Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

krol.fizjoterapia

krol.fizjoterapia

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

slovian.studio

slovian.studio

eszcrew

eszcrew


11391 PLN z 15000 PLN

105 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

75%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 11.08.2021.

Drukujemy porady z gabinetu fizjoterapeuty.

O projekcie

 

 

Choć miał to być to być poradnik "tylko" dla tych, którzy pracują przed monitorem, jak uważa wielu czołowych fizjoteraputów, powinien przeczytać go każdy. "Siedzenie albo zdrowie. Porady z gabinetu fizjoterapeuty" to poradnik dla wszystkich, którzy zadają sobie pytania: "skąd te dolegliwości - dlaczego boli i co zrobić, żeby przestało".

 

 

Książka została napisana przez fizjoterapeutę z wieloletnim doświadczeniem. Dowiesz się z niej:

 • czemu jednych bolą plecy od siedzenia, a innych nie,
 • jak siedzieć aby sobie nie szkodzić,
 • jak ulżyć swojemu karkowi i nadgarstkom po dniu w pracy,
 • na czym spać i jak się wyspać,
 • a kiedy ćwiczyć, gdy nie ma na to czasu.

 

Dodatkowo jest pełna popularnonaukowcych ciekawostek:

 • ile centymetrów ma najdłuższa na świecie szyja,
 • czy mysz komputerowa czuje,
 • na czym wisi wątroba,
 • czy najszybszy na świecie maratończyk jest dobrze rozciągnięty.

 

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszam do lektury.  

 

 

 

 spis treści

 

 

 

Podczas wizyt pacjentów w moim gabinecie oprócz pracy z ciałem tłumaczę przyczyny, wyjaśniam zawiłości i pokazuję, jak dzięki drobnym zmianom swoich nawyków pacjenci mogą trwale pozbyć się wielu dolegliwości.

 

Uważam, że trudno o pożądane efekty, jeśli pominiemy element edukacyjny. Pomyślałem, że przydatne byłoby spisanie porad i ujęcie ich w formę swoistego elementarza dbania o siebie – takiej książki kucharskiej, ale pełnej przepisów na zdrowie.

 

 

 

 

Godzina szósta rano, sobota, może niedziela...nie jestem pewien. Wstaję, jem śniadanie i siadam do komputera. Po kilku godzinach przerwa na spacer z moimi bliskimi i powrót do pisania. I tak, zanim się obejrząłem, minęły trzy lata podczas których :

 • spędziłem liczne godziny na konsultacjach merytorycznych z fizjoterapeutami, osteopatami, psychologami i instruktorami różnych nurtów pracy z ciałem,
 • przeanalizowałem setki przypadków swoich pacjentów, a także wyniki badań naukowych,
 • przeczytałem dziesiątki specjalistycznych książek i poradników,

 

A wszystko po to, aby książka "Siedzenie albo zdrowie. Porady z gabinetu fizjoterapeuty" była jak najbardziej dopracowana i użyteczna.

 

 

 

 

Podczas wielu lat dzielenia się wiedzą przekonałem się, że dla wielu pacjentów informacje te są nie tylko pomocne, ale często nowe i zaskakujące. Doszedłem do wniosku, że przecież każdy, a nie tylko moi pacjenci, powinien mieć możliwość skorzystania z tych ważnych dla zdrowia wskazówek.

 

wizualizacja książki

 

Usystematyzowałem informacje i opisałem je przystępnym językiem. Ten poradnik to taka bardzo długa wizyta u fizjoterapeuty, podczas której podzielę się z Tobą sporą dawką wiedzy opartej o moje wieloletnie doświadczenie i wyniki dostępnych badań naukowych. Do tego poznasz mnóstwo zaskakujących ciekawostek nie tylko z obszaru medycyny. Zapraszam do "mojego gabinetu" i do wsparcia zbiórki.

 

 

wizualizacja ksiązki

 

 

 

 

 

 

 • unikatowa zawieszka 30PLN
 • plakat tematyczny 55PLN
 • książka w promocyjnej cenie od 80PLN
 • konsultacja fizjoterapeutyczna z autorem wraz z egzemplarzem książki 150PLN

 

 

  

 

Stań się częścią niezwykłego wydarzenia – wydania w modelu self-publishing poradnika napisanego przez fizjoterapeutę. A przy okazji skorzysta na tym Twoje zdrowie - zmienisz na lepsze nastawienie do wielu kluczowych dla niego kwestii. 

 

 

Cel to zebranie 30.000 PLN, za które wydrukuje 2500 egzemplarzy książki. Ustawilem niższy próg zbiorki, ale wierzę że uda się sfinansowac docelowy zakup.

 

 wizualizacja okładki

 

 

Fundacja "Mimo Wszystko" od 20 lat pomaga najbardziej potrzebującym osobom - niepełnosprawnym intelektualnie. Ty kupujesz a przekazuję fundacji 5% zysku ze sprzedaży tej książki. Dzięki!

 

 

 

Książka jest już praktycznie gotowa. Przeszła:

 • korektę językową (Małgorzata Olszewska)
 • korektę merytoryczną (Joanna Tokarska)
 • liczne konsultacje: lekarza, dietetyczki, psychologa i wielu fizjoterapeutów

 

Trwają jeszcze prace graficzne pod nadzorem Jerzego Noska, który sprawił, że książka ma wyjątkową, minimalistyczną oprawę wizualną.

 

Czekam na dzień kiedy cel zbiórki zostanie osiagniety i bede mogl wysyłac plik do drukarni. 

 

Poradnik będzie wydrukowany na papierze dobrej jakości i oprawiony w twardą oprawę. Wybierz dowolny wariant wsparcia projektu, bo każda kwota zbliża do celu - wydania mojej ksiązki. Do miesiąca po zakończonej zbiórce, książka powinna znaleźć się w Twoich dłoniach.

  

 

 

 

Nazywam się Sebastian Król. Jestem fizjoterapeutą, absolwentem krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Od 8 lat prowadzę własny gabinet, w którym setkom pacjentów pomogłem pozbyć się dolegliwości. Regularnie biorę udział w specjalistycznych szkoleniach, a także mam przyjemność tłumaczyć je "na żywo" z języka angielskiego. Prowadzę również szkolenia dla firm z zakresu ergonomii pracy biurowej.

 

Via ferrata (Dolomity) 

 

Prywatnie dużo chodzę po górach i podróżuję. Przepłynąłem „na stopa” cieśninę Cooka w Nowej Zelandii, widziałem zorze polarne na Alasce i podziwiałem surowe piękno Tybetu. Uwielbiam muzykę na żywo i wspólne, dzikie tańce z moim synkiem.

 

 

 

Fragment recenzji jednego z bardziej znanych w środowisku fizjoterapeutycznym specjalistów – Marcela Mieszkalskiego, który świetnie oddaje istotę książki:

 

„W dobie informacyjnego chaosu wylewającego się z internetu pacjentom ciężko rozgraniczyć, co będzie dla nich dobre, a co niekoniecznie. Trudno odróżnić, co jest faktem dotyczącym zdrowia, a co nieszczęsnym mitem utrwalającym błędne nawyki i przekonania. Tym bardziej cieszy mnie, że w końcu doczekałem się rzetelnego i trafiającego w punkt opracowania, które jest praktyczną instrukcją obsługi dla osób chcących budować zdrowe nawyki. Opracowania, które z czystym sumieniem będę polecać każdemu pacjentowi szukającemu pomocy w moim gabinecie. Wybór należy do Ciebie: siedzenie albo ZDROWIE!"

 

 

Dziękuję Ci za poświęcony czas, wsparcie i życzę wielu pozytywnych dla Twojego zdrowia zmian.

 

Sebastian Król

 

PS 

 

fanpage: https://www.facebook.com/SiedzenieAlboZdrowie

 

Jeśli masz pytania, nie wahaj się, pisz, a ja chętnie odpowiem: kontakt@siedzeniealbozdrowie.pl 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 11.08.2021 09:09