Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Centrum Architektury

Centrum Architektury

Warszawa, Polska

Centrum Architektury to fundacja zarejestrowana w Warszawie w 2011 roku. Powstała z potrzeby rozwijania i popularyzacji wiedzy o architekturze.

Architektura dotyczy wszystkich – i projektantów, i użytkowników, zatem:

– trzeba rozmawiać o niej i z jednymi, i z drugimi
– trzeba szukać sposobów na tłumaczenie jej nieprofesjonalistom
– trzeba dbać o to, by architektura była nie tylko ładna, ale i mądra
– im więcej wiedzy i rozmowy o architekturze, tym lepsze środowisko, w którym żyjemy

Napisz wiadomość do Projektodawcy

16863 PLN z 15000 PLN

196 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

112%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.05.2017.

POW. Ilustrowany atlas architektury Powiśla

O projekcie

„POW. Ilustrowany atlas architektury Powiśla"

Tej wiosny chcielibyśmy wydać piąty tom z serii ilustrowanych atlasów architektury dzielnic i rejonów Warszawy. Po SAS-ie, ŻOL-u, MOK-u i OCH-u przyszła kolej na POWiśle.

Tak będzie wyglądać okładka „POW-u":

W atlasie znajdzie się 60 budynków, założeń architektonicznych, rzeźb i dekoracyjnych detali z warszawskiego Powiśla – od Mariensztatu aż po Trasę Łazienkowską. Każdy z obiektów opatrzony zostanie ilustracją i krótkim opisem w języku polskim i angielskim. Prezentację poprzedzi dwujęzyczny wstęp z zarysem historii dzielnicy oraz mapa – nasze atlasy są jednocześnie praktycznymi spacerownikami, dzięki dwujęzyczności – również dla gości zza granicy.

Budynki i detale zostaną przedstawione za pomocą precyzyjnej, lecz syntetycznej ilustracji. Taki sposób prezentacji architektury pozwoli zobaczyć bez ograniczeń i zakłóceń (jak drzewa, inne obiekty czy elementy infrastruktury miejskiej, brak dostępu z niektórych stron, zmiany modernizacyjne) podstawowe założenia przestrzenne projektów. Tym samym mamy szansę lepiej poznać pierwotny zamysł architekta.

Twórcami publikacji są: 

– Magdalena Piwowar – odpowiedzialna za pomysł, opiekę artystyczną, projekt i skład książki

Małgorzata Omilanowska i Katarzyna Uchowicz – odpowiedzialne za wybór budynków i tekst

Maciej Drążkiewicz, Łukasz Gadomski i Mateusz Gryzło zespół rysowników

Wydawca:

Wydawcą atlasów jest Centrum Architektury. To fundacja zarejestrowana w Warszawie w 2011 roku. Powstała z potrzeby rozwijania i popularyzacji wiedzy o architekturze. Wydajemy książki o architekturze, organizujemy wystawy i wydarzenia. Wierzymy, że architektura dotyczy wszystkich – i projektantów, i użytkowników, zatem:

– trzeba rozmawiać o niej i z jednymi, i z drugimi

– trzeba szukać sposobów na tłumaczenie jej nieprofesjonalistom

– trzeba dbać o to, by architektura była nie tylko ładna, ale i mądra

– im więcej wiedzy i rozmowy o architekturze, tym lepsze środowisko, w którym żyjemy

Jedną z nagród jest grafika przedstawiająca wybrany przez Ciebie obiekt, wydrukowana na szlachetnym papierze, w limitowanej edycji. 

 

 

W prasie o atlasach:

„Przewodniki te pełnią kilka funkcji. Z jednej strony wpisują się w trend odkrywania tożsamości architektonicznej Warszawy: budynki przestają być anonimowe, czytelnicy nie tylko poznają historię ich powstania, ale też nazwiska projektantów. Z drugiej strony atlasy mają charakter popularyzatorski – pokazują dobrą architekturę".

Arkadiusz Gruszczyński, Magazyn Stołeczny, 15 lipca 2016

Wsparcie:

Do tej pory atlasy wydawaliśmy dzieki dotacjom publicznym. Książki te są niezwykle pracochłonne i kosztowne w produkcji, a zależy nam na tym, aby ich cena była przyjazna dla portfela czytelnika. Tym razem jednak nie poszczęściło nam się w konkursie dotacyjnym i postanowliśmy poprosić o wsparcie naszych czytelników, wielbicieli architektury oraz Powiśla. Zebrane pieniądze pokryją część kosztów produkcji atlasu – tylko z Waszym wsparciem wydanie tej książki będzie możliwe. 

Jeśli podczas akcji zbierzemy środki przewyższające zakładane 15 tysięcy, z przyjemnością przeznaczymy je na dofinansowanie programu edukacyjnego towarzyszącego premierze oraz zwiększenie nakładu publikacji.

Premierę POW-u planujemy na czerwiec. Wszystkie nagrody zostaną dostarczone do darczyńców w ciągu miesiąca po premierze. 

W prasie o atlasach:

„Centrum Architektury przekonuje nas, że Warszawa może być piękna. Urody budynków, ich detali szuka jednak w skali mikro. Prowadzi nas na spacery po poszczególnych dzielnicach, przedstawiając nieznane historie warszawskich budowli".

Anna Grużewska, Dom & Wnętrze, listopad 2015

 

Liczymy na Was i bardzo dziękujemy!

Centrum Architektury

Nasza strona www: http://www.centrumarchitektury.org

Facebook: https://www.facebook.com/centrumarchitektury/

Instagram: https://www.instagram.com/centrumarchitektury/

Twitter: https://twitter.com/centrumarch

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.05.2017 22:10