Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Borys Tynka

Borys Tynka

Kraków

Od kilku lat jestem pasjonatem Odessy. Na co dzień prowadzę niewielkie biuro podróży specjalizujące się w organizacji wypoczynku w Polsce dla turystów z krajów byłego bloku wschodniego. Kilka ostatnich lat poświęciłem dodatkowo na organizację wypoczynku polskich turystów za naszą wschodnią granicą, głównie we Lwowie, Kijowie i ukochanej Odessie. Poza pilotowaniem polskich wycieczek na Ukrainę, zajmuję się jej promocją, współpracuję z tamtejszymi organizacjami turystycznymi, pomagam w organizacji turystycznych targów, wspierając wielokrotnie wystawców z ukraińskich miast.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

251 PLN z 20000 PLN

3 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 31.05.2019.

Przewodnik po Odessie

O projekcie

     Celem projektu jest wydanie przewodnika po Odessie oraz jego dystrybucja w księgarniach.

Похожее изображение

     W przewodniku, który mam nadzieję wydać dzięki Twojemu wsparciu, chciałbym przedstawić Odessę taką jaką jest naprawdę. Chcę opowiedzieć jej historię, chcę zaproponować ekonomiczny i wielokrotnie sprawdzony wariant dojazdu a co najważniejsze chcę zaproponować wspólne zwiedzanie miasta trasami obejmującymi najciekawsze i najpiękniejsze obiekty. Chciałbym aby wszyscy pokochali to przepiękne  miejsce i mam szczerą nadzieję, że przewodnik zachęci turystów do przyjazdu powodując równocześnie, że po powrocie do domu zatęsknią  za tym miastem i zapragną odwiedzić go ponownie.

Картинки по запросу odessa

     W Odessie bywam bardzo często i równie często zastanawiam się czym jest to spowodowane. Za każdym razem przeważa chęć ponownego spaceru po znajomych zaułkach, parkach, plażach, skwerach ale czy to wszystko? Kiedy to się zaczęło? Pamiętam swoją  pierwszą wizytę w Odessie w 2008 roku i spacery po zacienionych ulicach do chwili obecnej wzbudzają we mnie oczywistą nostalgię .

Картинки по запросу дом с атлантами одесса

     Dzisiejszą Odessę zna praktycznie cały świat. Miasto, które kilka wieków temu było niewielką tatarską warownią przyciąga turystów zarówno  ukraińskich jak i zagranicznych. Przyciąga swoją historią, mitami, legendami, anegdotami, pieśniami, swoją specyfiką i kolorytem. Być może słyszałeś o schodach Potiomkinowskich, ulicy Deribasowskiej czy też wspaniałych choć nie koniecznie najczystszych odeskich plażach. Każda ulica w tym mieście, każdy pomnik, każda kamienica to oddzielna opowieść. Ciepła morska bryza wita turystę na każdym rogu, nawet jeżeli jest to tylko wytwór jego wyobraźni. Odessa stała się najbardziej charyzmatycznym i kolorytnym miejscem na wybrzeżu morza Czarnego a także potężnym portem targowym i w późniejszym okresie morską bazą floty ukraińskiej. W mieście, które stało się legendą panuje niepowtarzalny klimat, który natchnął wielu pisarzy, poetów, muzyków i malarzy. Życie w tym mieście uczy być sobą, uśmiechać się, widzieć wszędzie piękno i cieszyć się każdą chwilą. Odessa zawsze pozostanie zagadką, którą chciałoby się rozwiązywać bez końca i miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Odessa to przede wszystkim ludzie, cudowni, życzliwi, z ogromnym i specyficznym poczuciem humoru. To kierowcy marszrutek, babcie na Priwozie, handlarze na Starokonnym bazarze.

Картинки по запросу дом с одной стеной

     Od samego początku pozwalano tutaj na więcej przez co miasto przyciągało zarówno wielkie talenty jak i kryminalistów oraz  awanturników. Położenie geopolityczne zapewniło Odessie niepowtarzalne oblicze lecz równoczesnie stało się przyczyną  wielu wzlotów i upadków. Wojny, choroby, wewnętrzne walki o władzę a także żydowskie pogromy były dla czarnomorskiego portu niezwykle  ciężkimi przeżyciami. Należy o tym pamiętać odwiedzając okolice góry Dżumki, spacerując po Primorskim bulwarze czy też spoglądając na morski dworzec ze znajdującym się na nim pomnikiem  poświęconemu żonom marynarzy. Należy również pamiętać o tym, że Odessa to nie tylko cudowne w swojej urodzie historyczne centrum miasta ale również biedne dzielnice Mołdawanka, Słobodka i Pieresyp.  To również plaże zapełnione w okresie letnim przez turystów, bazary, które nie sposób ominąć, zakątki przesycone sztuką, opera, muzea oraz teatry.

 

     Perła na morzu, południowa Palmira, południowa stolica, mały Paryż, czarnomorski Madryt, to tylko kilka z określeń tego unikalnego miejsca. Mieszanka morza, słońca, czystego powietrza oraz dobrego humoru odczuwalna jest na każdym kroku czyniąc z Odessy  miejsce szczególne i niepowtarzalne.

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 31.05.2019 22:10