Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mateusz Znaniecki

Mateusz Znaniecki

Katowice, Polska

Absolwent PWSFTviT w Łodzi na Wydziale Aktorskim (2012), od 2014 student Reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Aktor Teatru Śląskiego w Katowicach. Laureat nagrody "Złota maska" za najlepszą rolę męską w roku 2013 za rolę Amadeusza w spektaklu "Amadeusz" w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Jego filmy niezależne ("Popatrz" i "Magdalena") gościły na wielu festiwalach, m. in. Młodzi i Film w Koszalinie, KAN we Wrocławiu, Złote Mrówkojady w Lublinie. Zadebiutował jako reżyser teatralny w 2016 roku spektaklem "Psubracia" w Teatrze Śląskim w Katowicach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10163 PLN z 10000 PLN

86 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.07.2016.

MISS - film krótkometrażowy

O projekcie

 

Historia oparta na motywach powieści Madame Bovary Gustave Flauberta. Główna bohaterka, młodsza od swojego męża o piętnaście lat, zamknięta w domu i świecie romansów, spotyka Leona – dawnego kochanka. Miss decyduje się na związek z nim – zauroczenie przeradza się w miłość, a miłość – w pożądanie.

Czy można opowiedzieć historię znaną od ponad 150 lat inaczej? Można. 

Jesteśmy studentami Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Nasze etiudy zdobywały najlepsze oceny, wyjeżdżały na festiwale, były honorowane nagrodami. Merytoryczną opiekę nad filmem objął Filip Bajon, jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich reżyserów filmowych.

Plan filmowy rusza 25 lipca!

 

W takim razie po co nam pieniądze? Chcemy stworzyć obraz, który nie będzie tylko szkolną etiudą – chcemy stworzyć film krótkometrażowy, który zachwyci naszych mistrzów, konkursowe jury, a następnie znajdzie szeroką publiczność. Potrzebujemy Waszego wsparcia!

10 000 zł (po odjęciu prowizji dla serwisu - 9 000 zł)
Jeśli uda Nam się zebrać tę kwotę, będziemy w stanie wynająć oraz zakupić kostiumy dla naszych aktorów i zafundować poprawki krawieckie. Będziemy mogli pozwolić sobie na wynajem niektórych rekwizytów potrzebnych do scen kręconych w Pałacu. 

12 000 zł (po odjęciu prowizji dla serwisu - 11 000 zł)
Jeśli uda nam się zebrać tę kwotę, będziemy mogli zakupić rekwizyty oraz materiały potrzebne do zbudowania scenografii. 

15 000 zł (po odjęciu prowizji dla serwisu - 13 000 zł)
Jeśli uda nam się zebrać tę kwotę, będziemy mogli zainwestować w dobre obiektywy do kamery oraz sprzęt oświetleniowy. Nasz operator Kamil na pewno bardzo się ucieszy. 

20 000 zł (po odjęciu prowizji dla serwisu - 18 000 zł)
Jeśli uda nam się zebrać tę kwotę, będziemy mogli wynająć 15 metrowy kran filmowy i zrobić jeszcze piękniejsze ujęcia.

Ale to nie znaczy, że nie chcemy więcej. Bez obaw - zagospodarujemy każdą złotówkę - kostiumy, scenografia i dosprzętowienie to studnia bez dna. Im więcej zbierzemy funduszy - tym lepszy będzie NASZ projekt.

 

MISS: KATARZYNA DAŁEK

 

Zagra Panią Bovary - znudzoną życiem i rozpieszczoną MISS.
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Uczęszczała do Szkoły Muzycznej II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Łodzi, gdzie studiowała na Wydziale Wokalnym. Występowała m.in. w Teatrze Logos i Teatrze Studyjnym w Łodzi, Teatrze Polskim i Teatrze Wielkim w Poznaniu, w Teatrze im. Jaracza w Łodzi oraz w Teatrze Narodowym w Warszawie. Od 2012 roku etatowa aktorka Teatru Wybrzeże. Jest laureatką wielu nagród artystycznych i wyróżnień m.in. Nagrody Aktorskiej na 53. i 54. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych za kreacje stworzone w "Amatorkach" i "Płatonowie".

 

LEON: PAWEŁ SMAGAŁA

 

Zagra Leona - młodego radcę prawnego i byłego kochanka MISS. Kiedy spotykają się po latach - łączy ich pełen pożądania związek.
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie na Wydziale Aktorskim. Aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu. Współpracuje z Teatrem Nowym w Warszawie i Teatrem Starym w Krakowie. Występował w filmach fabularnych i serialach telewizyjnych

 

KAROL: ARTUR ŚWIĘS

 

Zagra Karola - lekarza, męża MISS, starszego od niej o 15 lat. W jej oczach jest nudnym, niepociągającym mężczyzną.
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu na Wydziale Aktorskim. Aktor Teatru Rozrywki w Chorzowie. Współpracuje z Teatrem Śląskim w Katowicach i Teatrem Korez w Katowicach. Występował w filmach np. „Wałęsa, człowiek z Nadziei” (reż. Andrzej Wajda) oraz w serialach telewizyjnych takich jak: „Czas Honoru”, „Sprawiedliwi”, „Na Dobre i na Złe”. Laureat nagrody im. Leny Starke za rolę Romea w "Romeo i Julii" w Teatrze Śląskim w Katowicach oraz za rolę Józia w "Ferdydurke" w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.

 

 

REŻYSER: MATEUSZ ZNANIECKI

 

Absolwent PWSFTviT w Łodzi na Wydziale Aktorskim (2012), od 2014 student Reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Aktor Teatru Śląskiego w Katowicach. Laureat nagrody "Złota maska" za najlepszą rolę męską w roku 2013 za rolę Amadeusza w spektaklu "Amadeusz" w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.  Jego filmy niezależne ("Popatrz" i "Magdalena") gościły na wielu festiwalach, m. in. Młodzi i Film w Koszalinie, KAN we Wrocławiu, Złote Mrówkojady w Lublinie. Zadebiutował jako reżyser teatralny w 2016 roku spektaklem "Psubracia" w Teatrze Śląskim w Katowicach.

 

OPERATOR: KAMIL MAŁECKI

 

Student II Roku Realizacji Obrazu na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Współzałożyciel grupy filmowej SiałaBabaMak.produkcja, z którą realizuje liczne projekty artystyczne takie jak krótkometrażowe filmy, oprawę spektakli teatralnych, teledyski, serial internetowy „Staszek". Życie zawodowe wiąże z Teatrem Śląskim w Katowicach, gdzie zajmuje się realizacją zwiastunów spektakli. Jego filmy promują teatr w przestrzeni miejskiej, telewizji i w Internecie. Jego prace można zobaczyć na plakatach promujących wybrane spektakle. Autor zdjęć do dwóch najwyżej ocenionych filmów na egzaminach:  „Barbershop”  (obraz gangsterski osadzony w latach 30 XX w. ze zdjęciami na taśmie) oraz „Plum” (zrealizowany wraz z Mateuszem Znanieckim).

 

KIEROWNIK PRODUKCJI: MAŁGORZATA SOCHA

 

Odpowiada za logistykę. Doskonały organizator, który wizję reżysera i operatora przenosi w realia faktur, umów, tabel i tysiąca maili. Studiowała prawo na Uniwersytecie Gdańskim, aktualnie studiuje Organizacje Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląśkiego w Katowicach. Jako Kierownik Produkcji pracowała przy wielu etiudach studenckich, nagradzanych na festiwalach w Polsce i zagranicą. Asystent głównej PR Manager przy festiwalu filmów dokumentalnych GdańskDocFilm Festival. Pracowała przy filmie „Smoleńsk” (reż. Antoni Krauze) oraz serialu telewizyjnym TVP  „Dziewczyny ze Lwowa”. 

 

SCENOGRAF: MAJA ZALESKA

 

Absolwentka Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Malarstwa. Dyplom magisterski uzyskała w pracowni dr hab. Roberta Florczaka. Jako scenograf filmowy współpracuje ze studentami polskich szkół filmowych i prywatnymi wytwórniami. Jej prace były wielokrotnie nagradzane na festiwalach młodego kina na świecie.

 

KOSTIUMY: MILENA JAROSZEK

Polska kostiumograf. Zawodu uczyła się od najlepszych kostiumografek polskich i zagranicznych - Doroty Roqueplo, Magdaleny Rutkiewicz-Luterek, Charlotte Holdich. Współpracowała przy filmach wielokrotnie nagradzanych za kostiumy - "Hiszpanka", "Miasto 44", "Karbala", "Wołyń". Ożywianie postaci minionych epok jest jej pasją.

 

CHARAKTERYZACJA: MARTYNA ZAJĄC

Absolwentka specjalizacji o profilu charakteryzatorskim Szkoły Wizażu i Charakteryzacji MAKE UP STAR w Warszawie. Dyplom plastyka uzyskała w pracowni mgr Elżbiety Tolak. Na co dzień pracuje w zawodzie charakteryzatora i wizażysty. Dotychczas pracowała z artystami sceny rozrywkowej, współtworząc teledyski i sesje zdjęciowe.

 

 

FILIP BAJON

 

Wybitny polski reżyser i prozaik. Na swoim koncie ma największe i najlepiej przyjęte filmy w Polsce. Wykładowca na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego. Nasz mentor. Autor filmów taki jak: „Powrót”, „Wahadełko”, „Magnat”, „Biała Wizytówka”, „Lepiej być Piękną i Bogatą”, „Przedwiośnie”, „Śluby Panieńskie”, „Panie Dulskie”. Jest również reżyserem teatralnym ("Z życia glist" Enquista na Scenie na Piętrze w Poznaniu, "Płatonowa" Czechowa w Starym Teatrze w Krakowie, "Szaleństwo Jerzego III" Benneta w Teatrze Dramatycznym w Warszawie) i telewizyjnym. W latach 90-tych szef Studia Filmowego "Dom", od roku 2015 dyrektor Studia Filmowego "Kadr". Odznaczony złotym medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis” oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. 

 

 

 

 

 

  

 

 

È

   
   
   
   
   

 

 

missprodukcja@gmail.com

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.07.2016 18:06