Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Marcin Gładych

Marcin Gładych

Toruń, Polska

reżyser— fotografik, filmowiec. Laureat Kujawsko-Pomorskiej Nagrody Filmowej Flisak Tofifest 2010 przyznanej przez Prezydenta Miasta Torunia za wkład w rozwój lokalnego kina.Reżyser kilkunastu filmów niezależnych, w tym „Hakerów Wolności” i „Panoptikonu”.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7706 PLN z 7000 PLN

64 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

110%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.01.2017.

SMUGI Impresja filmowa

O projekcie

SMUGI to impresja filmowa o lekkim zabarwieniu filozoficznym w reżyserii Adama Fisza i Marcina Gładycha. To film o rodzinie, ale również o tym, że warto w życiu kierować się własnymi wyborami, być sobą i "robić swoje" a nie poruszać się wyłącznie w wytyczonych ramach i po utartych szlakach.

 

Ponad rok temu rozpoczęliśmy zdjęcia do filmu „Smugi”. To opowieść o barwnej, przesiąkniętej sztuką, wielopokoleniowej rodzinie Smużnych. Rodzinie plastyków, aktorów i performerów.

 

Czołową postacią rodziny , wspieraną przez intrygującą i ekscentryczna żonę Marię , jest legenda i nestor środowiska artystycznego Torunia, profesor Wiesław Smużny. Ich dwóch, wszechstronnie utalentowanych synów, Dominik i Radek, poprzez swoje działania artystyczne i zawodowe ubarwiają kulturalny obraz Torunia.

Dzieci Dominika i Radka przesiąknięte artystycznymi tradycjami rodziny, próbują swoich sił w różnych dziedzinach sztuki. Franek gra na skrzypcach, Zosia maluje i gra na perkusji a Nil ... jest artystą całkowicie nieskrępowanym.

 

Dotychczas powstało kilkadziesiąt godzin nagrań z udziałem bohaterów projektu w różnorodnych plenerach i sytuacjach. Materiał zdjęciowy właściwie jest ukończony. Teraz nastał czas montażu i całej postprodukcji.

Wybraliśmy crowdfunding jako dodatkową formę finansowania filmu, bo chcemy podzielić się z Wami tym projektem.  Zależy nam na Waszym udziale w produkcji tego filmu.


Prosimy o pomoc w dokończeniu realizacji.

 

Bohaterowie filmu

Wiesław Smużny - Profesor zwyczajny sztuk plastycznych, wykładowca w Zakładzie Plastyki Intermedialnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika . Ojciec dwóch synów, dziadek trojga wnucząt. Właściciel najpiękniejszych wąsów w Toruniu.

 

Maria Elżbieta Przybylska – zasłużona aktorka teatrów lalek, niezastąpiona głowa rodziny.

 

Dominik Kamil Smużny – syn , rzeźbiarz, performer, animator, konstruktor.

 

Radosław Maria Smużny – syn, aktor teatralny i filmowy. Performer. Śpiewa, tańczy, gra, recytuje.

 

Izabela Anna Smużna –żona Radka i mama Zosi i Nila

 

Franciszek Józef Smużny – syn Dominika, skrzypek, uczeń szkoły muzycznej.

 

Zofia Maria Smużna – córka Izy i Radka, po prostu Zosia, chwilowo malarka.

 

Nil – syn Izy i Radka, najmłodszy wokalista świata i w rodzinie.

 

Twórcy filmu

ADAM FISZ - reżyser, artysta, fotografik, operator filmowy. Ukończył Studium Fotograficzne w Warszawie oraz studiował w PWSFTViT w Łodzi. Członek rzeczywisty Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 1984 roku prezentuje swoje fotografie na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Od 1995 roku prowadzi studio fotografii reklamowej. Autor i współautor zdjęć do filmów "Ziggy Dust" i "Panoptikon"

 

MARCIN GŁADYCH – reżyser, fotografik, filmowiec. Laureat Kujawsko-Pomorskiej Nagrody Filmowej Flisak Tofifest 2010 przyznanej przez Prezydenta Miasta Torunia za wkład w rozwój lokalnego kina. Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Twórca niezależny. Reżyser kilkunastu filmów niezależnych, w tym „Hakerów Wolności” i „Panoptikonu”.

 

JACEK BANACH - reżyser, scenarzysta, operator, montażysta i dźwiękowiec. Współpracuje z teatrami im. Wilama Horzycy i Wiczy, współtworzy programy dla telewizji regionalnej. W 2006 roku zrealizował etiudę fabularną „Późną nocą”, która zdobyła wyróżnienie na festiwalu filmowym „Kręci się”. Prowadzi filmową agencję produkcyjną TU-STUDIO.

 

RAFAŁ KOŁACKI - muzyk związany z następującymi zespołami: HATI, MammothUlthana, InnercityEnsamble, T’ienLai i MolokMun. Nagrał i wydał kilkanaście płyt i zagrał kilkaset koncertów na całym świecie (m. in. Unsound New York, CTM Berlin, Ars Electronica Linz etc.). Jest pomysłodawcą i współautorem multimedialnych projektów Tonopolis (2010) oraz Orient Potockiego. Dźwiękopis. (2012).

 

 

oraz Natalia Waloch-Matlakiewicz, Tomasz Cebo, Jagoda Żurek

 

Na co zbieramy?

  • Na postprodukcję i dystrybucję,
  • wydanie płyty,
  • Ewentualne dodatkowe środki przeznaczymy na opłaty festiwalowe.

 

Więcej o nas

http://www.fisz.com.pl/

http://rafalkolacki.pl/

https://www.youtube.com/user/mg4413https://www.facebook.com/profile.php?id=100002757708811

https://www.facebook.com/5-Festiwal-Jednego-Go%C5%9Bcia-1151448348307009/?fref=ts

http://www.tu-studio.pl/

 

Termin odbioru/wysyłki nagród - styczeń-luty 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Takiego filmu jeszcze nie było! Opowiedzą historię Smużnych

ddtorun.pl | 2017-01-02

Prace nad filmem opowiadającym o rodzinie Smużnych trwają. Marcin Gładych i Adam Fisz skończyli zdjęcia, ale aby film ujrzał światło dzienne filmowcy proszą o pomoc.

Produkcja filmu o artystycznej rodzinie Smużnych stanęła w miejscu. Trwa zbiórka środków na dalszą realizację

www.chillitorun.pl | 2016-12-30

Barwna, intrygująca, wielopokoleniowa i przede wszystkim w pełni oddana sztuce rodzina Smużnych niebawem doczeka się swojego filmu. Do zakończenia produkcji twórcom brakuje jednak środków pieniężnych. Dlatego projekt został zgłoszony do platformy Polak Potrafi!

Pierwsza Rodzina. Wesprzyj film o rodzie Smużnych.

festiwaltofifest.blogspot.com | 2016-12-27

Bez wątpienia rodzina Smużnych, znana jest każdemu kto chociażby otarł się o temat sztuki i kultury w Toruniu. Wielopokoleniowy ród jest ewenementem na tle dzisiejszego świata. Od zawsze, do samej głębi oddani Sztuce, żyjący Sztuką, a jednocześnie ciepli, otwarci, po prostu wspaniali. Reżyserzy Marcin Gładych i Adam Fisz skończyli zdjęcia do filmu o Smużnych pt. „Smugi”. Aby film ujrzał światło dzienne potrzebna jest Wasza pomoc na polakpotrafi.pl .

Powstaje film o artystycznej rodzinie Smużnych [ZDJĘCIA]

torun.wyborcza.pl | 2016-12-27

Smużni to wielopokoleniowa toruńska rodzina artystyczna. Marcin Gładych i Adam Fisz podjęli się realizacji impresji filmowej na temat tej wyjątkowej familii.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.01.2017 11:11