Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Magdalena Lechowska

Magdalena Lechowska

Kraków

Magdalena Lechowska to Polka o latynoskiej duszy! Urodziła się w Krakowie, ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie i kulturę iberoamerykańską. To jedyna Polska wokalistka mająca w swoim repertuarze takie gatunki jak flamenco, tango argentyńskie, salsę, rancherę meksykańską, bolera, kumbię i muzykę andyjską. To pierwsza i jedyna Polska wokalistka, która tłumaczy polskie piosenki na język hiszpański oraz hiszpańskie i latynoskie melodie na język polski! Wokalistka krakowskiej formacji flamenco Aire Andaluz, laureatka Konkursu na interpretację piosenek Marka Grechuty w ramach Grechuta festival 2011. Półfinalistka IV Edycji Mam Talent.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10253 PLN z 10000 PLN

37 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.11.2014.

RAICES - wydanie płyty Magdaleny Lechowskiej

O projekcie

WITAJCIE!!!! HOLA A TODOS!!!!!!

Kochani, chcę poprzez muzykę przybliżyć polskiej publiczności niesamowite piękno pieśni z Ameryki Łacińskiej oraz Hiszpanii! To nostalgiczne, pełne żywiołu i emocji melodie, które przeniosą Was do pięknych pejzaży Meksyku, egzotycznych plaż Kolumbii, majestatycznej pampy Argentyny, kolorowych uliczek Kuby, spalonej słońcem Andaluzji! Odsłonią Wam także nowe oblicze polskich utworów!

Urodziłam się w Polsce, ale dorastałam w Kolumbii, w Ameryce Południowej. Muzyka to mój sposób na kontakt z tamtejszymi rytmami, miejscami, zapachem... Chcę się podzielić tym z osobami wrażliwymi na to piękno, które fascynują się tą muzyką... albo po prostu chcą poprzez muzykę przemieścić się do nieznanych zakątków...

Jestem Polką... o latynoskiej duszy! 

Mój facebook

magdalenalechowska.manifo.comMoja Płyta Raíces, jak hiszpańska nazwa wskazuje, będzie powrotem do Korzeni, rdzennych brzmień i rytmów gorącej Hiszpanii oraz egzotycznej Ameryki Łacińskiej. To moja debiutancka płyta. Trochę na przekór wszechobecnej tendencji do fuzji w muzyce, płyta ukazuje w tradycyjnej formie bogactwo folkloru świata hiszpańskojęzycznego.


Raíces porwie Was w niezwykłą muzyczną podróż. Rozpoczniecie swą wędrówkę na południu Hiszpanii w spalonej słońcem Andaluzji, przepłyniecie ocean przybywając na romantyczną Kubę, dotrzecie do tętniącego kolorem Meksyku. Kierując się zawsze na południe wyruszycie następnie do egzotycznej Kolumbii, przemierzycie majestatyczne Andy aby zakończyć swą podróż na brzegu Rio de la Plata w Argentynie.

Większość materiału została już nagrana... 

Utwory Marka Grechuty po hiszpańsku i w rytmie flamenco (w moim tłumaczeniu - nagranie z koncertu Laureatów Grechuta Festival 2011)

Nostalgiczne kubańskie bolero

Rodzerająca ranczera meksykańska

Pieśń o płaczce... La llorona..

Rdzenna kolumbijska cumbia

Tango argentyńskie...

Nigdy więcej - Nunca mas - po hiszpańsku i w rytmie tanga

Dzięki korzennym brzmieniom i aranżacjom, można uchwycić naturalność, prostotę a zarazem niezwykłe piękno i malowniczość charakterystycznych stylów muzycznych przemierzanych krajów. Wielką niespodzianką są niekonwencjonalne interpretacje ponadczasowych polskich piosenek wykonywane w języku hiszpańskim, które nabierają zupełnie nowego brzmienia.

O mnie....

Jestem Półfinalistką IV Edycji Mam Talent, podczas której zaśpiewałam pieśń meksykańską z repertuaru jednej z moich ulubionych pieśniarek Chaveli Vargas:
ZOBACZ

A jeśli chcecie mnie lepiej poznać, to zapraszam do obejrzenia filmu dokumentalnego o Kolumbii "Conoce mi Colombia - Poznaj moją Kolumbię" - pod patronatem honorowym Ambasady Kolumbii w Polsce: organizacja pokazów filmu, spotkań o Kolumbii

 

Finanse:

10 000 -  kwota minimalna, która pozwoli mi zmiksować nagrania w jak najlepszej jakości oraz    wytłoczyć płyty

12 000 - jeśli uzbieram więcej to starczy mi na projekt graficzny okładki

15 000 - taka kwota pozwoli mi pokryć też koszty związane z realizacją profesjonalnego teledysku

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.11.2014 18:06