Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Lukan Zakrzewski

Lukan Zakrzewski

Warszawa, Polska

Obecnie jestem absolwentem studiów MBA na SGH oraz reżyserii filmowej w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jednocześnie pasjonatem filmu wojennego, epoki napoleońskiej oraz rekonstruktorem 3 Pułku Piechoty Księstwa Warszawskiego oraz 3 Pułku Piechoty Liniowej Armii Francuskiej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5760 PLN z 5000 PLN

94 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

115%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.02.2018.

Słońce Austerlitz- filmowa lekcja historii dla każdego

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

 

Słońce Austerlitz - FILMOWA LEKCJA HISTORII DLA WSZYSKICH ZA DARMO!

 

Etiuda filmowa to niekomercyjny projekt, wykonywany w ramach: 

 

 

Zdjęcia do filmu zostały zrobione podczas rekonstrukcji Austerlitz 2017 i za zgodą AusterlitzPro s.r.o. (c) Projekt Austerlitz 2018

 

 

http://www.austerlitz.org/cz/

 

Film wspierany jest przez: 

 

 

STŘEDOEVROPSKÁ NAPOLEONSKÁ SPOLEČNOST (C.E.N.S.)

 

 

 

Czy chciałbyś obejrzeć lekcję historii stworzoną przez rekonstruktorów, pasjonatoów oraz ludzi filmu?

 

Czy chciałbyś zostać współproducentem i zostać wymieniony w napisach końcowych dzieła? 

 

Czy wiesz, że możesz tego dokonać wspomagając projekt "Słońce Austerlitz"? Tak już dziś stwórzmy razem filmową lekcję historii dostępną ZA DARMO dla każdego. 

 

 

 

 

Pasja, magia i energia to wszystko znalazłem wśród fanów Epoki Napoleońskiej. Więc postanowiłem zrobić film o Bitwie pod Austerlitz. Obecnie uczę się reżyserii w Warszawskiej
Szkole Filmowej.
Moją misją jest tworzenie ciekawych obrazów, które by wnosiły wartości do ludzkiego życia.

 

 

Pamiętam jak oglądałem filmy Siergieja Bondarczuka "Wojnę i Pokój" czy Ridleya Scotta "Duelist", zapragnąłem tworzyć obrazy z tego niezwykłego okresu. Założyłem sobie cel dostać się do Warszawskiej Szkoły Filmowej na Wydział Reżyserii. Wraz z moim bratem pojechałem na rekonstrukcję bitwy pod Heilsbergiem z 1807 roku. Było, to  w tamtych czasach niezwykłe wydarzenie ponieważ trwała wtedy "Pierwsza Wojna Polska" Cesarza Napoleona. W 2017 roku mając przy sobie kamerę nakręciłem niezwykły obraz, który prezentowałem na egzaminie wstępnym do Warszawskiej Szkoły Filmowej: 

 

 

 

Na filmówkę startowało 30 osób, a dostało się 12. Zrozumiałem, że jest niezwykły potencjał w obrazach rekonstrukcyjnych. Odkryłem powołanie odtwarzania wydarzeń oraz filmowania ich. Możemy w krótkim czasie stworzyć dzieło z minionej epoki i jednocześnie pokazać je na srebrnym ekranie.Będąc również rekonstruktorem 3 Pułku Księstwa Warszawskiego oraz 3 Pułku Piechoty Liniowej Armi Francuskiej

zrozumiałem jak w życiu ważna jest pasja historyczna i filmowa.

 

 

 

Odtwarzając świat XIX wieku bardziej rozumiem współczeność. Mam świadomość, że wiele pokoleń pracowało na to, abym znalazł się tu gdzie jestem.

W ramach zajęć w Warszawskiej Szkole Filmowej postanowiłem nakręcić rekonstrukcję

Bitwy pod Austerlitz z 1805 roku i ubrać ją w ciekawą fabułę fabułę.

 

FILM SŁOŃCE AUSTERLITZ jako lekcja historii dla każdego o człowieku posiadającym dylematy na temat wojny. 

 

Wyobraźcie sobie głównego bohatera. Żołnierz podążający za swoim wodzem Napoleonem Bonaparte, wierzy w zwycięstwo swojego przywódcy jednocześnie posiada dylematy moralne.   Tym głównym bohaterem jest kapral Martin Lecrois, który pisze list do swojej ukochanej Audrey, opisując to, że wojna go zmienia. W jednej chwili wie, że ma sens życia jakim jest walka o Wielką Francję ale i ma dysonans, że jest daleko od rodziny. Wojna rozdzieliła Martina i Audrey jednocześnie dała mu motyw do walki. Jego motyw to Cesarz,którego nazywa Słońcem Austerlitz.

 

 

 

 

Historia Martin Lecrois zaczyna się od wspomnień Bitwy pod Ulm w której wykazał się zimną krwią. Otrzymał on awans na kaprala 3 Pułku Piechoty Lekkiej Armii Francuskiej. Rozumie, że znalazl się w centrum wydarzeń. Stał się odpowiedzialny za swoich przyjaciół. Koledzy wspierają go bardzo mocno, jednakże on sam boi się, że może ich stracić. Martin rozumie, że ma obowiązek wobec dowódców, lojalność wobec towarzyszy broni oraz tęsknotę za swoją piękną Audrey. 

 

 

 Wojna rozdzieliła miłość i zmieniła kaprala Martina w twardego żołnierza. Czy wróci ten sam do swojej ukochanej? Czy będą dalej razem?

 

 

 

 

 

PROJEKT SŁOŃCE AUSTERLITZ NA POLAK POTRAFI

 

Wracając z Austerlitz gdzie było ponad 2000 żołnierzy i mając już nakręcony surowy, materiał filmowy, kolega, który jest naszym dowódcą powiedział do mnie:

- Wiesz, a może byśmy ten film pokazali w kinach? Obrazy masz genialne.

- Tak, ale do tego trzeba zrobić kinowy montaż - odpowiedziałem - oraz udźwiękowić, bo kamera zebrała tylko płaski dźwięk. 

- Zróbmy, to! Rekonstruktorzy ci pomogą! Wesprzemy akcję!

- W takim razie do dzieła. 

 

CEL: 5000 złotych na MONTAŻ I UDŹWIĘKOWIENIE do wersji KINOWEJ. 

 

Wyceniłem wśród przyjaciół filmowców, aby stworzyć obraz do wersji kinowej potrzebuję 5000 złotych. Zadałem sobie pytanie jak mogę zdobyć taką kwotę i trafiłem na portal PolakPotrafi.pl. Zabrałem się więc do pracy. 

 

MISJA: lekcja historii dla wszystkich za darmo. 

Moją Misją  jest pokazanie filmu na srebrnym ekranie oraz w jak najlepszej jakości na kanale YouTube. Dlatego zdecydowałem się stworzyć filmową lekcję historii dla studentów, uczniów i wszystkich miłośników Epoki Empiru ZA DARMO.

 

Podkreślam film jest niekomeryjny, nie ma na celu zarobkowania, jednakże nie da się uniknąć kosztów tworzenia filmu dla kina i Youtube.

 

WIZJA: promocja historii za darmo w kinach i na Youtube

 

Wizją jest rozpropagowanie do kin w całej Polsce gdzie tylko są rekonstruktorzy oraz na serwisie YouTube.

 

Mając doświadczenie z filmu Heilsberg 1807 wiem, że Domy Kulury chętnie pokazują ten obraz w ramach edukacji historycznej. 

 

BUDŻET PROJEKTU:

Budżet projektu: 

Montaż:2500 złotych

Udźwiękownienie: 2000 złotych

Rozsylka nagród: 500 złotych

 

POTRZEBNE WSPARCIE

1. Możecie wspierać finansowo na polakpotrafi.pl,

2. Możecie jak macie ochotę wspierać medialnie,

3. Możecie wspierać udostepniając na swoich tablicach facebook,

4. możecie wspierać komentując, lajkując itp.

 

Każda pomoc dla projektu jest ważna.

 

 

NAGRODA. 

 

Wsparcie jest ważne tak samo wdzięcznosć jest jeszcze ważniejsza. Wiem, że dla każdego z was to wydatek, dlatego, chciałbym aby każdy miał pamiątkę po filmie.

 

 

1. 20 zł - Otrzymasz odemnie plakat filmowy podczas premiery, podziękowanie imienne na facebook, zaproszenie na premierę kinową. osobiste podziękowanie jak się spotkamy. 

 

2. 50 zł - Otrzymasz odemnie plakat filmowy podczas premiery, podziękowanie imienne na facebook, zaproszenie na premierę kinową, osobiste podziękowanie oraz orginalny guzik 3 Pułku Piechoty Francuskiej Lekkiej wprost z rekonstrukcyjnego munduru. Na szczęście. 

 

 

 

 

3. 130 zł - Otrzymasz odemnie plakat filmowy podczas premiery, podziękowanie imienne na facebook, zaproszenie na premierę kinową, osobiste podziękowanie oraz orginalne wydrukowane zdjęcie z filmu "Słońce Austerlitz" takie jakie sobie wybierzesz poniżej:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. 300 zł - Otrzymasz odemnie plakat filmowy podczas premiery, podziękowanie imienne na facebook, zaproszenie na premierę kinową, osobiste podziękowanie oraz orginalny, ręcznie robiony notatnik 3 Pułku Piechoty Liniowej Armiii Francuskiej z wytłoczonym TWOIM imieniem i nazwiskiem. Produkt jest orginalny, nie kupisz tego w żadnym sklepie. Notatnik tworzy nasz pułkowy rymarz zajmujący się rekonstuowaniem przedmiotów.  

 

 

 

 5. UWAGA NOWA NAGRODA!!!

 

- 500 złotych otrzymasz odemnie plakat filmowy podczas premiery, podziękowanie imienne na facebook, zaproszenie na premierę kinową, osobiste podziękowanie oraz orginalny, ręcznie robiony PORTFEL SKÓRZANY na karty i banknoty z Twoim imieniem i nazwiskiem. Produkt jest orginalny, nie kupisz tego w żadnym sklepie. Portfell tworzy nasz pułkowy rymarz zajmujący się rekonstuowaniem przedmiotów.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękuję za wsparcie. 

Lukan Zakrzewski - reżyser filmu. 

tel. 601540142 

lukan.zakrzewski@me.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Słońce Austerlitz w Radiu dla Ciebie

www.rdc.pl | 2018-01-08

O „Słońcu Austerlitz” – filmowej lekcji historii dla wszystkich – mówił w RDC Łukasz Zakrzewski, współtwórca i uczestnik obrazu.

Pomóżmy Polakowi zrobić film o Austerlitz

szukajacnapoleona.com | 2018-01-07

Niewielu Polaków wzięło udział w bitwie pod Austerlitz. Jednak w corocznych rekontrukcjach stanowimy druga po Czechach grupę. Teraz Łukasz Zakrzewski zrobił świetny film o ostatniej rekonstrukcji. Może służyć jako pomoc w szkołach i na uczelniach. Potrzebna jest niewielka pomoc w ukończeniu filmu. P

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.02.2018 22:10