Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bartłomiej Bublewicz

Bartłomiej Bublewicz

Warsaw, Poland

Napisz wiadomość do Projektodawcy

570 PLN z 1299 PLN

27 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

43%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.03.2016.

Interaktywny Przewodnik 'Niskobudżetowa Azja'

O projekcie

Daleka Azja od dawna była moim wielkim marzeniem. Od roku planuję niskobudżetowy wyjazd do Chin koleją transyberyjską i transmongolską. W ciągu 34 dniowej wyprawy marzeń mam zamiar odwiedzić 5 krajów, w których mam nadzieję poznam mnóstwo zakręconych osób, tak zwanych jednorazowych przyjaciół (a może i nie jednorazowych) którzy chętnie wzięliby udział w moim projekcie. 

 

 

Niestety żaden przewodnik, blog, strona nie odpowiadają na wszystkie pytania niskobudżetowego podróżnika. Zebranie wszystkich informacji na temat przygotowania takiej podróży za jak najmniejsze pieniądze zajęło mi ponad pół roku, a i tak wiem, że wszystkich szczegółów nie poznam w inny sposób jak... na własnej skórze. Finalnie chciałbym stworzyć przewodnik w formie magazynu online oraz bloga podróżniczego na temat niskobudżetowego wyjazdu do Chin - interesuje mnie w jaki sposób zorganizować taką wyprawę aby zobaczyć jak najwięcej za jak najmniejsze pieniądze. 

 

 

 

Chciałbym podpowiedzieć przyszłym podróżnikom jak wykorzystując promocje przewoźników dojechać do Moskwy za 54 zł, kiedy i jak kupić bilety do Irkucka aby cena była najniższa (w zależności od kursu rubla oscylująca w granicach 300 - 400 zł), jak dotrzeć i gdzie rozbić się na wyspie Olchom, gdzie zjeść dobrego Omula albo gdzie i jak go złowić i przyrządzić samemu nad ogniskiem, jak w kilku etapach dojechać do Ułan Bator by ominąć wysokie koszta pociągu międzynarodowego, jak poruszać się po Mongolii i jak dojechać nad Jezioro Terchijn Caagan bez konieczności wypożyczania JEEPa, jak nie tracąc dużej ilości czasu zorganizować wypad na pustynię Gobi, jak w kilku etapach dojechać do Pekinu, jak poruszać się po mieście, w jakich miejscach tanio zjeść, jakie miejsca warto zobaczyć w Chinach w ciągu 6 dni, oraz informacje techniczne jaki namiot wybrać, ciepły śpiwór, gdzie możemy dostać profesjonalny plecak 80L za grosze i wiele innych wskazówek. Tych wszystkich informacji szukałem w sumie czterech przewodnikach i na kilkunastu portalach oraz blogach. Sam chciałbym zebrać je wszystkie w jedno miejsce aby służyły innym i mogły skrócić czas przygotowania się do podróży.

 

 

Jako student kulturoznawstwa oraz wielki pasjonat dziennikarstwa a od niedawna podróży, chciałbym połączyć ze sobą dwie największe pasje by stworzyć coś z czego nie tylko ja będę czerpał satysfakcję ale coś co będzie przede wszystkim lekcją i odpowiedzią dla wszystkich głodnych wschodu.

 

 

 

Dlatego oprócz przewodnika w tradycyjnej formię, chciałbym przygotować profesjonalny przewodnik w formie interaktywnego wideo. Film będzie realizowany lustrzanką Canon 5D, z lampą doświetlającą oraz mikrofonem kierunkowym RODE.

Niezbędny sprzęt prawie skompletowany, największym wydatkiem może okazać się przygotowanie lustrzanki i mikrofonów na warunki ekstremalne (nocleg w gorącym pociągu lub mokrym namiocie mogą zniszczyć dzieło. Tak, nie planuję noclegów innych niż pociąg + namiot, jak przygoda to przygoda).

 

 

Finałem podróży będzie powrót... samolotem! Planuję wrócić z Pekinu do Moskwy, gdyż to najtańsza z możliwych opcji a z Moskwy do Warszawy dojechać znów za 54 złote. 

I tu proszę o Państwa pomoc. Zbieram na możliwość powrotu samolotem tak aby uczynić całość rekordowo budżetowym wyjazdem. Oczywiście informacje o różnych formach finansowania projektów podróżniczych obowiązkowo zawrę w przewodniku - poradniku. :)

 

Trasa ma przebiegać następująco: Warszawa - Ryga - Petersburg - Moskwa - Irkuck - Olchom - Ułan Bator - Jezioro Terchijn Caagan - Pekin - Hua Shan (powrót przez Szanghaj) - Pekin - Moskwa - Petersburg - Ryga - Warszawa. 

Przewidywany termin podróży: sierpień/wrzesień 2016.

Publikacja magazynu online oraz bloga: październik 2016

Premiera interaktywnego wideo przewodnika: listopad 2016

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o projekcie i o mnie, napisz!

FACEBOOK

MAIL

 

 

Chcę być w pełni fair, dlatego jeśli uda się zebrać większą kwotę, resztę pieniędzy przekaże na leczenie i rehabilitacje Damiana Geldnera - brata mojej przyjaciółki chorego na padaczkę lekooporną i opóźnienie psychoruchowe.

 

 

Mam nadzieję że wspólnie damy radę!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.03.2016 18:06