Już wkrótce na polakpotrafi.pl

Przełęcz Diatłowa 2018

Projekt startuje już za

O naszym projekcie

Celem projektu jest zebranie ogólnodostępnych materiałów audiowizualnych ze szlaku grupy Diatłowa, pogłębienie wiedzy dotyczącej tzn. tragedii na przełęczy Diatłowa z 1959 roku, odwiedzenie uczelni i fundacji grupy Diatłowa, góry Kholat Syakhl, Otorten, Chistop, przepięknych formacji skalnych Manpupuner oraz wielu innych kluczowych lokalizacji.

Dokumentalna relacja YouTube dedykowana analizie tragedii na Przełęczy Diatłowa

Zbiórkę rozpoczynamy 1 lutego 2018 w pięćdziesiątą dziewiątą rocznicę tragedii

Dogłębnie poznajmy interesującą kartę historii Rosji

Gry komputerowe, plakaty, koszulki, kubki i wiele innych nagród do zdobycia

Nasza ekipa

Piotr Leszczyński

Moja funkcja polegać będzie na filmowaniu, fotografowaniu oraz zdawaniu relacji z wyprawy za pośrednictwem YouTube. Ukończyłem tytułem magistra finanse i rachunkowość na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Zawodowo zajmuję się handlem. Mam 181 cm wzrostu. Interesuje się grafiką komputerową, fotografią oraz sportem. Językiem ojczystym jest język polski. Znam także język angielski i rosyjski. Uwielbiam turystykę górską. Prowadzę stronę przeleczdiatlowa.pl oraz facebook.com/przeleczdiatlowa.

Андрей Николаев (pol. Andriej Nikołajew)

Jestem Rosjaninem, mam 28 lat i mieszkam w Woroneżu, w którym studiowałem Informatykę na Państwowym Uniwersytecie Technicznym. Będę wspierał wyprawę merytorycznie oraz organizacyjnie. Mam za zadanie, poprzez kontakty w Rosji, zorganizować spotkania z rodziną Igora Diatłowa oraz badaczami tragedii. Zawodowo zajmuję się programowaniem. Lubię wspinaczkę górską, spadochroniarstwo oraz piesze wycieczki po Uralu. Poza językiem rosyjskim znam również język angielski.

Mariusz Grot

Dołączyłem do Piotra i Andrieja aby wesprzeć wyprawę organizacyjnie. Moim zadaniem jest weryfikacja i urealnienie planu podróży w terenie tajgi. Dzięki ukończonym studiom wyższym na kierunku geograficznym oraz doświadczeniu zdobytym w czasie licznych podróży mam nadzieję sprostać oczekiwaniom członków zespołu oraz wszystkich zainteresowanych wyprawą. Lubię sport i aktywne spędzanie czasu. Fizycznie jestem w pełni przygotowany na trudy wyprawy. Posługuję się językiem polskim, angielskim oraz słowackim.

Tomasz Grzywaczewski Reporter, pisarz, prawnik

Tajemnica przełęczy Diatłowa od lata rozpala wyobraźnię tropicieli teorii spiskowych, naukowców i dziennikarzy. Ponad pół wieku po tragicznych wydarzeniach Piotr, Andriej i Mariusz postanowili dotrzeć prosto do dzikiego uralskiego jądra ciemności. Jednak ich przedsięwzięcie to nie tylko tak modny dzisiaj „projekt podróżniczy” pokazywany na kolejnym „(v)blogu o podróżach”, ale przede wszystkim świetnie przygotowane przedsięwzięcie badawcze. To połączenie pasji podróży z reportersko-naukowym zacięciem odkrywania świata. W dobie obsesji zdobywania „lajków” młodzi podróżnicy pokazują, że liczy się treść a nie tylko błyszczące opakowanie. Panowie powodzenia, trzymam za Was kciuki!

Jakub Ryłko IMGN.PRO - PR & Marketing Manager

Podczas prac nad grą Kholat otarliśmy się o wiele, mniej lub bardziej kompletnych źródeł, które pomogłyby nam przybiliżyć okoliczności wydarzeń z 1959 roku. Wyprawa, którą planuje Piotr to jednak zupłenie nowa jakość jeśli chodzi o materiały traktujące o tragedii na Przełęczy Diatłowa. Trzymamy kciuki i kibicujemy!