Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Karolina Ford

Karolina Ford

Toruń

Reżyserka i scenarzystka kształcona na Università degli Studi Roma Tre w Rzymie, teraz także głośno wzdychający pod sponsorskimi drzwiami producent. Ze swoim ostatnim filmem krótkometrażowym "Dlaczego nie tańczę na ulicach" odwiedziła kilka europejskich festiwali filmowych i teraz już dobrze wie dlaczego nie tańczy, a robi filmy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4766 PLN z 3000 PLN

85 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

158%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.08.2014.

Film krótkometrażowy "Prześwity"

O projekcie


Szanowni Państwo!
Udało się! Zebraliśmy postulowaną przez nas kwotę, a nawet dużo więcej! Za wszystkie przejawy Waszej serdeczności, za każdą złotówkę, jej dziesiątki i setki - serdecznie dziękujemy! Zapraszamy do śledzenia postępów z planu zdjęciowego na https://www.facebook.com/nonstopkolorfotofilm
Teraz nie pozostaje nam nic innego jak ruszać do AKCJI!
Pozostańmy w kontakcie!

Szanowni Państwo!

Dzięki Wam mogliśmy rozpocząć próby, ponieważ mamy już pewność, że za kilkanaście dni spotykamy się na planie zdjęciowym! Mimo tego jednak nadal prosimy o Wasze wsparcie, ponieważ dzięki większemu budżetowi będziemy mogli zainwestować w lepszy jakościowo sprzęt oraz będziemy mieli możliwość opłacić więcej składników potrzebnych nam do ekspresji wizualnej, którą chcemy Wam przedstawić w "Prześwitach", tj. obiektywy, szyny i kran! Dziękujemy i prosimy o więcej!

 

 

 

Projekt, z którym niniejszym chcemy Państwa zapoznać, jest krótkometrażowym filmem utrzymanym w konwencji realizmu magicznego, w którego produkcję zaangażowali się toruńscy twórcy związani z kulturą audiowizualną oraz artyści znani szerszej publiczności z ekranu kinowego. „Prześwity” są opowieścią o przemijaniu i stonowanej dojrzałości skontrastowanej z tętniącą młodością. Przede wszystkim jednak są historią samotności, która jest nieustannym rewersem miłości. 

 

Opis fabuły:

W podupadającej posiadłości, w niewielkiej wsi, mieszka małżeństwo w podeszłym wieku. Lata świetności dworku, jak i lata własnej miłości, mają już dawno za sobą. Małgorzata, w swoich oczach odarta z kobiecości przez zdarzenia z przeszłości, stara się zmierzyć z przychodzącą na nią starością. Codziennymi obowiązkami i obcesowym zachowaniem zagłusza pragnienie dbania o siebie, pragnienie bycia kobietą i potrzebę przebywania z drugim człowiekiem. Starzejący się Antoni, któremu brakuje odwagi i inicjatywy, ucieka przed poczuciem winy poza dom, przebywając z dala od żony, co prowokuje nieufność, niechęć i podejrzenia. Jedyne co łączy tych dwoje ludzi to wspólna posiadłość oraz dzieci, na których odbija się skomplikowana relacja rodziców. Trenująca taniec wnuczka jest dla swojej babci cieniem przeszłości: uosabia niespełnione pragnienia, przywołuje tęsknotę za młodością i towarzyszącymi jej przywilejami. Zmysłowa i spontaniczna dziewczyna zjawia się w dworku wraz ze swoim narzeczonym, który jako przyszły lekarz, zajmuje się chorym sercem dziadka. Sprawy medyczne wymykają się jednak spod kontroli. Młodzi, zakochani w sobie idealiści, decydują się na przewrotny krok, aby wskrzesić wygasającą miłość dziadków. Dodatkowo okazuje się, że Antoni cierpi na tajemniczą i przeczącą logice przypadłość.

 

Ekipa:

Karolina Ford

reżyser, scenarzysta, producent

Absolwentka filmoznawstwa na UMK w Toruniu. Studentka sztuki filmowej na Università degli Studi Roma Tre w Rzymie. Stypendystka Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Autorka kilkakrotnie nagradzanej w 2008 r. krótkometrażowej mrocznej „Tatantuli” i do teraz podróżującej po Europie etiudy „Czemu nie tańczę na ulicach”. Współpracowała z reżyserem Alim Asgarim, nominowanym w 2013 r. do Złotej Palmy w Cannes. Z okazji pracy nad „Prześwitami” zgromadziła wokół siebie wielu artystów, z którymi od kilku miesięcy ciężko pracują, abyście już niebawem mogli poznać sensualny i osobliwy świat pałacowych komnat bohaterów.

 

Delfina Wilkońska, aktorka

absolwentka PWSFTviT w Łodzi, aktorka Teatru Nowego w Łodzi. Obsadzana w serialach „Ojciec Mateusz” i „Komisarz Alex”. Na dużym ekranie zadebiutowała jedną z głównych ról w filmie „Pokaż kotku co masz w środku” S. Kryńskiego. Potem poszło już lawinowo. Był „Bilet na księżyc” Jacka Bromskiego i „Dziewczyna z szafy” Bodo Koxa. U nas Delfina jest zmysłową spontaniczną Natalią, wprowadzającą niemały zamęt w życie swoich dziadków, a przy okazji także w swoje.

 

 

Dźmitry Vinsent Papko, aktor

doktorant Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją karierę artystyczną rozpoczął jako muzyk, wydając w 2009 r. płytę "Pačatak". W 2012 r. wygrał casting do roli Mirona w filmie "Żywie Biełaruś" Krzysztofa Łukaszewicza. Film z sukcesem prezentowany był na festiwalach w Austrii, Portugalii, Czechach, Polsce i Belgii. W „Prześwitach” Vinsent jest statecznym młodym lekarzem, który daje się wciągnąć w niezwykłą grę pomiędzy dziadkami swojej narzeczonej a nią samą. 

 

Maria Kowalik, aktorka

absolwentka PWSFTviT w Łodzi. Poświęciła się teatrowi. Występowała w teatrach w Warszawie, Gorzowie, Toruniu i Koszalinie. Widzowie telewizyjni znają jej twarz z seriali „Daleko od szosy”, „07 zgłoś się”, „Królowa Bona”, „Plebania” czy „Klan”. U nas pani Maria wciela się w postać porzuconej Małgorzaty, surowej i wymagającej kobiety, która po wielu latach na nowo odkrywa swoją kobiecość. 

 

 

Jerzy Przeczewski, aktor

Największa niespodzianka i największa tajemnica „Prześwitów”. Aktor na co dzień pracujący w innym zawodzie.  W „Prześwitach” kreuje przewrotną rolą człowieka, który żyje wbrew biologii i medycynie. Gwarantujemy, że będziecie zachwyceni!

Natalia Miedziak, autorka zdjęć filmowych

absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Zajmuje się fotografią, grafiką i filmem, a dokładniej pracą operatorską i montażem. Jako operator zatrudniona była na planach filmów reklamowych, klipów promocyjnych i teledysków muzycznych. Na swoim koncie ma kilka indywidualnych wystaw fotograficznych. Na co dzień współpracuje z MOV Studio i Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

Damian Daniłowicz, autor zdjęć filmowych

absolwent filozofii na UMK oraz realizacji obrazu filmowego i telewizyjnego w WSSiP w Łodzi. Reżyser i scenarzysta. Autor intrygujących filmów krótkometrażowych, teledysków i reklam telewizyjnych (dla Sprite’a, Mentosa czy Volkswagena). Finalista konkursu dla młodych i zdolnych - Papaya Young Directors.

Mariusz Ziemba, kompozytor

Autor muzyki do filmów „Wymyk” Grega Zglińskiego i „Ostatnie piętro” Tadeusza Króla. Nikt tak jak on nie podkreśli muzyką klimatu „Prześwitów”, dzięki której w trakcie seansu będziecie mieli gęsią skórkę!

* w zanadrzu mamy jeszcze kilka aktorskich i rodzajowych niespodzianek, ale przestałyby być niespodziankami, gdybyśmy zdradzili je teraz, dlatego musicie wierzyć nam na słowo i poczekać do pierwszych pokazów! :)

 

Zdjęcia lokacji (dokumentacja):

 

 

 

 

Projekt dofinansowuje Urząd Miasta Torunia, a sprzętowo wspiera nas organizator Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CamerimageFundacja Tumult oraz MOV Studio.

       

 Na jakim jesteśmy etapie i na co potrzebujemy pieniędzy?

W tej chwili odbywają się ostatnie spotkania konsultacyjne i narady odnośnie scenariusza i jego zobrazowania na ekranie, ustalanie kadrów, tworzenie scenopisu, a także starania o pozyskanie funduszy, próby aktorskie, przymiarki kostiumów, próby kamerowe i próby z oświetleniem, logistyka transportu, ustalanie terminów oraz przygotowywanie harmonogramu planu zdjęciowego. Zdjęcia planowane są na drugą połowę sierpnia, ale bez Państwa pomocy nie uda nam się ich zrealizować, dlatego zwracamy się do Was o wsparcie. Chcemy zrobić piękny wizualnie, ciekawy, sensualny film, daleki od brutalności, bajdurzenia i bezsensu.

Pieniądze, o które prosimy, przeznaczymy na wynajem sprzętu, tj. kamer, obiektywów, rekordera, mikrofonów, wózka i szyn oraz na wynajem lokacji - pałacyku w woj. kujawsko - pomorskim.

Szanowni Państwo! Jeżeli uda nam się uzbierać więcej pieniędzy niż zamierzamy, zaowocuje to jeszcze lepszą jakością techniczną filmu, co pozwoli nam rozsyłać go po międzynarodowych przeglądach i festiwalach filmowych, dzięki czemu będziecie mieli pewność, że przyczyniliście się do powstania dzieła międzynarodowego na naprawdę wysokim poziomie, a o to właśnie nam chodzi :) Dodatkowo jeżeli nasz finansowy próg przekroczy 160%, będziemy prosić Państwa o telefoniczny kontakt, aby spotkać się z Wami na planie zdjęciowym! 200% - premiera juz teraz gwarantowana!

 

Dziękujemy!

Media o Twoim projekcie:

„Zobaczyć na ekranie swoje nazwisko”

kulturalnytorun.pl | 2014-08-07

O inspiracjach, sposobie na przełamanie patosu i o olśnieniu doznanym podczas seansu „Ogniem i mieczem”. Toruńska reżyserka – Karolina Ford odpowiada na pytania Igi Skowrońskiej przy okazji promocji filmu „Prześwity”.

Internauci potrafią! Pomogą toruniance stworzyć film

spodkopca.pl | 2014-08-05

Kolejny raz internauci zaprzeczają stereotypowym opiniom, że są ograniczonymi intelektualnie miłośnikami wątpliwej rozrywki. W ostatnim czasie ta grupa wyrasta na… ważnych mecenasów naszej kultury! Młodzi twórcy doskonale zdają sobie sprawę z siły nowego medium i chętnie sięgają po crowdfunding – czyli zbiórkę pieniędzy w internecie na określone projekty. Między innymi dzięki wsparciu użytkowników portalu PolakPotrafi.pl Karolina Ford, toruńska reżyser i scenarzystka stworzy swój kolejny film.

"Prześwity" - realizm magiczny po polsku

stopklatka.pl | 2014-07-22

Karolina Ford, autorka etiudy „Czemu nie tańczę na ulicach", pracuje nad kolejnym filmem – utrzymanymi w klimacie realizmu magicznego „Prześwitami". By dokończyć projekt, zbiera fundusze na portalu Polakpotrafi.pl.

Torunianka kręci film. Dołóż cegiełkę!

www.pomorska.pl | 2014-07-18

Kolejna toruńska inicjatywa szuka finansowego wsparcia w sieci. Tym razem możemy pomóc w realizacji filmu "Prześwity".

Toruńscy filmowcy zbierają pieniądze na zdjęcia

torun.gazeta.pl | 2014-07-16

Młodzi toruńscy artyści proszą internautów o wsparcie realizacji ich najnowszego filmu. Liczą, że uzbierają w ten sposób 3 tys. zł

W PRZYGOTOWANIU: PRZEŚWITY

off-film.pl | 2014-07-16

Akcja filmu rozgrywa się w podupadającym dworku, w małej wsi. Można rzec, że posiadłość jest zaniedbana, jak życie i relacje dwojga starszych małżonków: Małgorzaty i Antoniego. Małgorzata, w związku z nieuchronnie zbliżającą się starością przestała czuć się kobietą. Do tego jest coraz bardziej rozgoryczona, a niespełnione marzenia z młodości i problemy małżeńskie nie dają jej spokoju.

Ford robi nowy film. Pomóżmy.

festiwaltofifest.blogspot.com | 2014-07-14

Samotny dworek, realizm magiczny, ciekawi aktorzy i młoda reżyserka związana z Bydgoszczą i Toruniem. Projekt filmowy "Prześwity" ruszył z akcją pozyskiwania funduszy na serwisie crowfundingowym polakpotrafi.pl. To kolejny z toruńsko-bydgoskich projektów filmowych, który w ten sposób stara się zdobyć środki na realizację.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.08.2014 18:06