Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Grupa Stonewall

Grupa Stonewall

Poznań, Polska

Grupa Stonewall jest organizatorem Poznań Pride Week oraz Marszu Równości i zrzesza osoby, które zgodnie popierają postulaty równouprawnienia par osób tej samej płci oraz walczą z dyskryminacją i przemocą. Nasze postulaty są wyrazem głębokiego przekonania, że osoby homoseksualne, biseksualne i transpłciowe nie są co do zasady gorsze od osób heteroseksualnych i zasługują na takie same prawa i szacunek. Chcemy integrować i aktywnie wspierać osoby LGBT+ oraz sojuszniczki i sojuszników, bo walka o równość to nie tylko demonstracje, ale przede wszystkim codzienny wysiłek tysięcy osób, dających przykład w rodzinie, sąsiedztwie i miejscu pracy. Tylko połączone siły różnych środowisk i form działania, mogą w Polsce dokonać rzeczywistych zmian. Naszym celem jest również edukacja, rzetelną wiedzę przeciwstawiamy uprzedzeniom i mitom, z korzyścią dla wszystkich!

#TylkoRownosc

Napisz wiadomość do Projektodawcy

30745 PLN z 10000 PLN

447 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

307%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.09.2016.

Poznań Pride Week 2016

O projekcie

 

Tegoroczny Marsz Równości w Poznaniu będzie czymś więcej, niż zwykłym pochodem ulicami miasta. Chcemy zrobić coś, czego do tej pory nie zrobił nikt inny. Zależy nam na tym, aby była to otwarta, kolorowa, rodzinna i przyjazna wszystkim impreza, w której wezmą udział także te osoby, które dotąd nawet nie myślały o udziale w marszu. Chcemy zebrać się w Parku Marcinkowskiego i wspólnie świętować miłość, szczęście i różnorodność!

Dlatego w przypadku zebrania 30 000 złotych zorganizujemy wyjątkowy piknik na rozpoczęcie Marszu Równości 2016! Co będzie się działo?

 • Scena z DJem i występami najlepszych drag queens w Polsce 
 • Stefa dziecięca tęczowych rodzin z ogromnym dmuchanym zamkiem dla dzieci (i nie tylko)
 • Foodtrucki z przepysznym jedzeniem i napojami
 • Strefa chill out
 • Kącik „Zrób to sam” – sami zaprojektujecie transparenty i banery, które będziemy nieść w marszu!

Pomóż nam uczynić ten dzień wyjątkowym! Liczymy na Twoje wsparcie :) 

Przygotowaniem Poznań Pride Week zajmujemy się przez cały rok. To tydzień imprez, pokazów filmowych, warsztatów, paneli dyskusyjnych i innych wydarzeń edukacyjnych, a także integracyjnych. Pierwsza edycja wydarzenia okazała się ogromnym sukcesem – w tym roku będzie jeszcze lepiej!  

Mamy wielkie plany dotyczące tegorocznej edycji Poznań Pride Week. Wiemy, że na jej start czeka nie tylko społeczność LGBT+! Dlatego zwracamy się dziś właśnie do Ciebie – wesprzyj nas finansowo i twórz Poznań Pride Week 2016 razem z nami!

Pamiętaj również, że w ciągu dnia czekają na Ciebie kolejne niespodzianki: dyskusje, warsztaty, przedpremierowe pokazy filmów, koncerty,  Drag Art., Alfabet Różnorodności i wiele innych atrakcji. Wieczorem zbierz ekipę i razem  wpadnijcie do klubu festiwalowego! Poznań Pride Week 2016 to wydarzenie niezwykłe, które trwać będzie przez cały tydzień od rana do późnych godzin wieczornych, a jeżeli starczy Wam sił – nawet do świtu! Każdy dzień zaczniemy wspólnym śniadaniem – przyjdź,  poznaj fantastycznych ludzi, spędź z nimi miłe chwile i oddaj się interesującym rozmowom!

To jednak nie wszystko – nie może Cię także zabraknąć na koncercie finałowym w Teatrze Polskim oraz na XIII Marszu Równości, który w tym roku będzie jeszcze większy i radośniejszy!

Stowarzyszenie Grupa Stonewall to jedyne w województwie wielkopolskim stowarzyszenie działające na rzecz osób LGBT+. Nasz zespół tworzy obecnie blisko 100 osób.

Przez cały rok podejmujemy szereg inicjatyw, które promują postulaty równouprawnienia par osób tej samej płci oraz walczą z dyskryminacją i przemocą.

Grupa Stonewall działa na terenie Poznania, ale też aktywnie włącza się w inicjatywy ogólnopolskie tworzone wraz z innymi organizacjami LGBT+.

 

Chcemy integrować i aktywnie wspierać osoby LGBT+ oraz ich sojuszniczki i sojuszników. Ze swoimi działaniami wychodzimy także do mieszkańców Poznania, którzy dzięki temu mogą nas poznać bliżej i przyzwyczaić się do widoku tęczowej flagi na ulicach miasta i podczas ważnych wydarzeń. Ważna jest dla nas edukacja, dlatego stworzyliśmy cykl spotkań "Grupa Stonewall Dyskutuje", podczas których gościmy ciekawe osoby i dajemy możliwość prowadzenia otwartego dialogu.

Pewną część kosztów związanych z organizacją Poznań Pride Week 2016 uda nam się pokryć samodzielnie. Płacimy składki członkowskie, pozyskujemy sponsorów oraz rozkręcamy sklep z tęczowymi gadżetami. To jednak nadal za mało, aby sfinansować cały Poznań Pride Week 2016. 

 

Na organizację wydarzenia potrzebujemy jeszcze co najmniej 10 000 zł. Tę kwotę przeznaczymy m.in. na: 

 • opłacenie przejazdów i noclegów osób prowadzących warsztaty, artystów i prelegentów 
 • organizację warsztatów Drag Art - przygotowanie profesjonalnej przestrzeni, kosmetyków i peruk 
 • zapewnienie wszystkim wydarzeniom odpowiedniej promocji - wydruk ulotek, plakatów, reklama w mediach społecznościowych 
 • organizację profesjonalnego i efektownego koncertu finałowego w Teatrze Polskim w Poznaniu 
 • wynajęcie piętrowego autobusu, który poprowadzi Marsz Równości 2016 
 • przeprowadzenie szkolenia dla wolontariuszy oraz wyposażenie ich w niezbędne materiały 
 • stworzenie transparentów i banerów marszowych 
 • organizację koncertów znanych artystek i artystów w poznańskich klubach 
 • organizację przedpremierowych pokazów filmowych w najlepszych kinach studyjnych 

 

Na tym jednak nie kończą się nasze plany - zakładamy, że dzięki Waszej hojności będziemy w stanie zrobić jeszcze więcej! W przypadku zebrania 15 000 zł: 

 • zapewnimy profesjonalne nagłośnienie Marszu Równości 2016 
 • przygotujemy tęczową oprawę ulic Poznania 
 • wynajmiemy drona do nakręcenia efektownego spotu promocyjnego Marszu Równości 2016 

 

To nie wszystko! Jeśli Wasze zaangażowanie przekroczy nasze najśmiejsze oczekiwania i uda się zebrać 20 000 zł, zapewnimy: 

 • wyjątkową oprawę koncertu finałowego w Teatrze Polskim, z kierownikiem muzycznym, orkiestrą i oświetleniem 
 • transmisję na żywo ze wszystkich wydarzeń Poznań Pride Week 2016 oraz Marszu Równości 
 • drugą platformę marszową 

 

Dzięki Twojemu wsparciu na pewno się uda! 

 

 Przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkowe nagrody :) 

 

  

 

Wszystkie nagrody rzeczowe zostaną przesłane po zakończeniu Poznań Pride Week 2016 :) 

 

                         

                

   

Wszelkie pytania lub wątpliwości kieruj do nas w wiadomości na Facebooku lub na adres mailowy: kontakt@grupa-stonewall.pl 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Będzie kolorowo jak nigdy dotąd!

cojestgrane24.wyborcza.pl | 2016-09-15

W sobotę, 24 września, przez Poznań przejdzie Marsz Równości. Ale już od tego weekendu - w ramach Poznań Pride Week - przez cały tydzień będą odbywać się pokazy filmowe, teatralne, warsztaty i dyskusje.

Poznań Pride Week: Za miesiąc ulicami miasta przejdzie Marsz Równości!

poznan.naszemiasto.pl | 2016-08-26

„Poznań Pride Week” zaplanowano w tym roku na dni 18-25 września. Prócz Marszu Równości organizatorzy przygotowali dla poznaniaków szereg atrakcji.

Poznań Pride Week i Marsz Równości. Program wydarzeń bogaty jak nigdy!

poznan.wyborcza.pl | 2016-08-26

W sobotę 24 września odbędzie się w Poznaniu Marsz Równości. Przez cały tydzień w mieście - w ramach Poznań Pride Week - będą odbywać się pokazy filmowe, teatralne, warsztaty i dyskusje


Marsz Równości we wrześniu w Poznaniu. Trasa udekorowana będzie tęczowymi flagami

epoznan.pl | 2016-08-26

W ramach Poznań Pride Week odbędzie się miedzy innymi wielki piknik w Parku Marcinkowskiego, spektakl muzyczny w Teatrze Polskim będą też tęczowe flagi na ulicach. Zwieńczeniem całego tygodnia będzie Marsz Równości.

Poznań Pride Week: Marsz Równości poprzedzi wiele wydarzeń

www.polskatimes.pl | 2016-08-26

Piknik w parku Marcinkowskiego, spektakl w Teatrze Polskim i tęczowe flagi na ulcach Poznania – to tylko część niespodzianek, przygotowanych w ramach „Poznań Pride Week”.

Marsz Równości w Poznaniu 2016: Przystroją Poznań tęczowymi flagami

poznan.eska.pl | 2016-08-26

24 września ulicami Poznania przejdzie kolejny Marsz Równości. Poprzedzi go piknik w parku Marcinkowskiego, na który organizatorzy zapraszają całe rodziny. W programie Poznań Pride Week znalazły się też filmy, koncerty, wykłady, a nawet msza.

Marsz Równości w Poznaniu: będą tęczowe flagi na ulicach. Zebrano ponad 20 tys. złotych

wiadomosci.onet.pl | 2016-08-26

Organizatorzy zapewniają, że takiej oprawy nie miał jeszcze żaden marsz w Polsce. A wszystko to dzięki zbiórce, która w ciągu kilkunastu dni przyniosła 23 tysiące złotych. Poznań zostanie przystrojony w kolorach tęczy. Jednak to nie koniec atrakcji - w programie również wielki piknik w parku Marcinkowskiego oraz spektakl w Teatrze Muzycznym.

Poznań Pride Week: Marsz Równości poprzedzi wiele wydarzeń

www.gloswielkopolski.pl | 2016-08-26

Piknik w parku Marcinkowskiego, spektakl w Teatrze Polskim i tęczowe flagi na ulcach Poznania – to tylko część niespodzianek, przygotowanych w ramach „Poznań Pride Week”.

Szambo wybiło w Poznaniu. Homo-obsceniczni lewaccy zboczeńcy wylegli na ulice i wzbudzają odruch wymiotny

www.fronda.pl | 2016-08-22

"Środowiska homoseksualne w Poznaniu są coraz agresywniejsze, nie wahają się stosować szokujących prowokacji. W spocie promującym wrześniową paradę równości mężczyzna udający kobietę trzyma w ręku lizaka w kształcie penisa, a nagranie zrobiono przed wejściem do kościoła. – Żenujące – krótko ocenia Marek Sternalski, szef klubu radnych (to nie pomyłka) Platformy Obywatelskiej" - czytamy na łamach najnowszej "Gazety Polskiej Codziennie".

Poznań Pride Week: Chcieli 10 tys. mają już dwa razy tyle!

poznan.wyborcza.pl | 2016-08-11

Stowarzyszenie Grupa Stonewall zebrało już ponad 20 tys. zł na organizację tegorocznego Marszu Równości i Poznań Pride Week. Marsz przejdzie ulicami Poznania 24 września


Poznań: Pierwszy w Polsce spektakl muzyczny inspirowany kwestiami LGBT

kultura.gazetaprawna.pl | 2016-08-10

„Miłość – to niby takie proste…” – to tytuł spektaklu, jaki zwieńczy tegoroczny Poznań Pride Week 2016. Jak podkreślają organizatorzy, będzie to pierwszy realizowany w Polsce spektakl muzyczny inspirowany kwestiami LGBT.

Pierwszy w Polsce spektakl muzyczny inspirowany kwestiami LGBT

www.rp.pl | 2016-08-10

„Miłość – to niby takie proste…” – to tytuł spektaklu, jaki zwieńczy tegoroczny Poznań Pride Week 2016. Jak podkreślają organizatorzy, będzie to pierwszy realizowany w Polsce spektakl muzyczny inspirowany kwestiami LGBT.

Poznań Pride Week 2016

www.wtk.pl | 2016-08-02

Rok temu maszerowało z nimi około tysiąca uczestników - teraz chcą iść na rekord. Poznańskie Stowarzyszenie Grupa Stonewall zbiera pieniądze na wydarzenia w ramach Poznań Pride Week. Kto ich wesprze może liczyć na nagrody - a w śród nich m.in. lekcja makijażu a`la drag queen.

Poznań: Zbierają na Marsz Równości. Chcą, aby miasto nabrało kolorów tęczy!

wiadomosci.onet.pl | 2016-07-29

Poznańska Grupa Stonewall, działająca na rzecz osób LGBT, szykuje się do kolejnego Marszu Równości oraz Poznań Pride Week. Ubiegłoroczna edycja okazała się sukcesem - na sam marsz przyszło ponad tysiąc osób oraz sam prezydent Jacek Jaśkowiak. Chociaż tegoroczne przygotowania mają się ku końcowi, członkowie grupy postanowili poprosić o wsparcie finansowe całej inicjatywy.

Poznań będzie tęczowy? Zebrali już 10 tys. zł na tegoroczny Marsz Równości

poznan.wyborcza.pl | 2016-07-28

Już ponad 10 tys. zł zebrało stowarzyszenie Grupa Stonewall na organizację tegorocznego Marszu Równości i Poznań Pride Week. Marsz przejdzie ulicami Poznania 24 września

Wesprzyj Poznań Pride Week 2016

queer.pl | 2016-07-28

Pod koniec września ulicami Poznania przejdzie kolejny już Marsz Równości, któremu towarzyszyć będzie druga odsłona festiwalu Poznań Pride Week. Stowarzyszenie Grupa Stonewall, organizatorzy wydarzenia, proszą o Wasze wsparcie! Pomożecie?

POZNAŃ PRIDE WEEK "NA BOGATO": ORGANIZATORZY W DWA DNI ZEBRALI 7,8 TYS. ZŁ.

www.codziennypoznan.pl | 2016-07-28

10 tysięscy złotych - tyle na organizację drugiej edycji "tęczowego tygodnia" potrzebuje grupa Stonewall, lokalne stowarzyszenie LGBT+. Jeśli suma zebrana podczas akcji na platformie Polak Potrafi przekroczy kwotę minimalną, inicjatorzy zapowiadają dodatkowe atrakcje, w tym przystrojenie Poznania w tęczowe kolory. Zrzutka trwa jeszcze 43 dni

Zbierają pieniądze na organizację Poznań Pride Week. Przystroją Poznań w tęczowe kolory?

epoznan.pl | 2016-07-27

Grupa Stonewall, jedyne w Wielkopolsce stowarzyszenie na rzecz osób LGBT+, zbiera pieniądze na organizację Poznań Pride Week i Marszu Równości.W mniej niż 48 godzin uzbierano ponad 7500 złotych. Jeśli uda się zebrać więcej niż 10 tysięcy złotych organizatorzy planują m.in. udekorowanie Poznania tęczowymi barwami.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.09.2016 11:11