Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Konto Usunięte

Konto Usunięte

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1 PLN z 25000 PLN

1 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.02.2018.

Pozyskanie funduszy na wyd. bajki 'Bazyl i przyjaciele

O projekcie

D

 

Dzień dobry! Cześć!

Nazywam się Henryk Zydek, od lat piszę wiersze, opowiadania, bajki. Moim szczególnym hobby jest wymyślanie i opracowywanie scenariuszy nowych programów telewizyjnych. Prowadzę nawet bloga , gdzie część z nich jest przez mnie prezentowana -  Gry i teleturnieje nowe - wymyślone przez Henryka Zydekadres: http://gryiteleturniejepomysluhenrykzydek.blox.pl/html

Oprócz tego mam wiele innych zainteresowań i pasji.

 

Celem mojego projektu w PolakPotrafi jest zebranie kwoty 25 tys. zł na wydanie w formie ilustrowanej książki, napisanej przeze mnie bajki dla dzieci w wieku 2-12 lat pt. „Bazyl i przyjaciele”. Cała uzbierana kwota zostanie wydana na koszty wykonania ilustracji, oraz zlecenie fachowemu wydawnictwu całkowitego opracowania edytorskiego książki, jej wydania oraz promocji i reklamy. Jeśli zdobędę więcej pieniędzy niż minimum np. 120, 150, 200 %, to będę mógł wydać książkę w większej ilości egzemplarzy.

 

Napisana przeze mnie bajka zawiera wiele wzniosłych celów dydaktycznych mówiących np. o potrzebie przyjaźni, koleżeństwa, umiejętności i konsekwencji w dążeniu do wybranego celu, realizacji własnych marzeń.

  

Bardzo proszę o zaufanie i wsparcie!

 

Opis projektu:

 „Bazyl i przyjaciele” to niezwykła bajka, pełna humoru i morałów przeznaczona dla dzieci w wieku 2-12 lat, chociaż i zapewne starsi czytelnicy z ochotą zagłębią się w historię grupy rockowej stworzonej przez kilka zwariowanych wiejskich kotów. Potrzebuję Twojego wsparcia, a w zamian zaoferuję Ci nagrodę!”

 

 

Skrót fabuły bajki:

Grupa wiejskich kotów pod wodzą tytułowego Bazyla organizuje rockowy zespół muzyczny. Tylko jest jeden zasadniczy problem - członkowie zespołu nie mają instrumentów i nie potrafią na żadnym grać. Poprzez różne zabawne perypetie na koniec zdobywają instrumenty i opanowują umiejętność gry na nich. Końcowy wniosek - „Jeśli czegoś bardzo, pragniesz realizuj to, bez względu na piętrzące się przed Tobą trudności. Najważniejsze w dążeniu do celu są upór i konsekwencja a efektem takich starań sukces”. 

 

 A oto jej fragment - "Mała myszka pędem schowała się w norce. Wiedziała co robi – na przechadzkę po ogrodzie wybrał się kot Bazyl. Kot Bazyl to był gość – jedyny w swoim rodzaju. Gdy złapał mysz, to nie robił jej krzywdy, lecz przyklejał do głowy zrobioną przez siebie kolorową kokardkę i wypuszczał. A że klej, pomysłu samego Bazyla, był bardzo mocny - większość myszy w wiosce biegała z barwnymi wstążkami na głowie. Budziło to ogólne zdziwienie u ludzi ale w towarzystwach myszy i kotów wiadomo było czyja to sprawka. Myszom nie działa się krzywda, a nawet niektóre panie-strojnisie były zadowolone z oryginalnego wyglądu. Gorzej było, gdy Bazyl kokardę przypinał mysim chłopczykom lub mężczyznom a nawet dziadkom. Wtedy śmiechu było w mysim świecie, co niemiara. Wyobrażacie sobie mysiego dziadka: o lasce, z sumiastym wąsem i … kokardą na głowie? A tacy starsi mysi panowie ze względu na swój wiek a co za tym idzie powolność ruchową, byli częstym łupem kota Bazyla. Ileż to razy w sklepowej kolejce gospodynie myszy opowiadały sobie, komu nowemu przybyła na głowie kolorowa ozdoba. Ileż to razy widząc idącego drogą mysiego staruszka ze wstążką we włosach – cała mysia kolejka wraz z panią sklepową pokładała się ze śmiechu. "

 

Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Całość zebranej kwoty posłuży do wydania bajki „Bazyl i przyjaciele”. Wydanie będzie obejmowało wykonanie ilustracji, skład, korektę, oraz przygotowanie publikacji w formie fizycznej i elektronicznej. Następnie, dzięki Tobie i osobom takim jak Ty, ta książka będzie mogła trafić na zarówno fizyczne, jak i wirtualne półki księgarń.

Ile pieniędzy jest potrzebnych, by wprawić taki projekt w ruch? Minimalna kwota, jaką musimy zebrać, to 25 000 zł. Jest to pierwszy próg finansowy. Ta suma wystarczy, by pokryć koszty polakpotrafi.pl oraz skład, korektę i wydanie 1 500 egzemplarzy książki, z których dużo - zapewne - większość trafi w ręce Wspierających.

I próg – 25 000 zł

1 500 egzemplarzy

II próg – 35 000zł

2 500 egzemplarzy

III próg – 45 000zł

3 500 egzemplarzy

Do bajki trzeba będzie wykonać u profesjonalnego rysownika 15 ilustracji barwnych, oraz później wydrukować je w książce, co znacząco podniesie koszty jej wydania ale za to wspaniale ubarwi i zobrazuje jej treść.

Co się stanie, jeśli zebrana kwota nie przekroczy kolejnego progu, bądź urośnie ponad 45 000 zł? Nadwyżkę przeznaczę na promocję zbioru, część z pewnością na opłacenie podatków, których, jak wszyscy wiemy, nie da się uniknąć. Reszta z tak rozgospodarowanych pieniędzy zostanie wliczona na poczet kolejnych egzemplarzy książki. 

 

Na zakończenie

Zapraszam Cię do stosownego wsparcia mojego projektu. Niezależnie od Twojego wsparcia, miałbym do Ciebie jeszcze jedną prośbę. Udostępnij ten projekt swoim znajomym. Niech informacja o Bazylu i jego przyjaciołach zaistnieje na portalach, blogach i postach. To od Ciebie i ludzi takich jak Ty będzie zależało, czy z jego pouczającą i zabawną historią zapoznają się polskie dzieci. 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.02.2018 22:10