Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bogumiła Raulin - Miłka

Bogumiła Raulin - Miłka

Warszawa

Miłka (Bogumiła) Raulin, lat 33
Z wykształcenia i zawodu mgr inżynier trakcji elektrycznej. Podróżnik, fotograf, organizator wypraw podróżniczych. Pilot szybowcowy III klasy, miłośniczka wspinaczki wysokogórskiej, szybownictwa, motocrossu.

Mama 8 letniego Jeremiego wierząca w umiejętność rozdawania POZYTYWNEJ ENERGII i niepodważalną  SIŁĘ MARZEŃ !

Napisz wiadomość do Projektodawcy

44624 PLN z 33900 PLN

163 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

131%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.03.2018.

Siła Marzeń - Korona Ziemi! Everest 2018

O projekcie

  

W 2011 roku wpadł mi do głowy szalony pomysł zdobycia Korony Ziemi. Rozpędziłam się w tym szaleństwie do tego stopnia, że mogę zostać najmłodszą Polką, która zdobędzie 9 wierzchołków*.  Żeby zamknąć projekt muszę zdobyć jeszcze i, aż Mt Everest (8848m n.p.m.).
Wierzę, że dzięki Wam wspólnie zapiszemy fajną kartę w historii
!

Mt Everest (8848 m n.p.m.), kwiecień – maj 2018 r.

 

Wyprawa na Everest jest wisienką na torcie w projekcie Siła Marzeń – Korona Ziemi. 

Odbędzie się w : 

  • 100 - tną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
  • 40- tą rocznicę pierwszego polskiego i kobiecego zdobycia Everestu, którego dokonała Wanda Rutkiewicz. Wanda Rutkiewicz zdobyła Mount Everest jako pierwszy Polak, pierwsza Europejka i trzecia kobieta na świecie, ucierając nosa swoim himalajskim kolegom (1978 r.)
  • 65-ta rocznica pierwszego wejścia na Mt. Everest. Po raz pierwszy góra została zdobyta 29 maja 1953 r. (od strony południowej) przez Nowozelandczyka Edmunda Hillary'ego i Szerpę Tenzinga Norgaya. 

Wyprawa na Everest otrzymała patronat honorowy Ministra Sportu i Turystyki.

 

Przede wszystkim jestem mamą jedenastoletniego Jeremiego, która wierzy, że ze swoich pasji nie trzeba rezygnować, gdy zostaje się rodzicem.

Z wykształcenia i zawodu jestem kolejarzem! A właściwie kolejarą :). W górach zakochałam się jako 11- latka po morderczym przejściu z Karpacza na Śnieżkę :). Moje zmęczenie wynagrodzone zostało pięknymi widokami ze szczytu, które na zawsze skradły moje serce!

Od kilku lat utwierdzam się w przekonaniu o niesamowitej sile jaką mają nasze marzenia. Wierzę w niepodważalną umiejętność rozdawania pozytywnej energii i staram się to nieustannie praktykować. Ba, więcej! Bardzo dużo tej energii dostaję od Świata, Przyjaciół, Rodziny, od Was! 

 

Jestem Wam bardzo wdzięczna za to, że nieustannie wspieracie mnie w realizacji moich  planów, a moje wyprawy są dla niektórych motywacją do realizacji marzeń! Więcej informacji o mnie na: http://www.bogumilaraulin.pl/o-mnie

 

 

 

 *Pomysłodawcą oraz pierwszym zdobywcą korony ziemi (siedem szczytów) był amerykański biznesmen Richard Bass. W 1985r. zakończył on swój autorski projekt zdobywając Mt Everest. Sukces Richarda Bassa został jednak podważony przez wielkiego himalaistę Reinholda Messner. Zdaniem Messnera, aby w pełni zrealizować projekt korony ziemi, należy zdobyć Piramidę Carstensza położoną w zachodniej Papui, która jest najwyższym szczytem Australii i Oceanii a nie jedynie Australii. W Europie zaś trzeba zdobyć Mt Blanc oraz Elbrus.

 

 

Wszystkie z mapki powyżej poza Everestem. Jeśli to możliwe swoje wyprawy organizuję od A do Z samodzielnie, sama też wybieram się w daleką podróż.

Ale spokojnie na Everest jadę z jedną z najlepszych agencji na świecie (Alpine Ascents International).

Inne zdobyte wierzchołki :

2004 Mismi (5597 m n.p.m.),

2009 Stock Kangri (6153 m n.p.m.)

2010 Island Peak (6198 m n.p.m.)

2017 Tajamulco (4220 m n.p.m.)

 

Mt Everest (8848 mnpm), kwiecień - maj 2018

Everest to wisienka na torcie w projekcie "Siła Marzeń - Korona Ziemi".

Planuję zakończyć swój projekt zdobyciem "Dachu Świata" uzyskując tytuł najmłodszej Polki z Koroną Ziemi, w tak wyjątkowym roku jakim jest rok 2018. Wylot z Polski planowany jest pod koniec marca 2018. Po dotarciu do Kathmandu spotkam się z resztą uczestników wyprawy oraz zweryfikuję niezbędny sprzęt na podbój najwyższej góry świata! Następnie wsiądę do awionetki, którą polecę w kierunku doliny Khumbu, by wylądować na jednym z najbardziej niebezpiecznych lotnisk świata (Lukla 2860 m n.p.m.). 

 

 

 

Po dwóch dniach dotrę do Namche Bazar (3400 m n.p.m.) gdzie będę miała chwilę na krótką regenerację. Następnie będę się przemieszczać do EBC położonego na 5360 m n.p.m. by tu zamieszkać na prawie 2 miesiące! 

W EBC będę spędzać większość swojego czasu. Stąd będę pisac do Was wiadomości jak wygląda moja wspinaczka,  jak się czuje i co z pogodą. 

Po prawidłowej aklimatyzacji ruszę w górę kolejno do wyższych obozów:

 

  • Obóz I 5943 m.n.p.m, położony na szczycie ,,Ice fall’’
  • Obóz II 6,400 m.n.p.m  (Advanced Base Camp). Obóz II będzie bazą do trekkingu  i aklimatyzacji, która odbywać się będzie pomiędzy obozami III i IV
  • Obóz III 7,162 m.n.p.m  Położony na przeciwko Lothse, jest obózem przejściowym
  • Camp IV 8,016 m.n.p.m  (High Camp) – to obóz z którego atakuje się szczyt. Stąd czeka wspinaczka w kierunku szczytu

To bardzo poglądowy plan wyprawy bo w rzeczywistości takich marszów z góry na dół i z powrotem czeka mnie kilka.

 

W razie potrzeby moja agencja zapewnia mi możliwość korzystania z maski tlenowej już od obozu III. Tak będzie wyglądał mój dom przez najbliższe 2 miesiace. W Base Campie będę się regenereować, przygotowywać formę, ale i czytać książki i wiadomosci od Was. 

 Zapraszam Was serdecznie abyście wspólnie ze mną wyruszyli na Dach Świata!

Abyśmy wspólnie zdobyli ostatni szczyt z Korony Ziemi.

 

 

Ponieważ bezpieczeństwo jest dla mnie absolutnym priorytetem w wyprawie na Everest suma potrzebnych środków jest co tu dużo mówić…..niemiłosiernie, nieziemsko, niesprawiedliwie wysoka!

Po dogłębnej weryfikacji agencji specjalizujących się w wyprawach na Everest oraz analizie potencjalnego ryzyka podjęłam decyzję, iż obsługiwać mnie będzie agencja Alpine Ascents (agencja ta jest w pierwszej piątce najlepszych agencji), która wyprawy na Everest organizuje od 1992 roku, szczycąc się bardzo wysokimi standardami bezpieczeństwa oraz znacznie większą dostępnością tlenu w porównaniu do pozostałych agencji.

UWAGA! Siedzicie?

Koszt agencji to 65 000 USD:

https://www.alpineascents.com/climbs/mount-everest/

Spokojnie koszty agencji pokrywają sponsorzy!

Poznajcie te wyjątkowe firmy.

 Ale, żeby nie było zbyt kolorowo, koszt agencji to nie wszystko.

 

Dochodzą jeszcze koszty:

Zakupienia brakującego sprzętu, który musi być bardzo ciepły i możliwie najlżejszy (rękawice grzewcze, systemy grzewcze do obuwia, elektronika, specjalistyczne rzeczy wyprawowe, etc.) ok. 5 000,00 PLN

Amerykańskie ubezpieczenie ratunkowe, jedyne, które faktycznie zadziała 3975,00 USD ≈ 13 900,00 PLN

Dodatkowy bagaż, transfer sprzętu ekspedycyjnego oraz sprzętu filmowego. Pozwolenia z tym związane oraz noclegi: ok. 8 000, 00 PLN

Polisa na życie uwzględniająca sporty wysokiego ryzyka: 1500,00 PLN

Telefon satelitarny, lokalizator GPS, abonamenty: 8000,00 PLN

Wyposażenie apteczki, lekarz w EBC: 1200,00 PLN

Jedzenie, liofilizaty, żele, etc: 1000,00 PLN

Tipy/napiwki dla Szerpów - obowiązkowy koszt wyprawy: 2000,00 USD ≈ 7000,00 PLN

 

ŁĄCZNIE 45 600,00 PLN

 

 

100 % 33 900, 00 pln –  Dzięki Tobie wyruszam na Everest w celu zdobycia ostatniego szczytu z Korony Ziemi. Mam porządne ubezpieczenie ratunkowe, dobry sprzęt, opłacę nadbagaż transferu a Szerpowie dostaną zapłatę za swoją ciężką pracę

137 % 46 500,00 pln -  Dzięki Tobie wyposażę apteczkę we wszystkie niezbędne leki, zakupię zapas energetycznych żeli, liofilizatów bez których ciężko przetrwać w górach. Będę mieć telefon satelitarny, dzięki któremu będę mogła się z Wami komunikować. A Wy będziecie mieć świeże informacje o postępach  z wyprawy. 

Kochani dziękuję Wam z całego serca za każdą złotówkę, która przeznaczycie na wsparcie mojego projektu. To, że wierzycie we mnie i w mój projekt daje mi olbrzymie wsparcie i przysłowiowego kopa w kierunku szczytu. Dziękuję !

Za wsparcie chciałabym się Wam odwdzięczyć fajnymi nagrodami :).

Wysyłkę rozpocznę jak tylko wrócę do Polski!

MANDALA. Fajna no nie ;)?

 Albo taka czapka

 

Jedyna w swoim rodzaju chusta Siły Marzeń ufundowana przez markę LUM

Pamiętajcie o swoich zaproszeniach :)

Podczas całej wyprawy będę starała się utrzymywać z Wami stały kontakt prowadząc relacje z wyprawy na moim profilu 

 

Sciskam Was z całego serca i wierze, że razem staniemy na dachu świata! 

Buziaki 
Miłka

Media o Twoim projekcie:

Dlaczego Twoje dzieci powinny widzieć, że potrafisz żyć “Siłą marzeń”

www.7hillz.pl | 2018-03-19

Dzieci naśladują. Jeśli będziesz narzekać, to Twoje dziecko też zacznie narzekać, jeśli będziesz człowiekiem pełnym pasji, to Twoje dziecko również. Jeśli będziesz przenosić góry, to jest duża szansa, że Twoje dziecko dokona czegoś wielkiego w swoim życiu.

WP TV - Wspinam się, ale nie za wszelką cenę.

wp.tv | 2018-03-04

Wspinam się, ale nie za wszelką cenę. Żeby minimalizować ryzyko biorę agencje ubezpieczeniową z pierwszej piątki. Wchodzę też z tlenem, Tomek wchodził bez. Na wejście na górę można przeznaczyć każde pieniądze. Później najwyżej będzie się spłacać kredyt czy przepraszać sponsora. Ale dla mnie prioryte

Złote przeboje - Po co ludzie się wspinają?

zloteprzeboje.tuba.pl | 2018-03-04

Od kilku dni Polska żyje dramatyczną wyprawą na Nanga Parbat Tomka Mackiewicza i Elisabeth Revol oraz brawurową akcją ratunkową Adama Bieleckiego i Denisa Urubko. Kamil Baleja zapytał Miłkę Raulin o sens ekstremalnej pasji.

Konsekwencja to matka sukcesu - Onet rano

youtu.be | 2018-03-04

Kochani odpalamy Onet Rano ;). Już za chwilę razem z Jarkiem Kuźniarem pozdrowimy Was serdecznie i porozmawiamy o Sile Marzeń ;) Do zobaczenia, do uslyszenia :) Miłka

Ohme.pl - A czego byś górom nie oddała?

ohme.pl | 2018-03-04

A czego byś górom nie oddała? Zdrowia i życia, to na pewno. Przyjaźni też. To w pierwszej kolejności przyszło mi do głowy jako najważniejsze..... Zapraszam w wolnej chwili na pierwszy wywiad dla Ohme :)! Ściskam Miłka

Noc z jedynką - Czym przyciągają wysokie góry?

www.polskieradio.pl | 2018-03-04

Czym przyciągają wysokie góry? Dlaczego ludzie są gotowi poświęcić niemal wszystko, by stanąć na najwyższych szczytach Ziemi? Jak himalaiści przygotowują się do wyprawy w Himalaje i podboju gór? Goście: Bogumiła Raulin, Jarosław Gawrysiak, Kaja Romanowicz, Łukasz Durajski

Dzień dobry Polsko - Bezpiecznie ferie

www.facebook.com | 2018-03-04

Kochani! Wysyłam Wam kilka porad gdzie się wybrać i jak przygotować na wyjazd z dzieciakami :)! Bawcie się dobrze dziś na światełku do nieba i przez najbliższe 2 tygodnie ferii :* Ściskam Miłka

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.03.2018 23:11