Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Xavery Deskur Wolski

Xavery Deskur Wolski

Kraków, Polska

Xavery Deskur Wolski (1988, Aix-en-Provence, Francja), absolwent ASP w Krakowie na Wydziale Grafiki (2016). Finalista w selekcji Sundance Tv Shorts filmem „Cham” (2017). Laureat konkursu Artystyczna Podróż Hestii (Warszawa 2014) – miesięczne stypendium w Nowym Jorku i wystawa indywidualna w Galerii Propaganda w Warszawie. Twórca (wspólnie z Hubertem Gromnym) pracy „Crystal skulls are modern fakes? Adventure movie” (2014), znajdującej się w kolekcji krakowskiego Bunkra Sztuki oraz instalacji „Makaron” (2013) na dachu PKP Powiśle w Warszawie. Mieszka i pracuje w Krakowie / Warszawie. Uczestnik licznych festiwali np. Artboom (2014 Kraków), Artloop (2016 Sopot) oraz Biennale WRO.

Dane kontaktowe:
xaverywolski@gmail.com
tel: 508 286 675

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7808 PLN z 7500 PLN

25 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

104%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.07.2017.

Relikt cz.1 - krótkometrażowy film fabularny

O projekcie

“Relikt” to scenariusz filmowy mojego autorstwa, na podstawie którego chciałbym nakręcić swój krótkometrażowy film fabularny. Tekst powstawał przez niecałe dwa lata pod okiem takich specjalistów jak reżyser Xawery Żuławski i scenopisarka Aleksandra Świerk. Scenariusz liczy ponad 30 stron, jednak jego realizacja w całości byłaby dość czasochłonna i bardzo kosztowna - co w danej chwili jest niemożliwe. Dlatego, postanowiłem zrealizować ten projekt w częściach. Dzięki Waszemu wsparciu będę miał możliwość wyreżyserowania pierwszej części trylogii “Reliktu”. Szkoła, w której realizuję projekt, jest w stanie przeznaczyć na film część swojego zaplecza sprzętowego - jednak to wciąż za mało aby “Relikt” mógł zobaczyć światło dzienne. Wszyscy chcielibyśmy aby film mógł dorównywać standardom festiwalowych filmów - niewątpliwie jedną z większych przeszkód ku temu jest budżet, szczególnie jeśli chodzi o filmy fabularne.

 

Mam już skompletowaną całą ekipę filmową, oraz obsadę. Znani aktorzy młodego pokolenia; Jaśmina Polak (gwiazda kultowego filmu “Hardkor Disko”) oraz Bartosz Bielenia (“Na granicy”, “Disco Polo”), wcielą się w głównych bohaterów filmu. W filmie wystąpią również znakomici, profesjonalni aktorzy: Wojciech Skibiński (“Czas Honoru. Powstanie”, “Obława”), oraz Małgorzata Gałkowska (“Makbet”, “Prawdziwe Historie”). Za kamerą stanie mistrzowski operator filmowy Michał Sosna (“Hycel”, “Poza Zasięgiem”). W filmie wystąpią również dzieła sztuki znanej krakowskiej artystki Marty Antoniak - które pomogą nam wcielić się w świat wewnętrzny bohaterów filmu.

 

KRÓTKO O FILMIE:

 

Scenariusz jest zainspirowany opowiadaniem amerykańskiego pisarza Chucka Palahniuka (“Fight Club”, “Opętani”) pt. “Przeżytek”. Historia mojego filmu opowiada przekształconą oraz rozwiniętą wersję wydarzeń opisanych w opowiadaniu. Nie chcę zdradzać za dużo z fabuły filmu, aby zostawić Wam przyjemność w odkrywaniu jej podczas oglądaniu kolejnych części.

Ludzkość odkryła życie pośmiertne, raj, w którym znajdują się wszyscy zmarli, niezależnie od tego jakie życie prowadzili. Nie ma piekła, jest tylko niebo - gdzie mogą znaleźć się wszyscy. Owe niebo jest wieczną imprezą wśród rajskiej przyrody, gdzie bez płacenia za bilet możesz bawić się razem z nieżyjącymi już muzykami lub gwiazdami filmowymi. Znaleźć tam można także nieżyjących już polityków, dyktatorów czy terrorystów - wszystkich jednak łączy szampańska impreza. Tam wszelkie idee są martwe, więc nie ma o co walczyć; ludzie doznają wiecznej, esencjonalnej i hedonistycznej przyjemności... Sęk w tym, że w odkrycie “raju” jest zaangażowany światowy rząd oraz NASA - którzy realizują kampanię reklamową dotyczącą rajskiej emigracji. Jednak nie wszyscy na Ziemi wierzą w rządową propagandę, a niektórzy odnajdują w tym pewną teorię spiskową…

 

$$$:

 

Walczymy o 7500 zł - to minimum, które pozwoli nam opłacić podstawowe aspekty produkcji; zakwaterowanie, wyżywienie ekipy podczas zdjęć, wypożyczenie odpowiedniego sprzętu filmowego, wynajem lokalizacji oraz opłacenie symbolicznych honorariów. Na ten moment wszyscy pracują za darmo.

Jeśli jednak uda nam się zebrać znacznie więcej będziemy mogli zadbać o solidną postprodukcję filmu - co jest równie istotne.

 

Dlatego zachęcamy Was, klikajcie wspieram, wybierzcie sobie nagrodę; koszulkę, podpisany scenariusz, kolację z twórcami lub aktorami, wydanie DVD filmu ze scenariuszem lub bez. Możecie też wystąpić w napisach filmu, lub otrzymać zaproszenie na przedpremierowy pokaz “Reliktu”. Jest też nagroda specjalna…

 

 

UWAGA NAGRODA SPECJALNA: Dla osoby która wpłaci kwotę powyżej 5000 zł, jest przewidziana nagroda s p e c j a l n a : wystąpienie w napisach filmu jako sponsor projektu oraz otrzymanie namalowanego przez mnie “Portretu Marszanda” na płótnie o wymiarach 50 x 70.

 

 

 

OBSADA:

 

 

Jaśmina Polak

 

wykorzystane zdjęcie: fot. Aga Murak (instagram)

 

(ur. 1990) – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentką PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, znana aktorka Teatru Starego w Krakowie. Laureatka wielu nagród filmowych oraz teatralnych. Rola Oli w filmie Krzysztofa Skoniecznego pt. “Hardkor Disko” przyniosła jej między innymi wyróżnienie za kobiecy debiut aktorski na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni (2014). W czerwcu 2017 roku została laureatką 8 edycji konkursu Talenty Trójki.

 

więcej informacji

 

Bartosz Bielenia

 

wykorzystane zdjęcie: fot. PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

 

(ur. w 1992 w Białymstoku) – polski aktor filmowy i teatralny. Zadebiutował w 1999 na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku jako tytułowy bohater w spektaklu Mały Książę. Od 2013 r. grał w Teatrze Bagatela w Warszawie, gdzie zadebiutował rolą Hipolita w Idiocie Dostojewskiego. Od roku 2014 występuje w Starym Teatrze w Krakowie. W 2016 ukończył PWST w Krakowie. Laureat wielu nagród filmowych i teatralnych; między innymi w 2016 na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego "Off Camera" w Krakowie – Wyróżnienie Specjalne dla aktora w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych za film Na granicy, oraz 2016: Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" – nagroda za odkrycie aktorskie za "wyjątkową obecność w filmie, bogate środki wyrazu. Za moc i wiarygodność" za film Na granicy.

 

więcej informacji

 

Wojciech Skibiński

 

 wykorzystane zdjęcie: fot. PerfectShot.pl - agencja fotograficzna 

 

(ur. 1959 w Krzeszowicach) – polski aktor filmowy i teatralny. W 1986 ukończył PWST w Krakowie, a wcześniej Akademię Wychowania Fizycznego. W latach 1986-1988 był aktorem Teatru Śląskiego w Ktowicach, a od 1988 gra na deskach Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Znany między innymi z roli Ryszarda w serialu telewizyjnym “Czas Honoru”.

 

więcej informacji

 

Małgorzata Gałkowska

 

wykorzystane zdjęcie: www.stary.pl, z przedstawienia David's Formidable Speech on Europe 

 

Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie /1996/. Od roku 2000 występuje w Starym Teatrze w Krakowie, gdzie stale współpracuje z reżyserem teatralnym Janem Klatą.

 

 

więcej infromacji

 

I inni...

 

Będziemy n i e z i e m s k o wdzięczni za wsparcie naszego projektu! <3

 

Pozdrawiamy, 

Xavery Deskur Wolski & ekipa "Reliktu"

  

 

DANE KONTAKTOWE:

xaverywolski@gmail.com

tel: 508 286 675

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.07.2017 22:10