Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Przemek Budnik

Przemek Budnik

Nakło nad Notecią, Polska

redaktor naczelny portalu Brand New Anthem

Napisz wiadomość do Projektodawcy

279 PLN z 5000 PLN

13 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.04.2016.

Slava Muzitsi

O projekcie

СЛАВА МУЗИЦІ // SLAVA MUZITSI

Ще не вмерла Музика        |    Nie umarła jeszcze Muzyka       
І покажем, що ми, браття!  |     Pokażemy, żeśmy bracia!      Na początku nasze głowy skierowane były w zupełnie różnych kierunkach. W nieoczekiwany sposób zwróciliśmy się w te sama stronę.  Połączyły się zachodnie trendy i wschodnie fascynacje. Udało nam się pogodzić to w momencie wspólnego wsłuchania w twórczość Onuki, The Eristed czy Jamali.

W zbliżające się wakacje postanowimy wykorzystać połączenie naszych muzycznych światów. Planujemy wyruszyć w podróż do Lwowa oraz Kijowa. Naszym głównym celem jest przybliżenie najciekawszych i najświeższych brzmień Ukrainy. Dwutygodniowy pobyt umożliwi poznanie nowej fali w muzyce alternatywnej, rozrywkowej i nie tylko. Do tej pory z wielkim  trudem próbowaliśmy znaleźć ślady ukraińskich trendów muzycznych w Polsce. Wiemy, że sąsiedzka scena skrywa w sobie wiele tajemnic, które mogą być ciekawe dla polskich słuchaczy. Mamy zamiar spotkać się z lokalnymi muzykami, dziennikarzami i aktywnymi odbiorcami.

Spakujemy do plecaków trochę polskiej muzyki. Ukraińskie portale kulturalne wiedzą o wiele więcej o polskiej muzyce niż polskie media o ukraińskiej. Pozostajemy wciąż oknem na Zachód. Teraz to jednak my pragniemy zza niego wyjrzeć i wyruszyć na Wschód. Jesteśmy pewni, że zaskoczą nas europejskie korelacje oraz specyfika regionu.

Wszystkie wrażenia oraz artykuły zostaną opublikowane i zaprezentowane na łamach portalu Brand New Anthem.  Spodziewajcie się odkryć, wspaniałych zdjęć i wielu zaskoczeń, którymi podzielimy się również w zaprzyjaźnionych instytucjach i organizacjach.

Przemek Budnik -  redaktor naczelny niezależnego portalu Brand New Anthem. Od 5 lat promuje w Polsce wartościową muzykę i chce, aby docierała ona do jeszcze większej ilości osób. Najchętniej zamieszkałby w festiwalowym namiocie, wypełnionym przyjemnymi dźwiękami.Wielki fan R.E.M., soków owocowych i zapachu nowych płyt. Wie, że przesyt brytyjskimi brzmieniami jest już bliski, chce więc sięgać po inne muzyczne propozycje. Poznawanie muzyki powinno dokonywać się poprzez otwieranie nie tylko na inne gatunki, ale też nie do końca odkryte na kraje.

Icek Muszkieta – student  filologii słowiańskiej i polskiej na Uniwersytecie im. Adam Mickiewicza w Poznaniu. Z pasją oddający się literaturze polskiej, rosyjskiej i od niedawna literaturze ukraińskiej. Pochłonięty pisaniem pracy dyplomowej o Zakarpackim Micie Tarasa Prochaśki. W ciągu trzech lat studiów odwiedził Bałkany, Włochy, Pribałtikę, Rosję oraz Ukrainę. Z każdych tych zakątków próbuje wędrować literackimi ścieżkami. Jego spojrzenie na ukraińską kulturę jest dość postmodernistyczne. Tak jak pisarz Marko Pawłyszyn, chce dokonać próby zaprzestania śmiesznego narzekania na nieobecność jakiś komponentów w muzyce ukraińskiej, bo Ukraina nie musi wcale się nikim wzorować, ani też nikogo doganiać.Całą zebraną kwotę chcemy przeznaczyć na zorganizowanie podróży. Przejazdy w obie strony, komunikacja miejska, zakwaterowanie, płyty polskich i ukraińskich artystów, zwiedzanie, bilety na wydarzenia kulturalne oraz sprzęt niezbędny do zarejestrowania całego materiału. Chcemy w podróż zabrać trochę Polski i przywieźć nieco Ukrainy. 

Jeśli uda nam się uzbierać więcej, to do całego projektu dołożymy inne miejsca, w których odkryjemy wspaniałą muzykę. Będzie to między innymi Positivus Festival na Łotwie. To jedno z najciekawszych wydarzeń w tymregionie, które gromadzi co roku kilka tysięcy fanów. Organizatorzy festiwalu dbają o promocję artystów lokalnych. Jest to niepowtarzalna okazja, aby odkryć muzyczne brzmienia Pribałtyki. 

BAHROMA - Brzmią jakby za moment chcieli zadebiutować w BBC Radio 1 

ONUKA - Gdy skandynawska elektronika się przeleje, zostanie Ona

JAMALA - Namacalny dowód, że w muzyce nie ma granic

THE ERISED - Siła harmonii w niespokojnych czasach

 W danym momencie jest to szansa na zrealizowanie wszystkich zamierzeń. Chcemy, aby wielbiciele nowych, muzycznych brzmień dowiedzieli się o projekcie SLAVA MUZITSI już na etapie przygotowywania. Nie jest to podróż w celach turystycznych, lecz jest to muzyczna wyprawa, której celem jest zbliżenie się do wschodnich sąsiadów. Naszym zamysłem jest zmiana stereotypowego postrzegania ukraińkiej muzyki w Polsce.


Termin realizacji: sierpień - wrzesień 2016

Kontakt:


Przemek Budnik:

p.budnikn@gmail.com  / www.brandnewanthem.pl

Icek Muszkieta:

j.k.muszkieta@gmail.com 

 

WSPIERAJĄ NAS:

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.04.2016 18:06