Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stawu

Stawu

Kraków

Paweł Stawinoga - 26 lat, student kierunku filmowego, specjalność: sztuka operatorska. Założyciel grupy Snapshot Films, twórca wielu krótkich form reklamowych, trailerów, relacji. Uczestnik kilku konkursów filmowych z jedną nominacją na koncie. Multitasker, uwielbia pracę na planie i jest w stanie zastąpić na nim każdego.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6152 PLN z 6000 PLN

50 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.01.2015.

Safari - film o łowcach pedofilów

O projekcie

 

"Safari" to film dyplomowy realizowany pod opieką artystyczną Xawerego Żuławskiego i Piotra Lenara. 

Bohaterami filmu są amatorzy walki z pedofilią. Grupa przyjmuje prosty plan działania -  jej członkowie, na portalach randkowych, podszywają się pod nieletnich amatorów miłości z dorosłymi i umawiają się na spotkanie. Kiedy pedofil pojawia się w umówionym miejscu zostaje schwytany. Jest torturowany aż do momentu przyznania się do swoich zbrodni przed kamerą. Zarejestrowany materiał trafia do sieci, wywołując społeczny lincz. Łowcy organizują także tzw. "safari". Po zapłaceniu wpisowego każdy chętny obywatel może wziąć udział w polowaniu na zboczeńców i samodzielnie wymierzyć im sprawiedliwość.

Kontrowersyjna działalność z każdym dniem zyskuje coraz większą ilość zwolenników, a łowcy przekraczają kolejne granice w walce o wspólną sprawę, stopniowo kwestionując swoją własną moralność. Spirala wzajemnej przemocy ostatecznie doprowadza bohaterów do wydarzeń, po których nie będzie już odwrotu. 

Skąd pomysł na tak prowokacyjny i trudny temat? Wszystko zaczęło się od artykułu przeczytanego w gazecie. Potem nastąpiły długie godziny spędzone na oglądaniu materiałów wideo jeden za drugim (poniżej jeden z reportaży). W końcu zapadła decyzja, że trzeba nakręcić film. 

 

 REŻYSER - Paweł Stawinoga - 26 lat, student kierunku  filmowego, specjalność: sztuka operatorska. Założyciel grupy  Snapshot Films, twórca wielu krótkich form reklamowych, relacji  a także trailerów dla jednego z najlepszych producentów gier  przygodowych na świecie - Artifex Mundi. Uczestnik kilku  konkursów filmowych z jedną nominacją na koncie. Multitasker, uwielbia pracę na planie i jest w stanie zastąpić na nim każdego.

 OPERATOR - Marek Świerczek - 26 lat, student kierunku            filmowego, specjalność: sztuka operatorska. Właściciel  nakręceni.com.pl, autor zdjęć i montażysta reklam, etiud,  teledysków i krótkich form dokumentalnych. Z entuzjazmem  podejmuje nowe wyzwania filmowe i nieustannie podnosi swoje  umiejętności.

 PRODUCENT - Piotr Bogusz - 36 lat, absolwent kierunku            produkcja filmowa. Doświadczenie zbierał na planach                    telewizyjnych i reklamowych. Na co dzień pracuje jako producent  wykonawczy i kierownik produkcji w agencji reklamowej.  Świetnie  organizuje pracę ekipy i w najcięższych sytuacjach  zachowuje  zimną krew.                                               

 MISTRZ OŚWIETLENIA - Piotr Markowski - 27 lat, student        kierunku filmowego, specjalność: sztuka operatorska. Na co    dzień pracuje jako Cinematic Director w Artifex Mundi Studio.  Wytrwale dąży do celu, kreatywnie rozwiązuje bieżące problemy.  Zwraca szczególną uwagę na estetykę kadru.  Pracując nad  oświetleniem, subtelnie podkreślenia postacie i tło, tak by w efekcie końcowym tworzyły jednolitość. 

Wciąż obsadzamy naszych pozostałych bohaterów. Będziemy Was na bieżąco informować o wynikach naszych poszukiwań i castingów.

"Safari" jest niskobudżetową produkcją studencką, finansowaną głównie ze środków własnych jej twórców. Zdajemy sobie sprawę, że temat filmu jest mocno kontrowersyjny i dlatego polakpotrafi.pl jest dla nas jedyną szansą na zdobycie niezbędnych funduszy. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wypożyczenie profesjonalnego sprzętu, wyżywienie kilkunastoosobowej ekipy na planie, koszty logistyczne, opłacenie lokacji oraz profesjonalną postprodukcję materiału.

Chcemy stworzyć emocjonujący film z potencjałem festiwalowym. Robimy go dla Was i chcemy Wam tą historie opowiedzieć jak najlepiej. Każda dodatkowa złotówka to dla nas możliwość skorzystania z lepszego sprzętu, większe możliwości pozyskania atrakcyjniejszych lokacji oraz szersza obsługa planu. Wszystkie te elementy wpłyną oczywiście pozytywnie na jakość finalnego produktu.

Jeśli uda nam się zebrać powyżej 130% wyznaczonej kwoty będziemy mogli również przeprowadzić profesjonalną korekcję barwną, a także stworzyć efektowną czołówkę filmu.

Zebranie powyżej 150% pozwoli nam z kolei na zrealizowanie najważniejszej sceny z udziałem efektów pirotechnicznych i pod opieką profesjonalistów. Przy tym progu mamy dla Was przewidziane dodatkowe nagrody.

Na wspierających projekt czekają nagrody. Mamy dla Ciebie m.in. zaproszenia na uroczystą premierę filmu, dedykowane gadżety filmowe projektu oraz rekwizyty niespodzianki. 

          

Jeśli uda nam się zebrać kwotę o 30 % większą od zakładanej, dla każdego kto wsparł nas kwotą 70 zł i więcej przewidujemy dodatkowe nagrody - koszulki z wybranym kadrem z filmu oraz udział w grupie producenckiej On Safari gdzie każdy będzie miał dostęp m.in. do aktualności związanych z powstawaniem filmu, realny wpływ na ostateczną wersję montażową, wybór muzyki do filmu itp. 

  

  

Wsparcie finansowe nie jest jedynym jakiego możesz nam udzielić. Udostępnij nasz projekt, opowiedz o nim znajomym, prześlij dalej. 

Znasz osobę, firmę, organizację, lub portal, który mógłby nam pomóc finansowo lub w promocji projektu? Zostaw nam namiary poniżej.

http://goo.gl/forms/DTZjDZwZII

Zaproponuj nagrodę. Posiadasz coś atrakcyjnego co możemy wykorzystać jako nagrodę za wsparcie? Zostaw nam informacje poniżej.

http://goo.gl/forms/sbnfg7BByF

 

 

Media o Twoim projekcie:

Stawinoga: Pedofilia w Rosji to wyjątkowo poważny problem

wmeritum.pl | 2015-01-08

Specjalnie dla portalu wMeritum.pl Paweł Stawinoga opowiada o swoim nowym filmie. „Safari” to opowieść o łowcach pedofilów, która ma szansę na realizację. Potrzeba tylko trochę dobrej woli.

Powstaje film o łowcach pedofilów

www.interia.tv | 2015-01-08

"Safari" to film dyplomowy realizowany pod opieką artystyczną Xawerego Żuławskiego i Piotra Lenara. 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.01.2015 18:06