Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

redakcja729

redakcja729

Zawiercie, Polska

Jestem dziennikarzem z niemal 10-letnim stażem w zawodzie. Swoją działalność w mediach rozpocząłem w 2008 roku w studenckim radiu, później pracowałem w kilku gazetach i czasopismach, portalach internetowych, rozgłośniach radiowych, lokalnych telewizjach (w tym również w TVP). Od 2016 roku prowadzę własny portal lokalny zawiercianskie.pl, wydaję również bezpłatną gazetę.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

565 PLN z 3000 PLN

3 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

18%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.09.2018.

Radio Zawiercie

O projekcie

Zawiercie jest 50-tysięcznym miastem, jednym z powiatów w województwie śląskim. W naszym regionie miasta o podobnej wielkości, a także o wiele mniejsze, mają swoje radia - internetowe lub standardowe: Będzin (57 tys. mieszkańców), Piekary Śląskie (55 tys.), Radomsko (48 tys.) czy Wieluń (23 tys.).

W Zawierciu również może i powinno być radio. Najpierw internetowe, docelowo na falach FM. W połowie sierpnia 2018 roku założyło je dwóch pasjonatów: dziennikarz z prawie 10-letnim stażem w zawodzie oraz radiowiec od kilkunastu lat zajmujący się techniką i sprzętem radiowym.

Mamy co potrzeba: sprzęt i umiejętności. Aby jednak radio legalnie nadawało dobrą muzykę (towarzyszącą licznym informacjom lokalnym) potrzebne są środki na opłatę dla ZAIKS-u - wysokość tej opłaty jest uzależniona od maksymalnej liczby słuchaczy, którzy będą mogli odbierać radio w jednym momencie. Dla przykładu: 50 osób to koszt 123 zł miesięcznie, a ponad 500 osób - 984 zł. Potrzeby są jednak znacznie większe - przydatne będą m.in. kostki do mikrofonu z nadrukiem "Radio Zawiercie", mikrofony, sprzęt do nagrywania, a docelowo laptop przeznaczony wyłącznie do nadawania (obecnie korzystamy z własnego sprzętu). Jeśli zbiórka przekroczy kwotę 5 000 zł - każdą dodatkową złotówkę rzetelnie zagospodarujemy! Nie korzystamy z wsparcia żadnego urzędu ani żadnej partii politycznej.

 

Radio Zawiercie będzie (jest!) takie samo jak portal i gazeta zawiercianskie.pl - informujące o wszystkim, co dzieje się w Zawierciu. Bez politycznej stronniczości. O tym mogli przekonać się czytelnicy zawiercianskie.pl w ciągu niespełna 2 lat od założenia portalu.

 

Mamy marzenie. I przekonanie, że to wspólne marzenie. Aby Zawiercie miało swoje radio. Teraz możemy to zrealizować. Wspólnie.

Kim jesteśmy?

Grupą zapaleńców, którzy mają marzenie stworzyć prawdziwe radio w Zawierciu. Grzesiek - wieloletni pasjonat techniki radiowej; Paweł - dziennikarz z kilkuletnim stażem w zawodzie; ekipa (!) - wolontariusze, którym chce się chcieć: osoby w różnym wieku i sytuacji życiowej przyciągnięte do udziału w inicjatywie klimatem radia.

Na co potrzebujemy?

- ZAIKS (chcemy nadawać tylko legalnie!): od 123 do 984 zł miesięcznie (na ile miesięcy zbierzemy, na tyle się uda);

- zakup płyt z najnowszą muzyką: około 500 zł (mamy trochę własnych oryginalnych płyt, ale dbając o przestrzeganie prawa powinniśmy odtwarzać muzykę tylko z legalnych źródeł;

- dwa w miarę dobre rejestratory + 2 mikrofony z kablem + 2 kostki mikrofonowe + 2 słuchawki nauszne: ok. 1700 zł (aby członkowie ekipy mogli nagrywać własne audycje potrzebaw miarę dobrego sprzętu reporterskiego)

Ale! To nie wszystko!

 

Nie tylko pieniądze się liczą!

Bardzo dużym wsparciem dla nas będzie również przekazanie nam na własność ORYGINAŁÓW płyt z muzyką

A co jeśli uzbieramy więcej niż przewidzieliśmy?

Wówczas kupimy:

- w miarę nowy mikser audio: 1500-2000 zł

- dodatkowe mikrofony + kable + kostki mikrofonowe: 1000-2000 zł

- więcej płyt z muzyką!: 500-1000 zł

 

Masz pytania? Napisz do nas:

redakcja@zawiercianskie.pl

www.facebook.com/Radio-Zawiercie

Media o Twoim projekcie:

Tworzymy Radio Zawiercie

zawiercianskie.pl | 2018-08-23

Zawiercie jest 50-tysięcznym miastem, jednym z powiatów w województwie śląskim. W naszym regionie swoje radio ma Będzin (57 tys. mieszkańców), Piekary Śląskie (55 tys.), Radomsko (48 tys.) czy Wieluń (23 tys.). W Zawierciu również może być radio. I powinno.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.09.2018 22:10