Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Basia Kasprowicz

Basia Kasprowicz

Wrocław

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4804 PLN z 4500 PLN

46 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

106%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.08.2015.

Realizacja filmu dokumentalnego o zespole Projekt Volodia

O projekcie

 

 

Film dokumentalny o zespole Projekt Volodia

 

 

 

Historia zespołu, który przywrócił twórczość rosyjskiego barda Włodzimierza Wysockiego w Polsce. Skąd pomysł na band i jakie były inspiracje? Jak wyglądają próby, tworzenie tej niepowtarzalnej muzyki oraz przygotowania do koncertów? Ile pracy wkładane jest do całego „spektaklu”? Kto ostatecznie podejmuje decyzje? 

 

 Janusz Kasprowicz, lider zespołu Projekt Volodia.

 

 

Zespół Projekt Volodia powstał w 2007 roku i miał być jednorazowym projektem jednak został tak pozytywnie odebrany przez publiczność że ekipa postanowiła pójść dalej. Grali koncerty na małych kameralnych scenach ale też w wielkich salach widowiskowych i filharmoniach.

 

Albumy

Na pierwszej płycie zespołu są własne aranżacje pieśni Włodzimierza Wysockiego natomiast druga o tytule „To męski świat” ma w sobie covery takich twórców jak Tom Waits, Leonard Cohen czy Tiger Lillies oraz własne kompozycje do wierszy W. Broniewskiego i A. Bursy. Na tej płycie możemy też usłyszeć niesamowity głos Mirosława Baki, czarującą harfę Jadwigi Tomczyńskiej, mocną tubę Grzegorza Pastuszki, nastrojową harmonijkę Romualda Kuli i charakterystyczne wokale zespołu ludowego Dolnoślązacy.

 

 Janusz Kasprowicz, lider zespołu Projekt Volodia.

 

W chwili obecnej zespół jest w trakcie intensywnych przygotowań do materiału, który wypełni trzeci album.

Dzięki nietypowej barwie głosu, wokalista Janusz Kasprowicz nazywany jest polskim Tomem Waitsem i to między innymi tworzy niesamowity klimat ich muzyki, a bogate i zróżnicowane instrumentarium sprawia, że muzyka jest niepowtarzalna. Możemy posłuchać połączenia rockowej gitary elektrycznej z akordeonem czy ostrej perkusji z ukulele. 

Zespół łączy pokolenia ponieważ na koncerty przychodzą ludzie, którzy pamiętają jeszcze twórczość Wysockiego z występów na żywo, jak i ludzie młodzi, głodni kultury i nowych doświadczeń muzycznych. 

Drogę którą pokonują doświadczeni życiem muzycy zespołu Projekt Volodia jest bardzo długa i kręta. Spowodowane to jest zapewne wyborem repertuaru, w którym główną rolę odgrywa niebanalna warstwa tekstowa, a utwory nie należą do grupy tzw. mainstremowej i nie pochylają się w stronę lekkiej, łatwej i przyjemnej formy. Ale panowie od kilku lat uparcie dążą do celu.

Zespół jest moją inspiracją od samego początku istnienia.

 

 

Jakub Persona, perkusista zespołu Projekt Volodia.

 

 

A co o zespole myśli Mirosław Baka?

 

 

 

Więcej o zespole

 

Aby dowiedzieć się więcej o zespole odwiedź oficjalną stronę www lub polub fanpage grupy.

 

Janusz Kasprowicz, lider zespołu Projekt Volodia.

 

 

Zaczynając od przygrywania na gitarze w domowym zaciszu, przez próby małe i duże, na ukłonie pokoncertowym kończąc. Jest wiele filmików pokazujących jak wygląda życie znanych artystów, przygotowanie dużych tras koncertowych i nagrań w studio.

 

A jak to wygląda kiedy artyści nie mają armii ludzi którzy im w tym pomagają? To właśnie chcę pokazać w tym filmie.

 • Jakie są inne pasje muzyków: żagle, jazda konna, sklejanie modeli, skoki na bungee czy może całodzienne chodzenie górskimi szlakami?
 • Jak ważne jest dla nich wsparcie rodziny i znajomych?
 • Ile zajmuje przygotowanie nowego repertuaru i jak wyglądają próby do koncertów?
 • O czym rozmawiają przed i koncertach?
 • Ile ludzi jest zaangażowanych w działania zespołu?
 • I najważniejsze: skąd pomysł na Wysockiego, Waitsa, Cohena czy Broniewskiego?

 

Jak powstanie film?

Mam możliwość towarzyszyć artystom w codziennym życiu, w próbach oraz na koncertach i chcę to wykorzystać do maximum. Całość jest w 100% moim pomysłem i zaczynając od nagrywania materiału, przez reżyserię na montażu filmu kończąc — wszystkie te działania będę robiła sama, poświęcając swój czas dla pasji, jaką jest tworzenie filmów.

 

Od zespołu dostaję wsparcie w postaci ich talentów, uśmiechów oraz nagród, które po zakończeniu projektu trafią w ręce cudownych sponsorów :)

 

Czego potrzebuje żeby taki film powstał?

 

Jednej najważniejszej rzeczy czyli aparatu którym będę mogła kręcić materiały.

 

Ile to zajmie?

 

Sam film powstanie w około półtora roku. Przez ten czas nagram koncerty w kilkudziesięciu różnych miastach. Będę towarzyszyć muzykom na próbach i w życiu codziennym. Nagrywać wywiady z nimi i naszymi gośćmi. No i oczywiscie montować :)

 

Nagrody jakie są, każdy widzi :)

 • Post z podziękowaniami dla fundatorów na Fanpage-u zespołu.
 • Tytuł Mecenasa Projektu i elektroniczny, imienny certyfikat, który otrzymasz mailem.
 • Tytuł Mecenasa Projektu i papierowy certyfikat z hologramem, który wyślę do Ciebie pocztą. Certyfikat będzie zawierał Twoje imię i nazwisko oraz podpisy: mój i lidera zespołu. Możesz oprawić go w antyramę i powiesić na ścianie :)
 • Plakat zespołu z autografami. Format A3.
 • Podwójne zaproszenie na koncert zespołu. Dzięki zaproszeniu masz możliwość udziału w jednym koncercie bezpłatnie.
 • Kolorowy plakat filmu z imienną dedykacją w formacie A3.
 • Płyta DVD z filmem i materiałem "making of". Otrzymasz film w jakości dużo wyższej niż na YouTube.
 • Kolorowe zdjęcie zespołu z autografami. Rozmiar zdjęcia: 15x21 cm.
 • Wybrana płyta CD zespołu: "Piosenki W. Wysockiego" lub "To Męski Świat".

 


 Płyty i koszulki zespołu Projekt Volodia.

 

 • Czarny kubek z logo zespołu, który pod wpływem ciepła zmieni kolor na biały :) Pojemność 300ml.
 • Koszulka zespołu z autografami. Dostępna w kolorach białym i jasnobrązowym, w rozmiarach od M do XXL.
 • Twoje imię i nazwisko w napisach końcowych filmu. Kolejność alfabetyczna.
 • Twoje imię i nazwisko na tyle okładki płyty DVD (na liście fundatorów). Kolejność alfabetyczna.
 • Zrobię Ci zdjęcie z całym zespołem po koncercie. Zdjęcie otrzymasz na maila.
 • Specjalnie dla Ciebie nagram krótki filmik, w którym zobaczysz oraz usłyszysz podziękowania ode mnie i zespołu. Otrzymasz link do niepublicznego filmu na YouTube i sam zdecydujesz komu go udostępnisz.
 • Przygotowana specjalnie dla Ciebie płyta DVD z filmem, materiałem "making of" i nagraniem video z imiennymi podziękowaniami. Film będzie w jakości wyższej niż wersja na YouTube. Okładkę będą zdobić autografy muzyków. Takich płyt będzie tylko 10 i każda będzie miała swój unikalny numer.
 • W czołówce filmu pojawią się imiona i nazwiska czterech fundatorów. Jeśli wybierzesz tę nagrodę możesz być jednym z nich.
 • Po koncercie przeprowadzę z Tobą krótki wywiad. Wybrane fragmenty wywiadu znajdą się w filmie.
 • Będziesz miał zaszczyt towarzyszyć Januszowi Kasprowiczowi podczas wykonywania utworu "Kołysanka Pijacka" lub "Kieliszek" na wybranym koncercie. Wokalista zaprasza na scenę do stolika, częstuje ogórkami i… a to juz się dowiecie na koncercie.

 

Janusz Kasprowicz z gościem podczas koncertu.

 

 • Godzinny, profesjonalny trening jazdy konnej w stylu western na mojej klaczy. Lekcja odbędzie się w ośrodku Western City pod Karpaczem. Klacz jest raczej drobnej budowy. Jeśli nie należysz do osób szczupłych* to klacz będzie Ci wdzięczna, gdy przekażesz tę część nagrody komuś lżejszemu, np. dziecku. Może to będzie dla niego początek pięknej, westernowej kariery?
  * max 70 kg

 

Basia, zawodniczka Polskiej Ligi Western i Rodeo.  

 

 Nagroda specjalna

Niezależnie jakie nagrody wybierzesz, jeśli w sumie wpłacisz najwięcej* to umieszczę w filmie imiennie podziękowania ode mnie i zespołu. Otrzymasz tytuł Głównego Sponsora Filmu i specjalny certyfikat z hologramem oprawiony w antyramę. Na dokumencie będzie widniało Twoje imię i nazwisko oraz podpisy: mój i całego zespołu.

 

* Jeśli kilka osób będzie się kwalifikować do nagrody specjalnej to zostanie wybrana ta, która najwcześniej osiągnęła najwyższą sumę wpłat. 

 

 

Co jeśli uda się zebrać więcej pieniążków niż przewidywałam?

W pierwszej kolejności chciałabym zainwestować w wydanie filmu na DVD w większym nakładzie. Zakupione zostaną płyty i opakowania, wydrukujemy okładki oraz książeczki. Jeśli tak się stanie podziękowania znajdą się również w książeczce!

 

Jeśli na tym Wasza dobroć się nie skończy planuję zakupić dodatkowy sprzęt, który pozwoli mi na nagranie materiału w wyższej jakości.

 

Jeśli uzbieramy 7000 zł dokupię:

 • stabilny statyw do filmowania statycznych scen,
 • slider, który zapewni płynny ruch kamery,
 • profesjonalne lampy studyjne — aktualnie pracuje na lampkach z Ikei :)
 • dobrej klasy mikrofon dla wysokiej jakości dźwięku w nagraniach.

Po przekroczeniu 10000 zł zainwestuję w:

 • porządny obiektyw, który pozwoli mi na filmowanie w jeszcze wyższej jakości,
 • kamerkę sportową — dla wzbogacenia filmu o nietypowe, ciekawe ujęcia :)

 

 

Basia Kasprowicz (Baś)

Pomysłodawczyni, reżyserka, operatorka, montażystka

 

Choć mam 22 lata to w swoim życiu zrobiłam już całkiem sporo. Moją największą pasją była jazda konna która po kilku latach stała się moim życiem. Dzięki niej poznałam wspaniałych ludzi którzy pokazali mi, że wystarczy chcieć.

 

Co ma wspólnego film z końmi?

Jako mała dziewczynka siedziałam z siostrą w naszej piwnicy-ciemni gdzie tato zapoznawał nas z tajnikami fotografii analogowej. Biegałam z aparatem po stajni i padokach pstrykając zdjęcia mojej klaczy i jej „kolegom”.

 

Później dostałam od mamy swój pierwszy aparat cyfrowy z funkcją nagrywania i zaczął się szał! Nagrywałam wszystko co się tylko dało. Rodzinne imprezy, zawody jeździeckie czy żabki w stawie. Zawsze byłam samoukiem, więc kiedy tylko dostałam pierwszy program do montażu zaczęłam się uczyć metodą prób i błędów. Zresztą wciąż się uczę :)

 

 

 

 Basia, organizator festiwalu.

 

Nie skończyłam akademii filmowej ani nie jestem wybitnym dzieckiem z tego zakresu. Po prostu chcę :)

 

Mój upór, konsekwencja i samodyscyplina pozwoliły mi niejednokrotnie stanąć na najwyższym podium w zawodach jeździeckich czy nosić plakietkę „organizator” na festiwalach i koncertach. Więc czemu miałabym nie dać rady teraz?

 

Basia, operator kamery :)

 

 

Dostawałam cenne wskazówki podczas kręcenia teledysku Projekt Volodia „Mamo nalej mi”. Współtworzyłam teledysk Jacka Telusa „Biała Warszawa” w ramach warsztatów realizacji teledysków. Kilkakrotnie byłam „oficjalną kamerą zawodów” podczas Mistrzostw Polski PLWiR oraz nagrywam i składam krótkie relacje z zawodów w ośrodku BLB Western Horses. 

 

 

 

 

 

 

 Festiwal Wołodia pod Szczelińcem 

 

 

 

 

 

BLB Extreme Trail Day Komarno

 

 

 

I Mistrzostwa Polski PLWiR w Extreme Trail 

 

 

 

Wyprawa do Londynu (mój pierwszy film)

 

 

 

 

Pomóż mi zrealizować moje marzenie i dorzuć swoją cegiełkę :)

 

Po prawej stronie jest lista nagród. Wybierz jedną z nich i wesprzyj mój projekt.

 

Dziękuję!

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.08.2015 18:06