O projekcie
Co zamierzamy?
Celem projektu Rudawska Kraina Łagodności jest zebranie brakujących funduszy na organizację Wędrownego Przeglądu Piosenki „Polana” oraz koncertów w cyklu „Szwajcarkowe Granie”. Bez Waszego wsparcia będzie nam dużo trudniej osiągnąć zamierzony cel! Mamy dla Was wiele atrakcyjnych nagród, część
z nich - bilety, posiłki i noclegi są W CENIE NIŻSZEJ, niż u źródła, więc warto wykorzystać tę okazję :) Opis nagród znajdziecie na dole strony. Termin odbioru nagród do uzgodnienia.
Dlaczego prosimy Was o wsparcie?
Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości pragnie, aby systematycznie, przez cały rok w Rudawach Janowickich rozbrzmiewała muzyka w klimacie "Krainy Łagodności".
Mamy już kilkuletnie doświadczenie, kóre zdobywaliśmy jako wolontariusze na ogólnopolskich imprezach muzycznych. Od 2011 r. organizujemy w gminie Janowice Wielkie, położonej w sercu pasma górskiego Rudaw, Wędrowny Przegląd Piosenki „Polana”.
fot. "Zatańcz ze mną na Polanie..."
czyli start V Wędrownego Przeglądu Polana 2015
W listopadzie 2015 roku rozpoczęliśmy nowy cykl – „Szwajcarkowe Granie” we współpracy ze schroniskiem „Szwajcarka” http://www.schronisko-szwajcarka.pl/ oraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mysłakowicach http://tiny.pl/grcz8. Naszym zamierzeniem jest, aby co miesiąc, z przerwą wakacyjną, organizować koncerty łagodnej muzyki połączone ze wspólnym muzykowaniem.
Oba wydarzenia łączą niezmiennie: ludzie zakochani w muzyce z Krainy Łagodności, miejsce wydarzenia usytuowane w sercu Rudaw Janowickich, potrzeba spotkań oraz współdziałania, tworzenia, dzielenia się radością i przekazywania tego szczęścia innym ludziom.
Ciężar finansowy obu przedsięwzięć spoczywa głównie na stowarzyszeniu. Mamy sprawdzone metody zdobywania środków finansowych na realizację naszych działań - są to m.in. loterie fantowe, licytacje, zbiórki publiczne, crowfunding.
Wszystkie nasze działania wykonujemy społecznie, z zaangażowaniem, dzięki wsparciu życzliwych ludzi oraz przyjaznych nam firm, instytucji, itp.
Bardzo lubimy współpracowac z naszymi odbiorcami, chcemy dać Im możliwość współtworzenia naszych inicjatyw!
„Szwajcarkowe Granie”
fot. kwietniowy koncert Marzeny Nowakowskiej
W sercu Rudaw Janowickich znajduje się bardzo klimatyczne, urokliwe miejsce. Jest to Schronisko Szwajcarka, interesujący obiekt turystyczny, ale i dolnośląska mekka dla miłośników muzyki Krainy Łagodności. Przyjaźnie nastawiony do muzykujących do świtu turystów gospodarz doszedł do porozumienia z naszym stowarzyszeniem
w sprawie zorganizowania w jego schronisku cyklu koncertów oraz wspólnego muzykowania, śpiewanek turystycznych kończących każdy występ zaproszonych artystów.
fot. marcowy koncert zespołu Paraluzja
Co miesiąc grupa miłośników górskich wędrówek i jednocześnie entuzjastów nocnego muzykowania przy świeczkach, pakuje plecaki i rusza na Szwajcarkowe Granie, aby potem dwudniowe zmęczenie i niewyspanie rekompensować sobie niezapomnianymi wspomnieniami z tej wyprawy. Kto potrafi wykorzystać sprawnie instrumenty muzyczne zabiera je ze sobą, dzięki temu dźwięki gitar oplatają nostalgiczne nutki skrzypek, rytmiczne djembe, prowadzące dialog z gitarami harmonijki ustne, a nawet krzykliwy saksofon. Rytm utrzymują różnego rodzaju przeszkadzajki lekkim szmerem nadając tajemniczość tego wspólnie spędzonego czasu.
VI Wędrowny Przegląd Piosenki
odbędzie się 29-30 lipca 2016 – Janowice Wielkie
tak było w latach poprzednich...
„Polana” jest kameralną dwudniową muzyczną imprezą plenerową, na której każdego roku możemy spotkać osoby dobrze nam już znane z poprzednich edycji, jak również poznać zupełnie nowych, świeżo zauroczonych klimatem festiwalu ludzi.
fot. publiczność podczas IV Wędrownego Przegladu Polana 2014
Polana ze względu na miejsce, w którym się odbywa przyciąga również wielu turystów zafascynowanych okolicznymi górami – Rudawami Janowickimi oraz bliskością Karkonoszy. Spędzając urlop w okolicy ludzie chętnie dopisują do swoich planów uczestnictwo w imprezie jako możliwość odpoczynku po całodniowym wędrowaniu szlakami.
fot. publiczność podczas IV Wędrownego Przegladu Polana 2014
Uczestnikom przeglądu proponujemy kilkanaście godzin niezapomnianych koncertów granych przez bardów, pieśniarzy i zespoły znane z nurtu piosenki poetyckiej, poezji śpiewanej, folku czy piosenki turystycznej.
W tym roku na naszej scenie wystąpią:
Marzenia Nowakowska
Krzysztof Jurkiewicz
Łukasz Majewski
Zbyszek Stefański
Piotr Woźniak
Bądź Ciszą
Siudma Góra
Caryna
Chwila Nieuwagi
Paraluzja
Sklep Z Ptasimi Piórami
i inni...
W sobotę będzie można posłuchac róznież mniej znanych wykonawców w ramach tzw Off Sceny.
Od 2015 roku na Polanową scenę zawitali poeci, laureaci konkursu poetyckiego "O kwiat Polany", którego inicjatorem jest warszawski poeta Krzysztof Wiśniewski. Również w tym roku usłyszymy z polanowej sceny nagrodzone wiersze. Konkurs będzie kontynuowany w kolejnych latach.
Niewielka scena, skromne nagłośnienie i prawdziwie turystyczne warunki w scenerii zmieniających się, malowanych porami dnia plenerów Rudaw Janowickich dodają festiwalowi iście egzotycznej pikanterii. Porozrzucane dookoła szczyty górskie nadają wydarzeniu poczucie oderwania od rzeczywistości i ponadczasowość. Pewne niedogodności czy niedoskonałości związane z turystycznymi warunkami na festiwalu staramy się rekompensować naszym gościom dobrą atmosferą oraz gościnnością, bowiem najważniejszym celem "Polany" jest spotkanie ludzi gór w przyjaznym kręgu łagodnej muzyki w jednym z przepięknych plenerów Rudaw Janowickich. Chcemy w ten sposób pielęgnować stare, dobre tradycje wypracowane przez takie przeglądy jak pierwsze edycje "Gitarą i Piórem" w Borowicach, Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, czy Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej "Bazuna", a także promować piękne tereny, w których działa nasze Stowarzyszenie.
Trochę historii
Swoje istnienie i trwanie "Polana" zawdzięcza niezwykłej grupie pasjonatów skupionych w Stowarzyszeniu Góry Szalonych Możliwości.
W 2010 roku grupa młodzieży skupiona wokół świetlicy wiejskiej „Rudawy”
w Janowicach Wielkich wraz z opiekunem świetlicy - Krystyną Pisarską (prezesem Stowarzyszenia Góry Szalonych Możliwości) wprowadziła w życie pierwszy projekt festiwalowy w ruinach zamku Bolczów - Przegląd Piosenki Turystycznej „Rudawy Dobrych Myśli”. Impreza była niezwykle kameralna, miała charakter lokalny, ale wyzwoliła w organizatorach duże siły twórcze oraz ujawniła kreatywność młodych ludzi, co przyczyniło się do sukcesu w realizacji pomysłu w następnych latach.
W 2011 roku nazwa festiwalu została zmieniona na Wędrowny Przegląd Piosenki "Polana", a formuła – na dwa dni koncertów i wspólnego muzykowania. Kolejne pięć edycji "Polany" odbywało się w różnych miejscach propagując tym samym charakter wędrówkowy festiwalu oraz piękne krajobrazy Rudaw Janowickich. Festiwal gościł zatem w Radomierzu, dwukrotnie w Schronisku Szwajcarka, Agroturystyce Szałas Muflon w Komarnie i na brzozowej polance w Janowicach Wielkich. Każda następna edycja festiwalu ściąga na "Polanę" coraz większe rzesze miłośników gór oraz muzyki z Krainy Łagodności, podczas wspólnej pracy i muzykowania zawiązują się przepiękne trwałe przyjaźnie, zapoczątkowują wielkie gorące miłości, ale przede wszystkim wzmacniają się nasze pragnienia i potrzeby związane z realizacją następnych edycji festiwali. Sukces "Polany" potwierdza sens wielomiesięcznych przygotowań, spotkań członków stowarzyszenia, wielogodzinnych burzliwych obrad, całorocznego zbierania i produkowania gadżetów polanowych, poszukiwań sponsorów czy konieczności stałego promowania festiwalu poprzez media społecznościowe.
Organizatorzy
Połączyły nas przede wszystkim miłość do gór i wędrówek oraz czar muzycznych wieczorów. Część polanowej ekipy to osoby, które tworzą Wędrowny Przegląd Piosenki "Polana" od początku. W grudniu 2012 r. organizatorzy wcześniejszych edycji tej imprezy założyli Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości, które od 2013 r. przygotowuje "Polanę" samodzielnie.
https://www.facebook.com/GorySzalonychMozliwosci.
Początkowo trzon grupy stanowiła młodzież, z którą Krystyna Pisarska jeździła przez kilka lat w ramach wolontariatu na imprezy muzyczne w klimacie "Krainy Łagodności", m.in. na Rozsypaniec, Kropkę, Muzyczną Zohylinę. Od stycznia 2015 r. do Stowarzyszenia przystąpiło 30 nowych Polanowych Przyjaciół, których
w większości poznaliśmy na poprzednich edycjach imprezy.
fot. członkowie i Przyjaciele Stowarzyszenia Góry Szalonych Możliwości 2015r.
Z rozmów wynikało, że chętnie wesprą nasze działania związane z "Polaną", więc postanowiliśmy połączyć siły :) Z czasem zaczęli bywać na Rudawskich Śpiewankach, organizowanych cyklicznie, kilka razy do roku. Od listopada 2015 roku Rudawskie Śpiewanki Przekształciły się w w/w „Szwajcarkowe Granie”.
https://www.facebook.com/pages/Rudawskie%C5%9Apiewanki/121143831323213?ref=hl.
Wszyscy pracują dla "Polany" społecznie.
Ekipa Polanowa jest całkiem spora, a największą odpowiedzialność za Polanę ponosi zarząd stowarzyszenia:
Krystyna Pisarska - "Leśna Mama"
prezes Stowarzyszenia
Miłośniczka ciekawych wyzwań, społecznych działań,wędrówek po górskich drogach i bezdrożach.
Wierzy, że członkowie stowarzyszenia jeszcze niejeden raz pokażą swoje szalone możliwości.
Na co dzień prowadzi świetlicę wiejską "Rudawy"
w Janowicach Wielkich.
Joanna „Di” Strąk
wiceprezes Stowarzyszenia
Miłośniczka psów, gór i fotografii. Mało mówi, dużo robi. Można polegać na Niej jak na Zawiszy.
"Polana" jest dla Di spotkaniem w gronie Przyjaciół.
Zawodowo menager w rodzinnej firmie.
Ryszard "Rondel" Rodewald
członek zarządu Stowarzyszenia
Szczególnie chętnie wędruje po Sudetach. Wielokrotny uczestnik Przejścia Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej.
Z przyjemnością co roku uczestniczy w wielu przeglądach muzyki z "Krainy Łagodności.
Polanowy konferansjer.
Beata "Becia" Gąsior
członek zarządu Stowarzyszenia
Na co dzień studentka studiów magisterskich na Akademii Ekonomicznej w Jeleniej Górze.
Pozytywnie zakręcona, działanie jest Jej żywiołem, chętnie pomaga innym.
Zapalona turystka.
Wojciech Wojtysiak
członek zarządu Stowarzyszenia
Człowiek orkiestra: i ugotuje i zmontuje Polanową scenę. Zapalony wędrowiec górski oraz wierny słuchacz nurtu rodem z "Krainy Łagodności".
Polanowy kucharz.
Dzięki Waszemu wsparciu sfinansujemy:
100% sumy - zdobyte dzięki Wam fundusze zostaną przeznaczone na niezbędne opłaty: wynagrodzenie dla wykonawców na obu imprezach, wynajem Toi-Toi, , art. spożywcze, z których będziemy przygotowywać wyżywienie dla wolontariuszy
i wykonawców
130 % - dodatkowe 1200 zł przeznaczymy na wyższe wynagrodzenie dla wykonawców
150% - kolejne 800 zł wykorzystamy na lepsze warunki sanitarne na "Polanie" - więcej Toi-Toi, dodatkowe czyszczenie, pojemniki na wodę
180 % - za następne 1200 zł przygotujemy lepszą promocję Wedrownego Przeglądu Piosenki, nowe gadżety Polanowe oraz kupimy więcej koszulek z logo Festiwalu
Każda kolejna dodatkowa kwota będzie procentować podczas przygotowań oraz na samych imprezach .
Nagrody dla Was
Pozyskaliśmy wielu darczyńców, dzięki czemu przed Wami duży wybór nagród. Lista nagród nie jest zamknięta, czekamy na kolejne propozycje. Ceny biletów, posiłków i noclegów SĄ NIŻSZE niż ich realna wartość, np. jeśli kupicie posiłek za 90 zł - będziecie mogli zjeść potrawy za 100 zł :)
Fundatorom nagród serdecznie dziękujemy! Dzięki Nim mamy dla Was cały wachlarz propozycji m.in.:
1. PODZIĘKOWANIA
Proponujemy do wyboru: podziękowanie na Facebooku oraz na www.polana.art.pl , certyfikat "Przyjaciel Polany" oraz limitowana wersja certyfikatu z dedykacją i autografami Wykonawców szóstej Polany
2. ROZMAITE PAMIĄTKI Z "POLANY" m.in.:
pamiątkowa okrągła
naklejka z logo Polany
kostki do gitary z logo Polany
breloczki z logo "Polany"
drewniane zakładki do książki ręcznie zdobione metodą
decoupage przez Ulę Styczyńską
- niepowtarzalny kubek Polanowy ręcznie malowany, imienny - na zdjęciu tylko kilka sztuk, ale będzie ich dużo więcej.
- nagrody związane z Polanowymi wykonawcami np: zdjęcie z Polanowym Wykonawcą w wersji elektronicznej, piosenka Wykonawcy Polanowego zadedykowana wybranej osobie
- poprowadzenie fragmentu koncertu na Polanie razem z naszymi Polanowymi Konferansjerami
- podkoszulka z logo Polany, do wyboru rozmiar, kolor
- torba bawełniana z długim uchwytem (na ramię) z logo "Polany" w kilku kolorach (czarny, czerwony, pomarańczowy, niebieski)
- kilka mniejszych lub większych zestawów Polanowych a w nich np. podkoszulka z logo Polany (bez daty), w dowolnym rozmiarze oraz kolorze, damska lub męska, ręcznie malowany kubek, certyfikat "Przyjaciel "Polany", naklejka z logo, kostki
3. NAGRODY ZE SMAKIEM
Pod hasłem: dla każdego coś smacznego, mamy dla Was duży wybór propozycji, zarówno dania w lokalach, w schroniskach, jak na naszej brzozowej polance.
- sobotnie śniadanie na Polanie dla dwóch osób przygotowane przez Ryśka „Rondla” Rodewald - naszego konferansjera, członka zarządu Stowarzyszenia Góry Szalonych Możliwości
- wyżywienie na Polanie – zestaw jednodniowy lub dwudniowy, a w zestawie śniadanie i obiadokolacja. Menu autorskie szefa polanowej kuchni - Mistrza Wojtka :D
Smaczne podarunki od gościnnych lokali w Kotlinie Jeleniogórskiej i Kamiennogórskiej:
- obiad wraz z kuflem piwa w niedawno powstałym, lokalnym Browarze Miedzianka http://browar-miedzianka.pl/ (ok 2 km od miejsca, w którym odbędzie się Polana)
- niezwykła kawa i desery w legendarnej Kawiarni Leszka Kopcio “Biała Lokomotywa” w Nowej Rudzie https://www.youtube.com/watch?v=_Jczli_FVZw
- obiad w klimatycznej Restauracji Greckiej „Kalamata” http://restauracjakalamata.pl/
- obiad lub desery w cudownej domowej atmosferze w restauracji „U Leszka’ w Kamiennej Górze http://nickt.pl/testy/jedzenie/kamienna-gora-kawiarnia-u-leszka/
- pyszny obiad lw restauracji "Pod Jesionami" w Karpaczu http://www.pod-jesionami.pl/
- słodki posiłek w naleśnikarni– „Naleśniki i Łakocie” w Karpaczu https://www.facebook.com/NalesnikiLakocie/
- obiad w gościnnej Chacie Izerskiej w Szklarskiej Porębie http://www.chataizerska.pl/index.php?k_d=5&
4. NOCLEGI
- z posiłkiem w schronisku „Szwajcarka” http://www.schronisko-szwajcarka.pl/
- z posiłkiem w bacówce na Rycerzowej http://www.rycerzowa.pttk.pl/
- z posiłkiem w schronisku „Andrzejówka” http://andrzejowka.com.pl/ -
w terminie 3/4 września, ew., po uzgodnieniu terminu w schronisku -
w środku tygodnia - z posiłkiem w pensjonacie „Ustronie” w Karpaczu http://www.ustronie.karpacz.pl/
- z posiłkiem na Wyspie Niemodlin http://www.nawyspie-niemodlin.noclegiw.pl/
- w schronisku „Pod Wieżycą” http://www.podwiezyca.com.pl/
5. DUŻO BILETÓW!
- karnety na miesięczne warsztaty djembe w Strefie Rytmu w Warszawie - 1 raz w tyg. po 2 godz. http://www.strefarytmu.pl/
- bilety na przedstawienie plus kolacja, książka i płyta ufundowane przez Teatr Nasz w Michałowicach http://teatrnasz.pl/
- bilety do teatru Nowego w Poznaniu http://teatrnowy.pl/ na dowolny spektakl grany po wakacjach do końca roku
- bilety do Teatru Polskiego w Poznaniu http://www.teatr-polski.pl/ na dowolny spektakl grany od września do końca roku
- 5 spektakli Teatru Animacji w Jeleniej Górze (karnet na wszystkie spektakle do końca 2016 roku http://www.teatr.jgora.pl/
- karnety na 42 edycję festiwalu „Yapa” w Łodzi – marzec 2017 http://www.yapa.art.pl/2016/
- bilety na trasę trudną w Parku Linowym pod Wieżycą http://www.podwiezyca.com.pl/
- karnety na wszystkie atrakcje Zamku Legend Śląskich w Pławnej http://www.zamekslaskichlegend.pl/
- vouchery do Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie http://www.kopernik.org.pl/
- karnety do Parku Miniatur Dolnego Śląska w Kowarach http://www.park-miniatur.com/pl/
- bilety wstępu do Karkonoskich Tajemnic w Karpaczu http://www.karkonoskietajemnice.pl/1/Historia-powstania.html
- bilety wstępu do Podziemi „Arado” w Kamiennej Górze http://www.kamiennagora.pl/pl/67-sztolnia-arado.html
- bilety wstępu do niedawno otwartego Parku Miniatur Świata w Mysłakowicach http://www.budowleswiata.com/ (10 km od miejsca, w którym odbędzie się „Polana”)
- Bilety wstępu do Western City w Ścięgnach koło Karpacza (odległość od miejsca imprezy ok 17 km) http://www.western.com.pl/ dla dzieci i dorosłych z atrakcjami: jazda konna – spacer, przejazd kolejką (tylko dla dzieci), strzelnica indiańska, rzut nożem, rzut włócznią, wejście na "Pal Męczarni"
6. DLA CIAŁA:
- 1 dniowe (6-7 godzin) zajęcia z instruktorem z podstaw wspinaczki w Górach Sokolich zafundowane przez schronisko „Szwajcarka” http://www.schronisko-szwajcarka.pl/
- 2-dniowe zajęcia ze wspinaczki na ściance wspinaczkowej we Wrocławiu – w sumie ok 4 godz. ufundowane przez Wojtka Sadłonia
- masaż w Centrum Rehabilitacji Body Balance we Wrocławiu http://bodyandbalance.pl/
- zabiegi pielęgnacyjne w Salonie Urody LOOKSUS Ewy Gałczyńskiej, ul. Wita Stwosza 6, Jelenia Góra-Cieplice (os. Orle) https://www.facebook.com/pages/Salon-Urody-Looksus/141349169301011?ref=ts&fref=ts
- strzyżenie
- profesjonalny zabieg: pedicure ważny
- strzyżenie w Zakładzie Fryzjerskim p. Beaty Chorąży w Janowicach Wielkich
- strzyżenie w Studio Fryzur „Iga” w Janowicach Wielkich
7. NAGRODY Z SERC NASZYCH PRZYJACIÓŁ:
- Dzięki firmie SuperMemo https://www.supermemo.pl/ otrzymasz voucher na roczny kurs języka angielskiego "Olive Green" - do nauki przez internet i możesz uczyć się jęz. angielskiego niespotykaną, nowatorską metodą. Kurs jest oparty na interaktywnym filmie akcji i uczy angielskiego od poziomu podstawowego do bardzo zaawansowanego w zupełnie niespotykany sposób. Więcej na temat kursu można się dowiedzieć na stronie https://OliveGreenTheMovie.com/. Cena realna 119 zł
- możesz zaśpiewać na polanowej scenie z Krzysztofem „Jurkielem” Jurkiewiczem - wokalistą zespołu Słodki Całus od Buby https://www.youtube.com/watch?v=jkQBxLUZsr4 lub z Martyną Czech - wokalistką zespołu "Chwila Nieuwagi" https://www.youtube.com/watch?v=yIj74wvliFg.
- sesja fotograficzna z Przyjaciółką Polany Agą „Ziutą” Białecką w Łodzi lub okolicy http://www.flickriver.com/photos/ziucisko/sets/ - zdjęcia w wersji elektronicznej, termin do uzgodnienia
- sesja fotograficzna z wiceprezes naszego stowarzyszenia - Joanną Di Strąk w Jeleniej Górze lub okolicy https://picasaweb.google.com/108430210402169924401/Inne?authuser=0&authkey=Gv1sRgCKTc49Hx6qrdVg&feat=directlink – zdjęcia w wersji elektronicznej, termin do uzgodnienia
- sesja fotograficzna ze świetną portrecistką - Gocanną Antosik w Warszawie lub okolicy https://picasaweb.google.com/114876072843897879570
- wycieczka w Karkonosze ze świetnym przewodnikiem - Alpim; grupa do 15 osób, termin – od października
- fotoobrazy wykonane ze wskazanych przez Ciebie zdjęć na grubym płótnie bawełnianym o wyraźnej strukturze, wykonane z najlepszej jakości materiałów, zapewniających wieloletnią trwałość wydruków. Obrazy są naciągane na drewniane krosna o grubości 2 cm. Proponujemy dwa formaty: 30x40 cm i 40x60, ale wykupując dwa zdjęcia w formatach 40x60 cm, możesz zamówić jedno w formacie 60x90 cm http://www.fotografia-wielkoformatowa.pl/
8. OFERTY DLA PARTNERÓW "POLANY"
- jesteśmy otwarci na propozycje współpracy, zapraszamy do kontaktu e-mailowego: stowarzyszenie.gsm@gmail.com