Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

corleonis

corleonis

Warszawa

Producent filmów dokumentalnych i krótkometrażowych. Pasjonat pracy w produkcji filmowej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10547 PLN z 10500 PLN

50 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.04.2014.

Siekiera

O projekcie

Siekiera, to krótki metraż, którego scenariusz oparty jest na tzw. miejskiej legendzie, czyli pozornie prawdopodobnej informacji rozpowszechnianej w mediach, Internecie bądź w kręgach towarzyskich, która budzi emocje u odbiorców, zazwyczaj nieprawdziwa. Miejska legenda elektryzuje słuchaczy i prowokuje do jej dalszego przekazywania. Odwołuje się do powszechnych zdarzeń (coś, co każdemu może się przytrafić).

Adaptacja miejskiej legendy jest punktem wyjścia do historii filmu.
Chcąc urzeczywistnić chwilę, która mogła się przydarzyć każdemu, opowiadamy historię w jednym ujęciu (mastershot). W ten sposób uchwycimy konkretną chwilę od początku jej przebiegu aż do końca.

Rezygnując z wszelkich ozdobników, ubarwień i efektów montażowych, narracyjnie
i emocjonalnie zostajemy w chwili, w której znajduje się główny bohater. Zabieg scenograficzny - rozpoczęcie historii w otoczeniu „bajkowym” – w pałacu, nieoczywisty samochód bohaterki i jej ponadczasowy kostium, ma zwieść widza
w czasie, aby z każdą minutą filmu coraz bardziej dostrzegać urzeczywistnienie sytuacji. Finałowa scena w kontraście do pierwszej jest puentą i w pełni realna
w odczuciu widza.

Antybajkowa konwencja filmu to umiejscowienie legendy w naszym życiu odwołując się do sytuacji, które się zdarzają. Sytuacji dziwnych, absurdalnych, nierealnych. Dlatego nasza kamera będzie wszechwiedząca i zwodząca widza ( bawiąca się percepcją ).

Potrzebujemy Waszego wsparcia. Mamy pewne koszty, które muszą zostac pokryte, abyśmy mogli zrealizować ten film.

Z góry dziękujemy Wam za wsparcie!

 

FANPAGE FILMU

https://www.facebook.com/siekierafilm

 

EKIPA:

Natalia Siwicka - studentka PWSFTViT, od 2008 roku związana z branżą filmową. Na swoim koncie ma ponad 16 produkcji filmowych, zbierając doświadczenie w rożnych pionach. Współpracowała z silną grupą młodych reżyserów Polskiego kina docenionych na międzynarodowej arenie filmowej. Ostatnio współpracowała jako II reżyser przy  filmie Tomasza Wasilewskiego "Płynące wieżowce".

Yann Seweryn, obecnie student trzeciego roku Sztuki Operatorskiej w PWSFTViT w Łodzi. Wcześniej studiował literaturę klasyczną na paryskiej Sorbonnie. W ciągu ostatnich sześciu lat miał cztery wystawy fotograficzne w Paryżu i Dubaju, prowadził liczne warsztaty teatralne i filmowe oraz  pracował jako członek komisji selekcyjnej przy festiwalu filmowym Anasy Documentary Awards Film Festival w Dubaju. Na swoim koncie ma prace przy ponad 30 projektach filmowych, jako reżyser, operator i asystent kamery.

Marta Łachacz właściciel firmy producenckiej Cor Leonis Production. Ma na swoim koncie prace przy wielu reklamach, filmach krótkometrażowych, dokumentach i programach telewizyjnych. W 2013 roku firma wyprodukowała film dokumentalny „Deep love” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego. Film powstał w  koprodukcji z HBO oraz otrzymał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Kinga Babczyńska,  scenograf z wieloletnim doświadczeniem.  Pracowała przy filmach „Miasto 44”, „Jack Strong”, „Świadek koronny”, „Ki”

Olga Nejbauer,  jedna z najbardziej cenionych charakteryzatorek w branży z ponad 16 letnim doświadczeniem. Na swoim koncie ma liczne produkcję z reżyserami z Polski oraz zagranicy. Jej dorobek artystyczny liczy ponad 40 produkcji.

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Projekt „Siekiera" na PolakPotrafi.pl. Film ma szanse powstać dzięki crowdfundingowi.

www.artysci24.pl | 2014-04-09

Siekiera, to krótki metraż, którego scenariusz oparty jest na tzw. miejskiej legendzie, czyli pozornie prawdopodobnej informacji rozpowszechnianej w mediach, Internecie bądź w kręgach towarzyskich, która budzi emocje u odbiorców, zazwyczaj nieprawdziwa. Miejska legenda elektryzuje słuchaczy i prowokuje do jej dalszego przekazywania. Odwołuje się do powszechnych zdarzeń (coś, co każdemu może się przytrafić).

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.04.2014 18:06