Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

justyna.noel

justyna.noel

Warszawa

Napisz wiadomość do Projektodawcy

565 PLN z 11160 PLN

13 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.12.2017.

Przeżyć raka

O projekcie

Książka jest darem i pomocą dla osób zmagających się z chorobą nowotworową, a także dla ich rodzin i bliskich. Zbiórka dotyczy zebrania środków na wydanie pierwszych 1000 egzemplarzy w formie papierowej.

Książka w wersji on-line jest dostępna na stronie Fundacji EkoMost www.fundacjaekomost.pl, którą stworzyłam i prowadzę od 8 lat, w zakładce Pomóż wydać książkę.

 

 Ta książka powstała po to, by po prostu nieść wsparcie, nadzieję i być prawdziwą pomocą dla osób chorujących na choroby nowotworowe i ich najbliższych.

Jest to książka pisana z pozycji osoby, która w swym życiu przeszła przez chorobę nowotworową dwukrotnie. Jeden człowiek – młoda kobieta obecnie lat 37, a dwa różne przypadki nowotworu (nie tzw. nawrót), tylko dwie różne historie z rakiem w roli głównej. Obie walki wygrałam, wierzę, że na zawsze. Kiedy zachorowałam pierwszy raz miałam 21 lat i niewiele jeszcze wiedziałam o życiu, był to zatem mój przyśpieszony kurs dorastania. Po raz drugi choroba dała o sobie znać dokładnie 10 lat później i tym razem był to przyśpieszony kurs  medycyny i relacji międzyludzkich. W trakcie kiedy chorowałam wielokrotnie stawałam w sytuacjach, w których nie wiedziałam jak się zachować i jak sobie pomóc. Choroba sama w sobie była ogromnie stresująca, ale dodatkowo prawie co dzień łykałam dawkę stresu wynikającą z braku wystarczających informacji. W tej książce znajdziecie moje doświadczenia walki z chorobą, walki o siebie, walki z własnymi lękami, moje poszukiwania wiedzy o chorobie i metodach leczenia, poszukiwania wsparcia w sobie, wśród lekarzy i  innych ludzi.

Zmobilizowałam się do opisania mojej historii, i mojego doświadczenia, bo wierzę, że  może to pomoc osobom chorującym na nowotwór, ich rodzinom i najbliższym. Niniejsza książka nie jest jednak pamiętnikiem walki z chorobą, ale raczej podręcznikiem lub – inaczej – „zdrowotnikiem”, który ma być praktycznym przewodnikiem w trakcie choroby dla Was, kochani chorzy, i dla waszych rodzin.

Nikt nas nie uczy jak radzić sobie z chorobą nowotworową i gdzie znaleźć informacje potrzebne aby z nią wygrać? O co pytać lekarzy? Gdzie szukać dodatkowych informacji na temat mojego schorzenia i metod leczenia? Jak wspierać swój organizm w trakcie leczenia za pomocą choćby diety i aktywności nie tylko fizycznej w sensie sportu, ale aktywności rozumianej szeroko, czyli wśród ludzi lub aktywności zawodowej? Jak rozmawiać z bliskimi o chorobie? Jak prosić ich o wsparcie, aby nie czuć się dla nikogo ciężarem? Jak w sobie szukać siły i jak się nie poddawać w trudnych momentach podczas leczenia? Jak radzić sobie z naszymi emocjami i zwykłym ludzkim strachem?

Informacje jakie tu znajdziecie są skierowane zarówno dla chorych, jaki i dla osób zdrowych. Choroba nowotworowa budzi ogromny strach nie tylko wśród osób, które niestety muszą się z nią zmagać, ale moim zdaniem, przede wszystkim wśród osób zdrowych, którzy zetknęli się z nią ponieważ bliska im osoba zachorowała na nowotwór. Moim zdaniem strach wzbudza głównie brak informacji, zarówno konkretnych o danym przypadku, jak i bardziej ogólnych pokazujących z czym tak naprawdę jest rak i jakie ta choroba niesie ze sobą skutki. Mam  nadzieję, że informacje tu zawarte pomogą osobom zdrowym zrozumieć  jak wygląda świat z punktu widzenia osoby chorej i jej potrzeb oraz uświadomi im, że nie jest to świat zamknięty, i że choroba to okres bardzo trudny, lecz przejściowy, w którym potrzebujemy siebie nawzajem chorzy zdrowych, a zdrowi chorych, po to by się wzajemnie wspieraćJ

Najlepszym sposobem na naukę jest ponoć czerpanie z doświadczeń innych i uczenie się na ich błędach, mam nadzieję, że moje doświadczenia uchronią osoby chorujące na nowotwór  przed niektórymi sytuacjami, a moje poszukiwania drogi powrotu do zdrowia pomogą  w odnalezieniu ich własnej. Mam ogromną nadzieję, że informacje jakie tu się znalazły będą  praktycznym przewodnikiem w powrocie do zdrowia oraz, że dzięki nim osoby chorujące na nowotwór, a także ich najbliżsi i rodziny łatwiej odnajdą się w zupełnie nowym życiu jakim jest życie w trakcie choroby i po chorobie i dzięki tym kilku słowom będą się czuli choć trochę mniej zagubieni i mniej samotni.

Wierzę, że ta książka będzie dla Was wsparciem i otuchą w tym trudnym czasie oraz przewodnikiem zachęcającym do walki o siebie i swój powrót do zdrowia lub o powrót do zdrowia waszych najbliższych. 

KOCHAM ŻYĆ w prawdzie, w zgodzie ze sobą, z naturą.  

Moim doświadczeniem i wiedzą na temat tego jak radzić sobie w trakcie walki z nowotworem podzieliłam się w książce pt. Przeżyć raka. Przewodnik dla chorych ich rodzin i bliskich, bo wierzę, że może to pomóc osobom chorującym na nowotwór, ich rodzinom i najbliższym.

Z miłości do natury stałam się działaczką społeczną, 8 lat temu założyłam Fundację EkoMost, która zajmuje się edukacją ekologiczną, www.fundacjaekomost.pl

 Fundacja ma na celu praktycznie wdrażanie ekologii do życia każdego z nas. Kamyk po kamyku, krok po kroku Ty, ja, oraz organizacje takie jak Fundacja EkoMost możemy zmieniać nasze przyzwyczajenia, rozumieć więcej, a dzięki temu z większym poszanowaniem i świadomością korzystać z tego co oferuje nam niesamowity świat natury. Dziś musimy nauczyć się też go chronić.

Od najwcześniejszych lat życia, natura była dla mnie moim światem. Spędzałam wiele godzin blisko natury, a dziś zaczęłam z niej czerpać. Na początku uczyłam się wykorzystywać  rośliny dla swojego zdrowia, i powoli odkrywałam ich niesamowitą moc.  Natura wie wszystko, trzeba tylko umieć z niej skorzystać. Dlatego od wielu lat prowadzę też firmę zajmującą się dystrybucją i produkcją w 100% naturalnych, ale także bardzo skutecznych kosmetyków.Dziś całe moje doświadczenie jest w kosmetykach naturalnych Elixirby nature www.elixirbynature.pl

Moją misją życiową jest "uzdrawianie" podnoszenie życiowej energii ludzi oraz przywracanie do naszego życia roślin i  ziół o prozdrowotnych właściwościach, które mimo wspaniałych właściwości leczniczych, dziś często są już zupełnie zapomniane. 

Justyna Sobolewska-Noël

Pod adresem http://blog.elixirbynature.pl/, prowadzę bloga dotyczącego zdrowia, natury i urody.  

Na kanale You Tube o nazwie Life energy Up https://www.youtube.com/channel/UCUgA5KPGxeqNGBxcB7azc2Q pokazuję kawałek mojego świata, mówię o zdrowiu i urodzie, a także przełamuje mój lęk przed publicznym pokazywaniem siebieJ

Na stronie  www.fundacjaekomost.pl możesz poznać moją Fundację EkoMost, którą stworzyłam oraz skorzystać z warsztatów super energetycznych warsztatów, które mają na celu ponosić nasze energię i radość życia, informację o nich znajdziesz w zakładce PROJEKTY. 

Na stronie www.elixirbynature.pl możesz poznać kosmetyki naturalne, które stworzyłam po 8 latach doświadczeń pracy z gabinetami kosmetycznym i 2 latach poszukiwań najskuteczniejszych naturalnych, roślinnych substancji aktywnych.

Kwota 11 160.55 złotych ma za zadanie pokryć koszt pierwszego wydruku książki w formie papierowej w ilości 1000 sztuk. Kolejne dodruki będą finansowane ze sprzedaży pierwszej partii książek. Ze środków własnych Fundacji zostało sfinansowane dostosowanie książki i  strony www.fundacjaekomost.pl do wydania jej w formie on-line. Zdecydowałam się na crowdfunding, bo finansowanie społecznościowe to jedyna forma finansowania, która zapewnia możliwość wydania niezależnie książki, oraz pozwala na skuteczne nagłośnienie jej tak, aby mogła informacja o niej mogła dotrzeć do osób jej potrzebujących. Sprzedaż książki ma wspierać działalność statutową Fundacji EkoMost i dzięki temu realizować wiele wspaniałych projektów społecznych, adresowanych również do osób wychodzących z choroby nowotworowej. Od lat działamy społecznie i wierzymy w siłę społecznego zaangażowania, dla dobrej sprawy, dlatego prosimy o wsparcie!:)

Zbiórka dotyczy zebrania środków na wydanie pierwszych 1000 egzemplarzy w formie papierowej.

Koszt założony: 11 160.00 zł

W kosztach znajduje się:

Redakcja i korekta: 3 389,05 zł  +5% vat : 3 558,50 zł

Druk wraz z łamaniem: 3740,62 +5% vat: 3937,50 zł

Okładka sesja: 1000 zł +23 % vat: 1230  zł

Prowizja portalu Polak Potrafi i operatora płatności: 863,87 zł

Podatek do US: 1570,68 zł

Jeśli osiągniemy więcej to wszystkie pieniądze przeznaczę na dodruk, który cenowo wynosi:

200 szt.  druk + 5% vat 1081,20 zł

500 szt.  druk + 5% vat 2257 zł

1000 szt. - druk + 5% 3937,50 zł  

PAMIĘTAJ! Jeśli projekt nie osiągnie 100% pieniądze do Ciebie wrócą!

Przygotowałam dla Was atrakcyjne nagrody - w zależności od kwot wsparcia są to m.in.

  • Wpis dziękujący z imienia i nazwiska ofiarodawcy  za pomoc w wydaniu książki i udział w akcji Polak Potrafi, który umieszczę w na stronie www.fundacjaekomost.pl przy opisie książki.
  • Imienne podziękowanie na Facebooku Fundacji i Blogu.
  • Wydrukowane egzemplarze książek z osobistym wpisem i osobistą dedykacją. 
  • Książka w wersji on line, którą ci prześlę w formie pliku PDF.
  • Moje najnowsze Secret Serum które stworzyłam dla Elixir by nature zawierające wyłącznie naturalne roślinne ekstrakty, do wyboru: serum na trądzik, na naczynka, lub poprawę kolorytu. (poj 30 ml).
  •  Vouchery na  zestawy kosmetyków Elixir by nature.
  •  Zestawy mini kremów od Elixir by nature.
  •  Książka żywność i demokracja. Wprowadzenie do suwerenności żywieniowej. Autor: Marcin Gerwin. 5 sztuk.
  •  1 dniowe warsztaty PRZEŻYĆ RAKA – dla osób walczących z chorobą nowotworową ich rodzin i bliskich. Ta opcja dostępna jest w całej Polsce, jednak konieczna jest organizacja sali, grupy uczestników, oraz wcześniejsze uzgodnienie terminu.
  •  Spotkanie z autorką przy kawie*. Podobno jestem całkiem miła :) Na spotkaniu wręczę Wam osobiście egzemplarz książki z dedykacją i autografem. 

* Opcja dostępna w Warszawie. W innym przypadku zwycięzcę poproszę o przyjazd w tą właśnie okolicę. Oczywiście celem spotkania jest rozmowa o książce i sprawach jej dotyczących:)

Chcę podziękować dwóm osobom, które bardzo pomogły mi w wydaniu  książki:

Blance Łyszkowskiej - za wszystko!

Wojtkowi Zacharek - za profesjonalne rady redaktorskie i wydawnicze!

DZIĘKUJĘ :)

Gorąco zapraszam do wsparcia!

Media o Twoim projekcie:

Dwukrotnie wygrała z nowotworem. Napisała poradnik dla chorych i ich bliskich pt.Przeżyć raka

dkl.doba.pl | 2017-11-23

W swoim życiu dwukrotnie przeszła przez chorobę nowotworową i nie był to tzw. nawrót tylko dwie różne historie z rakiem w roli głównej. Justyna Sobolewska-Noël swoje doświadczenia opisała w książce pt. \"Przeżyć raka\", która jest poradnikiem dla chorych i ich bliskich. Obecnie prowadzona jest zbiórka

WYwiad w TVP 1, w programie Dzień Dobry Polsko

www.facebook.com | 2017-11-23

Już dwukrotnie pokonała w swoim życiu nowotwór, a teraz napisała książkę \"Przeżyć raka. Przewodnik dla chorych i ich bliskich\" 📙 Posłuchajcie rozmowy z Justyną Sobolewską-Noel, która jest żywym dowodem na to, że życie nie kończy się na chorobie 😊

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.12.2017 22:10