Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Andrzej Rylski

Andrzej Rylski

Warsaw, Poland

Andrzej swoją przygodę z RPG rozpoczął w 1995 roku. Od początku preferował rolę Mistrza Gry. Przez kilkanaście lat grał i prowadził w różnych systemach, eksplorując zarówno narracyjne możliwości Świata Mroku oraz Zewu Cthulhu, jak i „lżejsze” przygody w systemach fantasy. Od 2002 roku regularny uczestnik ogólnopolskich konwentów RPG, pomagał wydawnictwu Portal promować ich pierwsze gry planszowe i fabularne. Intensywnie prowadził Monastyr, D&D oraz własne systemy autorskie. Współtworzył kluby: Bastion RPG, Smocze Gniazdo i RPG Instant w Warszawie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2120 PLN z 1000 PLN

38 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

212%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.10.2014.

Kopalnie pana Estebana, scenariusz do Diademu

RSS

Zbiórka na drugi dodatek Dodano 30.04.2015, godz. 15:59

W tym tygodniu wystartowaliśmy z kolejną zbiórką Diademu - tym razem zbieramy na zilustrowanie i wydanie obszernego dodatku-minisettingu opisującego duże miasto pełne ciekawych miejsc i postaci, a także wielu rywalizujących o wpływy frakcji. W podręczniku pojawią się dziesiątki plotek-pomysłów na przygody oraz wiele dodatkowych opcji dla postaci graczy. Wśród nagród na zbiórce jest także podręcznik główny Diademu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu, na którą serdecznie zapraszamy: https://polakpotrafi.pl/projekt/klejnot-wybrzeza

Zachęcamy do podzielenia się tą wiadomością ze znajomymi, którzy mogą być nią zainteresowani.

Wysyłka Diademu Dodano 10.11.2014, godz. 17:39

Cześć!

Zbiórka na Kopalnie Pana Estebana zakończyła się dużym sukcesem, a edycje papierowe w tym tygodniu przyjeżdżają z drukarni. Osoby, które zamówiły Diadem drukowany z wysyłką bardzo proszę o podesłanie drogą e-mailową na skrzynkę diadem.rpg@gmail.com adresu, na który mam nadać drukowane nagrody. Najlepiej, aby email przyszedł z adresu użytego do logowania się na portalu polakpotrafi.pl, jeśli wiadomość wyślecie z innej skrzynki, w treści podajcie też proszę ten rejestracyjny email. Ułatwi to identyfikację nagród i przyspieszy ich wysyłkę.

Nagrody elektroniczne rozesłane Dodano 31.10.2014, godz. 3:20

Bardzo pracowity tydzień dobiega końca, a dzisiejsze wieści są gorące niczym płynna lawa głęboko pod powierzchnią Księstwa Thrazan...

- Papierowe edycje podręcznika głównego Diademu oraz scenariusza "Kopalnie pana Estebana" trafiły w tym tygodniu do drukarni. Zaciskamy kciuki, aby wszystko było gotowe na Falkon. Będę informował na bieżąco w tematach wysyłki i możliwości odbioru osobistego egzemplarzy drukowanych.
- Scenariusz "Kopalnie pana Estebana" został opublikowany jako komplet wersji elektronicznych (PDF, ePUB, MOBI). Osoby biorące udział w zbiórce już otrzymały łącze do jego pobrania.
- Podręcznik główny Diademu w wersjach elektronicznych (PDF, ePUB, MOBI) został zaktualizowany i opublikowany ponownie. Aby zdobyć najnowsze wersje plików wystarczy ponownie je pobrać z serwera (łącze do aktualnej wersji podręcznika znajduje się w pliku diadem.pdf, wysłałem je także do wszystkich osób, które zamawiały na zbiórce podręcznik podstawowy).
- Łącza do pobrania wersji elektronicznych wysłałem przed chwilą na adres e-mail użyty do rejestracji w serwisie polakpotrafi.pl. Jeśli dziś rano nadal nie będzie wiadomości w skrzynce odbiorczej, należy sprawdzić foldery niechcianej poczty na serwerze pocztowym, jeśli tam także jej nie będzie - napiszcie (np. poprzez formularz z boku strony lub prywatną wiadomość na Facebooku, z podaniem e-maila użytego do rejestracji na serwisie zbiórki).
- Zaktualizowana została errata Diademu (https://dl.dropboxusercontent.com/u/27387114/diadem/Errata.pdf)

Koniecznie podzielcie się wrażeniami z podróży po Kopalniach pana Estebana!

2000 zebrane! Dodano 24.10.2014, godz. 12:45

Na naszej zbiórce pokonaliśmy próg 2000 zł! Cóż to oznacza? Ano, scenariusz zostaje poszerzony o cztery przykładowe wprowadzenia fabularne, a każdy drukowany podręcznik otrzyma komplet drukowanych Kart Losu (opcjonalną pomoc dla graczy, ułatwiającą wymyślenie historii postaci).

Tymczasem pozostały jeszcze dwa dni zbiórki i walczymy o następny próg. Przy kwocie 2500 zł bjętość scenariusza wzrasta do 40 stron - dodany zostaje nowy obszar, będący alternatywną drogą powrotną (opis i całostronicowa mapka), a także opcjonalne pomysły na rozszerzenie fabuły scenariusza, skupiające się na wydarzeniach dawniejszych i ich długofalowych konsekwencjach, ułatwiające przerobienie Kopalni pana Estebana w mini-kampanię.

Czy uda się nam go osiągnąć? Przekonajmy się, projekt przyjmuje wpłaty jeszcze do niedzieli!

Nowe progi Dodano 19.10.2014, godz. 18:41

Na naszej zbiórce przekroczyliśmy próg 1750 zł. Dzięki temu w scenariuszu zostanie umieszczony opis nowej religii, a każdej nagrody ze scenariuszem dodatkowo dodane będą wysokiej jakości cyfrowe mapki w osobnych plikach.

Kolejnym progiem jest:

2000 zł: Scenariusz zostaje poszerzony o cztery przykładowe wprowadzenia fabularne. Każdy drukowany podręcznik otrzyma komplet drukowanych Kart Losu - jest to opcjonalna pomoc dla graczy, ułatwiająca wymyślenie historii postaci.

Do osiągnięcia tego progu pozostało już niewiele, dlatego postanowiłem ogłosić kolejne dwa progi:

2500 zł: Objętość scenariusza rośnie o kolejne 10% (to już 40 stron!) - dodany zostaje nowy obszar, będący alternatywną drogą powrotną (opis i całostronicowa mapka), a także opcjonalne pomysły na rozszerzenie fabuły scenariusza, skupiające się na wydarzeniach dawniejszych i ich długofalowych konsekwencjach, ułatwiające przerobienie Kopalni pana Estebana w mini-kampanię.

3000 zł: Do każdego pakietu zawierającego scenariusz drukowany, dodana zostanie pomoc dla graczy będąca odwzorowaniem przedmiotu, który drużyna otrzymuje w scenariuszu. Pomoc ta będzie wydrukowana na specjalnym, wysokogatunkowym papierze. Oryginalny plik graficzny, z którego wykonano wydruk, zostanie dodany do każdego pakietu z elektroniczną wersją scenariusza. Podręcznik zyskuje ekskluzywne wykończenie z tasiemką-zakładką. Wszystkie osoby, które kiedykolwiek zakupiły podręcznik lub scenariusz w wersji elektronicznej, otrzymają nieograniczony dostęp do ich przyszłych aktualizacji.

Nowe nagrody - tym razem "z grubej rury" Dodano 29.09.2014, godz. 15:59

Specjalna, jednorazowa oferta dla wydawnictw, sklepów, obozów RPG, konwentów, klubów i wszystkich, zainteresowanych popularyzowaniem gier fabularnych lub wydaniem własnego RPG bazującego na sprawdzonych rozwiązaniach :)

Właśnie w naszej zbiórce pojawiły się 4 nowe nagrody, które są jednocześnie ofertą współpracy nad popularyzowaniem gier fabularnych, skierowaną do wszelkich klubów, ale także portali, konwentów, obozów RPG, sklepów i wydawców.

Dzięki nim można m. in. zdobyć taniej kilka sztuk podręcznika, zamawiając je w jednym zestawie, a także nabyć niewyłączną licencję na druk i sprzedaż podręcznika, wreszcie ostatnia z nagród otwiera pełen dostęp do źródłowych plików podręcznika i materiałów dodatkowych z prawem do ich dowolnego wykorzystania, modyfikacji i sprzedaży, co pozwoli tworzyć, rozwijać i sprzedawać własne gry korzystające ze sprawdzonych i wygodnych w użyciu zasad Diademu.

Oferta jest jednorazowa i dostępna wyłącznie do końca zbiórki, a więc przez najbliższe 4 tygodnie: https://polakpotrafi.pl/projekt/scenariusz-diadem

Dostarczenie wszystkich nagród jest przewidziane do połowy listopada br.

50% za nami - nowe nagrody i progi Dodano 03.09.2014, godz. 23:47

Na szczególną prośbę fanów, pula opcji nagród w zbiórce zostaje poszerzona o sam podręcznik podstawowy - zarówno w wersji odbioru osobistego jak i z wysyłką. Tymczasem, w związku z przekroczeniem 50% wymaganej kwoty zbiórki, czas na ogłoszenie pierwszych progów. Przy przekroczeniu łącznej kwoty o...

1250 PLN: Scenariusz w postaci elektronicznej ukaże się nie tylko w formacie PDF, ale także w formatach ePUB oraz MOBI. Ponadto scenariusz zostanie poszerzony o 10% i dodatkowo pojawi się w nim nowy, nieopisany wcześniej gatunek stwora.

1500 PLN: Scenariusz otrzyma solidne, zeszytowe szycie, a podręcznik główny zostanie wydany w postaci szytej i w sztywnej okładce.
Dodano: 04.09.2014, 6:18
  Mruf
Mruf
Opcja szycia i twardej oprawy jest bajeczna i liczę, że się uda.
Dodano: 04.09.2014, 4:59
  Lio
Lio
Zdecydowanie podoba mi się ta druga opcja.

Pierwszy dzień projektu... Dodano 02.09.2014, godz. 14:40

Pierwszy dzień projektu jeszcze nie upłynął, już przekroczyliśmy 25% wymaganą do sukcesu.
Dobry start to podstawa!

Odpowiadając na pytania: plakaty-mapy, dostępne w niektórych nagrodach, są tymi samymi mapami, które dołączane były do nagród za 100 PLN i wyższych w czasie przedsprzedaży podręcznika podstawowego. Pozostało obecnie mniej niż 20 zestawów z mapami, a ich dodruk nie jest planowany, więc jest to ostatni moment, aby uzupełnić swoją diademową kolekcję.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.10.2014 18:06