Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

gastromex

gastromex

Radom

Nazywam się Mariusz Wiśniewski, od 8 lat zajmuję się projektowaniem lokali gastronomicznych. Przez kilka lat bardziej hobbistycznie niż zarobkowo wydawałem lokalne gazety w Pionkach i Kozienicach. Pracowałem w różnych zawodach, jako ochroniarz,przedstawiciel handlowy, sprzedawca, menager dyskotek i restauracji. Od lat 90tych piszę okolicznościowo wiersze. Dlaczego okolicznościowo? Ponieważ moje wiersze powstają z potrzeby chwili - śmierć mojego taty i zastanowienie się nad przemijaniem, moje życiowe radości i troski...

Napisz wiadomość do Projektodawcy

932 PLN z 7500 PLN

27 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

12%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.02.2016.

Tomik wierszy 'Prace Tworzone Wiatrem'

O projekcie

 

 

Drodzy Internauci! Przyjaciele! Znajomi! Koledzy i Koleżanki!

1.Cel

Przede wszystkim chciałbym bardzo serdecznie podziękować za Wasze zainteresowanie moim projektem! Celem projektu jest wydanie pierwszego i zapewniam – jedynego tomiku zbioru moich wierszy pt. "Prace Tworzone Wiatrem". Wszystkie fundusze zebrane za pośrednictwem portalu polakpotrafi.pl posłużą do sfinansowania wydania tomiku moich wierszy w nakładzie 1000 egzemplarzy. 

HONOROWY PATRONAT: BURMISTRZ MIASTA PIONKI

Patronat medialny:

 

 

Patronat nad całą akcją wydawniczą objęła Kawiarnia Artystyczna - "Nasza Szkapa" w Radomiu:

 

2.Opis książki:

Tomik wierszy który pragnę wydać jest finałem mojego pisania wierszy od lat 90tych do chwili obecnej.
Wiersze piszę przeważnie z potrzeby chwili, pobudzone jakimiś wydarzeniami – śmierć mojego taty, zastanowienie się nad przemijaniem,  moje życiowe radości i troski...
Nadszedł czas wydać moje „zbiory z szuflady” w wersji książkowej i w formie e-booka.
Wiersz, który jest mi szczególnie bliski – „Szary człowiek”, czyli wiersz o mnie,  został przetłumaczony na ponad 30 języków, tych z krajów europejskich, jak i tych bardziej egzotycznych, jak japoński, chiński, wietnamski, koreański, hinduski, arabski...


Każdy wiersz posiada grafikę tematyczną wykonaną przez Andrzeja "Semafora" Rylskiego.
Posłowie do tomiku napisali – dziennikarz gazety Rzeczpospolitej, artysta, poeta - Kondrad Sałagan  z Warszawy, Adrian Szary - radomski poeta i Michał Budzisz - znany radomski artysta.
Wydanie tomiku wierszy poprzedzone wieczorem autorskim w radomskim klubie środowisk twórczych „Łaźnia” w Radomiu.

2. Kim jestem?

Nazywam się Mariusz Adam Wiśniewski,lat 44, właściciel prywatnej firmy Przedsiębiorstwo  Usługowo – Handlowe „Budmar”, dziennikarz. Wydawca dwóch lokalnych tytułów – „Nowa Gazeta Pionkowska” i „Nowa Gazeta Kozienicka”,     gdzie przez kilka lat pokazywałem, że można wydawać gazetę lokalną  tylko               i wyłącznie z reklam, bez wpływu finansowego władz i instytucji, jako Niezależne Pismo Lokalne. Działacz społeczny, 24 lata temu współorganizowałem w Pionkach pierwszą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, 12 lat prowadziłem Akcję „Mikołaj”, 12 lat aktywna działalność harcerska w organizacjach ZHP i ZHR ze stopniem instruktorskim - podharcmistrz. Obecnie prowadzę 9 lat firmę projektową, gdzie opracowuję technologię lokali gastronomicznych oraz niewielką agencję reklamy. Moje wiersze powstawały od lat 90-tych do chwili obecnej pod natchnieniem chwili i sytuacji. Tomik wierszy który pragnę wydać, to jakby podsumowanie artystyczne i twórcze mojego życia. Moje zainteresowanie twórczością poetycką nie jest przypadkowe. Urodziłem się bowiem tego samego dnia i dnia tygodnia co wielki polski wieszcz - Adam Mickiewicz ( 24 grudnia, wigilia, niedziela). Jestem osobą spod znaku koziorożca, z indywidualnym poczuciem humoru. Chciałbym zostawić po sobie pamiatkę, jako dowód mojego istnienia i tworzenia...

 

3. Budżet

Do zrealizowania projektu potrzebne jest dokładnie 7500 złotych. Kwota ta, w pełni pokryje koszty związane z wydaniem publikacji w wersji papierowej i promocją tomiku.

Nakład 1 tysiąc egzemplarzy

Format A5

52strony + 4 okładka

Środek kreda błyszcząca 135g

Oprawa miękka, folia matowa + wybiórczy lakier uv kreda 300g

Klejone po długim boku

 • przygotowanie okładki
 • skład i łamanie
 • konwersja na ebooka – PDF,  EPUB, MOBI
 • włączenie do dystrybucji książki drukowanej i stworzonego ebooka
 • marketing i promocja
 • stworzenie strony internetowej wydanego tomiku
 • przygotowanie funpaga o tomiku
 • przygotowanie wieczoru autorskiego
 • magazynowanie zapasów
 • rozliczanie sprzedaży
 • wysyłanie obowiązkowych egzemplarzy do bibliotek
 • korekta książki
 • nadanie nr ISBN

 

Aby zrealizować projekt niezbędna jest Wasza pomoc. Jak dotychczas działałem całkowicie za własne środki. płaciłem za większość tłumaczeń wierszy na obce języki, jednak tym razem koszty przerastają moje możliwości.

 

4. Nadwyżka finansowa

Nadwyżka wykorzystana zostanie przy podniesieniu jakości książki i jej promocji.

5. Dlaczego crowdfunding, czyli finansowanie społeczne?

Jestem pewien, że mój projekt może zostać osiągnięty, a Ty w bardzo dużym stopniu przyczynisz się do jego realizacji. Według mnie liczy się każda pojedyncza złotówka. Zastanów się, dowiedz się nieco o mojej działalności poprzez Internet i zdecyduj, czy chcesz we mnie zainwestować. Być może, że to dzięki Tobie spełnię swoje marzenia skoncentrowane obecnie na wydaniu tomiku moich wierszy. Mój sukces będzie wówczas osiągnięty w dużej mierze dzięki Tobie. Chciałbym zaznaczyć, że nie piszę wierszy na zewnątrz, nie publikuję ich. Ten tomik jest jedynym wyjściem z moją twórczością głównie do znajomych, przyjaciół, najbliższych, którzy otrzymają bezpłatnie mój tomik. Powtórnego wydania ani drugiego tomu tomiku nie będzie…

 

5. Jak wesprzeć?

Wystarczy wybrać interesującą Cię pozycję z paska nagród po prawej stronie. Jeżeli jest to twój pierwszy kontakt z polakpotrafi.pl, zostaniesz poproszony o stworzenie własnego konta. Po wykonaniu tego kroku wystarczy wybrać sposób płatności. 

 

6. Nagrody

Obiecywane przeze mnie nagrody nie są tylko obietnicami, ale realnymi propozycjami w zamian za Wasze wsparcie finansowe. Otrzymanie nagrody będzie możliwe po pomyślnym zakończeniu projektu. Oczywiście prezenty nie związane bezpośrednio z wydaniem publikacji będą realizowane możliwie jak najszybciej ( zaraz po końcu akcji ). Zapewniam, że każdy otrzyma swoją nagrodę. 

 

6. Kontakt

Jeżeli Chciałbyś sie ze mną skontaktować napisz do mnie:

pracetworzonewiatrem@wp.pl

www.facebook.com/maw489

Media o Twoim projekcie:

Marzy o wydaniu wierszy

www.cozadzien.pl | 2016-02-09

Mariusz Adam Wiśniewski poeta, rozpoczął zbiórkę pieniędzy na wydanie tomiku swoich wierszy „Prace tworzone wiatrem”. Pieniądze zbierane są za pomocą portalu polakpotrafi.pl i mają pomóc w wydaniu kilkudziesięciu wierszy.

“Prace tworzone wiatrem” – trwa zbiórka pieniędzy na wydanie poezji Mariusza Adama Wiśniewskiego

zebrra.tv | 2016-02-05

Mariusz Adam Wiśniewski, radomski poeta, rozpoczął zbiórkę pieniędzy na wydanie tomiku swoich wierszy zatytułowanego „Prace tworzone wiatrem”. Pieniądze zbierane są za pomocą portalu polakpotrafi.pl i mają pomóc w wydaniu kilkudziesięciu wierszy, które w szufladzie przeleżały ponad 20 lat.

Mariusz Wiśniewski z Pionek wydaje swoj pierwszy tomik poezji

www.echodnia.eu | 2016-02-02

Rozmowa z dziennikarzem, przedsiębiorcą i... poetą Mariuszem Wiśniewskim z Radomia o jego pierwszym tomiku poezji.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.02.2016 16:04