Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ula Zawadzka

Ula Zawadzka

Warszawa, Polska

Aktorka (rola: Wnuczka w serialu "Rozmowy z Babcią"), autorka scenariusza, reżyser, producent.

Sympatię widzów zyskała tłumacząc język zwierząt w reklamie PZU z kurą, która w ciągu 2 tygodni miała prawie 2 mln wyświetleń. Ponadto Brała również udział m.in. w Masterclass „Comic tollbox: writing comedy for televison & film” prowadzonym przez mistrza komediopisarstwa Johna Vorhausa, w warsztatach asystencko-reżyserskich w Akademii Multi Art oraz ukończyła z wyróżnieniem seminarium producenckie zorganizowane przez TVP S.A. i PWSFTViT w Łodzi.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6214 PLN z 6000 PLN

25 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.01.2016.

'Rozmowy z Babcią' komediowy miniserial internetowy

O projekcie

Skąd wziął się pomysł na serial „Rozmowy z Babcią”?

Ula Zawadzka: Od kiedy pamiętam postrzegałam dziadków, babcie i dziadka jako całość. Wszędzie razem chodzili i dbali o siebie nawzajem. Dziadek był złotą rączką a babcia zajmowała się domem, widzieliśmy się wyłącznie na imprezach rodzinnych. Wszystko zmieniło się, gdy zmarł mój dziadek. Dzień wcześniej w szpitalu poprosił mnie, żebym zaopiekowała się babcią. Wtedy nie wiedziałam, że już więcej z nim nie porozmawiam..

Babcia została sama, zaczęłam ją częściej odwiedzać i tak naprawdę poznawać od nowa, jako moją babcię a nie część „dziadków”. Szybko okazało się, że mimo 54 dzielących nas lat mamy podobne dolegliwości (bóle stawów) i ogromny dystans do siebie. Rodzina często śmiała się z naszych rozmów, więc z czasem zaczęłam je zapisywać i tak powstał scenariusz „Rozmowy z babcią”.

 

Opis projektu

“Rozmowy z Babcią” to miniserial internetowy z gatunku czarnej komedii, który opiera się na założeniu: Co by było, gdyby wnuczka w rozmowie z babcią zawsze mówiła prawdę.. Inspirowany prawdziwymi rozmowami aktorki Uli Zawadzkiej ze swoją babcią. PS. Nie próbujcie tego w domu.

Każdy z 10 odcinków to kilku minutowa scena komediowa, które fabularnie łączą postaci Babci i Wnuczki.  Zdjęcia będą realizowane m.in. w Warszawie, na Pradze Południe w domu naszej babci. Twórcami serialu są ludzie zawodowo związani z filmem i telewizją.

Efekt naszej pracy będzie udostępniony za darmo w Internecie na naszej stronie www.rozmowyzbabcia.pl i na naszym kanale na YouTubie. Zależy nam, aby trafił do jak najszerszej publiczności, również za granicą. 

 

Gorąco namawiamy do Rozmowy z babcią i wsparcia naszego projektu!

 

 

Pierwszy odcinek

Specjalnie dla Was nagraliśmy już pierwszy odcinek, żeby pokazać próbkę naszych możliwości! Jest on najkrótszy ze wszystkich, ale dobrze oddaje charakter naszego projektu.

 

 

EKIPA

Aktorka (rola: Wnuczka), autorka scenariusza, reżyser, producent: ULA ZAWADZKA 

Warsztatu aktorskiego uczyła się m.in.w New York Film Academy, u Elizabeth Kemp (Dyrektor artystyczny The Actors Studio) i BernardaHillera (Hollywood Acting Coach). Na dużym ekranie zadebiutowała w tym roku podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni jako Duty Manager u boku Adama Woronowicza w filmie „Basen” w reżyserii Krzysztofa Pawłowskiego. Ma na koncie udział w ponad 20 filmach krótkometrażowych, 8 serialach i 1 filmie. Sympatię widzów zyskała tłumacząc język zwierząt w reklamie PZU z kurą, która w ciągu 2 tygodni miała prawie 2 miliony wyświetleń.

Ponadto Ula Zawadzka brała udział m.in. w Masterclass „Comic tollbox: writing comedy for televison& film” prowadzonym przez mistrza komedii pisarstwa Johna Vorhausa w ramach festiwalu dla scenarzystów Script Fiesta 2015. Kilka lat wcześniej uczestniczyła w warsztatach asystencko-reżyserskich w Akademii Multi Art oraz ukończyła z wyróżnieniem seminarium producenckie zorganizowane przez TVP S.A. iPWSFTViT w Łodzi. 

Aktorka (rola: Babcia): MARIA BRONIEWSKA

W 1956 roku ukończyła PWST w Warszawie. Występowała w teatrach warszawskich, m.in. w Teatrze Młodej Warszawy, Teatrze Klasycznym i Teatrze Studio.

Córka pisarki i aktorki Marii Zarębińskiej, przybrana córka poety Władysława Broniewskiego, żona dziennikarza, scenarzysty i krytyka filmowego Lecha Pijanowskiego, matka dziennikarza, prezentera telewizyjnego i producenta  Wojciecha Pijanowskiego oraz operatora i producenta Tomasza Pijanowskiego.

Ula Zawadzka odnalazła Panią Marię w wyszukiwarce jednej z warszawskich agencji. Po spotkaniu w cukierni blisko ul. Chełmskiej i próbie czytanej była pewna, że to aktorka godna zagrania jej ukochanej Babci.

Zdjęcia: KATARZYNA ŚREDNICKA

Montaż: ANNA JACOBSON

Asystent reżysera - biuro: ANNA OSAK

Backstage: KRZYSZTOF SOBIECKI

Muzyka: MICHAŁ WOŹNIAK

Charakteryzacja: PAULINA DĘBNIAK

Plakat: MACIEJ BŁASZCZUK

Asystent reżysera - plan: NATALIA PASKA

 

Szczegółowe BIO wszystkich członków ekipy na: http://rozmowyzbabcia.pl/ekipa/

 

Dlaczego crowdfunding?

PolakPotrafi.pl jest platformą wspierającą spełnianie marzeń. Miejscem, gdzie każdy może zaprezentować swój pomysł, na realizację, którego potrzebuje środków finansowych.

Wspierając nasz serial “Rozmowy z Babcią” tak naprawdę stajesz się inwestorem a my wynagradzamy Cię jedną z naszych nagród! Jeśli wiele osób zdecyduje się nam pomóc tak jak Ty i uzbieramy minimalną kwotę 6 000 złotych, nasz projekt powstanie a Ty staniesz się jego częścią i już niedługo będziesz mógł oglądać nasz miniserial razem ze swoimi dziadkami i wspólnie z nimi się śmiać! Mamy na to 30 dni! 

Nasze postępy można śledzić na stronie na Facebooku: Rozmowy z Babcią 

 

Budżet projektu

Zbieramy na:

 • produkcję, m.in. wynajem sprzętu filmowego:
  • 2 kamery Canon C100 + obiektywy + statyw,
  • oświetlenie: 2 panele LED, dedolight,
  • dźwięk: recorder Sound device 633, 3 mikroporty Senheiser G3 100, 2 mikronony lavalier Voice Technologies 500, mikrofon kierunkowy Sehnheiser 416, wysyłka sygnału na kamerę, 
  • wynajem lokacji i transport sprzętu i ekipy (Praga Południe, Ursynów, Konstancin Jeziorna),
  • rekwizyty,
  • catering,
 • postprodukcję oraz
 • organizację premiery.

Zdjęcia zaplanowane są na okres 5 dni, na styczeń 2016 roku.

 

Dodatkowe środki

Przeznaczymy je na darmowe pokazy serialu z udziałem naszej ekipy w ośrodkach pomocy społecznej dla osób starszych w Warszawie i okolicach a jeśli starczy to w całej Polsce!

 

Nagrody m.in.

Dwuosobowe ZAPROSZENIE na Premierę i bankiet, gość specjalny: DARIUSZ WIETESKA

Babeczka z Planety Tortów

"Rozmowa z Wnuczką" na skypie

Jedną z nagród jest wizyta u nas na planie!

Zobacz jak wyglądał nasz pierwszy i mamy nadzieję nie ostatni dzień zdjęciowy. 

 

Inne formy wsparcia 

Możecie nam pomóc również w inny sposób:

1.   Polub naszą stronę na Facebooku – wystarczy kliknąć link a następnie Lubię to: Rozmowy z Babcią

2.   Poleć nas swoim znajomym i udostępnij nasze wydarzenie crowdfundingowe na swojej tablicy na Facebooku.

3.  Jeśli chcesz z nami podjąć współpracę napisz do nas na: kontakt@rozmowyzbabcia.pl

 

PODZIĘKOWANIA DLA: 

 

Partner od Słodkości

Partner od Wspomnień

Patroni medialni

 

WIĘCEJ O SERIALU NA:

 

www.rozmowyzbabcia.pl

fb: https://www.facebook.com/rozmowyzbabcia/

yt: https://www.youtube.com/channel/Rozmowyzbabcia

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Skąd wziął się pomysł na serial „Rozmowy z Babcią”?

babciapolka.pl | 2015-12-23

Ula Zawadzka: Od kiedy pamiętam postrzegałam dziadków, babcie i dziadka jako całość. Wszędzie razem chodzili i dbali o siebie nawzajem. Dziadek był złotą rączką a babcia zajmowała się domem, widzieliśmy się wyłącznie na imprezach rodzinnych. Wszystko zmieniło się, gdy zmarł mój dziadek. Dzień wcześniej w szpitalu poprosił mnie, żebym zaopiekowała się babcią. Wtedy nie wiedziałam, że już więcej z nim nie porozmawiam..

Warszawa: Na Pradze Południe powstaje miniserial internetowy

warszawa.eska.pl | 2015-12-13

"Rozmowy z Babcią" - tak będzie nazywał się miniserial z gatunku czarnej komedii. Będzie on opierał się na założeniu: Co by było, gdyby wnuczka w rozmowie z babcią zawsze mówiła prawdę?

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.01.2016 18:06