Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

regio

regio

Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju Regio to organizacja łódzka działająca na pograniczu turystyki i kultury. To grupa przyjaciół, pasjonatów, regionalistów. Prowadzimy wycieczki po Łodzi, realizujemy gry miejskie, wydajemy przewodniki po Łodzi i regionie przeznaczone nie tylko dla turystów, ale też samych jej mieszkańców. Łódź jest w nich uwieczniona na filmowej taśmie, smakuje zalewajką i knedlami i jest mało znana - jak choćby podwórka Piotrkowskiej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6435 PLN z 6000 PLN

68 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

107%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.07.2015.

Przewodnik filmowy po województwie łódzkim

O projekcie

Zapraszamy Cię do wspólnej podróży – podróży niezwyczajnej lub wręcz… filmowej – przez miasta i miejscowości województwa łódzkiego. Jesteś wielbicielem polskiego kina i lubisz tropić w filmach znajome krajobrazy? A może poszukujesz wiadomości o tym, gdzie powstawały Twoje ulubione polskie filmy? Jeśli tak – wykup bilet na tę podróż – podróż z „Przewodnikiem filmowym po województwie łódzkim”!

O projekcie

Przewodnik będzie prowadził przez ponad 70 miejscowości województwa łódzkiego, m.in. Zgierz, Pabianice, Sieradz, Łowicz, Arkadię, Skierniewice, Piotrków Trybunalski, Sulejów, Wolbórz, Poddębice, Bratoszewice czy Lutomiersk oraz około 120 filmów i seriali, takich jak „Ida”, „Papusza”, „Vabank”, „Ziemia obiecana”, „Stawka większa niż życie”, „Czterej pancerni i pies”, „Potop”, „Chłopi”, „Historia kina w Popielawach” i wiele, wiele innych. Oprócz zdjęć filmowych plenerów, zdjęć dokumentujących pracę filmowców oraz opisów  filmów, w książce znajdą się ciekawostki, anegdoty i wspomnienia związane z realizacją znanych produkcji filmowych oraz informacje krajoznawcze dotyczące wszystkich miejscowości.

 

Czy wiesz, gdzie znajduje się bajkowa „Akademia Pana Kleksa”? Adaś Niezgódka na spotkanie z przygodą ruszał z podwórka przy łódzkiej Piotrkowskiej nr 26, po piegi do golarza Filipa udawał się do Piotrkowa Trybunalskiego, a sama Akademia to pałac w Nieborowie. 

Czy pamiętasz jak Czterej Pancerni zdobywali Berlin? W rzeczywistości zdobywali... Aleksandrów Łódzki – na dawnym lotnisku polowym wybudowana została olbrzymia makieta zrujnowanej ulicy oraz pełnowymiarowej Bramy Brandenburskiej (20 m wysokości!)

Te i wiele innych ciekawostek i tajemnic filmowych planów poznasz, gdy wydamy przewodnik.

Kto za tym stoi?

 Autorem książki jest Maciej Kronenberg - łodzianin, regionalista, z wykształcenia geograf turyzmu; autor książek o Łodzi i regionie, m.in. „500 zagadek o Łodzi i regionie łódzkim” (2005), „ABC regionów Polski” (2008), "Przewodnik po filmowej Łodzi" (2010) oraz "Stawkowy przewodnik filmowy" (2014); współtwórca Łódzkiego Szlaku Dziedzictwa Filmowego, autor filmowej aranżacji wnętrz łódzkiego hotelu Stare Kino Cinema Residence. Licencjonowany przewodnik po Łodzi i województwie łódzkim; od 1999 r. aktywnie działa w łódzkich organizacjach pozarządowych, angażując się w działania na polu zrównoważonego transportu i turystyki.

 

Wydawcą książki jest stowarzyszenie Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO. Znamy się na turystyce filmowej - wydaliśmy już „Przewodnik po filmowej Łodzi” i „Stawkowy przewodnik filmowy”, prowadzimy wycieczki szlakiem filmowym po Łodzi. Teraz wraz z Wami i dzięki Wam chcemy ruszyć w dalszą podróż.

Naszym celem jest wydanie przewodnika jeszcze w te wakacje, gdyż to książka, którą najlepiej spakować do plecaka bądź walizki, czytać na hamaku lub wycieczce rowerowej. Przewodnik pokazuje świat oczami filmowców, inspiruje do jet settingu - odbywania podróży śladami miejsc kręcenia filmów, zachęca do uważnego oglądania filmów i sięgania po ambitne polskie kino.

 

Dlaczego nasz projekt?

Pozyskaliśmy już kilku partnerów instytucjonalnych, jednak koszty wydania książki takiej samej jakości, jak nasze dotychczasowe publikacje (dobrej jakości papier, wzmocniona okładka, całość w pełni kolorowa, skład robiony przez jedno z najlepszych studiów graficznych – Fajne Chłopaki) w nakładzie 3 000 egzemplarzy wynoszą 35 000 zł.

Dlatego potrzebujemy wsparcia Twojego i Twoich znajomych. 6 000 zł to kwota, której nam jeszcze brakuje do pokrycia kosztów przygotowania i druku książki. Wierzymy, że wspólnie możemy wydać tę książkę. Filmowe dziedzictwo Łodzi i regionu łódzkiego to nie jest pusty slogan. Dołóż swoją cegiełkę, by wydać z nami książkę, która pokaże filmowe piękno regionu. To książka, dzięki której będziesz dumny, że stąd pochodzisz, że tu mieszkasz, studiujesz, pracujesz. Pokaż Polsce, że region łódzki ma w sobie "to coś" a kamera filmowa kocha jego miasteczka i krajobrazy.

Jeżeli zbierzemy 130% tej kwoty to będziemy mogli dodać 15 dodatkowych zdjęć archiwalnych z zasobów Filmoteki Narodowej, pokazujących jak wyglądała praca na planach filmowych w regionie łódzkim.

Jeżeli zbierzemy 160% tej kwoty to książkę uda nam się powiększyć o dodatkowe 48 stron i dodać jeszcze więcej filmowych ciekawostek.


Zapraszamy jeszcze do udziału w filmowym quzie. Odpowiedzi będziemy publikować w zakładce Aktualności.

 

 

Więcej informacji o nas, "Przewodniku filmowym po województwie łódzkim" oraz innych udanych realizacjach znajdziesz na naszej stronie www, na facebooku oraz fanpagu Przewodnika po filmowej Łodzi

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

"Przewodnik filmowy po województwie łódzkim". Zbierają środki na książkę o filmowej historii regionu

www.dzienniklodzki.pl | 2015-06-05

Łódzkie Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju Regio zamierza w wakacje wydać "Przewodnik filmowy po województwie łódzkim".

Powstaje filmowy przewodnik po województwie łódzkim

www.mmlodz.pl | 2015-05-26

Stowarzyszenie Regio przygotowuje filmowy przewodnik po Łodzi i miastach województwa. Na realizację projektu potrzeba 6 tys. zł.

Powstaje filmowy przewodnik po województwie łódzkim

lodz.naszemiasto.pl | 2015-05-26

Stowarzyszenie Regio przygotowuje filmowy przewodnik po Łodzi i miastach województwa. Na realizację projektu potrzeba 6 tys. zł.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.07.2015 10:10