Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

RP-Weganska

RP-Weganska

Poznań, Polska

Trójka podmiotów (Sławek, Orestes, Resort Marketing), które stwierdziły, że sam weganizm to za mało. Postanowiły zrobić coś więcej. Nakręcić film dokumentalny o weganizmie

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5799 PLN z 12000 PLN

97 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

48%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.04.2017.

Rzeczpospolita Wegańska

O projekcie

Chcemy wyprodukować film dokumentalny, który przekrojowo ukaże weganizm w Polsce. Nie chodzi nam o agitację, misjonarstwo czy namawianie do określonego trybu życia, ale w miarę obiektywne przyjrzenie się mu. Skupimy się na optymistycznym i pozytywnym podejściu.
Główny bohater, lektor i przewodnik przedstawi różne osoby i ich krzyżujące się z weganizmem ścieżki. Jednocześnie będzie żył w sposób wegański.


Film ma przedstawiać zarówno zwykłych wegan, ich drogę do tego stylu życia, jak i postaci bardziej znane. Jednocześnie podejmiemy próbę przedstawienia stosunku polskiego społeczeństwa do weganizmu.

Film obejmować będzie też rozmowy z politykami, przedstawicielami kościoła katolickiego, innych związków wyznaniowych (min. Kościół Adwentystów, buddyści, Świadkowie Jehowi), Instytutu Żywności i Żywienia, lekarzy, dietetyków, sportowców, wege blogerów, celebrytów.

Spojrzymy na kwestie weganizmu od strony humanistycznej. Porozmawiamy o tym z etykami.
Przyjrzymy się też kwestii możliwości zjedzenia wegańskiego posiłku w całej Polsce. Ocenimy jakość jedzenia. Podejrzymy restauracje w miastach większych i całkiem małych. Zobaczymy czy na stacji benzynowej można zjeść wegańsko. Porozmawiamy z przedstawicielami koncernów paliwowych i sieci fast foodów o ich ofercie dla wegan. Spytamy właścicieli restauracji i barów wegańskich czy łatwo jest prowadzić tego rodzaju biznes. Będziemy zaczepiać klientów restauracji i rozmawiać z nimi.
Odwiedzimy mniejszych i większych producentów jedzenia zaczynając od małych, specjalizowanych manufaktur, a kończąc na zakładach mięsnych oferujących też opcje bezmięsne.
Przeprowadzimy testy wegańskiego jedzenia na "mięsnych" testerach.
Odwiedzimy imprezy typowo wege ( np.Veganmanię) jak i być może Woodstock.
Jeżeli wszystko pójdzie jak trzeba, to zlecimy badania sondażowe dotyczące weganizmu i kwestii z nim związanych.

Do wszystkich zainteresowanych zdrowym żywieniem, zarówno wegan, jak i niewegan. Do wszystkożerców, którzy chcą ograniczyć spożycie mięsa i produktów odzwierzęcych, jak i wegetarian, którzy myślą, żeby przejść na Jeszcze Jaśniejszą Stronę Mocy :)

Sławek Jankowski - reżyser, scenarzysta, operator, montażysta, pomysłodawca projektu

 

Wegetarianin od 17 lat, weganin dopiero od 3 lat, bo za bardzo smakowały mu sery. Uwielbia fotografować ludzi, ale nie odmawia, gdy jest do zrobienia zdjęcie dobrego jedzenia - zwłaszcza wegańskiego. Z tego powodu z Olą założyli profil instagramowy Veganshooters, gdzie uwieczniają pyszne jedzenie ich autorstwa. Kocha filmy - oglądać i robić. Mówi, że nie ma chyba nic przyjemniejszego niż krzyknięcie na planie "AKCJA!". Ma 500 pomysłów na minutę, ale tylko niektóre jest w stanie zrealizować. Uwielbia mocne dowcipy i czarny humor. Ma nadzieję, że "Rzeczpospolita Wegańska" będzie jego najlepszym dotychczasowym filmem.

Orestes Kowalski - prowadzący, dobry duch projektu

Od 13 lat wegetarianin, a od 6 lat na diecie wegańskiej. Miłośnik kotów, tatuaży i gier komputerowych. Od kilku lat działa na rzecz praw zwierząt, prowadzi dom tymczasowy dla psów i kotów, oraz aktywnie promuje dietę roślinną. Jest wolontariuszem stowarzyszenia Otwarte Klatki, które działa na rzecz poprawy losu zwierząt hodowlanych. Ponad rok temu założył kanał na Youtube, którego celem jest przedstawianie weganizmu w sposób racjonalny i z dużą dawką humoru. Weganizm jest jego metodą na odwracanie uwagi od postępującego łysienia i czoła wielkości średniej pizzy hawajskiej.

Resort Marketing - producent, obsługa wizerunkowa

 

 

Dzięki środkom własnym udało nam się zrealizować zwiastun filmu. Potrzebujemy jeszcze środków na podróże po kraju (transport, noclegi), a także na uroczystą premierę kinową.

Jeżeli zgromadzimy 40% więcej środków niż w budżecie, to zlecimy badania sondażowe opinii publicznej dotyczące weganizmu i kwestii z nim związanych.

 

 

 Primavika - producent wegańskich przetworów

Polskie Stowarzyszenie Wegańskie

 

  Stowarzyszenie Otwarte Klatki

 

 producent odzieży przyjaznej wegankom i weganom

 Jeżeli masz pytania, opinie uwagi - zapraszamy do kontaktu

   www.facebook.com/RzeczpospolitaWeganska/

 nasz kanał na YouTube

E-mail - rzeczweganska@gmail.com

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.04.2017 22:10