Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

BrokenEye

BrokenEye

Koło

Jesteśmy grupą amatorów (głównie dwie osoby) próbującą tworzyć własne filmy. Miłość do kinematografii obudziła się w nas w 2005 roku. Nagrywanie i montowanie własnych "produkcji" dawało nam ogromną radość i satysfakcję, dlatego chcemy robić to dalej i jak najdłużej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2314 PLN z 45000 PLN

25 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 03.08.2020.

RADOGOST - Film krótkometrażowy

O projekcie

                                                 

 

 

"RADOGOST" to amatorski film krótkometrażowy, osadzony w bardziej "surowym" słowiańskim klimacie w roku 990. Gatunek filmu, określiłbym jako dramat psychologiczny z elementami historycznymi. Jego realizacja trwa już 4 lata. Granie w filmie, pisanie scenariusza, robienie strojów, rekwizytów, makijaż i charakteryzacja, tworzenie i nagrywanie dźwięku, planowanie ujęć, montaż video i dźwięku, efekty specjalne, zakup niezbędnego sprzętu, wszystko to robimy we dwójkę. Przez długi czas myślałem, że damy radę to zrobić, ale myliłem się. Nie wiem czy to kwestia ego, ale trudno jest mi prosić o pomoc.

 

 

Mój przyjaciel gra w tym filmie oraz pomaga podczas przygotowań i nagrywania. Rok czasu zajęło mi pisanie scenariusza, planowałem wygląd postaci, budowałem ich charaktery i próbowałem się w nie zagłębić, żeby je zrozumieć. Następny rok, był rokiem strojów i kupnem sprzętu. Zdecydowałem się sprzedać samochód, żeby kupić lepszą kamerę (istnieją pewne priorytety). Poświęciłem również rok na studiowanie aktorstwa w Akademii Sztuk Scenicznych w Poznaniu, musiałem nabrać odpowiedniej wrażliwości, poznać metody aktorskie i mieć jakąś praktykę.

 

 

 

Następnie planowałem kadry i rysowałem storyboard'y, żeby wygląd scen był dokładnie taki jak w mojej głowie. Następnie przyszedł czas na próbne zdjęcia. Eksperymentowałem z różnymi ogniskowymi obiektywów, filtrami, różnym światłem, kątami, wszystko musiało mieć sens w fabule, i budzić odpowiednie emocje. Zaczęliśmy nagrywać sceny, które nie wymagają tak dużego nakładu pieniędzy, lecz sporo czasu. Zostały nam więc sceny najbardziej wymagające. Do tej pory wydałem 9000 zł, to koszt sprzętu oraz materiałów do zrobienia strojów i rekwizytów, nie licząc transportu i wyżywienia. Od stycznia 2020 roku montowałem trailer, było mnóstwo jego wersji, wysyłałem go do różnych osób razem z ankietą do wypełnienia. Chciałem w ten sposób zbadać opinie i dowiedzieć się czego widzowie oczekują, co im się podoba, a co nie.

 

 

 

 

Jeśli chodzi o budżet na jaki liczymy, to myślę, że 45000 zł wystarczy. Odliczając wszystkie podatki jakimi jest obciążona ta suma oraz pieniądze jakie są potrzebne na nagrody, zostaje nam około 25000 zł (35% tej sumy to już dotychczasowy koszt produkcji). Pozwoli nam to na rozreklamowanie filmu, branie udziału w festiwalach, nagranie niezbędnych scen dla fabuły, które będą działy się w rekonstrukcji Grodu Piastowskiego (bez nich, film nie ma prawa istnieć jako całość), wypożyczenie busa transportowego (dużo sprzętu do zabrania i kilku aktorów), zrobienie dużo lepszych, bardziej wiarygodnych efektów specjalnych, stroje dla reszty postaci, rekwizyty, dodatkowy sprzęt (mikrofony, kamera) potrzebny do pewnej sceny (nie chcę zdradzać fabuły), opłacenie samych aktorów. Mam nadzieję, że ta kwota pozwoli nam to wszystko zrealizować i w ciągu jednego roku film będzie dokończony i gotowy do opublikowania. Jeśli chodzi o już skończony film, chcemy promować go w wykupionych reklamach na youtube, facebook i brać udział w festiwalach. Napisy do filmu będą w języku angielskim i rosyjskim, więc zasięg filmu będzie jeszcze większy. 

 

 

 

 

                                     

 

Jesteśmy dwuosobową ekipą, która marzy o swoim własnym, małym studiu filmowym, gdzie będziemy mogli realizować przeróżne projekty związane z kinematografią oraz nawiązywać kontakty i współprace z innymi ludźmi, dla których tworzenie filmu jest miłością i pasją.

Nagrywamy filmy od czasów podstawówki, nasze pierwsze "produkcje" oglądali znajomi i rodzice, nikt nie myślał wtedy o wstawianiu filmów do internetu, ponieważ samo nagrywanie, wymyślanie fabuły, strojów, późniejszy czasochłonny montaż, dobór muzyki, pokazywanie ukończonego filmu i obserwowanie reakcji odbiorców, sprawiało nam wielką radość i dawało ogromną satysfakcję, ale również zaczeliśmy zauważać to, ile pracy wkładają w swoje filmy ich twórcy, jak wiele poszczególnych składowych filmu nie jest w ogóle zauważanych i docenianych. Ludzie myślą, że stworzenie filmu to prosta sprawa. Ale tak nie jest. Jest zupełnie odwrotnie. Film to bardzo złożone i skomplikowane zadanie, do ukończenia którego niezbędna jest określona ilość osób, pieniędzy (w zależności od rozmiarów projektu) i ogromna ilość czasu. 

Musimy wybierać pomiędzy życiem osobistym a pasją, lub w jakiś sposób te dwie rzeczy pogodzić. Lecz wtedy na ukończenie projektu zostaje jeszcze mniej czasu. Jeśli kiedyś mieliście dosłownie wszystko na swojej głowie, to dorzućcie jeszcze kilka dodatkowych rzeczy, których musicie się w trakcie ich wykonywania uczyć i wtedy będziecie wiedzieli jak czujemy się właśnie my. W sumie to dorzućcie do tego jeszcze utrzymanie rodziny i wychowanie malutkiego dziecka, mowa tutaj o Panu z prawej strony, ja nowego człowieka na ten świat jeszcze nie sprowadziłem ;)

Mimo tego wszystkiego nie porzucamy naszych marzeń, wypruwamy sobie flaki, żeby własną wizję, która nie daje nam zasnąć i przypomina o sobie każdego wieczora, przekuć w coś namacalnego, coś co odciśnie emocjonalny ślad na naszych widzach, coś co ich zainspiruje, zmieni spojrzenie na pewne rzeczy, które są dookoła nas. Dzięki wam to wszystko będzie w ogóle możliwe, bo film bez widza, jest jak ptak bez skrzydeł, poskakać sobie może, ale nigdzie nie poleci. 

 

 

 

 

Wszystkie nagrody są robione przeze mnie, jest to bardzo czasochłonna i detaliczna praca.

Wszystkie nagrody, które wymagają większej ilości czasu na ich wytworzenie, zostaną dostarczone w ciągu 6-7 miesięcy.

W wysokości wsparcia jest doliczona cena materialów i wytworzenia nagrody.

Przedmioty na zdjęciach są celowo postarzane, rysowane i niszczone. Do wspierających dotrą nowe, świeżo zrobione sztuki :)

Jest opcja wsparcia bez nagrody, jeśli ktoś woli takie rozwiązanie, to takowe istnieje. Pozwoli nam to oszczędzić mnóstwo czasu i zabrać się od razu za pracę właściwą, czyli kończenie filmu, a Ty zyskasz tytuł filantropa oraz będziesz wymieniony w napisach końcowych.

 

 

 

  NAGRODY RZECZOWE:

 

 

 

DREWNIANY MEDAL

Drewniany medal z rzemieniem i wyrytym znakiem (kołowrót) oraz podziękowaniem w starym języku. Drewno impregnowane.

 

 

 

WORECZEK

Woreczek z wycieranej skóry naturalnej z dodatkową warstwą poliestrową dla wzmocnienia, szyty ręcznie nicią lnianą, nacieraną woskiem pszczelim. Zawiązywany na skórzane rzemienie.

 

 

 

FIGURKA PNIA DRZEWA Z SYMBOLAMI

Ręcznie rzeźbiona, drewniana figurka w kształcie pnia drzewa (symbole: kołowrót i znak welesa) z widocznymi korzeniami oraz podestem, na którym wyryte jest podziękowanie w starym języku ;) Całość impregnowana.

 

 

 

SKÓRZANA POCHWA DO NOŻA

(bez noża)

Pochwa do noża z naturalnej skóry, utwardzana woskiem pszczelim na gorąco, szyta ręcznie lnianą nicią nacieraną woskiem. Posiada szlufkę, można ją zawiesić na pasku. Prosimy o podanie rozmiarów ostrza. Długość max 20 cm.

 

  

 

KARWASZ 

Szyty ręcznie lnianą nicią, nacieraną woskiem, skóra utwardzana na gorąco woskiem pszczelim. Posiada miękki środek pokryty brązową bawełną oraz ochronę łokcia. Karwasz jest zawiązywany na skórzane rzemienie. Prosimy o podanie długości przedramienia, mierzonego od nadgarstka do łokcia.

 

 

 

TORBA

 Skórzana torba szyta ręcznie lnianą nicią nacieraną woskiem pszczelim. Kolor skóry nadany przez nacieranie woskiem na gorąco. Torba posiada dwie szlufki, można ją założyć na pas. Możliwe przerobienie szlufek na pasek, dzięki temu torbę będzie można nosić na ramieniu.

 

 

 

SUKNIA LNIANA

Suknia 100% lniana (krepa), kolor naturalny z czerwonymi obszyciami na spodzie sukni, rękawach i kołnierzu. (Prosimy o podanie długości ciała od barków do kostek, szerokość w biodrach, klatce piersiowej, długość rąk od barku do nadgarstka oraz szerokość barków)

(Bez paseczka)

 

 

 

NAPIERŚNIK JEDNOSTRONNY

 Skórzany jednostronny napierśnik, utwardzany woskiem pszczelim. Od środka wyłożony miękką wyściółką i oszyty bawełnianym materiałem (dla wygody noszenia). Krawędzie obszyte skórą, użyta została nić lniana smarowana woskiem. Napierśnik jest zapinany na plecach dwoma krzyżującymi sie pasami z kutymi klamrami.

 

 

 

ŁUK

(Zdjęcia łuku bez założonej cięciwy)

 

(Zdjęcie z założoną cięciową)

Łuk brzozowy (167 cm długości), impregnowany oraz malowany na kasztanowy kolor. Majdan pokryty skórą, szyty lnianą nicią. W zestawie lniana, woskowana i dopasowana cięciwa.

 

 

 

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 03.08.2020 22:10