Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Darek Kłeczek

Darek Kłeczek

Warszawa

Autor, projektant gier komputerowych, archiwista i programista. Ma bardzo fajną żonę. Posiada czarny pas kung fu. Lubi podróże, szczególnie po Fantazji. Uwielbia pisać, byle nie o sobie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4082 PLN z 3000 PLN

50 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

136%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.11.2015.

Gdzie się podziały słodycze?

O projekcie

Cel projektu

 

 

Zbieramy na wydanie książki “Gdzie się podziały słodycze”. Jest to powieść skierowana do dzieci w wieku 5-6 lat i ich rodziców. Naszą misją jest pokazanie poprzez znane dzieciom postaci z krainy Tuko Tuko czym jest przyjaźń, odwaga, czy wiara we własne możliwości. Chcemy wręczyć w najmniejsze ręce niezwykłą historię – pięknie wydaną i niosącą niezwykle ważne treści.

 

Skąd wziął się pomysł?

 

 

 

Tuko Tuko narodziło się jako krótkie bajki dla dzieci w postaci minikomiksu dostępne na stronie internetowej www.tukotuko.pl. Przez dwa lata funkcjonowania strony wraz z profilem na facebooku, który aktualnie ma 7 tysięcy polubień, zyskaliśmy wielu czytelników i zaangażowaną społeczność.

 

O czym jest książka?

 

 

Przyjaciele z krainy Tuko Tuko uwielbiają się bawić. Najczęściej przewodzi im Dyzio, zawsze pełen energii i szalonych pomysłów. Zawsze towarzyszy mu wierny Majtek, a zwykle dołączają do nich rezolutna Nusia i przemądrzały Krostek. Tylko Ryfek nie zawsze może im towarzyszyć, ponieważ mieszka daleko i często choruje. 

 

Ich beztroskie życie burzy nagłe zniknięcie słodyczy. W całej krainie znikają wszystkie cukierki, czekoladki, żelki, ciastka i babeczki. Nie zostało nic słodkiego. 

 

Brak słodyczy to afera – 

czy ktoś znajdzie rozwiązanie?

Tu potrzeba bohatera,

co podejmie to wyzwanie.

 

Podczas gdy wszyscy narzekają na brak słodyczy, nieśmiały i niepewny siebie Ryfek postanawia je odnaleźć. Wybiera się w związku z tym w pełną przygód podróż, do której dołączają pozostali przyjaciele.

 

Jakie przeszkody czekają Ryfka i jego towarzyszy? Kogo poznają w trakcie swojej podróży? Czego nauczą się na temat przyjaźni, odwagi, oraz wiary we własne siły? Czy odnajdą zaginione słodycze? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do wsparcia projektu!

 

 

Na co przeznaczymy pieniądze?

 

  1. Próg pierwszy (3.000 zł) - drukujemy 500 egzemplarzy powieści, przygotowujemy nagrody: maskotki, plakaty, gadżety.
  2. Próg drugi (5.000 zł) - zwiększamy nakład do 1000 egzemplarzy.
  3. Próg trzeci (7.500 zł) - przygotowujemy audiobooka.
  4. Próg czwarty (10.000 zł) - produkujemy grę mobilną (iOS i Android) na motywach powieści.
  5. Próg piąty (15.000 zł) - nagrywamy płytę z piosenkami dla dzieci w oparciu o motywy z książki.

 

Nagrody

 

Wszystkie nagrody będą przygotowane i wysłane przed końcem listopada - w sam raz na świąteczne prezenty!!!

 

Maskotki-przytulanki: Ryfek i Dyzio

Maskotki-przytulanki: Majtek, Krostek i Nusia

Koszulki, puzzle i torba płucienna z nadrukiem

O nas

 

  

Darek Kłeczek - początkujący autor książek dla dzieci, instruktor kung fu, kierownik projektów informatycznych oraz projektant gier. Marzy o tym, aby więcej osób poznało świat Tuko Tuko, w którym rozgrywa się akcja powieści “Gdzie się podziały słodycze?”.

 

  

Ewa Podleś - ilustratorka książek dla dzieci. Na co dzień mieszka w Krakowie, gdzie oprócz rysowania uczy dzieci języka angielskiego. Często podróżuje zwiedzając obce kraje i poznając ciekawe kultury, szczególnie na dalekim wschodzie. Lubi tworzyć również tkaniny i witraże.  

 

  

Ania Andrzejewska - blogerka, copywriter oraz specjalista od PR - również w naszym projekcie. Mama dwuletniego Ksawerego. Pisze fantastyczne, ciekawe i pełne humoru teksty na swoim blogu www.przewijak.es.

 

 

 

Dlaczego crowdfunding?

 

Zależy nam na tym, żeby dotrzeć bezpośrednio do Was: przyszłych czytelników. Tylko w ten sposób możemy wzbogacić lekturę przez dodatkowe nagrody, takie jak na przykład nasze maskotki-przytulanki. Chcemy wreszcie zdążyć z wydaniem książki na Święta!

 

Nasi partnerzy

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim partnerom, którzy pomagają nam w promocji tego projektu!

 

 

 

 

Kontakt

 

Skontaktuj się z nami pod adresem email darek.kleczek [at] gmail.com. Możesz również śledzić nas na naszym profilu na facebooku.  

Media o Twoim projekcie:

GDZIE SIĘ PODZIAŁY SŁODYCZE? POWIEŚĆ DLA DZIECI

miastodzieci.pl | 2015-10-15

Na przełomie listopada i grudnia ukaże się nowa książka dla dzieci "Gdzie się podziały słodycze?". Przyszli czytelnicy mogą już teraz zamówić egzemplarz książki w promocyjnej cenie współfinansując wydanie książki na portalu PolakPotrafi.pl.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.11.2015 12:12