Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ziemowit Ochapski

Ziemowit Ochapski

Września, Polska

Po godzinach publikuję na SportoweFakty.wp.pl, a w listopadzie 2013 roku nakładem wydawnictwa SQN ukazała się moja książka pt. Carles Puyol - kapitan o sercu w kolorze blaugrana. Jestem specjalistą od pisania biografii byłych oraz obecnych gwiazd sportu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

614 PLN z 18000 PLN

11 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.03.2016.

Ronaldo - fenomen z Brazylii (biografia)

O projekcie

Kim jestem?

Mam 29 lat, nazywam się Ziemowit Ochapski i jeśli jesteś fanem sportu, to być może gdzieś już o mnie słyszałeś. Po godzinach publikuję na SportoweFakty.wp.pl, a w listopadzie 2013 roku nakładem wydawnictwa SQN ukazała się moja książka pt. "Carles Puyol - kapitan o sercu w kolorze blaugrana", będąca biografią legendarnego defensora FC Barcelony. Moje teksty dla SportoweFakty.wp.pl to obszerne, wielorozdziałowe życiorysy byłych i obecnych gwiazd sportu. Teksty te w większości spokojnie mogłyby się ukazać w wersji papierowej. Archiwum wszystkich tych mini-biografii można znaleźć na mojej stronie internetowej Ochapski.pl, a jedna z nich, "Ayrton Senna - król deszczu", została wydana w formie darmowego e-booka, który doczekał się ponad 30 tysięcy (!!!) pobrań w serwisie beezar.pl.

Jaki jest cel tego projektu i na co przeznaczę zebrane środki?

Celem jest wydanie biografii Ronaldo Luísa Nazário de Limy - słynnego napastnika reprezentacji Brazylii, który w Europie reprezentował barwy m.in. FC Barcelony, Interu Mediolan, Realu Madryt oraz AC Milanu. Książka jest już ukończona i profesjonalnie zredagowana. Objętość tekstu to ponad 620 tys. znaków, co daje ok. 345 stron znormalizowanych (w druku wyjdzie trochę więcej). Środki potrzebne są na:

  • druk 1000 egzemplarzy w miękkiej oprawie,
  • skład i łamanie tekstu,
  • korektę,
  • projekt okładki,
  • zakup praw autorskich do fotografii na okładkę oraz do kilkustronicowej wkładki, która znajdzie się wewnątrz książki.

Dlaczego crowdfunding?

Skończyły się już czasy, w których wystarczyło napisać dobrą książkę, żeby została ona wydana przez jakieś wydawnictwo. Brakuje na rynku oficyn, które są w stanie zainwestować środki w niepewne przedsięwzięcie, a dziś nawet taka postać jak Ronaldo Luís Nazário de Lima nie gwarantuje zadowalającej sprzedaży. No i tutaj właśnie pojawia się crowdfunding, dzięki któremu interesy każdej ze stron mogą zostać zaspokojone. Wspierając projekt odpowiednią kwotą, dostajesz gotową książkę, której profesjonalne wydanie sfinansowane zostanie na zasadach bardzo podobnych do przedsprzedaży.

Kiedy książka zostanie wydana?

Planowany termin to wiosna 2016 roku, jeśli oczywiście projekt zbierze wymaganą kwotę wsparcia. Chcę, żeby dzieło było jak najbardziej dopracowane i wolne od błędów, więc trzeba będzie poświęcić trochę czasu na korektę, skład i łamanie tekstu oraz projekt okładki.

Co w przypadku, kiedy uda się zebrać więcej niż 18 000 zł?

Wszystko zależy od tego, o ile ta kwota zostanie przekroczona. Wtedy zdecyduję czy wydrukuję więcej egzemplarzy i porozsyłam je do bibliotek, czy może zakupię licencję na większą liczbę fotografii, które pojawią się we wkładce zdjęciowej.

A co się stanie, jeżeli planowana suma nie zostanie zebrana?

Wtedy PolakPotrafi.pl zwróci wspierającym wszystkie wpłaty.

Fragmenty książki:


Kontakt:

e-mail: ziemo86@gmail.com
tel. 795 558 141
FB: facebook.com/ziemo86

Projekt wspierają:

WP SportoweFakty:

RealMadryt.net - polski serwis poświęcony Realowi Madryt:

FC Barcelona - Zawsze najświeższe informacje ze świata Dumy Katalonii:

FCBlog.pl - serwis publicystyczny poświęcony FC Barcelonie:

InterMediolan.com - główny partner z polskiego ramienia Interu Mediolan:

ACMilan.com.pl - polski serwis poświęcony Milanowi:

FcInter.pl - największy polski portal kibiców Interu Mediolan:

DumaKatalonii.pl - portal kibiców FC Barcelony:

 

Barca Flash - magazyn o FC Barcelonie i La Liga:

Milan Club Polonia - oficjalny fanklub AC Milanu:

Media o Twoim projekcie:

WESPRZYJ WYDANIE BIOGRAFII RONALDO!

acmilan.com.pl | 2016-01-20

Drodzy Fani, gorąco zachęcamy Was do wsparcia projektu, którego celem jest wydanie biografii Ronaldo Luísa Nazário de Limy, legendarnego Brazylijczyka, który w latach 2007-2008 reprezentował również barwy Milanu. Autorem biografii jest Ziemowit Ochapski, który ma już na swoim koncie wydaną przez wydawnictwo SQN książkę "Carles Puyol - kapitan o sercu w kolorze blaugrana". Aby dzieło mogło ukazać się drukiem, potrzebne jest wsparcie finansowe, które autor stara się zebrać za pośrednictwem portalu crowdfundingowego PolakPotrafi.pl. Każda, nawet drobna kwota może mieć tutaj znaczenie.

Wspomóż projekt i wygraj książkę! POWRÓT DO GŁÓWNEJ

fcinter.pl | 2016-01-19

Ziemowit Ochapski, 29-letni autor książek ma za sobą jedną wydaną książkę, teraz ostrzy zęby na drugą. I o ile pierwsza z nich niewiele miała wspólnego z Interem, o tyle druga wiąże się z nim bardzo. Powinna ona również trafić w serca fanów, bowiem zapewne wielu z was zaczynało swoją przygodę z kibicowaniem Nerazzurrim właśnie od osoby, której poświęcona będzie owa publikacja.

Wesprzyj wydanie książki o RONALDO

intermediolan.com | 2016-01-19

Ronaldo Luiz Nazario de Lima - wybitny napastnik, który w latach 1997-2002 przywdziewał barwy Interu Mediolan, być może doczeka się kolejnej swojej biografii i to w języku polskim! Aby tak się stało, niezbędne jest wsparcie dla tego pomysłu.

Wesprzyj wydanie polskiej biografii Ronaldo i wygraj nagrody!

dumakatalonii.pl | 2016-01-19

„Ronaldo – fenomen z Brazylii”, czyli biografia Ronaldo Luísa Nazário de Limy już wkrótce może stanąć na Twojej półce z książkami.

Wesprzyj wydanie biografii Ronaldo Luísa Nazário de Limy!

blogfcb.com | 2016-01-19

Z ogromną przyjemnością pragniemy zachęcić Was do finansowego wsparcia rozwoju wydania biograficznej książki jedynego w swoim rodzaju Ronaldo - Ronaldo Luísa Nazário de Limy. Ziemowit Ochapski, autor opublikowanej już biografii Carlesa Puyola pt. „Carles Puyol – kapitan o sercu w kolorze blaugrana”, zwraca się z prośbą do Was – Czytelników – o pomoc. Dzięki Waszej dobroczynności możecie napisane już 620 tysięcy znaków oprawić, wydrukować, poprawić oraz postawić na półkach największych księgarni w Polsce. Jak to zrobić?

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.03.2016 13:01