym fimie ani opublikowane nigdzie indziej. Po ukończeniu filmu wyślemy go w oprawie zaprojektowanej przez nas wspierającemu oraz wiele innych ciekawych nagród!

Połowa świata marzy o nieśmiertelności, a nie wie co ze sobą zrobić, kiedy energetyka na kilka godzin wyłączy prąd… Człowiek nie żyje za krótko, tylko nie zawsze wie jak korzystać z czasu, który został mu dany. My mamy pomysł na siebie, wiemy co robić w życiu i co nas uszczęśliwia. Nie mamy wątpliwości, że naszą drogą jest po prostu droga. Brakuje nam tylko odrobiny pieniędzy. Wierzymy, że to nie jest problem nie do przeskoczenia. Właśnie ta wiara skłoniła nas do zwrócenia się do Was…

 

Kwota 5 000 jest nam potrzebna byśmy mogli polecieć na Kubę. Koszt lotu w obie strony z Cancun do Hawany za jedną osobę to około 1 300 zł - Co daję nam 2 600 zł za nas dwoje.

Pozostałe 2 400zł to koszta potrzebne nam do utrzymania się na Kubie przez około 30 dni (zakwaterowanie, jedzenie, transport), koszt uzyskania tak zwanych "kart turysty" oraz prowizja dla serwisu PolakPotrafi.pl.

 Jeżeli udałoby nam się zebrać kwotę wykraczającą ponad nasze oczekiwania, oznaczałoby to dla nas lepsze jedzenie, możliwość wejść do muzeów i podobnych placówek oraz być może dłuższy pobyt na Kubie.

 

* Proporczyki, breloczki, płyta z muzyką, pocztówki, zakładki oraz kolczyki i kapcie zostaną wysłane do wspierających w przeciągu dwóch tygodni od pozytywnego zakończenia się projektu. 

Nagrody idące drogą internetową takie jak e-kartki, podziękowania na FB czy wymienienie wspierającego jako sponsora projektu również będą realizowane na bieżąco po pozytywnym zakończeniu się projektu.

Wszystkie nagrody mające związek z wyjazdem (na przykład zdjęcia z pozdrowieniami z Kuby dla wspierającego czy gotowy film dla darczyńczy) realizowane będą w trakcie trwania podróży oraz po jej zakończeniu (w zależności od możliwości.)

                                                                                 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.10.2015 18:06