Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Alan Bielecki

Alan Bielecki

Poznań

Romantyk z fantazją, którego życiową pasją jest pisanie. Tworzy opowiadania, powieści, teksty piosenek i ... programy komputerowe. Dzień zaczyna od pisania na laptopie, a kończy czytając w łóżku powieść na Kindlu. Kocha muzykę. Fan Formuły1 marzący o sportowym samochodzie elektrycznym. Z pomysłami na innowacje, które realizuje pisząc artykuły, programy lub powieści science--fiction. Lubi wodę - patent sternika jachtowego. W 2007 jego udział w zespołowej powieści gejowskiej wyróżnił, a pierwsze szkice 'Rówieśnik komputera' ciepło ocenił, Zygmunt Miłoszewski

Napisz wiadomość do Projektodawcy

61 PLN z 300 PLN

3 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

20%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.01.2014.

Powieść z czasów PRLu - nie tylko dla geja

O projekcie

English: http://labiryntus.pl/alan-bielecki.php

Motto:
                               Chcę łączyć, nie dzielić Polaków
                
prezydent Bronisław Komorowski

Powieść z mocnym akcentem antyhomofobicznym. Napisana i wydana tak by również heteroseksualiści obojga płci uznali, że warto ją przeczytać.

Mówi przede wszystkim o uczuciach młodego chłopca, który boryka się z wieloma problemami. Jednym z nich jest jego orientacja kształtująca się w kierunku homoseksualnym.

Jego ojciec to utalentowany i zaradny radiotechnik, który jednak jest szykanowany przez SB, gdyż nie chce współpracować. Łamie mu to życie do tego stopnia, że również narusza relacje z synem. Ojciec ubzdurał sobie, że jeśli syn czyni źle to ojciec ma prawo, a nawet obowiązek go zabić. Za takie zło uważa homoseksualizm.

Wielokrotnie ostrzega przed tym syna, który czuje się zastraszany. Mimo to nie rezygnuje z podążania za głosem serca. Syn odziedziczył również żyłkę do radiotechniki po ojcu i jest wybitnie utalentowany w naukach ścisłych potrafiąc zajmująco i przystępnie o tym opowiadać.

Powieść toczy się w latach 60/70 XX wieku i zawiera ciepłe wspomnienie archaicznej technologii oraz z przekąsem opisywane absurdy PRLu.

Chociaż powieść zostanie wydana dopiero 31 stycznia 2014 to już pojawiły się na jej temat pierwsze doniesienia prasowe: http://ruchlgbt.pl/news/rowiesnik-komputera-nowa-powiesc-alana-bielickiego-z-zabarwieniem-gejowskim/

Homofobia niechlubnie wyróżnia Polaków, ale to można zmienić. Ta powieść wyjmuje cegiełkę z muru, który oddziela gejów od reszty. Aby ją przeczytać musisz nam pomóc w wydaniu i płacąc mniej niż w księgarni wesprzeć nasz projekt.

patronat medialny

 

Media o Twoim projekcie:

„Rówieśnik komputera” to nowa powieść Alana Bielickiego z zabarwieniem gejowskim.

ruchlgbt.pl | 2013-11-02

Dzisiaj chcielibyśmy Was zainteresować jeszcze nie wydaną książką „Rówieśnik komputera” autorstwa Alana Bielickiego. ”Rówieśnik komputera” to powieść o zmaganiach i konflikcie ojca i syna. W książce poruszony jest temat homoseksualizmu, uczuć w okresie PRL. Jest ona dramatycznym krzykiem przeciwko homofobii.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.01.2014 18:06