Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

lukaszbordo

lukaszbordo

Racibórz, Polska

Społecznościowiec, marzyciel, wizjoner. Moją pasją są podróże i fotografia z ziemi i powietrza. Uwielbiam odkrywać ciekawe i mało znane miejsca Górnego Śląska i okolic. Aktualnie próbuję swoich sił jako przedsiębiorca, dziennikarz i marketingowiec. Biorę aktywny udział w życiu swojego miasta. Moim nowym projektem jest \"Śląskie. Moje Miejsce\" z którego chciałbym stworzyć coś wielkiego, co służyłoby ludziom i dawało mi wielką frajdę z jego prowadzenia i być może zapewniło mi w przyszłości utrzymanie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1020 PLN z 15000 PLN

8 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

6%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.08.2019.

Poznaj Śląskie

O projekcie

Serwus,

Mam na imię Łukasz i chciałbym zabrać Ciebie w podróż po pięknym województwie śląskim. Od ponad dwóch lat rozwijam autorski projekt Śląskie.Moje Miejsce.

Pomysł na projekt Śląskie.Moje Miejsce powstał z połączenia dwóch pasji - fotografia i podróżowanie. Dodatkowym czynnikiem, który pchnął mnie do stworzenia projektu była pewnego rodzaju potrzeba. Odkąd pamiętam województwo śląskie było krzywdzone stereotypem brudnego regionu. Śląskie zmieniło się i poprzez ten projekt chcę to pokazać. Dlaczego akurat Śląskie.Moje Miejsce? Akurat z tymi słowami utożsamić może się każdy z Was. Śląskie może być moim miejscem gdzie mieszkam, mam rodzinę, przyjaciół, pracę, gdzie są moje wspomnienia czy cel mojej podróży.

Działalność projektu Śląskie.Moje Miejsce na razie ogranicza się do serwisów społecznościowych Facebook i Instagram na których publikuję zdjęcia z ciekawych miejsc, które udało mi się odwiedzić. Systematyczna publikacja od niespełna roku w serwisach społecznościowych przyniosła sporą grupę widzów po czym można wnioskować, że projekt jest pozytywnie odbierany i jego rozwój ma sens.

Celem projektu jest stworzenie serwisu turystycznego WWW z interaktywną mapą województwa śląskiego na której oznaczane będą wszystkie ciekawe miejsca warte obejrzenia. Będzie on głównym źródłem informacji i działalności projektu. Sami użytkownicy serwisu będą mogli dodać do mapy, ich zdaniem, miejsca warte uwagi. Serwis oprócz bazy informacji ma pełnić funkcję forum dyskusyjnego na którym będzie można zaplanować podróż, umówić się na wspólną wycieczkę, zaczerpnąć ważnych informacji o obiektach i miejscach, ocenić i podzielić się swoimi doświadczeniami z wypraw krajoznawczych. Serwis Śląskie.Moje Miejsce ma być stroną dla aktywnych. Współpracując, np. z instytucjami można organizować różnego rodzaju promocje na bilety wstępów, organizować gry terenowe, zagadki czy wyzwania, które nagradzałyby uczestników i zachęcały do aktywnego spędzania czasu na terenie województwa śląskiego. Serwisy społecznościowe będą dopełnieniem serwisu WWW i miejscem gdzie pojawią się najważniejsze informacje i nowości dotyczące działalności Ś.MM oraz najciekawsze zdjęcia z podróży. Więcej o planach dotyczących projektu możesz przeczytać na mojeslaskie.pl

Co chciałbym zrealizować za kwotę wsparcia?
Podane kwoty określają minimalny poziom potrzebny do zrealizowaniu opisanych zamierzeń projektu jednak im większą zbiórkę uda się zebrać tym efektywniejszy start, lepsze nagrody w początkowych konkursach i naturalnie większy rozmach projektu ;)

CEL (15 000 zł)

  • Serwis WWW (serwer, projekt graficzny strony, wszystkie koszty związane z uruchomieniem portalu)
  • Stworzenie kolekcji gadżetów Ś.MM, które posłużą jako nagrody w konkursach (zaprojektowanie unikatowych grafik i wzorów)
  • Zakup małego drona (poręcznego i wygodnego w transporcie), który zastąpi dużego, ciężkiego i wysłużonego poprzednika

Termin realizacji projektumaksymalnie do 3 miesięcy od momentu zakończenia zbiórki 

CEL 2 (35 000 zł)
Rozszerzenie działalności na platformę YouTube, czyli wideoblogi i produkcja filmów z podróży prezentujących i promujących dane miejsce/atrakcję:

  • modernizacja zaplecza technicznego m.in. zakup jasnych obiektywów, oprogramowania do obróbki foto/wideo, statywu, mikrofonu
  • Jeszcze więcej gadżetów Ś.MM, które posłużą jako nagrody w konkursach

Termin realizacji projektu: maksymalnie do 3 miesięcy od momentu zakończenia zbiórki

CEL 3 (65 000 zł)
Wydanie gry planszowej ekonomiczno-krajoznawczej rozgrywanej na mapie województwa śląskiego:

  • zaprojektowanie całej oprawy graficznej gry
  • dopracowanie scenariusza gry, który będzie się składać z dwóch trybów do wyboru - szybka rozgrywka (maksymalnie do godziny zabawy) oraz rozszerzona rozgrywka (zabawa do upadłego)
  • 50 sztuk limitowanej wersja gry, dla osób które wybiorą specjalną, dedykowaną nagrodę (oczywiście jeżeli projekt przekroczy próg 65 000 zł)

Termin realizacji projektu: maksymalnie do 12 miesięcy od momentu zakończenia zbiórki

O mnie:
W życiu staram się łączyć przyjemne z pożytecznym. Jestem społecznikiem i przedsiębiorcą działającym w branży transportu zbiorowego jako dziennikarz i doradca. Ogólnie rzecz biorąc, robię to co lubię. Jedną z moich pasji jest podróżowanie i fotografia, więc pomyślałem sobie – czemu nie połączyć ich w jedno, tworząc jakiś ciekawy projekt. To jest proste tłumaczenie, skąd wziął się pomysł na Śląskie.Moje Miejsce. Gdziekolwiek jadę zawsze zabieram ze sobą aparat i drona. Nigdy nie wiadomo do jakich ciekawych miejsc mogę trafić, które warto uwiecznić na fotografii. Często w podróżach towarzyszy mi moja żona Monika. Razem szukamy interesujących miejsc i potwierdzamy popularną frazę z utworu Stanisława Jachowicza - Cudze chwalicie, swego nie znacie.

Jakie nagrody czekają dla wspierających:
Termin dostarczenia nagród
- wszystkie nagrody dla wspierających zostaną dostarczone w ciągu miesiąca od momentu zakończenia zbiórki. Wyjątkiem jest nagroda powiązana z celem 3 (65 000 zł), w którym nagroda zostanie dostarczona do 12 miesięcy od momentu zakończenia zbiórki.

5 zł lub więcej - Imienne podziękowanie na FB i stronie WWW w zakładce Lista Dobroczyńców

20 zł lub więcej (pakiet podstawowy) - Imienne podziękowanie na FB i stronie WWW w zakładce 'Lista Dobroczyńców' oraz pocztówka "Śląskie z powietrza" z pozdrowieniami

 

30 zł lub więcej (limitowana) - pakiet podstawowy oraz pocztówki "Śląskie z powietrza" (4 sztuki)

40 zł lub więcej - pakiet podstawowy oraz magnes na lodówkę (7 cm x 10 cm)

50 zł lub więcej (limitowana) -  pakiet podstawowy oraz pocztówki "Śląskie z powietrza" (4 sztuki) i magnesy na lodówkę 7 cm x 10 cm (4 sztuki)

80 zł lub więcej - pakiet podstawowy oraz autorska koszulka z grafiką "Szola na grubie"

120 zł lub więcej - pakiet podstawowy oraz fotoobraz "Śląskie z powietrza" na płótnie (30 cm x 40 cm)

200 zł lub więcej (limitowana) - pakiet podstawowy oraz zestaw: magnes na lodówkę (7 cm x 10 cm), autorska koszulka z grafiką "Szola na grubie", fotoobraz "Śląskie z powietrza" na płótnie (30 cm x 40 cm)

230 zł lub więcej (limitowana) Odkrywanie Śląska
pakiet podstawowy oraz autorska koszulka z grafiką "Szola na grubie"
Główną cześcią tej oferty jest "jeden dzień z życia", czyli wspólna wyprawa w nieoczywiste miejsca województwa śląskiego. Zdjęcia z ziemi i powietrza. Gwarantowana dobra zabawa!

250 zł lub więcej - pakiet podstawowy oraz zestaw: magnes na lodówkę (7 cm x 10 cm), autorska koszulka z grafiką "Szola na grubie", fotoobraz "Śląskie z powietrza" na płótnie (30 cm x 40 cm)

300 zł lub więcej (limitowana nagroda LOTERIA) - nagroda dla hazardzisty ;) Pakiet podstawowy oraz:
Jeżeli zbiórka przekroczy próg 65 000 zł (CEL 3) to wspierający może liczyć na limitowaną wersję gry. W innym wypadku nagrodą będą 3 sztuki koszulek (każda z inną, unikatową grafiką)

350 zł lub więcej (limitowana) - Pakiet podstawowy oraz specjalne zamówienie, w którym wykonam zdjęcia miejsc wskazanych przez Was w obrębie województwa śląskiego, które zostaną przekazane Wam w postaci: magnes na lodówkę (7 cm x 10 cm) - 4 sztuki i fotoobraz na płótnie (30 cm x 40 cm)

Dla BIZNESU
Przedstawione oferty dotyczą jednorazowego wsparcia w postaci sponsoringu, ale jestem otwarty na długotrwałą współpracę, np. Partner Serwisu WWW czy Partner Strategiczny.
O warunkach współpracy najlepiej pytać się pod adresem: info@mojeslaskie.pl

400 zł lub więcej - Wykonanie zdjęć wskazanego miejsca w obrębie województwa śląskiego oraz logo sponsora w tle na profilu FB i na stronie WWW (400x300 pikseli) / pierwsze 3 miesiące

700 zł lub więcej - Wykonanie zdjęć wskazanego miejsca w obrębie województwa śląskiego oraz logo sponsora w tle na profilu FB i na stronie WWW (400x300 pikseli) / pierwsze 6 miesięcy

1500 zł lub więcej - Sponsor
Wykonanie zdjęć wskazanego miejsca w obrębie województwa śląskiego oraz
logo partnera w tle na profilu FB i duże logo na nagłówku strony WWW / pierwsze 3 miesiące; powierzchnia reklamowa do wykorzystania na stronie WWW / pierwsze 3 miesiące wyświetlania. Możliwe poszerzenie współpracy

2300 zł lub więcej - Współtwórca Projektu
Oznaczenie firmy na interaktywnej mapie województwa śląskiego jako współtwórcy projektu. Wykonanie zdjęć wskazanego miejsca w obrębie województwa śląskiego oraz logo partnera w tle na profilu FB i duże logo na nagłówku strony WWW / pierwsze 3 miesiące; powierzchnia reklamowa do wykorzystania na stronie WWW / pierwsze 3 miesiące wyświetlania. Możliwe poszerzenie współpracy

 

2600 zł lub więcej - Partner Serwisu
Wykonanie zdjęć wskazanego miejsca w obrębie województwa śląskiego oraz logo partnera w tle na profilu FB i duże logo na nagłówku strony WWW /  pierwsze 6 miesięcy; powierzchnia reklamowa do wykorzystania na stronie WWW / pierwsze 6 miesięcy wyświetlania; logo partnera wyświetlane na początku każdego filmu promocyjnego publikowanego na platformie YouTube (minimum raz w miesiącu). Możliwe poszerzenia współpracy


Dziękuję za poświęcony czas oraz ewentualne wsparcie.
Pozdrawiam
Łukasz :)

 

 

Media o Twoim projekcie:

Chce stworzyć turystyczny serwis województwa. Szuka wsparcia poprzez platformę crowdfundingową

www.infokatowice.pl | 2019-07-28

Projekt „Śląskie.MojeMiejsce” powstał z połączenia pasji do fotografowania i podróży. Jest to autorski pomysł, który trzy lata temu narodził się w głowie raciborzanina Łukasza Bordo. Od ponad dwóch lat rozwija projekt w mediach społecznościowych, teraz przyszedł czas na kolejny krok.

Raciborzanin chce stworzyć interaktywny przewodnik po województwie śląskim

www.nowiny.pl | 2019-07-10

Łukasz Bordo na zrealizowanie swojego zamierzenia potrzebuje wsparcia finansowego. Za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl chce zebrać 15 tys. zł.

Śląskie.Moje Miejsce. Raciborzanin szuka wsparcia

www.naszraciborz.pl | 2019-07-09

Mam na imię Łukasz i chciałbym zabrać Ciebie w podróż po pięknym województwie śląskim. Od ponad dwóch lat rozwijam autorski projekt Śląskie.Moje Miejsce - pisze Łukasz Bordo na portalu PolakPotrafi.pl. Szuka na nim wsparcia swojego projektu.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.08.2019 22:10