Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

PRZEWODNICY BEZ GRANIC

PRZEWODNICY BEZ GRANIC

Cały Świat

Oto my, POLSCY PRZEWODNICY z różnych stron świata. Łączy nas zawód i pasja z jaką go wykonujemy. Ale przede wszystkim łączy nas to, że uwielbiamy dzielić się wiedzą z innymi. Po wybuchu pandemii, zbliżyła nas do siebie sytuacja w jakiej się znaleźliśmy. Odebrano nam ulice, które są naszym terenem działania, a osobom, które mogą nas słuchać utrudniono podróżowanie. Ale tak łatwo się nie poddajemy. Postanowiliśmy zbudować wspólnotę ludzi, których łączy pasja poznawania świata.
Tak powstają: PRZEWODNICY BEZ GRANIC.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

12760 PLN z 33000 PLN

69 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

38%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 27.08.2020.

TWORZYMY WIRTUALNĄ PRZESTRZEŃ DO WSPÓLNYCH PODRÓŻY

O projekcie

CEL PROJEKTU

 

Celem zbiórki jest kreacja platformy, która ma za zadanie  tworzyć alternatywne sposoby zdobywania środków do życia przez przewodników, a podróżnikom dać możliwość  odkrywania  świata na różne sposoby: zarówno w tej wirtualnej, jak i realnej przestrzeni. Już w tej chwili możecie zobaczyć pierwsze efekty, ale żeby rozwinąć ten innowacyjny projekt potrzebna nam finansowa pomoc na całe zaplecze techniczne, graficzne, informatyczne, logistyczne i administracyjne. Tylko w ten sposób platforma PRZEWODNICY BEZ GRANIC  będzie mogła się rozwijać i w pełni funkcjonować przez lata, dając obopólne korzyści przewodnikom i turystom. Dlatego prosimy o wsparcie nie na "zakup ryby, tylko na zakup naszej własnej wędki". Potrzebujemy pomocy, aby projekt nabrał wiatru w żagle i dajemy sobie na to czas do końca tego roku.

 

Zdobyte środki przeznaczymy na:

- stworzenie profesjonalnej, rozbudowanej strony www,

- pozycjonowanie oraz marketing projektu,

- oprawę graficzną i audiowizualną,

- szkolenia w zakresie marketingu sieciowego,

- opłaty serweru oraz domeny na okres 5 lat,

- zastrzeżenie i opłata patentu,

- informatyzację projektu,

- opłaty związane z funkcjonowaniem firmy (ZUS, podatki, księgowość),

- opłaty administracyjne oraz skarbowe,

- inwestycje na produkty sprzedażowe, 

- dostęp do narzędzi pozwalających na sprzedaż wiedzy w formie wirtualnej.

 

 

GENEZA POWSTANIA PROJEKTU

 

Epidemia koronawirusa zmieniła życie nas wszystkich na wielu różnych płaszczyznach. Branża turystyczna, którą reprezentujemy była jedną z pierwszych, która wyjątkowo silnie ucierpiała w wyniku zaistniałej sytuacji i jeszcze długo nie wróci do normalności. Nas polskich przewodników porozrzucanych po całym świecie dotyka to w szczególnie drastyczny sposób, ale nie poddajemy się. Chcąc chronić nasz zawód, wychodzimy z inicjatywą, łączymy siły i wymyślamy się na nowo. Tak powstaje inicjatywa: PRZEWODNICY BEZ GRANIC. 

 KORZYŚCI DLA TURYSTÓW

 

Chcemy stworzyć portal, który stanie się wyjątkową skarbnicą wiedzy tworzoną przez przewodników dla podróżników. Przygotowując wakacje, często spędzamy wiele dni przekopując zasoby internetu w poszukiwaniu informacji i nigdy do końca nie możemy być pewni, czy nadal są one aktualne. Teraz nie musicie się już martwić! 

Po raz pierwszy powstaje przestrzeń, gdzie w jednym miejscu znajdziecie kontakt do najlepszych, rekomendowanych i sprawdzonych polskich przewodników z całego świata. 

Ponadto będą oni tam dzielić się cennymi  informacjami z pierwszej ręki, bazując na swoim wieloletnim życiu w różnych częściach globu. Znajdziecie tam  filmy i książki, po które warto sięgnąć przed wyjazdem lub w ramach wspomnień po powrocie. Muzykę doskonale wprowadzającą w klimat miejsc. Restauracje w których poczujecie prawdziwy smak odległych krajów. Aż wreszcie praktyczne wskazówki dotyczące noclegów. Takie informacje to prawdziwy skarb dla każdego podróżnika. 

Obiecujemy Wam,  że będziemy uaktualniać i wzbogacać tą platformę, aby każdy mógł przeżyć niezapomnianą podróż.

 KORZYŚCI DLA PRZEWODNIKÓW

 

Inicjatywa ta pozwala nam, przewodnikom wymyślać się na nowo, aby przystosować się do obecnej rzeczywistości.  To alternatywna forma zaistnienia także  w wirtualnym świecie.  Nie mając do tej pory fizycznej siedziby,  na tej platformie chcemy również stworzyć  internetowy sklep, w którym wszyscy przewodnicy będą mogli sprzedawać swoją unikatową wiedzę. W ten sposób nie będziemy zmuszeni do zrezygnowania z zawodu, który tak bardzo kochamy. 

 JAK TO OSIĄGNĄĆ?

 

To Wy jesteście kluczem. Możecie przyczynić się do powstania tego przełomowego projektu. W zamian damy coś od siebie.  Coś co potrafimy i kochamy robić:  dzielić się naszą wiedzą i pozytywną  energią. W realizację nagród zaangażowało się wielu polskich przewodników z całego świata oraz nasi przyjaciele, którzy w ten sposób chcą nas wesprzeć i którym za to z całego serca dziękujemy.

 

 

OTO NIEKTÓRE Z NASZYCH SUPER NAGRÓD

 

- POCZTÓWKA Z … Lubisz pocztówki? Znasz kogoś, kto lubi je dostawać? Chcesz zrobić oryginalną niespodziankę chłopakowi, mamie, dziadkowi, żonie? A może samemu sobie? Jest na to prosty sposób bez ruszania się z domu! Polscy przewodnicy, rozsiani po świecie zrobią to w Twoim imieniu!

 

 

- PŁYTY MUZYCZNE OD NASZYCH PRZYJACIÓŁ:

 

* Chóru  VOxalba, który jest jednym z najbardziej cenionych projektów tego typu w Katalonii. Łączy klasykę z muzyką świata. Prawdziwa uczta dla ucha.

* Niezwykłej artystki Ani Brzozowskiej -  autorka tekstów/muzyki i skrzypaczki.

* NORBI i jego piąta płyta wraz z autografem. Norbi to autor między innymi ponadzcasowego i kultowego kawałka "Kobiety są gorące" oraz wakacyjnego hitu "Materacci".

* Michała Bajora “Kolor Cafe” z polskimi wersjami przebojów francuskich i włoskich. Legenda polskiej sceny śpiewa i uzależnia! 

* Łukasza Mikuły z Krakowa, przekazuje album w którym oprócz własnych kompozycji znajdziemy też covery. Utwory utrzymane w stylistyce rockowo bluesowej łatwo wpadają w ucho ...  Płyta jest niedostępna w publicznej sprzedaży.

* PROSTO Z TANZANII ! Wyjątkowa płyta muzyczna, nie do dostania w Polsce: “Safari Sound Band” z wielkim hitem Jambo Bwana.

 

 

 

 

 

 

 

- SUWENIRY PROSTO Z SARDYNII, MEKSYKU, SRI LANKI I AMSTERDAMU

 

 

 

 

- ZWIEDZNIE Z PRZEWODNIKIEM w Porto, Walencji, Hawanie, Chorwacji, Madrycie oraz NOCLEGI w Barcelonie, Skopje i Porto ! 

 

 

 

 

- KOMBO VIDEO QUIZ. Jedyna taka okazja na zakup mega quizu z udziałem 16 Przewodników Bez Granic! Dzięki temu poznasz ciekawostki opowiedziane z pasją przez naszych przewodników.

 

 


- TORBA BAWEŁNIANA Miłość Bez Granic z naszej premierowej kolekcji: "MIŁOŚĆ BEZ GRANIC". To nasza odpowiedź na szerzącą się na świecie nietolerancję. Stawiamy na pozytywną energię i jasną stronę mocy

 

 

 

- KOSZULKA Miłość Bez Granic z naszej premierowej kolekcji: „MIŁOŚĆ BEZ GRANIC”. To nasza odpowiedź na szerzącą się na świecie nietolerancję. Stawiamy na pozytywną energię i jasną stronę mocy.

 

 

 

- UNIKATOWE FOTOGRAFII naszych przyjaciół z Polski oraz Chile.

 

 

 

-LIMITOWANA KOLEKCJA POCZTOWEK przedstawiająca prace słynnej polskiej artystki, laureatki Paszportu Polityki, Moniki Sosnowskiej wraz z dedykacją i autografem. Pocztówki zostały wydane przez Galerię Schaulager z okazji wystawy w 2008 roku.

 

 

 

 Nagrody prześlemy najpóźniej w ciągu 30 dni od dnia zakończenia zbiórki.

 

 

TYLKO RAZEM MOŻEMY POKONAĆ PRZECIWNOŚCI LOSU!

 

 

 

 

Śledźcie nas na:

 

naszej stronie Przewodnicy Bez Granic

  

Facebook Przewodnicy Bez Granic

 

DZIĘKUJEMY ZA WSPRACIE !

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Przewodnicy Bez Granic w magazynie Polska i Świat w TVN24

tvn24.pl | 2020-07-09

Przewodnicy Bez Granic - przez pandemię stracili pracę, ale nie załamują rąk, wierzą że jeszcze wrócą na ulice pełne turystów i z bliska będą im pokazywać obiekty warte zobaczenia, pełne historii. Na czas korona-wirusa przenieśli się do wirtualnego świata.

Przewodnicy Bez Granic w RADIO RAM z Wrocławia.

www.radioram.pl | 2020-07-09

Polacy z różnych stron świata stworzyli wirtualną platformę Przewodnicy bez granic. Chcą przetrwać wspólnie i oprowadzać nas dalej. W Podróżach z Radiem RAM o pomyśle i jego realizacji opowiedzieli: Ewelina Masłowska i Agata Sosnowska z Barcelony oraz Marcin Martinho.

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 27.08.2020 16:04