Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

sledztwo

sledztwo

Katowice

Reżyser
Ena Kielska, ur. 3 lutego w Sosnowcu. Ukończyła studia na wydziale anglistyki o kierunku kultura i literatura brytyjska i amerykańska UŚ, aktualnie studentka reżyserii na WST WMAiR w Zabrzu. Wydała tomiki poezji "Witam państwa w mojej audycji gotyk i seks" (2008) i „Weź napisz o mnie wiersz” (2011). Jest autorką książki „Pamiętnik Wendy” (2012) i filmów krótkometrażowych: „(NEVER) ENDING POLAND” , „Moje Miasto”, „Cityzens” (2014).

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2227 PLN z 5000 PLN

35 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

44%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.03.2015.

Śledztwo The Inquest

O projekcie

 Czy zdarzyło Wam się,

że ktoś zniknął z Waszego życia? Zniknął, pozostawiając po sobie uczucie pustki i tęsknoty, wrażenie, że wszystko mogło potoczyć się inaczej?

Oparty na motywach opowiadania Stanisława Lema film „Śledztwo” to opowieść o Prywatnym Detektywie wynajętym przez Burmistrza, który postanawia rozwiązać mroczną tajemnicę seryjnych zaginięć mieszkańców jego miasta. Burmistrzem kierują nie tylko powody czysto zawodowe, lecz dodatkowo fakt, iż także zaginęła jego ukochana córka, która pewnego dnia wyszła z domu i dotąd nie wróciła.

 

 

Prywatny Detektyw zabiera się do pracy i oddaje poszukiwaniom, podejmując czynności śledcze. Po drodze napotyka podejrzanych ludzi i niebezpieczne sytuacje. Czy uda mu się zmierzyć z własną przeszłością i dotrzeć do prawdy, jakakolwiek ona by nie była?

 

Strzeż się pustki,

w filmie pojawia się element dokumentalny ilustrujący polską rzeczywistość bliską każdemu pokoleniu. Andriej Tarkowsky napisał kiedyś w swojej książce, że zadaniem reżysera jest poruszanie tematów wspólnych może nie każdemu człowiekowi, ale zgodnych z duchem narodu. Dlatego pragniemy, aby "Śledztwo" poruszyło temat wspólny, temat, który boli, a jednocześnie zdaje się być nieuniknionym w życiu codziennym. Temat utraty i tęsknoty. Tym samym chcielibyśmy, aby puenta pozostała zaskoczeniem dla Widza.

Film „Śledztwo” celowany jest w Widownię festiwalową w Polsce i za granicą, Widownię nastawioną na artystyczne produkcje, ambitne i metaforyczne.

To kryminalna groteska noir i jednocześnie thriller, ale przede wszystkim to czarno-biała forma artystyczna z elementami animacji. Nawiązuje do historycyzmu kina i początków powstania filmu, łącząc tradycyjne z nowoczesnymi technikami narracji.
 

Kim jesteśmy?

Jesteśmy ludźmi, których połączyła wspólna pasja - miłość do kina. Film bowiem jest naważniejszą ze sztuk. Łącząc w sobie elementy plastyczne, muzykę oraz słowo, staje się  najgłębszym źródłem wiedzy o człowieku. A człowiek  interesuje nas przede wszystkim. Jesteśmy pasjonatami, dla których film stał się nie tylko hobby, ale i sensem życia.

Lubimy pracę w grupie. Uważamy, że wspólny proces twórczy i możliwość konfrontacji różnych wrażliwości jest wartością samą w sobie.

Dlatego "Śledztwo" to międzywydziałowy projekt studencki, w którym partycypują studenci Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Wyższej Szkoły Technicznej Wydziału Mediów Aktorstwa i Reżyserii w Zabrzu, a także Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim w Katowicach.

Reżyser - Ena Kielska.
Studentka reżyserii na WST WMAiR w Zabrzu. Jest autorką książki kryminalnej pt. "Pamiętnik Wendy", a także filmów krórtkometrażowych: "(NEVER) ENDING POLAND", "Moje miasto", "Cityzens". Wszystkie z jej dotychczasowych produkcji zostały zauważone i nagrodzone na festiwalach kina niezależnego w kraju i za granicą.

porfolio reżyserkiOperator obrazu - Anna66 Andrzejewska.
Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w Pracowni prof. Ewy Zawadzkiej. Formą wypowiedzi fotograficznej, którą się posługuje jest fotografia kreacyjna. Laureatka wielu konkursów polskich i zagranicznych, autorka wystaw zbiorowych i indywidualnych. W 2014 roku zdobyła brąz w prestiżowym konkursie fotograficznym International Photography Awards w kategorii Moving Image w Los Angeles i tym samym nominowana do tytułu Photographer of the Year na gali rozdania nagród w Nowym Jorku w Carnegie Hall.

portfolio operatorki


Kierownik produkcji - Nadina Wiórkiewicz.
Studentka Organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej na WRiTV w Katowicach. Aktywny członek stowarzyszenia larpowego Liveform. "Śledztwo" będzie dla niej producenckim debiutem.
Muzykę do zwiastuna filmu skomponował Szymon Szewczyk, absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (Wydział Kompozycji, Teorii Muzyki, Rytmiki i Edukacji Artystycznej). Praca twórcza Szymona Szewczyka skupia się na komponowaniu muzyki filmowej, teatralnej, produkcyjnej, poważnej i elektronicznej.
Filmy z jego muzyką prezentowane były na wielu prestiżowych festiwalach.

portfolio kompozytora


Opiekę artystyczną

nad projektem sprawuje profesor Marcin Giżycki, ale za zaangażowanie pragniemy również podziękować prof. Jerzemu Łukaszewiczowi, mgrowi Wojciechowi Grabowskiemu i mgrowi Jarosławowi Stypie.

To pod ich czujnym okiem projekt rozwija się już od kilku miesięcy, począwszy od scenariusza, a skończywszy na formie i inspiracjach. I to pod ich czujnym okiem projekt nabierze finalnego kształtu na koniec drugiego semestru roku akademickiego 2014/2015.

 

 Obsada:

Tomasz Kostro
Bogdan Ciochoń

Karolina Narazińska
Maria Baładżanow
Patrycja Żurek
Robert Trybus
Tomasz Wołkiewicz

 

 

NA CO ZBIERAMY?

Zgromadzone środki przeznaczymy na wypożyczenie sprzętu filmowego (oświetlenie), transport, scenografię i charakteryzację oraz udźwiękowienie.

W sytuacji, gdy uda nam się zgromadzić więcej środków niż planowane minimum, wszystko zainwestujemy w postprodukcję, jakość dźwięku i muzykę, która jest dla filmu bardzo ważna.

 

 

W opowiadaniu Stanisława Lema pod tytułem "Śledztwo" świat przedstawiony jawi nam się jako metafora zupy, a absurdem jest już sama próba rozwiązania tajemnicy zaistniałych zdarzeń. Bo, cytując autora:

na wszystkie strony wystają kawałki życia poza znaczenia, które ustaliliśmy jako jedyne, ale my nie chcemy widzieć. Istnieje tylko statystyka.

Czy zobaczymy?

Jeśli spodobał Wam się projekt i zechcielibyście nas wesprzeć inaczej niż finansowo, powiedzcie o "Śledztwie" swoim znajomym :-)

Zapraszamy również do śledzenia facebookowej strony filmu, gdzie uaktualniane są wszystkie bieżące informacje z życia projektu:

facebook.com/sledztwo.the.inquest

 

Przykładowe nagrody.


NAGRODY BĘDĄ WYSYŁANE PO ZAKOŃCZENIU PRACY NAD FILMEM


Projekt organizowany jest za pośrednictwem

Stowarzyszenia Liveform.

 PATRONI MEDIALNI

PODZIĘKOWANIA

                      

 

 

 PISZĄ O NAS:

1. OFF-FILM http://off-film.pl/sledztwo-film-oparty-na-powiesci-stanislawa-lema/

2. KINO AMATORSKIE http://kinoamatorskie.pl/sledztwo-szuka-wsparcia/

3. KINO KONESER http://kinokoneser.blogspot.com/2015/02/polak-potrafi-czyli-sledztwo.html

4. KINO(POLSKA)SFERA http://kinopolska-sfera.blogspot.com/2015/02/sledztwo-was-potrzebuje.html?m=0

5. TWOJA KULTURA http://twojakultura.pl/film-sledztwo-the-inquest.html

6. KINO AMATOR http://kinoamator.net/sledztwo/

7. KULTOROŻERCA http://kulturozerca.blogspot.com/2015/02/wspomozmy-sledztwo.html

8. STREFA AUTORA http://www.strefaautora.pl/2520,patronat---sledztwo.html

9. FDK NET http://fdk.net.pl/film-sledztwo-niezalezny-film-krotkometrazowy/

10. NOTATNIK KULTURALNY http://notatnikkulturalny.blogspot.com/2015/02/sledztwo-czyli-pomoz-w-produkcji-filmu.html

12. WC FILMOWE http://wcfilmowe.blogspot.com/2015/02/sledztwo-inquest-wspieramy-polskich.html

13. SOSNOWICZANIE NET http://sosnowiczanie.net/sosnowiczanie-net-prowadza-sledztwo/

14. MECHANICZNA KULTURACJA http://mechaniczna-kulturacja.blogspot.com/2015/02/sledztwo-na-podsatwie-prozy-lema.html

15. FILMY I CAŁA RESZTA http://filmyicalareszta.blogspot.com/2015/02/do-poczytania-do-posuchania-do.html

16. MIKSER FILMOWY http://mikserfilmowy.blogspot.com/2015/02/sledztwo-na-etapie-przedprodukcji-rez.html

17. INNA RZECZYWISTOŚĆ, CZYLI WSZYSTKO O FILMACH http://inny-wymiar-filmow.blogspot.com/2015/02/sledztwo-niezalezna-inicjatywa-filmowa.html

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.03.2015 18:06