Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Siarka Zin

Siarka Zin

Kraków

Jesteśmy grupą studentów z Krakowa, która postanowiła zrobić coś więcej i dobrze się przy tym bawić. Zdecydowaliśmy się wydać zin ilustracyjny o SMOKACH! Chcemy przekonać się ile łuskowatych, zębatych, pazurzastych interpretacji uda nam się zebrać.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4961 PLN z 8500 PLN

38 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

58%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 06.05.2020.

Siarka - Smoczy Zin

O projekcie

Jesteśmy grupą studentów z Krakowa, którzy zdecydowali się wydać zin ilustracyjny (album z grafikami). Głównymi bohaterami naszej publikacji są smoki. Ten prosty i pozornie infantylny temat stwarza szerokie pole do artystycznej interpretacji. W naszej publikacji chcemy zaprezentować prace w przeróżnych stylach: od realizmu, przez groteskę aż po abstrakcję. Założeniem naszego projektu było zebranie jak najbardziej różnorodnych grafik autorstwa młodych artystów. W tym celu zorganizowaliśmy na Facebooku ogólnopolski Open Call, który pomógł nam dotrzeć do wielu ciekawych osób. Z nadesłanych prac wybraliśmy 40 najlepszych rysunków, przedstawiających wszelkie łuskowate, pazurzaste i ziejące ogniem kreatury.

 

 

Zin to niezależna publikacja, rodzaj nieregularnie wydawanego czasopisma skupionego na konkretnym temacie, skierowanego do osób podzielających to zainteresowanie - w naszym przypadku jest to zbiór ilustracji poświęconych tematyce smoków.

 

 

Przede wszystkim dla Was, ale również i dla siebie! Nasz projekt kierowany zaadresowany jest zarówno do osób interesujących się sztuką, jak i do miłośników mitologii oraz fantasy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie! Naszą publikację traktujemy jako inicjatywę mającą promować młodych artystów-ilustratorów. Chcemy wyjść z naszą sztuką do ludzi tworząc wspólne smocze portfolio.

 

 

 

W naszym Smoczym Zinie pojawią się prace 40 artystów. Oto lista naszych twórców:

 

Nasz projekt jest już na zaawansowanym poziomie produkcji. Zebraliśmy wszystkie materiały, które wejdą w skład publikacji, a obecnie pracujemy nad składem oraz częścią tekstową projektu. Kolejnym krokiem będzie druk próbny, a następnie wydruk całego nakładu.

 

Niestety po oddaniu projektu do wyceny w drukarni przewidywana kwota przeznaczona na druk znacznie przerosła nasze oczekiwania i realizacja całego projektu stoi obecnie pod znakiem zapytania. Planowaliśmy wydrukować minimum 350 egzemplarzy, lecz zebrane fundusze wystarczą jedynie na pokrycie kosztów druku maksymalnie 100 zinów. Chcielibyśmy również zorganizować w Krakowie wystawę, dzięki której przedstawimy nasz projekt szerokiej publiczności. Pragniemy też zabierać nasz zin na liczne targi i festiwale dotyczące komiksu oraz fantastyki, by dzielić się nim z osobami o podobnych do naszych zainteresowaniach.

 

Dlatego właśnie zwracamy się do Was. Szukamy osób, które zechciałyby wesprzeć "Siarkę" i pomóc zrealizować nasze smocze marzenie!

 

 

Przygotowaliśmy dla Was specjalne upominki, jeżeli zdecydujecie się współfinansować nasz projekt. W zależności od stopnia waszego zaangażowania, możecie otrzymać następujące kolekcjonerskie obiekty:

 W pakiecie znajdzie się oczywiście premierowy egzemplarz "Siarki"!

 

 

 

Nasz projekt jest już prawie skończony, dlatego planujemy, że trafi do drukarni zaraz po zakończeniu zbiórki – wysokość nakładu będzie uzależniona od ilości zebranych funduszy. Druk przewidujemy na połowę maja 2020, więc mniej więcej pod koniec tego miesiąca wszystkie premierowe egzemplarze i specjalne upominki powinny trafić już do naszych sponsorów.

 

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Smoczego Zina to zapraszamy do kontaktu z nami!

mail: siarka.zin@gmail.com

facebook: Siarka Zin

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 06.05.2020 22:10