Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Radio Wihajster

Radio Wihajster

Gdynia, Polska

Po dwudziestu miesiącach przygotowań, nadszedł ten dzień. Chcemy przedstawić Wam przedsięwzięcie, które skupiło wokół siebie mnóstwo fantastycznych ludzi. Radio Wihajster z Gdyni. Mamy do zaoferowania ponad dwadzieścia pięć cyklicznych audycji. Funky, jazz, soul, rock, rap, elektronika, kulinaria, komiks, animacja oraz biznes i sport. Wszystko podane w świeżej odsłonie, bez polityki i religii. Dużo humoru i podróży po świecie. I mnóstwo poszukiwań muzycznych, a przede wszystkim wspieranie młodych talentów. Zapraszamy do przejrzenia naszej prezentacji i zakolegowania się z nami.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1073 PLN z 102000 PLN

29 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.10.2018.

Radio Wihajster

O projekcie

 

Dlaczego chcemy zrobić radio?

 

Pomysł wziął się nie tylko z chęci i potrzeby tworzenia, ale również z powodu fascynacji medium radiowym. Nie oceniamy istniejących rozgłośni. Naszym zadaniem i priorytetem jest przekazywanie wiedzy, otwartość, poważne traktowanie słuchacza i przeniesienie doświadczeń naszych redaktorów w przestrzeń audycji. Każdy z naszej licznej Bandy jest kompletną indywidualnością. To ludzie smakujący życie, czerpiący z niego garściami. Na swój sposób. Będą mówić do Was na dziesiątki tematów. Nie używając tonu belfra, a jedynie zabierając Was w podróż po swoim świecie. Tematów mamy przygotowanych wiele. Jest ogrom muzyki, której nie usłyszycie w innych miejscach, jest komiks, gastronomia, biznes, sport oraz tematy dla najmłodszych. Mamy pasję i odpowiednią dawkę szaleństwa i zaciętości, żeby zaserwować Wam rozrywkę na odpowiednim poziomie zasadniczo. Mamy autorytety, wśród osób, które tworzyły i tworzą rozgłośnie radiowe w naszym kraju. Chcemy jednak budować swoją historię i kreować nową rzeczywistość. Z dystansem. Bez polityki. W pełnej wolności. I promować, dopuszczać do głosu, przedstawiać - młodych artystów, co pozwoli im wyjść z cienia. #fromtheshadow.  Jesteśmy radiem z Gdyni, ale nasze audycje będą powstawały również w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Londynie, Berlinie, Nowym Jorku i Paryżu. Na początek online, ale swawolnym krokiem, po wprowadzeniu wszystkich audycji do obiegu, będziemy poruszać się w kierunku rozwiązań dających nam zasięg Fm. Jednak wszystko po kolei. 

 

 

Dlaczego crowdfunding?

 

Po pierwsze nie mamy w rodzinie Blake'a Carringtona, a chcemy stworzyć nową stację radiową w Polsce o zasięgu globalnym zasadniczo. Do czego jesteśmy merytorycznie przygotowani. Stację radiową, która będzie mogła być wizytówką ludzi ciekawych świata. Po drugie i najważniejsze, radio to nie tylko muzyka. To przede wszystkim ludzie. Zależy nam na interakcji ze słuchaczami, wspólnym planowaniu przyszłości poprzez Wasze sugestie oraz na częstym wychodzeniu ze studia. Chcemy organizować koncerty, turnieje w kapsle i prywatki w najdziwniejszych miejscach. Chcemy się z Wami kolegować, ale bez wpraszania do domu. Niech to będzie naturalna przyjaźń, a nie że jak ktoś ma video, to go bardziej lubimy.

 

Przyjaźń, miłość, Radio Wihajster i ludzie, którzy stanęli na naszej drodze.

 

Radio Wihajster urodziło się w myślach 22 grudnia 2016 roku. Patrząc z perspektywy czasu, była to najprzyjemnijsza i równocześnie ... najprzyjemnijsza praca, jaką można sobie wyobrazić do wykonania. To tysiące wysłanych maili. Tysiące rozmów telefonicznych i spotakań przy kawach, tajskich makaronach, kanapkach z twarożkiem ze Strzałkowa, z ogórkiem kiszonym i pizzy bez ananasa. To spotkania towarzyskie i rozmowy na wszystkie możliwe tematy. To dyskusje, śmiech, planowanie i radość z przebywania ze sobą. Przy drinku, z papierosem, przy soku i bez papierosa. Jesteśmy ludźmi. Radio Wihajster to powiększająca się wciąż ekipa, a wśród nej ludzie, których nie usłyszycie w roli gospodarzy audycji. To wielka przyjaźń z Pawłem Bobrowskim, który o radiu wie wszystko dzięki swojej ponad dwudziestoletniej karierze w Polskim Radiu. Paweł stał się mentorem, kolegą po fachu, a w końcu właśnie przyjacielem, z którym rozmawia się przez telefon godzinami. To Michał Guć - wiceprezydent Gdyni ds. innowacji, który od początku wierzy w Radio Wihajster i wspiera nas dzielnie na każdym etapie. To Maja Wagner - pełnomocnik prezydenta miasta Gdynia ds. kultury, z którą mamy wyjątkową kompatybilność, a co zaowocowało oficjalnym wsparciem przez miasto Gdynia naszej akcji crowdfundingowej. Jest też Beata Jodel z Działu Rozwoju i Współpracy Pomorskiego Parku Naukowo - Technologicznego w Gdyni, której dziękujemy za poświęcony nam czas i poszukiwania odpowiednich przestrzeni na studio. Swoją pomocą służyła zawsze Magda Gacyk, która współtworzyła Radio Kolor z m.in. Panem Mannem i Materną. To są znajomości na całe życie. Przeciekawe doświadczenie. I nieocenione wsparcie merytoryczne. To są również setki ludzi, z którymi rozmawiamy na co dzień. Ludzie tworzący miejsca, z którymi się "kumamy". Wszyscy pełni zaangażowania i pozytywnie reagujący na naszą inicjatywę. Bezinteresowność tych ludzi, życzliwość oraz chęć bycia w naszej Bandzie to dla nas zastrzyk dodatkowej energii.

 

 

Na co zbieramy fundusze?

 

Dokładnie rok temu, zauważyliśmy że nasze radio rozrasta się do dość dużych rozmiarów. Powstają nowe plany. Akcja crowdundingowa i jej pozytywne dla nas zakończenie, pozwoli nie zmarnować potencjału, który powstał.

 

- zrewitalizujemy przestrzeń studyjną ( min. wyciszenie pomieszczeń )

- zakupimy sprzęt radiowy niezbędny do prowadzenia audycji w studiu

- zakupimy sprzęt do rejestrowania audycji w terenie

- zrobimy wszystkie niezbędne opłaty, które są potrzebne do prowadzenia tego typu legalnej działalności

- zlecimy zaprojektowanie strony www oraz aplikacji mobilnej ( wg. naszego pomysłu )

 

Każda kwota powyżej sumy jaką zbieramy, pozwoli nam na otwarcie naszych małych przestrzeni radiowych w innych miastach Polski oraz pozwoli na produkowanie wydarzeń kulturalnych. Przyspieszy to również rozwój stacji oraz zwiększy możliwości tworzenia kampanii marketingowych.

 

- z zebranej kwoty, opłacimy również nasz start na platformie Polak Potraf

 

 

Nagrody / prezenty dla Wspierających.

 

Zaproponowaliśmy dla naszych Wspierających nagrody, którymi będziemy dysponować jako działająca stacja radiowa. Zależy nam na integracji z naszymi słuchaczami, na poznawaniu Waszych opinii i zainteresowań. Z pełną świadomością zrezygnowaliśmy z kubeczków, breloczków i koszulek. Wasze datki mają wesprzeć radio, które dla Was chcemy tworzyć, a nie producentów gadżetów. Są jednak dwie rzeczy, które się wydarzą, jeśli uznacie, że warto nas wspomóc. Zaprosimy WSZYSTKICH na balet zapoznawczy z całą Bandą Radia Wihajster oraz wyślemy KAŻDEMU z Was tradycyjną kartkę świąteczną z podziękowaniami i pięknymi życzeniami. Kartkę zaprojektuje znany artysta, więc również będzie piękna.

 

 

Nasi AVENGERSI.

 

Avengersami nazywamy osoby, które wspierają Radio Wihajster. Tony Stark to ma przy nas deficyt. Zresztą posłuchajcie sami ...

 

 

Banda Radia Wihajster oczami redaktora naczelnego.

 

Jestem kompletnie nieobiektywny, ponieważ każdą z osób, która zasiądzie przed radiowym mikrofonem - kocham ponad świat. To przeciekawi szaleńcy, pełni pasji i mocni w swoich dziedzinach. Rebelianci głośno wypowiadający swoje poglądy. Ludzie nie płynący z prądem, stali w swoich przekonaniach - różnorodni. Korzystający z możliwości jakie daje świat .... po krótce ich przedstawię ... w kolejności, która nie ma żadnego znaczenia. 

 

 

Joanna Kołaczkowska - wulkan energi, Królowa kabaretu, przeciepły człowiek. U nas, wraz z kolegami, poprowadzi audycję o historii kabaretu Potem. I nie tylko. 

Wojtek Tremiszewski - kabareciarz, tekściarz, anmator kultury. 

Michał Jasiewicz - to ja. 

 

 

Kamil Sipowicz - przedstawi się sam, jeśli pozwolicie ...

 

 

Radek Samulak -  psychofan Depeche Mode, kocha elektronikę i dobry taniec z przyjaciółmi. W swoich audycjach posłuchacie o jego pasji.

Anna Chlewicka - Pani od książek i recenzji. Strasznie fajna babeczka.

 

 

Rafał Wróblewski - potrafi irytować jak nikt inny z moich znajomych, ale kocham. Olbrzymia wiedza historyczna i talent do opowiadania. Lubiliście "Sensacje XX w."? Polubicie tez tego Gościa.

Bartek Kotschedoff - aktor, scenarzysta, napisał tekst do "Ataku Paniki" i od razu rozbił bank. Poczucie humoru ogromne i dystans do świata również.

Jarek Ważny - członek legendarnej grupy "KULT". Muzyk pałający chęcią zagospodarowania przestrzeni radiowej. Dla nas to woda na młyn. Cieszy nas to, bo Jarek ma ogień w głowie.

 

 

 

Krzysiek Daczyński - potrafimy wisieć na telefonie i prowadzić rozmowy na abstrakcyjne tematy, człowiek który kocha rap i dobrą muzykę ogólnie. W radiu o hip hopie pogada i o innych tematach też.

Marta Kłos - strasznie dobry człowiek w ciele kobiety żylety. Kiedy się poznaliśmy, nikt nie potrafił ustąpić. Te czasy minęły. Idziemy teraz ramię w ramię. Uwielbiam ją. W radiu zajmie się biznesem.

Mariusz Bogdanowicz - całe życie w gastronomii. Robi w alkoholach. Jest jednych z tych ludzi, którzy zamiast wstawiać na social mediach zdjęcia majtek w przebieralni lub kotleta, wstawia piękne zdjęcia. Ze swoich podróży. I to też będzie jego działka. 

 

 

Kamil Sadkowski - pasjonat pełen fantastycznej ironii. Twórca akademii kulinarnej K5 w Gdyni. Jego maksyma : "Trzeba działac, bo życie stygnie". To działamy. W wielu smakach.

Krzysztof Sadowski - muzyk, grafik, wokalista i tysiąc innych określeń. Kocha piękne piosenki. Nie tylko te ostro brzmiące. Opowiada tak, że poddajesz się temu po chwili. Odnotowano rzuty stanikiem w radioodbiorniki podczas jego audycji. 

Michał Listkiewicz - człowiek chodząca opowieść. Były prezes PZPN, ale to nie najważniejsze. Tematy jego audycji będą i blisko ziemi i daleko w kosmosie. 

 

 

Qba Malinowski - muzyk, załozyciel agencji artystycznej Perspektywy. Zachwyca mnie jego wszechstronność i to, że działa ... a nie gada. Chociaż u nas właśnie pogada zdecydowanie.

Agnieszka Rassalska - wokalistka, aktorka. Piękny, artystyczny umysł. Przyjaciel rodziny. I wariatka trzeba dodać. Taka, że jak jej nie masz, to musisz odszukać. Skarb.

Luke Erb - dj. producent. Świetny tata Maxa. Będzie nas raczył elektronicznymi brzmieniami z całego świata.

 

 

Jovan Jasiewicz - mój syn. Lat 8 i pół. Obserwuje wszystko od początku i z własnej nieprzymuszonej woli dołaczył do Bandy. Będzie prowadził audycję dla "dzieciaków i doroślaków". Dla rodzin całych znaczy.

Jan Kapturkiewicz - Janek imponuje mi pod każdym względem. Jest młody, ambitny, kocha kino, a ono go z wzajemnością. Jego recenzje to miód na serce i inne smakołyki. 

Bartek Chruściński - jest motoryzacyjnym świrem, ma zabójcze poczucie humoru i potrafi to połączyć w całość. Się śmiejemy razem często.

 

 

Tomek Wolak - Tomasin, muzyk, Dj., inicjator ciekawych wydarzeń, zawodowo umila czas innym prowadząc agencję eventową. Wam również umili czas. Starannie weselekcjonowaną muzyką. 

Marek Lizakowski - facet, który zagrał milion imprez jako Dj, imprezowicz najwyższej klasy światowej, a przy tym techniczny mistrz współtworzący największe festwale w Europie. Będzie house. 

Kamil Kosik - audiofil, Dj. przedsiębiorczy zawodnik, który oprócz dobrych dźwięków, chętnie poopowiada o sprawach technicznych.

 

 

Bogdan Ruksztełło - Kowalewski - przesypatyczny facet, który dba o pamięć po Januszu Chriście. Komiks to jego pasja i duży kawałek życia. Wiedza i zbiory imponują. Kocha żużel. My kochamy Bogdana.

Tomasz TomTo Dąbrowski - człowiek z dobrym sercem i sporym bicepsem. Pływa w dźwiękach elektroniki i taką też muzykę będzie prezentował. 

Monika Tiałowska - fit dziewczyna od fit zadań specjalnych. Nasza specjalistka od zdrowotności. Dziewczyna pierwsza klasa.

 

 

Przemek Popławski - muzyk, właściciel SelektaStudio. Od pierwszych chwil przy Radiu Wihajster. Chcesz wyprodukować płytę? Polecamy.

Jakub Milszewski - dziennikarz, muzyk, a także pisarz, gdyż współnapisał książkę. Ma kota. I chyba chomika. Specjalista od cięższych brzmień.

Marek Lachowicz - zajmuje się animowaniem życia. Tworzy niesamowite, żyjące obrazy. Współtworzy kreskówki. Nie byle jakie. 

 

 

Victor Borsuk - mistrz kitesurfingu, bloger, podróżnik, instruktor. Za tym facetem trudno nadążyć. My spróbujemy. I Wy też.

Wojtek Rojek - fotogaf. Zachwycamy się jego robotą. Niezmiennie. Wojtek poopowiada o fotografii w radiu. To będzie hit. 

Jakub Soliwoda - gdyby urodził się na Kubie, tańczyłby swoją salsę na ulicach. Kocha taniec. Salsa będzie jego tematem przewodnim, chociaż pewnie nie raz zaskoczy.

 

 

Ola Jakóbiak - projektatka wnętrz. Moja miłość, przyjaciel i najlepszy doradca. 

Jakub Jakubowski - człowiek, który współstworzył najlepsze pismo lifestylowe w Polsce - Prestiż Magazyn Trójmiejski, dziennikarz, pełen dystansu, pełen poczucia humoru, chodzące doświadczenie dziennikarskie. 

Krzysztof Jancen - pomimo wieku średniego, żywa legenda na polskiej scenie klubowej. Gastronom pełną parą, animator kultury, dobry człowiek. Za jego sprawą usłyszycie w radiu creme de la creme muzki elektronicznej. 

 

 

Martyna Taube - dział sprzedaży. Waleczna dziewucha, mama fajnego, młodego gentlemana, kochająca elektronikę i kino. Szaleńczo kochająca kino.

Daniel Witek - przyjaciel Radia Wihajster. Obecny przy jego narodzinach. Kosmicznie pomocny przy wielu aspektach organizacyjnych. Niezastąpiony. Rozumiemy się bez słów. Od pierwszego dnia znajomości. Dziękuję Daniel, że jesteś.

Magda Storożyńska - szefowa komunikacji marketingowej i PR. Dzika, profesjonalna, uśmiechnięta, z głową pomysłów pełną. Cieszy jej obecność i pojawienie się na ostatniej prostej. Piona.

 

 

Piotr Zastróżny - jest winny. Bardzo winny. Wino płynie w jego żyłach i wie o nim wszystko. Dlatego przy malutkim kieliszeczku wina, będzie z Wami słuchał jazzu. I opowiadał historie. Na co dzień ciężko pracuje, przemieszczając się mieszczańskim, gustownym kabrioletem. Ma siostrę Joannę, która robi piękny film. Film "Las".

Chana Victoria - zakochana po uszy w muzyce klasycznej. Śpiewaczka. Przybliży Wam świat tego gatunku muzycznego. Mówi, że jest nieśmiała. Ja nie wierzę.

Michał Pfeiff - grupa Pogodno. Specjalnie dla Was stworzy przestrzeń z wyjątkową muzyką i historiami.

 

 

Hrabia Fochmann - zespół Biff. Wspólnie z Michałem z Pogodno poszaleja na antenie. Barwna jest to postać, jak nie przymierzając ptaszor egzotyczny. 

Radek Wielewicki - RDW. Silna osobowość, w trójmiejskim rapie zawodnik wagi ciężkiej. Czekam z niecierpliwością na jego pierwsze audycje.

Alex Mróz - nasz człowiek w USA. Muzyk. Wymyślił sobie audycję o dźwiękach ulic Nowego Jorku. O tętnie życia i świata artystycznego. Muzyki. Będzie naszym pomostem, pomiędzy tymi dwoma światami.

 

 

Jeśli nas wspierasz, to podziel się tą informacją z przyjaciółmi. Niech się dzieje. Dziękujemy.

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Radio Wihajster - zintegrowani

prestiztrojmiasto.pl | 2018-08-29

W Aioli inspired by Gdańsk odbyła się impreza integracyjna Radia Wihajster. Nowe, internetowe radio z siedzibą w Gdyni przygotowuje się do swojej premiery w eterze, a impreza miała na celu przedstawienie redaktorów prowadzących audycje oraz muzycznych dźwięków, którymi słuchaczy będzie karmić Radio.

Niewidzialne radio.

www.newsweek.pl | 2018-08-01

Wszyscy mówią, że Michał Jasiewicz jest kosmitą. I że jak coś wymyśli, musi się udać. Wymyślił, że założy internetowe Radio Wihajster.

Wspieramy Radio Wihajster

topguitar.pl | 2018-06-06

W Gdyni rusza nowa inicjatywa, która ma szansę wpuścić nieco świeżego powietrza do rodzimego rynku radiowego. Internetowe Radio Wihajster ma m.in. skupiać się na muzyce, dla której nie ma miejsca w komercyjnych stacjach radiowych.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.10.2018 23:11