Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Weronika Kozłowska

Weronika Kozłowska

Wrocław

Urodziłam się i wychowałam w Starachowicach, gdzie spędziłam 20 bardzo kolorowych lat. Ukończyłam dwie szkoły filmowe: we Wrocławiu oraz w Katowicach. Moim miejscem na ziemi jest aktualnie Wrocław, w którym wraz z mężem i wspaniałymi znajomymi staram się zbudować własną i niezależną grupę filmową.
Aktualnie poza mini telewizją internetową pod postacią kanału YouTube Programy Tematyczne prowadzę pracę nad niezależną produkcją krótkometrażowego filmu fabularnego z Andrzejem Grabowskim w roli głównej.
Wszystkie moje poczynania dostępne są na kanale YouTube Programy Tematyczne

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3383 PLN z 1500 PLN

45 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

225%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.07.2014.

Retrospekcja: Powrót do przyszłości

O projekcie

„Retrospekcja to satyryczno-recenzencki program, przekraczający niejedną granicę - w którym prezentujemy klasyczne filmy. Entuzjastyczny prowadzący i oryginalna koncepcja. Takiej recenzji jeszcze nie widzieliście!” To tak w skrócie, ale zacznijmy od początku…

Pamiętacie jeszcze cichy jednostajny szum magnetowidu? Przystawialiście głowę lub ręce do kineskopu by poczuć to dziwaczne uczucie, od którego jeżyły się włosy? Jeśli tak to trafiliście w dobre miejsce, jeśli nie, oznacza to że jesteście za młodzi i przyda się Wam lekcja historii. Przygotujcie się więc na nostalgiczną filmową podróż do czasów o których na co dzień już nikt nie pamięta, by przypomnieć sobie zapomniane filmy oraz klasyki kina do których zawsze warto wrócić.

Zastanawiacie się pewnie teraz „kim wy jesteście i o co dokładnie chodzi z tą Retrospekcją?”

Jesteśmy grupą młodych filmowców z Wrocławia i jak większość dzisiejszych twórców walczymy dzielnie o swoje miejsce w Internecie. W ramach Retrospekcji przedstawiamy wam przynajmniej 20 letnie amerykańskie filmy bawiąc się przy tym nietypową konwencją, w której nasz prowadzący zostaje niemal wessany w centrum akcji. Wszystko to po to by każdy odcinek był czymś zupełnie innym i niezapomnianym. Z każdym kolejnym odcinkiem chcemy by zaawansowanie i jakość naszego programu rosła, dostarczając Wam co raz więcej atrakcji i wrażeń.

Program powstaje dzięki pasji i zaangażowaniu wielu ludzi, lecz musicie pamiętać że jest projektem niekomercyjnym. Każdy z odcinków realizowany był przy wykorzystaniu naszych prywatnych zasobów i pomocy naszych znajomych, lecz chcąc stale podnosić poziom naszego programu dotarliśmy do miejsca, z którego nie ruszymy dalej bez waszej pomocy!

Każdy z odcinków to nie lada wyzwanie dla całej ekipy. Aby wszystko się udało, w każdym z odcinków musimy zadbać o odpowiednie rekwizyty, kostiumy, peruki, scenografie itp. Dogranie wszystkiego wymaga sporej ilości czasu, pieniędzy i nie jednego z Was zaskoczyło by to jak skomplikowany jest to proces.

Tworzymy Retrospekcje z myślą o widzach, stale wysłuchując waszych sugestii i próśb, a nawet pozwalając Wam wybierać recenzowany przez nas film. Nasi dotychczasowi widzowie przemówili, demokratycznie wybierając „Powrót do Przyszłości” z roku 1985 w reżyserii Roberta Zemeckisa, jako tytuł następnej recenzji. Dlatego czeka nas nie lada wyprawa by odnaleźć odpowiednie miejsca i rekwizyty. Jakie pytacie? Pozostawimy to na razie w tajemnicy, w końcu nie chcemy psuć wam niespodzianki podczas oglądania odcinka!

W związku z tym przygotowaliśmy dla Was pakiet rozmaitości i fajnych gadżetów. Retrospekcyjne płyty DVD, kasety VHS, koszulki, kubeczki, oryginalne puszki po taśmie filmowej ORWO itp. Wspaniałe czaso-umilacze pozwalające Wam jednocześnie wyrazić swoje wsparcie dla naszej ekipy! 

Nadchodzący odcinek będzie bardziej skomplikowany niż wszystkie pozostałe razem wzięte, zwłaszcza logistycznie. Pewnych scen niestety nie jesteśmy w stanie nagrać na własnym podwórku, dlatego czeka nas nie lada wyprawa samochodowa. Do pokonania mamy łącznie prawie 1000km drogi a do zabrania 7 osobową ekipę i masę sprzętu. Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli pokryć koszty transportu, paliwa do agregatu, oświetlenia, noclegu oraz zakupu materiałów koniecznych do zrealizowania odcinka.

Jakich materiałów zastanawiacie się?

Dysków twardych, żarówek do lamp, elementów scenografii i rekwizytów… Długo by wyliczać. Realizując Retrospekcje, jako młodzi i ambitni filmowcy staramy się realizować cały program na profesjonalnym sprzęcie jakiego używa się współcześnie przy produkcjach kinowych. Każdy odcinek nagrywany jest kamerą filmową RED w standardzie 4k co skutkuje potwornym zapotrzebowaniem na przestrzeń dyskową. Średnio jest to około 500gb na odcinek a każda spalona w trakcie nagrania żarówka to przynajmniej 50 zł. I uwierzcie, france spalają się częściej niż myślicie!

Jeśli uda się nam zebrać potrzebne pieniążki oraz przekroczyć próg 130% wsparcia będziemy mogli zakupić dodatkowe dyski twarde rozwiązując powracający niczym bumerang problem z archiwizacją materiałów. Im większe będzie Wasze zaangażowanie w ten projekt tym większe będzie nasze pole do popisu. Jeśli uda zebrać się 130% budżetu do płyt DVD dorzucimy jeszcze materiał making-of, dokumentujący cały proces nagrywania odcinka „Powrót do przyszłości” z naszą ekipą w akcji! A jeśli uda się przekroczyć próg 200% to obiecujemy że staniemy na głowie, by przy następnej okazji zaoferować Wam także zapowiadany w jednym z naszych odcinków i oczekiwany przez wszystkich: Papier Toaletowy Retrospekcja!

Pamiętajcie! Tworzymy ten program dzięki pasji i nie ukrywamy, doskonale się przy tym bawimy! Wszystko po to byście mogli bawić się razem z nami!


Zapraszamy na nasz fanpage:

Programy Tematyczne

oraz kanał YouTube:

http://www.youtube.com/user/programytematyczne

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.07.2014 18:06