Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

O pięciu takich co przejechali Europę rowerami

O pięciu takich co przejechali Europę rowerami

Lublin, Poland

Grupa pięciu przyjaciół, którzy za cel postawili sobie zwiedzanie świata na rowerach! Na koncie mamy już jedną udaną wyprawę, a teraz planujemy drugą. Więcej o nas możecie się dowiedzieć z naszego facebookowego fanpage, do którego link umieszczony jest pod awatarem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2177 PLN z 2000 PLN

67 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

108%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.04.2015.

Rowerem przez Wielką Brytanię

O projekcie

 

 

 Głównym celem naszej wyprawy jest przejechanie na rowerach przez wszystkie państwa znajdujące się na Wyspach Brytyjskich wraz z ich stolicami. Cała trasa mierzy ok. 1200 km. Planujemy ją pokonać w 16 dni -
od 28 maja do 13 czerwca. Ponadto chcemy poznać tamtejszą kulturę oraz odwiedzić znane miejsca w Europie!

 

 

 

1. Trasa!

 

Na początku nie moglismy zdecydować, którą część Europy chcemy zwiedzić. Po
burzliwych naradach zadecydowaliśmy: odwiedzimy 5 krajów znajdujących się na Wyspach Brytyjskich. Tak jak na wstępie wspomnieliśmy, planujemy pokonać trasę od Edynburga (Szkocja) przez Belfast (Irlandia Północna), Dublin (Irlandia), Cardiff (Walia), aż do Londynu (Anglia) w ciągu 2 tygodni. Wyniesie ona około 1200 km. Na miejsce chcemy dostać się samolotolem, a między wyspami podróżować promami.

 

 

2. Nieco więcej o celu!

 

Nie jest to jednak zwykła wakacyjna wycieczka pięciu maturzystów. Poza poznaniem tamtejszej kultury oraz zwyczajów, jadąc na rowerze chcemy dotrzeć w miejsca, które są często niezauważane lub niedostępne. W zeszłym roku, podczas naszej pierwszej wyprawy, (o której możecie poczytać poniżej), pewien napotkany mężczyzna powiedział nam, że świat najlepiej poznaje się na rowerze. Niby proste słowa, a jednak dały nam wiele do myślenia... Od tego momentu za cel postawiliśmy sobie szerzenie zdrowego trybu życia wśród młodych ludzi. Chcemy również, aby nasze przygody były motywacją dla innych, chcemy o nich opowiadać i cieszyć się z zainteresowania. Uważamy, że każdy może pokonywać swoje słabości oraz zdobywać wiedzę o świecie w ciekawy i aktywny sposób. Bierzemy udział w niektórych kampaniach społecznych. Dotychczas udało nam się nawiązać współpracę z akcją “Stop Zwolnieniom z WF” oraz zdobyć patronat Ministra Sportu i Turystyki - Pana Andrzeja Biernata, lokalnych mediów oraz stowarzyszenia "Rowerowy Lublin". Uczestniczymy w różnego rodzajach spotkaniach  organizowanych w szkołach, podczas których opowiadamy o naszej wyprawie i zachęcamy do podobnego rodzaju aktywności.

 

 

 

3. Uczestnicy!

 

 

 

              

 

4. Doświadczenie!

To nie jest nasza pierwsza wyprawa. Pod koniec czerwca zeszlego roku odbyliśmy największą przygodę naszego życia - przejechaliśmy trasę 900 km
z Amsterdamu do Kolonii w ciągu 10 dni, odwiedzając przy tym 5 europejskich państw (Holandię, Belgię, Francję, Luksemburg i Niemcy). Wyprawa ta była sukcesem zarówno osobistym dla każdego z nas, jak i medialnym. Facebookowy fanpage, który prowadziliśmy, zebrał 1400 polubień! Zmotywowało nas to do zorganizowania kolejnej wyprawy.

 

 

 

 

5. Koszty!

Aby jednak zorganizować taki wyjazd, potrzebujemy dość sporych nakładów finansowych. Jak wiemy, podróżowanie nie należy do najtańszych...

Oto wstępny kosztorys naszej wyprawy :

 

Koszty na pięć osób

                                            Przelot samolotami – 4000zł

                                            Przeprawy promem – 1750 zł

                                            Jedzenie – ok. 5500 zł

                                            Noclegi - 2800 zł

                        Suma = ok. 14000 zł

 

6. Na co zbieramy?

Chcielibyśmy zebrać pieniądze, które pomogą nam sfinansować 50% kwoty potrzebnej na transport w obie strony (szacunkowo w obie strony wraz z rowerami wyniesie on około 800 złotych od osoby). W przypadku zebrania większej kwoty przeznaczymy ją odpowiednio na:

1) Przeprawy promowe

2) Noclegi

3) Wyżywienie

 

7. Dlaczego crowdfunding?

Wybraliśmy crowdfunding, ponieważ wierzymy w to, że ludzie mogą sobie nawzajem pomagać realizować swoje pasje. Dla nas ta wyprawa to moment, gdzie możemy oderwać się od rzeczywistości, od nieustannego pośpiechu i po prostu przez chwilę cieszyć się tym, co kochamy najbardziej. Bardzo liczymy na Wasze wsparcie, które mamy nadzieję pomoże nam w przeżyciu wspaniałych chwil! Gdybyście chcieli dowiedzieć się trochę więcej zarówno o nas, jak i o poprzedniej wyprawie polecamy zajrzeć na nasz facebookowy fanpagehttps://www.facebook.com/opieciutakichcoprzejechalieuroperowerami?ref=ts&fref=ts

P.S Poniżej możecie spojrzeć na wizualizacje niektórych z nagród, które staną się Wasze, jeśli tylko wesprzecie nasz projekt!

 

“Świat jest książką i Ci, którzy nie podróżują, czy­tają tyl­ko jedną stronę"
~Święty Augustyn, filozof, teolog

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.04.2015 18:06