Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Grzegorz Wacek

Grzegorz Wacek

Nowica

Witam, nazywam się Grzegorz Wacek, pochodzę z małej wsi Nowica w Beskidzie Niskim. Od ponad siedmiu lat jestem gospodarzem schroniska górskiego na Magurze Małastowskiej. Praca ta sprawia mi dużo radości, ponieważ łączy moje dwie pasje: gotowanie i pracę w drewnie. Do moich codziennych obowiązków należy sprzątanie schroniska i terenu wokół niego, gotowanie dla głodnych turystów oraz wiele innych spraw organizacyjnych. Ponieważ schronisko jest starym, sześćdziesięciojednoletnim budynkiem, wymaga remontu, wielu napraw i udoskonaleń, po to, aby wyjść naprzeciw potrzebom turystów. Staram się robić wszystko na bieżąco, wykonuję prace stolarza, cieśli, murarza, malarza, płytkarza, hydraulika, elektryka, ogrodnika, kucharza, cukiernika, sprzątacza czy zaopatrzeniowca. Zajmuję się też budową domów drewnianych oraz przenoszeniem starych budynków z drewna. W wolnych chwilach czytam, rysuję, spaceruję oraz biegam po górach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

71650 PLN z 50000 PLN

698 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

143%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.08.2016.

Remont w schronisku na Magurze Małastowskiej

O projekcie

Kochani!

Przekroczyliśmy kwotę 50 000 PLN, czyli minimalną kwotę potrzebną na remont.

Dziękujemy! Jesteście wielcy.

Działamy dalej!!! :) Kolejnym progiem jest uzbieranie na gruntowny remont pokoi. Szczegóły poniżej.

O PROJEKCIE 

Mam na imię Grzegorz. Od blisko ośmiu lat prowadzę schronisko górskie na Magurze Małastowskiej, w Beskidzie Niskim. To niezwykłe miejsce, z niesamowitą historią i milionami wspomnień kilku pokoleń turystów. Schronisko znajduje się na wysokości 740 m n.p.m., w przepięknym otoczeniu magurskiego lasu. Budynek został otwarty dla gości 6 marca 1955 roku i dzielnie służy do dziś.

Przez wszystkie lata gospodarzenia w Chacie, dbałem o dom, przeprowadzałem remonty i bieżące naprawy. Niestety stan budynku jest daleki od zadowalającego. Aby sprostać wymogom Sanepidu oraz Urzędu Marszałkowskiego, potrzebny jest remont i przebudowa części budynku. Najważniejszym celem jest rozbudowa sanitariatów oraz poprawa stanu pokoi.

W przeciwieństwie do większości obiektów PTTK w polskich górach, które są własnością Spółek PTTK, Schronisko na Magurze jest zarządzane przez lokalny Oddział PTTK w Gorlicach. Gorlicki Oddział PTTK nie posiada dostatecznych środków finansowych, aby dostosować budynek do obowiązujących standardów. Aby ratować Schronisko, muszę przeprowadzić remont za pomocą środków własnych. Jeśli nie uda się zebrać funduszy, Schronisko zostanie zamknięte.

   

CEL PROJEKTU

Celem projektu jest uratowanie Schroniska na Magurze Małastowskiej. Chciałbym, by moi goście wypoczywali w bardziej komfortowych warunkach, by Schronisko było atrakcyjnym miejscem noclegowym również dla bardziej wymagających turystów, by zaspokajało potrzeby rodzin z małymi dziećmi. Celem remontu jest podwyższenie standardu pokoi, ale przede wszystkim budowa nowych, przestronnych łazienek oraz toalet. Aktualnie jest tylko jeden ogólnodostępny prysznic, drugi znajduje się w jednym z pokoi, który wyremontowałem w zeszłym roku.

Poza gospodarzeniem w schronisku, zajmuję się również budownictwem i ciesielstwem. Całość prac wykonam sam, przy wsparciu przyjaciół. Środki zbieramy więc tylko na materiały niezbędne do wykonania remontu. 

BUDŻET 

Aby zrealizować projekt, musimy rozebrać część istniejącej werandy, a następnie wybudować przybudówkę, która będzie współgrała architektonicznie z obecnym budynkiem. W prawej części dobudówki, znajdzie się łazienka z trzema prysznicami, trzema umywalkami oraz przebierak dla niemowląt. W centralnej części znajdzie się ganek – wiatrołap, w którym będą ustawione stojaki na narty oraz deski snowboardowe, co usprawni funkcjonowanie Schroniska w sezonie zimowym. Z lewej strony znajdować się będą półki na buty, wieszaki na ubrania oraz nowe, przestronne toalety.

Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na wybudowanie oraz wyposażenie dobudówki wraz z nowym zapleczem sanitarnym i wiatrołapem.

Koszt podstawowych materiałów wynosi 50 000 złotych.

Przygotowany jest wstępny projekt dobudówki, wraz z rysunkami.

KOSZTORYS MATERIAŁÓW

Fundamenty - 5 000 zł
Ściany z ociepleniem - 9 000 zł
Dach z ociepleniem - 6 000 zł
Instalacje - 13 000 zł
Wykończenie - 8 000 zł
Armatura - 4 000 zł

Wstępne projekty:

  
Szkice dobudówki:

     

  Projekt przygotowali dla was:

 

Wati. Gospodarz schroniska PTTK na Magurze Małastowskiej. Pomysłodawca i główny autor projektu.

Magdalena. Od pierwszego wejrzenia zakochana w drewnianych, schroniskowych chatach, otoczonych tym co najpiękniejsze - zielonymi pagórami. Od wielu lat związana z Bieszczadami i Beskidem Niskim, była Gospodyni schroniska PTTK w Jaworcu. Kobiece oko projektu.

Maciek. Beskid Niski traktuje jak własny przedpokój, po którym chodzi, jeździ, pływa. Kiepski podróżnik jednak świetny wagabunda. Od lat związany ze Schroniskiem na Magurze Małastowskiej oraz lokalnymi NGO-sami.

 

          NAGRODY!!!         

Dziękując za Wasze wsparcie, mamy dla Was kilka ciekawych i użytecznych drobiazgów. Większość nagród jest niepowtarzalna i jedyna! Nikt do tej pory i nikt nigdy potem, nie będzie miał okazji zdobyć upominków, ze specjalnie przygotowanym na tę okazję, nowym magurskim logo!                                                                                                         

   

Każdy, kto wesprze Schronisko, otrzyma widokówkę Beskidu Niskiego oraz button z wyjątkowym, okazjonalnym logo.

Wyszywana podstawka pod kubek gorącej herbaty... 

lub kufel zimnego piwa. ;)

Kubek na poranną kawą z widokiem na... ;)     

Torba na zakupy z wyszywanym logo Magury.

Koszulki z wyszywanym logo Magury

Naleśniki z jeżynami

Nocleg w schronisku na Magurze Małastowskiej

   

       Obrazki okolicznych cerkwi i chałup malowane tuszem i pastelami przez lokalnego artystę.

Bardzo chcemy się z Wami spotkać, dlatego zachęcamy wszystkich do odbioru nagród osobiście w schronisku na Magurze Małastowskiej!

Nagrody, które nie wymagają przyjazdu do Schroniska doręczymy do końca roku 2016. Nagrody, które wymagają przyjazdu do schroniska, będzie można odebrać/wykorzystać do 31 sierpnia 2017 roku. Noclegi (wykluczając długie weekendy) można wykorzystać po uprzedniej rezerwacji.
 

BESKID NISKI

Schronisko leży w Beskidzie Niskim, wyjątkowym regionie, którego główną atrakcją jest niezwykła, wciąż dzika przyroda, a wśród niej cisza i spokój. Na właśnie terenach rozegrała się druga co do wielkości bitwa pierwszej wojny światowej, po której pozostało wiele cmentarzy, okopów i innych śladów walk. 

Beskid Niski to nie tylko góry, ale też piękne doliny zamieszkane przez Łemków. Można tu obejrzeć drewniane cerkwie oraz wiele przydrożnych krzyży i kapliczek. Większość wiosek w Beskidzie Niskim została wysiedlona i dziś możemy obserwować tylko pozostałości po domostwach i dziką przyrodę. Chciałbym, żeby turyści dopiero odkrywający te tereny lub też wracający do nich wiele razy, mieli bezpieczną przystań i bazę wypadową w postaci schroniska na Magurze...


...także zimą, gdyż 300 metrów od schroniska znajduje się wyciąg narciarski.

W 2012 r. otrzymaliśmy wyróżnienie Marka Radia Kraków w kategorii „najlepsze schronisko górskie w Małopolsce”.

Dwa razy w roku organizuję koncerty rockowo-bluesowe (Świętonocki), które cieszą się dużym powodzeniem.

  

PROGI

Naszym marzeniem jest gruntowny remont pokoi: zakup nowych łóżek oraz materacy, wymiana podłóg, renowacja ścian na całej powierzchni pierwszego piętra, instalacja gniazdek elektrycznych oraz zakup podstawowego wyposażenia. Łączny koszt projektu wyceniony został na 25 000 PLN.

Wstępny kosztorys:
Materace - 5000 PLN
Łóżka - 4500 PLN
Renowacja ścian - 5000 PLN
Wymiana podłóg - 5000 PLN
Drzwi - 2500 PLN
Wyposażenie dodatkowe - 3000 PLN

       Prace zostaną wykonane w zależności od uzyskanej kwoty. 

DLACZEGO CROWDFUNDING

Schronisko na Magurze Małastowskiej posiada duże grono przyjaciół i miłośników. Turyści wiele razy pytali, jak mogą pomóc. W pojedynkę trudno zebrać określoną kwotę, bo suma pieniędzy potrzebnych na remont jest zbyt duża. Natomiast wszyscy razem za pomocą małych kwot, możemy zebrać potrzebne fundusze, aby schronisko jeszcze przez długie lata mogło służyć nam wszystkim. 

WSPIERAJĄ NAS:

                                      

                                       

             

              

                   

 

                                             


GDZIE NAS ZNALEŹĆ?

Schronisko PTTK na Magurze Małastowskiej
Małastów 82
38-307 Sękowa
tel. 795-758-145
schroniskomagura.pl

Media o Twoim projekcie:

Schronisko na Magurze Małastowskiej zostanie wyremontowane dzięki hojności Polaków z całego kraju

www.radiokrakow.pl | 2016-08-24

Pieniądze na remont uzbierano na portalu Polak Potrafi. Potrzebnych było 50 tysięcy złotych. Zbiórka kończy się w czwartek, ale na koncie jest już ponad 67 tysięcy.

Schronisko na Magurze Małastowskiej będzie rozbudowane

krakow.wyborcza.pl | 2016-08-17

Zbiórka pieniędzy na rozbudowę schroniska na Magurze Małastowskiej ruszyła w portalu Polakpotrafi.pl na początku lipca. Celem było 50 tys. zł. Po pierwszym tygodniu w kasie była ponad połowa potrzebnej sumy. Na trzy tygodnie przed końcem zbiórki organizatorzy mogli odtrąbić sukces.

Ludzie gór ocalili schronisko na Magurze

sacz.in | 2016-08-16

- Teraz wiemy, że ludzie gór trzymają się razem i pomagają sobie w razie potrzeby – podkreśla Grzegorz Wacek, pełniący funkcję chatkowego w schronisku na Magurze Małastowskiej. Udało się mu zebrać pieniądze w sieci na remont budynku z ponad 60-letnią historią.

Ratujmy psiolubne schronisko górskie na Magurze Małastowskiej!

piesnaurlopie.pl | 2016-07-19

Wyprawa w góry z psem to nie lada wyzwanie. Trzeba wiedzieć gdzie można spacerować w towarzystwie pupila, na jakich zasadach, a przede wszystkim mieć psiolubny nocleg w okolicy lub na szlaku. Na szczęście wśród schronisk górskich są i takie, które akceptują obecność psów. Jednym z nich jest schronisko PTTK na Magurze Małastowskiej w Beskidzie Niskim.

Na ratunek schronisku na Magurze Małastowskiej

teleexpress.tvp.pl | 2016-07-19

Miłośnicy schroniska na Magurze Małastowskiej ruszyli na pomoc legendzie. Ponad sześćdziesięcioletni obiekt wymaga pilnego remontu. Potrzeba pięćdziesięciu tysięcy złotych

Remontujemy Schronisko na Magurze!

abcgorlice.pl | 2016-07-17

Stan większości Schronisk Górskich w Polsce jest daleki od zadowalającego. Kolejne niepowtarzalne miejsca przechodzą w zapomnienie, nie mając już szans na dalsze działanie.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.08.2016 12:12