Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

sgsm

sgsm

Janowice Wielkie, Polska

Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości działa od grudnia 2012 roku. Połączyła nas pasja do gór, od lat wędrujemy po szlakach całej Polski.
Od tej górskiej pasji zaczęła się druga – górskie muzykowanie, gdzieś na szlakach, w schroniskach. Teraz urzeczywistniamy jedno z naszych górskich marzeń – całoroczne spotkania z „łagodną piosenką” w kolejnych miejscach Rudaw Janowickich. Organizujemy Wędrowny Przegląd Piosenki "Polana", który odbywa się co roku w ostatni weekend lipca oraz "Szwajcarkowe Granie" odbywające się w schronisku "Szwajcarka" - cykl koncertów połączonych ze wspólnym muzykowaniem. Działamy też w innych dziedzinach, min. wspieramy świetlicę wiejską "Rudawy" w Janowicach Wielkich.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4381 PLN z 4000 PLN

47 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

109%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.07.2016.

Rudawska Kraina Łagodności

O projekcie

Co zamierzamy?

 

Celem projektu Rudawska Kraina Łagodności jest zebranie brakujących funduszy na organizację Wędrownego Przeglądu Piosenki „Polana” oraz koncertów w  cyklu „Szwajcarkowe Granie”. Bez Waszego wsparcia będzie nam dużo trudniej osiągnąć zamierzony cel! Mamy dla Was wiele atrakcyjnych nagród, część
z nich - bilety, posiłki i noclegi są W CENIE NIŻSZEJ, niż u źródła, więc warto wykorzystać tę okazję :) Opis nagród znajdziecie na dole strony. Termin odbioru nagród do uzgodnienia.

 

Dlaczego prosimy Was o wsparcie?

 

Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości pragnie, aby systematycznie, przez cały rok w Rudawach Janowickich rozbrzmiewała muzyka w klimacie "Krainy Łagodności".                    

Mamy już kilkuletnie doświadczenie, kóre zdobywaliśmy jako wolontariusze na ogólnopolskich imprezach muzycznych. Od 2011 r. organizujemy  w gminie Janowice Wielkie, położonej w sercu pasma górskiego Rudaw, Wędrowny  Przegląd Piosenki „Polana”.

 fot. "Zatańcz ze mną na Polanie..."
czyli start V Wędrownego Przeglądu Polana 2015

 

W listopadzie 2015 roku rozpoczęliśmy nowy cykl – „Szwajcarkowe Granie” we współpracy ze schroniskiem „Szwajcarka” http://www.schronisko-szwajcarka.pl/ oraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mysłakowicach http://tiny.pl/grcz8. Naszym zamierzeniem jest, aby co miesiąc, z przerwą wakacyjną, organizować koncerty łagodnej muzyki połączone ze wspólnym muzykowaniem.

Oba wydarzenia łączą niezmiennie: ludzie zakochani w muzyce z Krainy Łagodności, miejsce wydarzenia usytuowane w sercu Rudaw Janowickich, potrzeba spotkań oraz  współdziałania, tworzenia, dzielenia się radością i  przekazywania tego szczęścia innym ludziom.

Ciężar finansowy obu przedsięwzięć spoczywa głównie na stowarzyszeniu. Mamy sprawdzone metody zdobywania środków finansowych na realizację naszych działań - są to m.in. loterie fantowe, licytacje, zbiórki publiczne, crowfunding.  

Wszystkie nasze działania wykonujemy społecznie, z zaangażowaniem, dzięki wsparciu życzliwych ludzi oraz przyjaznych nam firm, instytucji, itp.  

Bardzo lubimy współpracowac z naszymi odbiorcami, chcemy dać Im możliwość współtworzenia naszych inicjatyw!

 

„Szwajcarkowe Granie” 

 

 

fot. kwietniowy koncert Marzeny Nowakowskiej

 

W sercu Rudaw Janowickich znajduje się bardzo klimatyczne, urokliwe miejsce. Jest to Schronisko Szwajcarka, interesujący obiekt turystyczny, ale i dolnośląska mekka dla miłośników muzyki Krainy Łagodności. Przyjaźnie nastawiony do muzykujących do świtu turystów gospodarz doszedł do porozumienia z naszym stowarzyszeniem
w sprawie zorganizowania w jego schronisku cyklu koncertów oraz wspólnego muzykowania, śpiewanek turystycznych kończących każdy występ zaproszonych artystów.

 fot. marcowy koncert zespołu Paraluzja

 

Co miesiąc grupa miłośników górskich wędrówek i jednocześnie entuzjastów nocnego muzykowania przy świeczkach, pakuje plecaki i rusza na Szwajcarkowe Granie, aby potem dwudniowe zmęczenie i niewyspanie rekompensować sobie niezapomnianymi wspomnieniami z tej wyprawy. Kto potrafi wykorzystać sprawnie instrumenty muzyczne zabiera je ze sobą, dzięki temu dźwięki gitar oplatają nostalgiczne nutki skrzypek, rytmiczne djembe, prowadzące dialog z gitarami harmonijki ustne, a nawet krzykliwy saksofon. Rytm utrzymują różnego rodzaju przeszkadzajki lekkim szmerem nadając tajemniczość tego wspólnie spędzonego czasu.

 

VI Wędrowny Przegląd Piosenki 

odbędzie się 29-30 lipca 2016 – Janowice Wielkie

 

 

 tak było w latach poprzednich...

 

„Polana” jest kameralną dwudniową muzyczną imprezą plenerową, na której każdego roku możemy spotkać osoby dobrze nam już znane z poprzednich edycji, jak również poznać zupełnie nowych, świeżo zauroczonych klimatem festiwalu ludzi.

fot. publiczność podczas IV Wędrownego Przegladu Polana 2014

 

Polana ze względu na miejsce, w którym się odbywa przyciąga również wielu turystów zafascynowanych okolicznymi górami – Rudawami Janowickimi oraz bliskością Karkonoszy. Spędzając urlop w okolicy ludzie chętnie dopisują do swoich planów uczestnictwo w imprezie jako możliwość odpoczynku po całodniowym wędrowaniu szlakami.

fot. publiczność podczas IV Wędrownego Przegladu Polana 2014

 

Uczestnikom przeglądu proponujemy kilkanaście godzin niezapomnianych koncertów granych przez bardów, pieśniarzy i zespoły znane z nurtu piosenki poetyckiej, poezji śpiewanej, folku czy piosenki turystycznej.

W tym roku na naszej scenie wystąpią:

Marzenia Nowakowska

Krzysztof Jurkiewicz

Łukasz Majewski

Zbyszek Stefański

Piotr Woźniak

Bądź Ciszą

Siudma Góra

Caryna

Chwila Nieuwagi

Paraluzja

Sklep Z Ptasimi Piórami 

 

i inni...

W sobotę będzie można posłuchac róznież mniej znanych wykonawców w ramach tzw Off Sceny.

Od 2015 roku na Polanową scenę zawitali poeci, laureaci konkursu poetyckiego "O kwiat Polany", którego inicjatorem jest warszawski poeta Krzysztof Wiśniewski.  Również w tym roku usłyszymy z polanowej sceny nagrodzone wiersze. Konkurs będzie kontynuowany w kolejnych latach. 

Niewielka scena, skromne nagłośnienie i prawdziwie turystyczne warunki w scenerii zmieniających się, malowanych porami dnia plenerów Rudaw Janowickich dodają festiwalowi iście egzotycznej pikanterii. Porozrzucane dookoła szczyty górskie nadają wydarzeniu poczucie oderwania od rzeczywistości i ponadczasowość. Pewne niedogodności czy niedoskonałości związane z turystycznymi warunkami na festiwalu staramy się rekompensować naszym gościom dobrą atmosferą oraz gościnnością, bowiem najważniejszym celem "Polany" jest spotkanie ludzi gór w przyjaznym kręgu łagodnej muzyki w jednym z przepięknych plenerów Rudaw Janowickich. Chcemy w ten sposób pielęgnować stare, dobre tradycje wypracowane przez takie przeglądy jak pierwsze edycje "Gitarą i Piórem" w Borowicach, Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie,  czy Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej "Bazuna", a także promować piękne tereny, w których działa nasze Stowarzyszenie.

 

Trochę historii

 

Swoje istnienie i trwanie "Polana" zawdzięcza niezwykłej grupie pasjonatów skupionych w Stowarzyszeniu Góry Szalonych Możliwości.

W 2010 roku grupa młodzieży skupiona wokół świetlicy wiejskiej „Rudawy”
w Janowicach Wielkich wraz z opiekunem świetlicy - Krystyną Pisarską (prezesem Stowarzyszenia Góry Szalonych Możliwości) wprowadziła w życie pierwszy projekt festiwalowy w ruinach zamku Bolczów - Przegląd Piosenki Turystycznej „Rudawy Dobrych Myśli”. Impreza była niezwykle kameralna, miała charakter lokalny, ale wyzwoliła w organizatorach duże siły twórcze oraz ujawniła kreatywność młodych ludzi, co przyczyniło się do sukcesu w realizacji pomysłu w następnych latach.

W 2011 roku nazwa festiwalu została zmieniona na Wędrowny Przegląd Piosenki "Polana", a formuła – na dwa dni koncertów i wspólnego muzykowania. Kolejne pięć edycji "Polany" odbywało się w różnych miejscach propagując tym samym charakter wędrówkowy festiwalu oraz piękne krajobrazy Rudaw Janowickich. Festiwal gościł zatem w Radomierzu, dwukrotnie w Schronisku Szwajcarka, Agroturystyce Szałas Muflon w Komarnie i na brzozowej polance w Janowicach Wielkich. Każda następna edycja festiwalu ściąga na "Polanę" coraz większe rzesze miłośników gór oraz muzyki z Krainy Łagodności, podczas wspólnej pracy i muzykowania zawiązują się przepiękne trwałe przyjaźnie, zapoczątkowują wielkie gorące miłości, ale przede wszystkim wzmacniają się nasze pragnienia i potrzeby związane z realizacją następnych edycji festiwali. Sukces "Polany" potwierdza sens wielomiesięcznych przygotowań, spotkań członków stowarzyszenia, wielogodzinnych burzliwych obrad, całorocznego zbierania i produkowania gadżetów polanowych, poszukiwań sponsorów czy konieczności stałego promowania festiwalu poprzez media społecznościowe.

    

Organizatorzy

 

Połączyły nas przede wszystkim miłość do gór i wędrówek oraz czar muzycznych wieczorów. Część polanowej ekipy to osoby, które tworzą Wędrowny Przegląd Piosenki "Polana" od początku. W grudniu 2012 r. organizatorzy wcześniejszych edycji tej imprezy założyli Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości, które od 2013 r. przygotowuje "Polanę" samodzielnie.
https://www.facebook.com/GorySzalonychMozliwosci.

Początkowo trzon grupy stanowiła młodzież, z którą Krystyna Pisarska jeździła przez kilka lat w ramach wolontariatu na imprezy muzyczne w klimacie "Krainy Łagodności", m.in. na Rozsypaniec, Kropkę, Muzyczną Zohylinę. Od stycznia 2015 r. do Stowarzyszenia przystąpiło 30 nowych Polanowych Przyjaciół, których
w większości poznaliśmy na poprzednich edycjach imprezy.

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. członkowie i Przyjaciele Stowarzyszenia Góry Szalonych Możliwości 2015r.

 

Z rozmów wynikało, że chętnie wesprą nasze działania związane z "Polaną", więc postanowiliśmy połączyć siły :) Z czasem zaczęli bywać na Rudawskich Śpiewankach, organizowanych cyklicznie, kilka razy do roku. Od listopada 2015 roku Rudawskie Śpiewanki Przekształciły się w w/w  „Szwajcarkowe Granie”.
https://www.facebook.com/pages/Rudawskie%C5%9Apiewanki/121143831323213?ref=hl.

 

Wszyscy pracują dla "Polany" społecznie.

Ekipa Polanowa jest całkiem spora, a największą odpowiedzialność za Polanę ponosi zarząd stowarzyszenia:
                    

                                     

                                                 Krystyna Pisarska - "Leśna Mama" 
  
prezes Stowarzyszenia

Miłośniczka ciekawych wyzwań, społecznych działań,wędrówek po górskich drogach i bezdrożach.
Wierzy, że członkowie stowarzyszenia jeszcze niejeden raz pokażą swoje szalone
możliwości.

Na co dzień prowadzi świetlicę wiejską "Rudawy"
w Janowicach Wielkich.

 

 

 

 

                               Joanna „Di” Strąk
                         wiceprezes Stowarzyszenia

Miłośniczka psów, gór i fotografii. Mało mówi, dużo robi. Można polegać na Niej jak na Zawiszy.
"Polana" jest dla Di spotkaniem w gronie Przyjaciół.

Zawodowo menager w rodzinnej firmie.

 

                                                                   

 

                                                                  

 

 

 

                          Ryszard "Rondel" Rodewald
                        członek zarządu Stowarzyszenia

Szczególnie chętnie wędruje po Sudetach. Wielokrotny uczestnik Przejścia Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej.
Z przyjemnością
c
o roku uczestniczy w wielu przeglądach muzyki z "Krainy Łagodności.

Polanowy konferansjer.

 

 

 

      

 

                           Beata "Becia" Gąsior
                  członek zarządu Stowarzyszenia

Na co dzień studentka studiów magisterskich na Akademii Ekonomicznej w Jeleniej Górze.
Pozytywnie zakręcona, działanie jest Jej żywiołem, chętnie pomaga innym.

Zapalona turystka.

 

 

 

 

 

Wojciech Wojtysiak
członek zarządu Stowarzyszenia

Człowiek orkiestra: i ugotuje i zmontuje Polanową scenę. Zapalony wędrowiec górski oraz wierny słuchacz nurtu rodem z "Krainy Łagodności".

Polanowy kucharz.

 

 

 

 

 

 

Dzięki Waszemu wsparciu sfinansujemy:

100% sumy - zdobyte dzięki Wam fundusze zostaną przeznaczone na niezbędne opłaty: wynagrodzenie dla wykonawców na obu imprezach, wynajem Toi-Toi, , art. spożywcze, z których będziemy przygotowywać wyżywienie dla wolontariuszy
i wykonawców

130 % - dodatkowe 1200 zł przeznaczymy na wyższe wynagrodzenie dla wykonawców

150% - kolejne 800 zł wykorzystamy  na lepsze warunki sanitarne na "Polanie" - więcej Toi-Toi, dodatkowe czyszczenie, pojemniki na wodę

180 % - za następne 1200 zł przygotujemy lepszą promocję Wedrownego Przeglądu Piosenki, nowe gadżety Polanowe oraz kupimy więcej koszulek z logo Festiwalu

Każda kolejna dodatkowa kwota będzie procentować podczas przygotowań oraz na samych imprezach .

 

Nagrody dla Was

 

Pozyskaliśmy wielu darczyńców, dzięki czemu przed Wami duży wybór nagród. Lista nagród nie jest zamknięta, czekamy na kolejne propozycje. Ceny biletów, posiłków i noclegów SĄ NIŻSZE niż ich realna wartość, np. jeśli kupicie posiłek za 90 zł - będziecie mogli zjeść potrawy za 100  zł :)

Fundatorom nagród serdecznie dziękujemy!  Dzięki Nim mamy dla Was cały wachlarz propozycji m.in.:

1. PODZIĘKOWANIA

Proponujemy do wyboru: podziękowanie na Facebooku oraz na  www.polana.art.pl , certyfikat "Przyjaciel Polany" oraz limitowana wersja certyfikatu z dedykacją i autografami Wykonawców szóstej Polany

2. ROZMAITE PAMIĄTKI Z "POLANY" m.in.:

pamiątkowa okrągła 
naklejka z logo Polany 

 

kostki do gitary z logo Polany

 

breloczki z logo "Polany"


drewniane zakładki do książki  ręcznie zdobione metodą 
decoupage przez Ulę Styczyńską

  • niepowtarzalny kubek Polanowy ręcznie malowany, imienny - na zdjęciu tylko kilka sztuk, ale będzie ich dużo więcej.

  • nagrody związane z Polanowymi wykonawcami np: zdjęcie z Polanowym Wykonawcą w wersji elektronicznej, piosenka Wykonawcy Polanowego zadedykowana wybranej osobie
  • poprowadzenie fragmentu koncertu na Polanie razem z naszymi Polanowymi Konferansjerami
  • podkoszulka z logo Polany, do wyboru rozmiar,  kolor

  • torba bawełniana z długim uchwytem (na ramię) z logo "Polany" w kilku kolorach (czarny, czerwony, pomarańczowy, niebieski)
  • kilka mniejszych lub większych zestawów Polanowych a w nich np. podkoszulka z logo Polany (bez daty), w dowolnym rozmiarze oraz kolorze, damska lub męska, ręcznie malowany kubek, certyfikat "Przyjaciel "Polany", naklejka z logo, kostki

3.  NAGRODY ZE SMAKIEM

Pod hasłem: dla każdego coś smacznego, mamy dla Was duży wybór propozycji, zarówno dania w lokalach, w schroniskach, jak na naszej brzozowej polance.

  •  sobotnie śniadanie na Polanie dla dwóch osób przygotowane przez Ryśka „Rondla” Rodewald - naszego konferansjera, członka zarządu Stowarzyszenia Góry Szalonych Możliwości
  •  wyżywienie na Polanie – zestaw jednodniowy lub dwudniowy, a w zestawie śniadanie i obiadokolacja. Menu autorskie szefa polanowej kuchni - Mistrza Wojtka :D

Smaczne podarunki od gościnnych lokali w Kotlinie Jeleniogórskiej i Kamiennogórskiej: 

 

4. NOCLEGI

 

5. DUŻO BILETÓW!

6. DLA CIAŁA:

- strzyżenie 
- profesjonalny zabieg: pedicure ważny

  • strzyżenie w Zakładzie Fryzjerskim p. Beaty Chorąży w Janowicach Wielkich 
  • strzyżenie w Studio Fryzur „Iga” w Janowicach Wielkich

 

7. NAGRODY Z SERC NASZYCH PRZYJACIÓŁ:

 

  • Dzięki firmie SuperMemo https://www.supermemo.pl/ otrzymasz voucher na roczny kurs języka angielskiego "Olive Green" - do nauki przez internet i możesz uczyć się jęz. angielskiego niespotykaną, nowatorską metodą. Kurs jest oparty na interaktywnym filmie akcji i uczy angielskiego od poziomu podstawowego do bardzo zaawansowanego w zupełnie niespotykany sposób. Więcej na temat kursu można się dowiedzieć na stronie https://OliveGreenTheMovie.com/. Cena realna 119 zł
  • możesz zaśpiewać na polanowej scenie z Krzysztofem „Jurkielem” Jurkiewiczem - wokalistą zespołu Słodki Całus od Buby https://www.youtube.com/watch?v=jkQBxLUZsr4 lub z Martyną Czech - wokalistką zespołu "Chwila Nieuwagi" https://www.youtube.com/watch?v=yIj74wvliFg.   
  • sesja fotograficzna z Przyjaciółką Polany Agą „Ziutą” Białecką w Łodzi lub okolicy http://www.flickriver.com/photos/ziucisko/sets/ - zdjęcia w wersji elektronicznej, termin do uzgodnienia
  • sesja fotograficzna z wiceprezes naszego stowarzyszenia - Joanną Di Strąk  w Jeleniej Górze lub okolicy https://picasaweb.google.com/108430210402169924401/Inne?authuser=0&authkey=Gv1sRgCKTc49Hx6qrdVg&feat=directlink zdjęcia w wersji elektronicznej, termin do uzgodnienia
  • sesja fotograficzna ze świetną portrecistką - Gocanną Antosik w Warszawie lub okolicy https://picasaweb.google.com/114876072843897879570
  • wycieczka w Karkonosze ze świetnym przewodnikiem - Alpim; grupa do 15 osób, termin – od października
  • fotoobrazy wykonane ze wskazanych przez Ciebie zdjęć na grubym płótnie bawełnianym o wyraźnej strukturze, wykonane z najlepszej jakości materiałów, zapewniających wieloletnią trwałość wydruków. Obrazy są naciągane na drewniane krosna o grubości 2 cm.  Proponujemy dwa formaty: 30x40 cm i 40x60, ale wykupując dwa zdjęcia w formatach 40x60 cm, możesz zamówić jedno w formacie 60x90 cm http://www.fotografia-wielkoformatowa.pl/

 

 8. OFERTY DLA PARTNERÓW "POLANY"

  • jesteśmy otwarci na propozycje współpracy, zapraszamy do kontaktu e-mailowego: stowarzyszenie.gsm@gmail.com 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.07.2016 22:10