Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

slawosz_121

slawosz_121

Starogard Gdański

Witam. Mam 14 lat. Jestem uczniem gimnazjum. Jestem absolwentem państwowej szkoły muzycznej w Starogardzie Gdańskim na skrzypcach. Uwielbiam po szkole iść do warsztatu i zawsze w czymś podłubać. Moje hobby do mechanika i elektronika. Nieraz naprawiałem jakieś rzeczy elektryczne. Czy to maszynka do mięsa albo komputer. Moją ukochaną jest motorower z 1976r. jawa 50 typ20 skuter. Ciągle bym mógł ją jeździć. Proszę o pomoc w renowacji mej jawy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

668 PLN z 600 PLN

21 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

111%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.11.2011.

Renowacja Jawy 50 Skuter

O projekcie

Witam!

Mam 14lat i pewnego razu w szopie znalazłem bardzo zniszczoną Jawkę 50 skuter. Od razu wyjąłem z ramy silnik i zacząłem go rozbierać. Okazało się, że do wymiany były wszystkie łożyska, simeringi, cylinder, tłok, pierścienie... praktycznie cały silnik. Wszystko kupiłem i złożyłem silnik ponownie. Po umieszczeniu go w ramie Jawa jeździ jak należy! Można powiedzieć, że pokazałem, że Polak Potrafi! :-) Podsumowując moje wszystkie wydatki do tej pory (tj. rejestracja, wszystkie linki, dętki, nowy gaźnik, łożyska, simeringi, cylinder i tłok) w Jawkę włożyłem ponad 600zł. Tak niską kwotę udało mi się uzyskać wyłącznie dzięki temu, że samodzielnie dokonałem wszelkich dotychczasowych napraw!

Cel projektu

Co zostało jeszcze do zrobienia? W zasadzie tylko lakier i już będę mógł jeździć na zloty. :-) Teraz już mógłbym jeździć moim skuterem, ale zarówno lakier jak i chromy są w opłakanym stanie. Do tej pory byłem w stanie sam remontować moją Jawkę, jednak pracom lakierniczym nie jestem w stanie sam podołać. Byłem w profesjonalnym zakładzie lakierowania, gdzie powiedziano mi, że koszt piaskowania, lakierów, robocizny i chromów to koszt ok. 600zł. Pieniędzy niestety już nie mam, ponieważ wszystkie oszczędności, które miałem, wydałem na części do silnika. Teraz zapewne ktoś mógłby zapytać dlaczego nie zwrócę się o pomoc do rodziców. Rodzice i tak dużo mi już pomogli. Razem z Rodzicami i bratem mamy gospodarstwo rolne 24 ha. W tym roku kupiliśmy na kredyt kombajn zbożowy i niestety nici z pomocy rodziców. Szukam więc sponsorów i zwracam się do Państwa o pomoc. :-) Dzięki Waszemu wsparciu, moja Jawka odzyska swój piękny wygląd! W zamian za wsparcie, przygotowałem nagrody.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.11.2011 20:08