Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Paweł Meller

Paweł Meller

Starogard Gdanski

Harcerz, instruktor, działacz społeczny.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1615 PLN z 3500 PLN

29 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

46%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 03.03.2019.

Scout American Dream

O projekcie

"Harcerstwo to nie pasja, to styl życia"

Mija właśnie dziesiąty rok mojej służby harcerskiej. W trzeciej klasie szkoły podstawowej dołączyłem do największej w Polsce organizacji wychowującej młodzież-Związku Harcerstwa Polskiego. 

                                      

Od najmłodzszych lat wychowywałem się zatem wśród harcerskich wartości takich jak: przyjaźń, patriotyzm, otwartość. Po latach przyszedł czas na to, abym to ja miał swój wkład w wychowaniu młodych ludzi, zaczynając od prowadzenia zbiórek dla małych grup (zastępów), przez weekendowe wyjazdy, letnie i zimowe obozy, do prowadzenia własnej drużyny i organizacji przedsięwzięć dla setek młodych ludzi. Ciężko mi nawet zliczyć ile set, a nawet tysięcy godzin poświęciłem harcerskiej służbie.

Po tylu latach nadeszła chwila, w której potrzebuję Waszego wsparcia!

 

"Życie bez przygód byłoby strasznie nudne"

ZHP jest organizacją, której w Polsce nie trzeba nikomu przedstawiać, w końcu ma już ponad 100-letnią tradycję. Jednak małe grono osób zdaje sobie sprawę z tego, że ZHP jest członkiem WOSM (Światowej Organizacji Ruchu Skautowego), która zrzesza wiele skautowych orgazniacji krajowych. Jednym z przedsięwzięć, jakie realizuje ten cel jest World Scout Jamboree.

World Scout Jamboree odbywa się co cztery lata w różnych krajach, podobnie jak Igrzyska Olimpijskie. Spotykają się na nim skauci z całego świata. W skrócie, jest to obóz harcerski, ale zdecydowanie większych rozmiarów, bo weźmie w nim udział ponad 50,000 skautów. Tegoroczne Jamboree odbywa się w Zachodniej Wirgini w USA i jest organizowane przez krajowe organizacje skautowe z: USA, Meksyku i Kanady.

Kiedy dowiedziałem się, że najbliższe Jamboree odbywa się w USA byłem wielce uradowany, ponieważ wyjazd ten może zrealizować moje dwa największe marzenia, czyli udział w największym skautowym święcie oraz odwiedzenie kraju z dziecięcych marzeń!

Każda narodowa oragnizacja skautowa może wystawić swoją reprezenację, która bierze udział w Jamboree. Jednak do tego, aby zlot funkcjonował potrzeba wiele tysięcy wolontariuszy.  

Pozwól mi zostać jednym z nich!

 

"Tylko odwaga i zdecydowanie połączone ze spokojem i trzeźwością dają powodzenie"

Chciałbym wziąć udział w Jamboree jako International Service Team (Międzynarodowa Grupa Obslugi). IST zajmują się szeregiem rzeczy tj. zabezpiecznie medyczne, organizacja zajęć, utrzymanie porządku. Nie mogę powiedzieć Wam jakie obowiązki zostaną mi powierzone, ponieważ organizator jeszcze ich nie podał.

Niestety pomimo wolontariackiego charakteru pracy nie może obyć się to bez kosztów. Kwota jaką muszę przeznaczyć wynosi około 9000 zł. Zastanwiacie się pewnie, dlaczego nie proszę Was o całą kwotę. Jestem osobą pracowitą, staram się odkładać zarobione pieniądze właśnie na ten cel. Staram się postępować zgodnie z Prawem Harcerskim, jeden z jego punktów mówi o tym, że harcerz powinien być oszczędny i ofiarny.

Suma jest niebagatelna, ponieważ na jej wysokość składa się wiele czynników - uczestnictwo, wyżywienie, podróż oraz masa innych wydatków związanych z przygotowaniem do podróży. 

 

 "Grosz do grosza i będzie kokosza"

Na co przeznaczę otrzymane od Was wpłaty?

  • wpisowe na WSJ,
  • koszty przelotów oraz dojazdu na teren zlotu,
  • ubezpiecznie
  • wiza nieimigracyjna (B1),
  • udział w programie HoHo (krótkiej wizyty u Polonii),
  • wyprawka IST (przygotowana przez ZHP).

 

Pomóż zrealizować mój Scout American Dream, obiecuje że każda przelana złotówka jest inwestycją, która sprawi, że pozostawimy ten świat trochę lepszy, niż go zastaliśmy! 

            

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat mojego projeku zapraszam do kontaku za pośrednictwem Facebook'a:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100003710311285

lub mail'a:

pawelmeller1@gmail.com

 

Wszystkie nagrody zostaną dostarczone darczyńcom po 4 sierpnia 2019 r.,             z wyjątkiem nagrody, którą jest kartka pocztowa wysłana z USA.

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 03.03.2019 22:10