Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Dyplomanci Studium im.D.Baduszkowej

Dyplomanci Studium im.D.Baduszkowej

Gdynia

Cześć! Jesteśmy siedemnaściorgiem ambitnych ludzi ze Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. W trakcie III roku pod okiem znakomitych pedagogów stworzyliśmy projekt muzyczny PRESS JAZZ. Po wakacjach pewnie czeka nas mnóstwo pracy związanej z realizacją egzaminów dyplomowych i zakończeniem nauki w studium, ale my wciąż konsekwentnie podnosimy sobie poprzeczkę! Dlatego pragniemy wydać płytę z NASZYM WŁASNYM materiałem!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Wspieracz

Wspieracz


7155 PLN z 17000 PLN

51 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

42%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.09.2019.

PRESS JAZZ - debiutancki album adeptów Baduszkowej

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

Zostań sponsorem naszej płyty!

 

Celem naszego projektu jest zebranie środków na nagranie
oraz wydanie albumu muzycznego Press Jazz.

 

Czym jest Press Jazz?

 

Press Jazz jest autorskim projektem muzycznym zrealizowanym w ramach egzaminu III roku Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni, pod okiem Pati Goli i Krzysztofa Wojciechowskiego, którzy zadbali o warstwę muzyczną. 17 autorskich piosenek, do których sami napisaliśmy teksty inspirowane felietonami, najczęściej z miesięcznika Zwierciadło. Dla większości z nas było to duże wyzwanie, musieliśmy zmierzyć się z czymś zupełnie nowym. Efektem naszej ciężkiej pracy są utwory - manifesty, oddające nasze róznorodne charaktery i własne spojrzenie na współczesny świat, ludzi i uczucia, jakimi siebie nawzajem darzymy.  

 

Tak o projekcie mówią jego pomysłodawcy i główni twórcy:

 

 

Press Jazz został dwukrotnie zagrany na Scenie Nowej Teatru Muzycznego w Gdyni, 15 i 16 kwietnia pod patronatem medialnym Radia Kaszëbë i spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem publiczności.

 

Kim jesteśmy?

 

Jesteśmy adeptami najstarszej szkoły musicalowej w Polsce, czyli Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni – siedemnaściorgiem młodych, ambitnych ludzi, chętnych do działania. Od września zaczynamy pracę nad naszym spektaklem dyplomowym (premierę datujemy na początek grudnia na Scenie Kameralnej Teatru Muzycznego w Gdyni) oraz egzaminu z piosenki aktorskiej i marcowego koncertu dyplomowego na zakończenie szkoły. Pomimo dużej ilości czekających na nas wyzwań i obowiązków postanowiliśmy podnieść sobie poprzeczkę, i zrealizować marzenie o nagraniu i wydaniu albumu z naszym autorskim materiałem.

 

Nasze osiągnięcia:

 

Jesteśmy laureatami tegorocznego IV Ogólnopolskiego Przeglądu Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych Przygrywka. Wygraliśmy nagrodę w kategorii Najlepszy Egzamin za Lament - spektakl realizowany przez nas na drugim roku w ramach zajęć z piosenki aktorskiej. Bazuje on na twórczości zespołu Chłopcy kontra Basia, premierowo został wystawiony na scenie kameralnej Teatru Muzycznego w Gdyni. Kliknij i obejrzyj Lament w całości!

 

Ponadto wielu z nas występuje już na scenach polskich teatrów – m.in.: Teatr Rampa (Oto Oliver Twist), Teatr Szekspirowski (Jak Wam się podoba?), Nowy Teatr w Słupsku (The Sound of Music, Love Story, Skrzypek na dachu, Romeo i Julia, dr. Dolittle i przyjaciele), Teatr Czwarte Miasto (Opowiedział dzięcioł sowie, Książę Papusz i jego przyjaciele, Kajtuś Czarodziej), Teatr Muzyczny w Gdyni (Chłopi, Gorączka Sobotniej Nocy, Skrzypek na Dachu, Cud albo Krakowiaki i Górale). Regularnie występujemy też na różnych eventach i koncertach tematycznych, mamy za sobą występy m.in. w Filharmonii Bałtyckiej, Teatrze Wybrzeże, Teatrze Atelier oraz Starym Maneżu.

 

 

Pracują z nami:

 

 • Pati Gola - przygotowanie wokalne, chóry
  Polska wokalistka, muzyk sesyjny, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Studia ukończyła z wyróżnieniem. W międzyczasie otrzymała stypendium Rhythmic Music Conservatory w Danii. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in. I miejsce na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Katowicach 1997, wyróżnienie na Festiwalu Fama w tym samym roku, wyróżnienie dla Indywidualności Jazzowej na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach (1996) oraz na Festiwalu Gaude Fest w Ustroniu. Ma na koncie kilkadziesiąt produkcji, programów telewizyjnych i festiwali, współpracowała z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny.

 • Krzysztof Wojciechowski - piano
  Aktor, wokalista, muzyk. Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Solista Teatru, w zespole od 2006 r. Można go zobaczyć w spektaklach takich jak: Wiedźmin, reż. W. Kościelniak (2017), Notre Dame de Paris , reż. G. Maheu (2016), Zły, reż. W. Kościelniak (2015), Avenue Q, reż. M. Miklasz (2014), Chłopi, reż. W. Kościelniak (2013), Lalka, reż. W. Kościelniak (2010). Od wielu lat współpracuje ze Studium, jako akompaniator i aranżer. 

 • Michał Lasota - instrumenty perkusyjne
  Perkusista, absolwent wydziału Jazzu Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Na stałe związany z rockową grupą Ctrl Alt Del. Od przeszło 15 lat aktywości zawodowej brał udział w licznych projektach muzycznych u boku takich artystów jak: Martyna Jakubowicz, Katarzyna Groniec, Mick Moss Antimatter, Halina Frąckowiak, Iza Lach oraz Piotr Dziubek. Na co dzień współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gdyni.

 • Szymon Zalewski - gitara basowa
  Basista i kontrabasista, student Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie dr Piotra Kułakowskiego. Współpracował z Big Bandami pod dyrekcją Leszka Kułakowskiego, Jana Konopy, Aleksnadry Tomaszewskiej oraz Christiana Botzeta. Uczestniczył w warsztatach prowadzonych m.in przez Kurta Rosenwinkela, Bena van den Dungen, Timucin Sahin, Grega Osby, Piotra Wojtasika. Obecnie pracuje nad własnym debiutanckim albumem jazzowym. Od roku uczestniczy w projektach muzycznych Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni.

W trakcie kwietniowych koncertów o kostiumy i naszą prezencję na scenie zadbał
Paweł Alex Sikora - absolwent Studium im. D.Baduszkowej oraz aktor i kostiumograf w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

 

Natomiast w kwestii makijażu mogliśmy liczyć na Anetę Onasz i Dominikę Biniek - charakteryzatorki z Teatru Muzycznego w Gdyni.

 

Nasz cel:

 

Środki uzyskane ze zbiórki zostaną wykorzystane na rejestrację materiału w profesjonalnym studiu oraz wydanie albumu. Wiążą się z tym koszty:

 • wynajmu studia nagraniowego
 • opłacenia realizatora nagrania
 • wykonania mixu i masteringu
 • opłacenia muzyków
 • wytłoczenia płyt
 • druku okładki

Potrzebujemy na to kwoty w wysokości 17 000 zł.


Będziemy wdzięczni za każdą wpłaconą złotówkę. Jeżeli, dzięki Twojej hojności, na nasz projekt wpłynie więcej pieniędzy niż zakładamy, nadwyżkę przeznaczymy na koszty związane z organizacją kolejnego koncertu Press Jazz, abyś miał szansę usłyszeć na żywo to co, dzięki Tobie, może być uwiecznione na płycie!

 

 

Termin realizacji projektu i nagród dla Was:

 

Projekt kończy się 1 września, tak jak nasze ostatnie studenckie wakacje w Gdyni. Na następny dzień, kiedy spotykamy się wszyscy po raz czwarty na rozpoczęciu roku szkolnego, ruszamy w wir twórczej pracy nad dyplomami, i jeżeli uda nam się osiagnąć wyznaczoną kwotę 17 000 zł rozpoczniemy realizację płyty Press Jazz!

Do studia nagrań planujemy wejść w połowie września 2019 roku. Wydanie albumu szacujemy na przełom listopada i grudnia tego roku, przed premierą naszego spekatklu dyplomowego na Scenie Kameralnej Teatru Muzycznego w Gdyni.

Po zakończeniu projektu, osobom, które wsparły nas trochę mniejszą, ale równie istotną kwotą, czyli od 5zł do 24zł, z radością odwdzięczymy się już we wrześniu, wysyłając e-maile i nagrywając filmiki z naszymi muzycznymi podziękowaniami.

Na płyty Press Jazz, utwory w formacie mp3, plakaty z autografami, a także zaproszenia na spektakle dyplomowe trzeba będzie poczekać, jak przewidujemy, do przełomu listopada i grudnia. Oczywiście my pokrywamy koszty wysyłki!


Terminy warsztatów indywidualnych, jak i grupowych, aranży, kompozycji utworów, a także koncertów akustycznych są to uzgodnienia, dysponujemy na to czasem od września br. do marca 2020 roku.

 

 

Skontaktuj się z nami!

 

 

 

Dziękujemy Ci za wsparcie!

 

Miłosz Cieślik, Magdalena Czajkowska, Katarzyna Ćwik, Mateusz Drozdowski, Ita Dziurzyńska, Diana Gliniecka, Dawid Kasprzyk, Ewelina Klingbeil, Maciej Konieczny, Barbara Lamprecht,
Filip Łach, Dominika Małuszek, Jakub Piprowski, Marta Suprun,
Klaudia Szmidt, Alicja Wejer, Julia Witulska

 

Nasz plakat:

 

Autorem plakatu, który reklamował nasze kwietniowe koncerty, jest Karol Formela.

 

 

Zwiastun promujący nasze kwietniowe koncerty: 

 

Zdjęcia i montaż powyższego zwiastunu wykonał Jakub Kseniak.

 

Zdjęcia z koncertu wykonali: 

Sebastian Mitroszonek - Światopodgląd

Wiesław Czerniawski

 

Zdjęcia do filmu promocyjnego wykonała Karina Więcławska.

 

 

Patronat Medialny:

 

Media o Twoim projekcie:

Polak potrafi! PRESS JAZZ- debiutancki album z udziałem Koszalinian

plus.gk24.pl | 2019-08-16

Celem naszego projektu jest zebranie środków na nagranie oraz wydanie albumu muzycznego Press Jazz. Projekt kończy się 1 września, tak jak nasze ostatnie studenckie wakacje w Gdyni.

PRESS JAZZ

radiogdansk.pl | 2019-08-14

Press Jazz to autorski projekt IV roku Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni. Co w nim wyjątkowego? Teksty utworów napisali sami, szukając inspiracji w felietonach z czasopism i gazet

Adepci Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni zbierają fundusze na wydanie płyty

radiokaszebe.pl | 2019-08-13

Adepci 4. roku Studium wokalno-aktorskiego w Gdyni chcą wydać płytę. Pieniądze na ten cel zbierają metodą crowdfundingu, czyli finansowania społecznościowego.

Pomóż adeptom SWA w Gdyni wydać płytę

kultura.trojmiasto.pl | 2019-08-07

Do nagrania i wydania płyty potrzebne są środki. Celem zbiórki jest 17 tys. zł. Środki uzyskane ze zbiórki zostaną wykorzystane na rejestrację materiału w profesjonalnym studiu oraz wydanie albumu.

Adepci Baduszkowej proszą o wsparcie w nagraniu płyty

teatr.pomorzekultury.pl | 2019-08-07

Na portalu Polakpotrafi.pl ruszyła zbiórka pieniędzy. Środki z niej uzyskane zostaną wykorzystane na rejestrację materiału w profesjonalnym studiu oraz wydanie albumu. Potrzebne jest 17 tysięcy złotych.

Pomożesz Baduszkowcom wydać płytę?

www.musicaloveinfo.pl | 2019-07-23

Adepci Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni chcą wydać płytę, na której znajdzie się 17 autorskich piosenek przygotowanych w ramach projektu PRESS JAZZ.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.09.2019 22:10