Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Szczeliniec & Pasterka

Szczeliniec & Pasterka

Pasterka

Góry Stołowe. Stolove.
Zagubione gdzieś na końcu świata, w zakamarku Kotliny Kłodzkiej.
Skaliste urwiska, fantazyjne kształty, zastygnięty świat. Narnia.
Dwa schroniska PTTK - Pasterka i na Szczelińcu.
Nasz dom.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

91973 PLN z 25000 PLN

916 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

367%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 10.05.2020.

ratujmy Pasterkę

RSS

TO JUŻ JEST KONIEC.... Dodano 08.05.2020, godz. 11:28

Szanowni,

nasza zbiórka dobiega końca, zostały dwa ostatnie dni. Przez te 33 ostatnie dni tak wiele się wydarzyło - gdyby w Noworoczny poranek ktoś zapowiedział, że w przeciągu najbliższych pięciu miesięcy nastąpi zamknięcie granic całego świata, unieruchomienie pół gospodarki a na koniec, że zbierze się sąd w swoim majestacie i z całą powagą orzeknie, że to czego nie zrobiliśmy jest nieważne - uznalibyśmy go niechybnie za ofiarę sylwestrowej cytrynówki Sebastiana.

Gdyby ktoś powiedział, że przeszło 900 osób postanowi wesprzeć nasze istnienie w Pasterce podarowując nam 90.000 złotych uznałbym, że nie tylko cytrynówka się skończyła, ale i porterówka jest na wykończeniu...

Ale tak się właśnie wydarzyło - licznik wskazuje 90.000 zł.

Do magicznej bariery brakuje ledwie 10.000 I teraz to już nie jest dobroczynność. Teraz to już wyzwanie sportowe.

Kiedy granica pęknie obiecujemy, że impreza KRO VID-2020 (VID - Virus is Dead, a KRO to wiadomo) będzie jeszcze lepsza! Mamy kilka niecnych pomysłów, ale Beata, szefowa Pasterki zgodziła się na nie dopiero po przekroczeniu tej granicy 100.000...

Tymczasem działamy w Nowej Normalności (nie mylić niestety z Nową Nadzieją), która kazała nam ograniczyć ilość miejsc w obiektach o przeszło połowę (Na Szczelińcu mamy teraz... 14 miejsc) a żeby w Pasterce móc sprzedać herbatę przechodzącym turystom musieliśmy naszą scenę muzyczną ustawić pod oknem. Jak wejdą nowe, lepsze, przepisy przyda się jako miejsce do śpiewania.

Zwracamy uwagę na naszą ciągle wolną kadrówkę. To naprawdę będzie najem długoterminowy i można tam przesiedzieć całe wakacje.

Tymczasem, mamy nowe, ostatnie już nagrody:

Kasia Budka, artystka i nasza bywalczyni (https://projectbu.com/) przekazała 8 swoich grafik, z serii WILD inspirowane dzikimi zwierzątami, są sygnowane ręcznie, druk wysokiej jakości Fine art Print( bardzo trwały pigment) na grubym papierze graficznym Epson. Format 13x18 cm. Bez oprawy. Są już w nagrodach.

Nasi przyjaciele z POG organizatora Wintercampu przekazali nam kilka kurtek The North Face. Trzecia z nich: męska North Face Tanken Jacket, rozmiar M z naszywką PasterMan jest już w nagrodach:

 

Zostały 2 dni!

Pasterka na wynos Dodano 27.04.2020, godz. 17:22

Park Narodowy Gór Stołowych otworzył swe podwoje, za nami pierwszy weekend w którym zorganizowaliśmy sprzedaż \"na wynos\" - zarówno w Pasterce jak i na Szczelińcu. Tłumów nie było, ale radość z pierwszej po takiej przerwie zarobionej złotówki - bezcenna!

Wiadomo, że to tylko namiastka, erzac normalnej działalności schroniska. Kontakt ograniczony do minimum, szyby, maseczki, rękawiczki. Bez dotyku ale nie bez emocji. W końcu jesteśmy tu dla Was!

Odliczamy godziny, do momentu, kiedy będziemy mogli znów przyjmować na nocleg. Jednak słuchając jakie obostrzenia mają wejść w życie, wcale nie jesteśmy pewni, że damy radę - jak wiadomo łazienek w pokojach nie mamy a ozonatory które dałyby radę są w cenach niezłych samochodów - mamy jednak nadzieję, że to tylko plotki.

ale plotką nie są nowe nagrody:

Nasi przyjaciele z POG organizatora Wintercampu przekazali nam kilka kurtek The North Face. Druga z nich: damska z The North Face Bluza 100 Glacier Full Zip, turkusowa, damska rozmiar M z naszywką PasterWoman jest już w nagrodach:

Kolejna nagroda to  \"Ultrabiografia\" autorstwa Jacka Antczaka i Piotra Hercoga - siedmioletniego kierownika schroniska PTTK Pasterka wraz z dedykacją i autografem tego ostatniego. W książce dużo o bieganiu ale i o nas parę słów znajdziecie. Książka będzie czekać na odbiór w Pasterce. 

 

Na koniec przypominamy o naszej wyjątkowej nagrodzie - naszej kadrówce na wyłączność przez rok.

Nie obejmą jej restrykcje, ponieważ będzie to wynajem długoterminowy - na cały rok! poniżej kilka zdjęć z wnętrza.

 

Działamy.... choć trochę inaczej. Dodano 16.04.2020, godz. 17:11

Działamy!

Nie oznacza to niestety, że zniknęły zakazy a my możemy przyjmować turystów. To niestety jeszcze potrwa. Do kiedy? Tego chyba sam nawet Minister Zdrowia nie wie.

Ale przegrupowaliśmy siły i otworzyliśmy w Pasterce szwalnię maseczek. Dziś to towar pierwszej, drugiej i trzeciej potrzeby. Bez nich nie można wyjść na ulicę, do sklepu, czy nawet może zaraz ho,ho na spacer do lasu.

Poznajecie pasterkową jadalnię? Dziś to nasza PasterSzwalnia.

Oprócz innych wzorów powstała maseczka specjalnie z myślą o Was i naszej wszechobecnej krowie - nazwijmy ją PasterMaska.

Bawełniana ,dwuwarstwowa z atestem Oeoko-Tex Standard 100. Oczywiście można (a nawet trzeba) ją prać w pralce.

Zapraszamy do zamawiania, wysyłka w przyszyłym tygodniu!

 

Nasi przyjaciele z POG organizatora Wintercampu przekazali nam kilka kurtek The North Face. Pierwsza z nich: The North Face Men's Glacier Pro Fleece Jacket, męska rozmiar M z naszywką PasterMan jest już w nagrodach: 

To niesamowite, że jest Was już prawie 700 osób, które każdego dnia nas wspiera.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Im bardziej zaglądał do środka, tym bardziej ich tam nie było Dodano 08.04.2020, godz. 14:11

Mamy 50 tysięcy! To niesamowite, jak bardzo nam pomagacie!

Jeszcze w zeszłym tygodniu, kiedy ciągle była mowa o uruchamiania gospodarki od połowy kwietnia bylibyśmy pewni, że wszystkie nasze problemy dzięki Wam są już rozwiązane.

Niestety, od kilku dni władze nieśmiało mówią o szczycie zachorowań w maju lub czerwcu a likiwidowanie ograniczeń majaczy na horyzoncie raczej końca czerwca niż nawet maja. :-(

Czyli, znowu tygodnie niepewności przed nami. Dobrze przynajmniej, że robi się cieplej i grzać już tyle nie trzeba...

Dzisiaj dokładamy zestaw prezentów Szczelińcowych.

Anna Sikorska, wieloletni kierownik na Szczelińcu i przewodnik sudecki, z którą spacer po Szczelińcu już parę osób wykupiło, przekazuje na licytacje swój przewodnik, "Szczeliniec Wielki - Perła Ziemi Kłodzkiej". Te przewodniki, z autografem autorki, wyślemy pocztą, aby można było się dobrze przygotować się na wizytę u nas.

Ci którzy u nas byli, na pewno pamiętają elementy wystroju wnętrza - drogowskazy "Pasterka" i "Szczeliniec", które trafiły do nas po jednym z remontów oznaczeń szlaków, kiedy Park Narodowy wymieniał całe oznaczenie na nowe. Postanowiliśmy oddać na rzecz aukcji dwa z nich, które widać poniżej. Oczywiście tylko odbiór osobisty.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Wielka Orkiestra Pasterskiej Pomocy Dodano 07.04.2020, godz. 13:35

Wasza kreatywność i pomoc Pasterce i Szczelińcowi jest niesamowita!

Wiemy o co najmniej dwóch aukcjach prywatnych:

1. Obraz, którego autorem jest Lea Kosek, prywatnie córka Beaty szefowej Pasterki i Ryszarda, szefa wszechkuchni - https://www.facebook.com/beata.dutkiewicz/posts/10216302190167978

2. Fotografia autorstwa Janusza Krzeszowskiego, świetnego fotografa i miłośnika Szczelińca - https://www.facebook.com/JanuszKrzeszowskiFotografia/posts/1682353941918453

 

Stanisław Pisarek, właściciel wydawnictwa STAPIS, sam podróżnik i człowiek gór, ufundował wydaną przez siebie, a stworzoną przez Małgorzatę i Jana Kiełkowskich  Wielka Encyklopedia Gór i Alpinizmu - WEGA. Jest to najwieksze i najwazniejsze w swojej dziedzinie na swiecie.
Jak mówi sam wydawca, tom I jest już na wyczerpaniu.

Dziękujemy wszystkim!!!

od gaśnicy do apteczki Dodano 05.04.2020, godz. 17:08

Pewnie jesteście ciekawi, kto nabył możliwość odpalenia podczas pasterkowej imprezy gaśnicy?

Otóż to wyjątkowa postać, nasz przyjaciel od wielu, wielu lat, człowiek gór i niesamowity lekarz,  szef Kliniki Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej  i Onkologii Gastroenterologicznej - Prof. dr hab. Tomasz Banasiewicz, którego niegdysiejsza opowieść o zdobywania Diranu całymi tygodniami nie schodziła z boxofficu filmów górskich.

  

dr. Banan (tak każe się nazywać ) nie dość że nabył gaśnicę, to jeszcze postanowił ufundować dwie apteczki wyjazdowo - wyprawowe - dla 1-4 osób na wyjazd, lub wyprawę, z osobistym instruktażem (w miejscu jakiejś wspólnej imprezy np.  Festiwal Górski w Lądku-Zdroju, na miejscu w Poznaniu lub w formie e-konferencji). I to, w przeciwieństwie do akcji z gaśnicą, jest bardzo poważna propozycja.

 

a poniżej ostatnia produkcja filmowa prof. Banasiewicza o zagrożeniu Koronawirusem:

a może wielki tenis? Dodano 03.04.2020, godz. 17:51

Kolejny dzień przynosi kolejną nadzieję na przetrwanie, choć informacje prasowe przestają już informować o majowym powrocie do rzeczywistości...

Dziękujemy Wam bardzo! I dziękujemy za kolejne deklaracje nagród!

Nasz przyjaciel Tomek Jachimek, brat Szymona, bywalec pasterskich ognisk i sylwestrów postanowił podzielić się swoim hobby i zaprasza na mecz tenisowy w uzgodnionym miejscu Polski, do tego obiecał darczyńcę pozdrowić w "Szkle Kontaktakowym" którego jest współprowadzącym od bardzo wielu lat.

Mamy to!!! Dodano 02.04.2020, godz. 18:32

Szanowni, drodzy Przyjaciele!

W najśmielszych planach nie przewidywaliśmy, że minimalną kwotę uda nam się zebrać w niecałe 48h. To dla nas zaszczyt i ogromna odpowiedzialność, że nas obdarzacie zaufaniem.

Kiedy codzienna od prawie miesiąca walka o przetrwanie (zawieszenia, prolongaty, umorzenia, zabezpieczenia, pożyczki, poręczenia itp.) czasami każe myśleć o tym, że może się poddać,  ogłosić upadłość, zapaść się pod ziemię, szukać pracy.... to ta akcja dała nam potężnego kopniaka energii i motywacji do walki. Bo jest Was tyle, którzy mówicie nam - "walczcie, potrzebujemy Pasterki" i do tego dajecie nam swoje ciężko zarobione pieniądzę - że walczyć będziemy do końca, bo jak powiedział Piotrek Hercog podczas wczorajszej rozmowy "kiedy zawody trwają nic się nie zakończyło". Więc biegniemy, do końca!

Odzywają się nasi przyjaciele, którzy oferują dodatkowe nagrody, dla tych, którzy chcą zbierać na kolejny tygodnie (nie)funkcjonowania Pasterki i Szczelińca.

Nasz przyjaciel Jerzyk Jan Połoński, dyrektor kolejnych teatrów obiecał zaśpiewać na żywo swój młodzieńczy utwór z czasów kabaretowych - Berżeretkę spod Łomży na żywo, w obecności darczyńcy.

Zaprzyjaźnione wydawnictwo Góry z jego naczelnym Piotrem Drożdżem ufundowało 5 białych kruków - książki Chiński Maharadża autorstwa Wojciecha Kurtyki z dedykacją autora.

Szymon Jachimem, znacie go wszyscy doskonale, obiecał napisać piosenkę na zamówienie i nagranie jej "w stylu ogniskowym, niespecjalnie zaawansowanym". To tylko skromność. Szymon śpiewa tak:

Jarek Botor (uczesntik zimowej wyprawy na K2, jeden z ratowników spod Nanga Parbat) obiecał przekazać darczyńcy kamień ze ściany K2.

Wojciech Grzesiok, podróżnik, kolejarz i ojciec bliżniaków obiecał wykonać indywidualną prelekcję o Kirgizji

I wreszcie nagrody, na które niektórzy czekają najbardziej.

Marcin Furtak z winnicy Saganum ufundował swoje wina Riesling 2019 (srebrny medal Winobranie 2019) i Souvignier gris 2018 (brązowy medal na Konkursie Jasło 2019). Obydwa wytrawne.

Dziękujemy WAM!!!!

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 10.05.2020 22:10